Tarayiciniz JavaScript desteklemiyor.

Akita inu yavru

Akita Yavru

Akita inu yavru fiyatları

Akita yavru Spitz tip dediğimiz en büyük Japon köpek türüdür. Ağırbaşlılığı, biçimli vücudu, güçlü ve kendine has görüntüsü ile diğer ırklardan bir bakışta ayrılır. Akita yavrusu, güçlü kaslara, büyük bir başa ve kısa bir çeneye sahiptir. Görüntü itibarıyla uzunluğu yüksekliğinden ve eninden biraz daha fazla olup derin ve geniş bir göğsü vardır. Akita yavru sahiplenmeye karar vermeden evvel ırkın karakter yapısını, eğitilebilirliğini ve ona sunulacak olan yaşam alanı ile kendi yaşam alanımızın örtüşmesinin araştırılması gerekmektedir. Şahsi tavsiyem akita yavru sıradan bir köpek cinsinden farklı bir yapıya sahip olduğunun göz ardı edilmemesidir. Her köpek ırkı gibi Akita ırkının da evrensel karakterinin yanında bireysel karakterinin de olduğunu göz önünde bulundurarak yaşantımıza yeni bir dost almaya karar verelim.

Baş biçimli bir üçgen görüntüsü ile vücuttan ayrılır. Akita inu dudaklar siyah, dil ise pembedir. Kuyruğunu yukarıda ve kıvırarak taşır, kedi gibi perdeli ayaklara sahip ve onun kadar iyi yüzücüdür. Kalın ve ince olmak üzere iki kat ve yoğun tüylere sahiptir. Bu tüyler onu dış ortamdaki sıcak ve soğuktan aynı zamanda da ıslanmaktan korur tüy renkleri beyaz, kırmızı, açık kahve tonları, benekli veya çizgilidir, renk geçişleri kesin çizgilerle ayrılmamıştır.

Satılık akita inu yavruları

satılık akita yavru    akita yavru
akita inu yavrusu    satılık akita inu yavru

akita, yavru    akita yavru

akita yavru satılık    akita, inu, yavru

 

Özellikleri

Köpek ırklarında Spitz tip dediğimiz en büyük Japon köpek türüdür. Ağırbaşlılığı, biçimli vücudu, güçlü ve kendine has görüntüsü ile diğer ırklardan bir bakışta ayrılır. Akita yavrusu güçlü kaslara, büyük bir başa ve kısa bir çeneye sahiptir. Görüntü itibarıyla uzunluğu yüksekliğinden ve eninden biraz daha fazladır. Derin ve geniş bir göğsü vardır. Baş biçimli bir üçgen görüntüsü ile vücuttan ayrılır, burun siyahtır. Beyaz olanlarında kahverengi burun olabilmesine rağmen siyah tercih edilmektedir. Dudaklar siyah, dil ise pembe olup kuyruğunu yukarıda ve kıvırarak taşır. Kedi gibi perdeli ayaklara sahip ve onun kadar iyi yüzücüdür. Kalın ve ince olmak üzere iki kat ve yoğun tüylere sahiptir.

Sakin fakat bazen başına buyruktur. Ailesine karşı dikkatli ve sevecendir. Akıllı, cesur ve gözü pektir. Akita Yavrusu zor eğitim alabileceği için bu konuda sabırlı olunmalıdır. Akita Yavrusu birinci sınıf bir koruma köpeğidir. Japon anneler çocuklarını ve ailelerini rahatlıkla ona emanet etmektedirler. Arkadaşlık açısından son derece güvenilir olmalarına rağmen diğer köpek ve hayvanlara karşı tahammülsüzlerdir.

Kendi ailesindeki çocuklara toleranslı, daima iyidir ve diğer çocukların aileye karışmasına oyun oynamasına izin vermek istemez. Bu durumda şakalaş ılırsa ısırabilir, çocuklar sevecenliği bu köpekle öğrenebilir. Yemek konusunda bazen vahşileşebilmektedir. Fakat yavru iken verilecek eğitimle bunun önüne geçilebilir. İtaat eğitimi sırasında çabuk sıkılabilecekleri için bu konuda biraz ısrarcı olmak gereklidir. Akita her zaman ailesi ile birlikte olmak ister. İlginç bir ses tonu olmasına rağmen pek fazla havlamazlar.

Irk kökeni
Japonya'nın Honshu adasının Akita bölgesinden köken almaktadır. Yüzyıllar boyu değişmeden korunabilmiştir. Bugün Japonya nın saygıdeğer natürel abidesi gibi görülmektedir. İlk başlarda Japon imparatorunun koruma köpeği olarak kullanılmış, sonrasında dövüş, geyik ve ayı avı, kızak köpeği, polis ve askeri iş köpeği olarak kullanılmıştır.

Akita inu çok iyi bir av yeteneğine sahiptir. Hatta yoğun kar altında bile av yapabilmektedir. Su kuşlarını takip edip sudan çıkarma konusunda çok iyidir. Bu köpeğin küçük heykelcikleri sağlığın da sembolü sayılmaktadır. Hasta olanlara bir an önce sağlıklarına kavuşmaları amacıyla hediye olarak verilmekte ve gönderilmektedir. II. dünya savaşı sırasında ilk olarak Amerika'ya götürülmüş ve oradan bütün dünyaya yayılmıştır.

Akita inu Fiyatları

Satılık akita inu fiyatları, Amerikan Akita, Japon Akita ve Albino Akita sınıflarına göre değişiklik göstermekle birlikte, fiyatları 2000 TL. ile 5000 TL. arasında değişmekle birlikte bu asil ırkın alın bölgesinde oluşturduğu beyaz akıtma deseni de fiyatını olumlu yönde etkilemektedir.
Amerikan Akita Özellikleri

Aralarında belli başlı farklar olmasına rağmen, Amerikan Akita ile Akita inu (İnu Japonca köpek anlamına gelir) arasında çok sayıda benzerlikler vardır. Bu benzerliklere ilk vereceğimiz örnek ise kökenleridir.

Kökenleri: Bu köpekler 1603 yılında Japonya’nın Akita prefektörlerin de (Japonya ülkesine mahsus birinci düzey idari bölümler) ilk kez ortaya çıktılar. O zamandan beri dövüş köpekleri olarak ve ayı avlarken avcıların yardımcıları olarak kullanıldılar. Neredeyse 300 yıl sonra, bu köpek cinsi, Alman Çoban Kurdu ya da İngiliz Mastifi gibi başka köpeklerle çiftleştirildiler ve bu da daha büyük bir köpek olan Amerikan Akita cinsi köpekleri ortaya çıkardı.

1910 yılında köpek dövüşleri yasaklandı ve bu köpek cinsi o kadar popüler oldu ki, 20 yıl içerisinde dokuz farklı tip Amerikan Akita meydana geldi.  Ayrıca, İkinci Dünya Savaşı sürecinde bu hayvanların derilerinin askeri kıyafet yapımında kullanıldığını da söylemeden geçmeyelim. O zamanlar Amerikan Ordusu, Alman Çoban köpekleri dışında bütün köpekleri itlaf etme emri vermişti. Alman Çoban köpeklerinin harici tutulmasının sebebiyse kolluk kuvveti olarak kullanılmalarıydı.

Bu elbette ki Amerikan Akita ırkı için hiç de iyi olmamıştı. O zamanlar Akita ırkını Kongo go cinsi köpeklerle çiftleştirilerek elde edilmiş türleri çok meşhurdu. Bu tür Akita ırkı hem Mastiff hem de Alman Çoban Köpekleri’nin özelliklerinden biraz biraz almıştı. Bu şekilde, bu köpekler orduda kullanılmak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne götürüldü. Bu köpek, Amerika’da gelişmeye devam etti. Ayrıca köpekler çok akıllı ve çok yönlü hayvanlardı. Bu da onları ülkede çok rağbet gören bir köpek ırkı haline getirmiş oldu.

İletişim

Akita Yavru Üretim Çiftliği

Bursa

0532 343 8041

Bizi Takip Edin

Alman Çoban Köpeği Facebook  köpek kulübü instagram   köpek kulübü twitter   köpek kulübü youtube