Alman Çoban Köpeği Yavru

alman çoban köpeği yavru

Alman Çoban Köpeği Yavru

German Shepherd Dog Ülkemizde bilinen ismi ile alman çoban köpeği ya da alman kurdu ırkı insanoğlu ile birlikte tarihte en uzun süre birlikte yaşayan bir köpek ırkı konumundadır. Alman Çoban Köpeği dünyanın en zeki ve en eğitilebilir köpek ırkı olup, orta tüy uzunluğundadır. Diğer köpek ırklarından farklılığı belinin düşük olmasıdır. Alman Çoban Köpeği kendi sülalesinde iki kategoriye ayrılır, Birinci working line olarak adlandırılan, ağır ihtisas eğitimlerinde (bomba, narkotik, iz takip gibi)  kullanılan hareketli alman çoban köpeği olup çok hareketli olmasından dolayı ev ortamında beslenmesi çok da uygun değildir.

Show line olarak adlandırılan ve hepimizin bildiği o muhteşem fiziğe sahip olan Alman Çoban Köpeği ise, kızıl beli düşük ve görüntüsü son derece güzel olup, evlerimizde, bahçelerimizde şehir yaşantısında beslenmesi son derece uygundur. Alman Çoban Köpeği karakter olarak son derece sosyal olup diğer insan ve petlerle uyumlu olup, bekçilik için eğitilen alman çoban köpeklerinin yabancılara ve diğer petlere karşı dikkatli davranılmalıdır.

alman çoban köpeği

 

Alman çoban köpeği yavru genetik rahatsızlığı olan displazi Türkçe karşılığı kalça çıkıklığı olan hastalığına dikkat edilmelidir. Alman Çoban Köpeğinin Dünya da bu kadar popülaritesinin yüksek olmasının en önemli nedeni çok zeki olması, doğru ve profesyonel bir eğitimle her istediğinizi rahatlıkla alabileceğiniz gerçeğidir.

Alman Çoban Köpeği yavru sahiplerine en önemli tavsiyem, Ona gerekli vakti ayıramayacaksak, gerekli ilgiyi gösteremeyeceksek kesinlikle Onun hayatına girmeyelim.

 Türkiye de ve dünya da Alman Çoban Köpeği ticari anlamda büyük rantı olan bir ırktır. Bu nedenle Alman Çoban Köpeği ırkını kapsayan bir çok federasyon ve dernek kurulmuş ve bu dernek ve federasyonlar şecereli Alman Çoban Köpeği adı altında yavru satışı yapmaktadır. Ancak WUSV yani Almanya federasyonuna bağlı şecereli köpek derneği bu ırkı koruma altına almış demektir.

Satılık Alman Çoban Köpeği Yavruları

satılık alman çoban köpeği yavru fiyat     Alman Çoban Köpeği YavruAlman Çoban Köpeği Yavru     Alman Çoban Köpeği YavruAlman Çoban Köpeği Yavru     Alman Çoban Köpeği Yavru Alman Çoban Köpeği Yavru    Alman Çoban Köpeği Yavru

Gerçek Şecere Nedir !...

Türkiye de ve dünya da Alman Çoban Köpeği ticari anlamda büyük rantı olan bir köpek ırkıdır. Bu nedenle bu köpek ırkını temsil eden bir çok federasyon ve dernek kurulmuştur ve bu dernek ve federasyonlar secereli alman çoban köpeği yavrusu adı altında yavru satışı yapmaktadır ancak WUSV yani Almanya federasyonuna bağlı şecereli köpek demek bu ırkı koruma altına almak anlamına gelmektedir.
WUSV şecereli alman çoban köpeği yavrusu almanız durumunda sağlıklı, karakteri sağlam, alman çoban köpeği ırk standartlarını % 100 taşıyan kaliteli bir alman çoban köpeği yavrusu sahibi olur ve erişkin olma durumunda herkesin hayranlıkla izleyeceği bir dost edinme şansını büyük ölçüde garantilemiş olursunuz.
Bu federasyon ve Türkiye deki tek yetkili Dernek üyesi Üreticilerin uymaları gereken bir çok yönetmelik vardır
WUSV Şecereli aldığınız yavrunun anne ve babasının hangi kriterleri yerine getirmesi gerektiğini biliyor musunuz?
1.    Ebeveynlerin 24 aylık olmaları
2.    HD/ED Röntgen çekimlerinin Derneğimiz Veteriner Hekimleri  veya Almanya SV tarafından onaylanması
3.    En az BH(Refakat) Sınavını Almanya SV Hakemi eşliğinde başarıyla geçmiş olması
4.    Irk Standartları yarışmasında en az ‘’ iyi’’(G)notu almış olması ve DNA sinin yapılmış olması gerekmektedir
5.    ACKISD-Körschein Sınavını başarı ile geçmiş olması.
Bu şartlarla Irk standartlarına uygun ve sağlıklı Yavrular elde edilmiş olmaktadır
Ve Çiftleşme ancak Üretim iznine sahip Köpekler ile gerçekleşebilir.

Alman Çoban Köpeği Yavru

Çiftleşme tarihinde Çiftleşme Formu eksiksiz doldurularak Erkek Köpek sahibi tarafından federasyona ulaştırılır
-Doğum sonrası Dişi Köpek sahibi online Doğum Beyan Formunu doldurarak, doğumu Dernek merkezine bildirir
-Yavrular 7 veya 8 haftayı doldurduklarında mikrochip numaraları yapılıp isimleri ile birlikte Şecere talep formu ile birlikte Dernek merkezine bildirilir.
-Tüm işlemler eksiksiz yapıldığı taktirde Şecere işlemleri başlatılır.
İşte şecere adı altında satılan her yavru bu kriterlerde değildir şecereli bir yavru alırken wusv( Almanya federasyonu) kriterlerine uygun olmasına dikkat edin ve bu kriterlere uygun üretilmiş köpeğin anne ve babasının evraklarını görmeye dikkat edin.

secereli alman çoban köpeği
Şecereli Alman Çoban Köpeği Yavru, diğer söylem tarzıyla şecereli alman çoban köpeği, maalesef ki, ülkemizde şecerenin anlatmaya çalıştığı anlamı ve ruhunu bilen sayısı maalesef ki yok denecek kadar az konumdadır. Gün içerisinde yaptığım bir çok telefon görüşmesinde hocam yavrularınız "SRC" var mı yahut şecereli mi? yavrularınız şeklindedir. 90 lı yılların sonlarına doğru ülkemizde Alman Çoban Köpeği talebi patlamaya başlamış ve devamında da, Alman Çoban Köpeği Yavru mutlaka şecereli olması konusunda yaygın bir düşünce topluma hakim olmuş durumdaydı. Malum 90 lı yılların sonlarını hatırlarsanız Google amca gibi bir bilgi erişim noktası yoktu ve insanlar bu gibi ırkların saflık ve ırk standartlarını kulaktan duyma yöntemlerle öğrenmeye çalışmaktaydılar. Bu nedenle de o zamanki Türkiye gerçeğinde Alman Çoban Köpeği alacaksan mutlaka Şecere belgesinin olması gerekliliğiydi.

Peki bu durumda Şecere nedir?

Şecerenin kelime anlamı "bir soyun, bir ailenin bilinen en eski atasından başlayarak son üyelerine değin bütün bireylerini bir kökten çıkan ağaç görünümü içinde gösteren çizelge..." anlamına gelmektedir. Günümüzde Alman Çoban Köpeğinin gerçek şeceresini doğru belge olarak edinmek maalesef ki zor diyebilirim.

Lakin, son dönemler de türeyen ve köpeğin soy ağacına bakmaksızın sadece köpek sahibinin sözlü beyanı ile şecere veren bir çok federasyon türemiş durumdadır. Yaklaşık 50 TL ile 150 TL arasında bir ücret ödemeniz durumunda sözde Şecere belgesi çıkartılabilmektedir. O halde netice olarak şunu diyebilir miyiz? Şecere günümüz Türkiye sin de anlam olarak beklentimizi karşılayamayacak bir maddi materyal niteliğindedir.

Tabii ki bu durumda şecereli alman çoban köpeği bu şekilde olmamalıdır. Benim anladığım kadarıyla şecere bir köpek ırkının uluslararası standartlarda üretim izni alınmış damızlıklardan alınan yavru alman çoban köpeklerine alınan belge olması gerektiği yönündedir.

O halde Şecereli Alman Çoban Köpeği yavrusu uluslararası federasyondan üretim izin belgesi alınarak eşleştirilip, doğumu yaptırılıp ve uluslararası standartlara uygun olarak tanzim edilen ve onaylanan belgeye sahip olan Alman Çoban Köpeği Yavrularıdır. Sayfam da bu standartlara haiz Anne ve Babadan üretilen Safkan ve Şecereli Alman Çoban Köpeği Yavrularını görebileceksiniz.

Irk Standartları

alman, çoban, köpeği     alman çoban köpeği yavrualman çoban köpeği yavru     alman çoban köpeği yavru

 

İletişim

Alman Çoban Köpeği Üretim Çiftliği

Bursa

0532 343 8041

Bizi Takip Edin

Alman Çoban Köpeği Facebook  köpek kulübü instagram   köpek kulübü twitter   köpek kulübü youtube

Ana Sayfa