Akita inu

akita inu

Akita inu fiyatları yavruları

Akita inu, asil ve onurlu bir görünüme sahip, kompakt ve güçlü bir şekilde üretilmiş popüler bir Japon köpek ırkıdır. Akita ırkı sadık, zeki ve koruyucudur ve mükemmel aile köpeğidir. Akita Inu, çift tüylü ve geniş ağızlı orta boy bir köpek cinsidir. Kare şeklinde bir kafayapılarının yanında, arkaya doğru kıvrılan bir kuyrukları ve sarkık kulakları vardır. Çok akıllı ve itaatkar köpeklerdir. Ayrıca sadakatleri ile de tanınırlar. Çocuklarla ve diğer evcil hayvanlarla çok iyi anlaşabilirler.

Akita inu ırkını sadakati ve sahibine bağlılığı hepimiz yakinen bilmekteyiz. Görünümünün albenisi yanında koruma güdüsünden kaynaklı bölgesel koruması da son derece iti pozisyonundadır. akita inu köpek ırkı spitz şeklinde ifade ettiğimiz en büyük Japon köpek türüdür. Ağırbaşlılığı, biçimli vücudu, güçlü ve kendine has görüntüsü diğer ırklardan bakışta ayrılır.

Akita İnu Köpek görünüm itibarıyla uzunluğu yüksekliğinden ve eninden biraz daha fazla olup derin ve geniş göğüs yapısı vardır. Sahiplenmeye karar vermeden evvel ırkın karakter yapısını, eğitile bilirliğini ve ona sunulacak olan yaşam alanı ile kendi yaşam alanımızın örtüşmesinin araştırılması gerekmektedir.

Akita inu köpek

Akita köpek, şahsi tavsiyem bu ırkın sıradan cinslerden farklı yapıya sahip olduğunun göz ardı edilmemesidir. Her ırk gibi bu ırkında evrensel karakterinin yanında bireysel karakterinin de olduğunu göz önünde bulundurarak yaşantımıza yeni bir dost almaya karar verelim. Günümüz pandemiz sürecinde akita inu köpek fiyat üzülerek söylemeliyim ki olması gereken fiyat skalasından yüksek seyretmektedir. Baş biçimli üçgen görüntüsü ile vücuttan ayrılır.

Akita köpek ırkının dudaklar siyah, dil ise pembedir. Kuyruğunu yukarıda ve kıvırarak taşır, kedi gibi perdeli ayaklara sahip ve onun kadar iyi yüzücüdür. Kalın ve ince olmak üzere iki kat ve yoğun tüylere sahiptir. Bu tüyler onu dış ortamdaki sıcak ve soğuktan aynı zamanda da ıslanmaktan korur tüy renkleri beyaz, kırmızı, açık kahve tonları, benekli veya çizgilidir, renk geçişleri kesin çizgilerle ayrılmamıştır.

Akita köpek fiyatları

Akita köpek fiyatları Amerikan, Japon ve Albino Akita köpek sınıflarına göre değişiklik göstermekle beraber akita köpek fiyatları aralığı 3500 TL - 8000 TL arasında değişiklik gösterebilmektedir.

Akita köpek fiyatları aralığını etkileyen faktörler öncelikle bu ırkın Amerikan akita ve japon akita olarak sınıflanması etkilemekle birlikte diğer önemli neden ise şecere ve cinsiyet farklılıklarıdır. Akita inu köpek fiyat skalası Pandemi öncesi şu anki değerlerinden %40 a yakın, 2500 TL ile 4500 TL sahiplenme fiyatları arasında seyretmekteydi.

akita köpek akita köpek fiyatları akita inu akita köpek akita inu akita inu akita inu köpek akita inu akita inu yavru akita yavru akita yavru akita inu yavru akita inu yavru akita inu köpek akita inu yavru akita inu fiyat akita inu fiyat akita inu fiyat akita köpek fiyat akita inu köpek fiyat akita inu köpek

Yavruları

akita inu fiyat akita inu köpek

Akita inu fiyat akita inu fiyat

Akita yavru sakin fakat bazen başına buyruktur. Ailesine karşı dikkatli ve sevecendir. Akıllı, cesur ve gözü pektir. Akita yavru zor eğitim alabileceği için bu konuda sabırlı olunmalıdır. Mükemmel bir bekçi köpeği olmasının yanında ırk kökeninin dayandığı Japonya ülkesinde anneler çocuklarını ve ailelerini rahatlıkla ona emanet etmektedirler. Arkadaşlık açısından son derece güvenilir olmalarına rağmen diğer hayvanlara karşı tahammülsüzlerdir.

akita inu köpek

İletişim

Akita inu üretim çiftliği

Bursa

05323438041

Tayfun Hoca

twitter bursa köpek çiftliği instagram bursa köpek çiftliği youtube Köpek Kulübü kanalı facebook Köpek Kulübü

Ana Sayfa