Alman Çoban Köpeği

Alman Çoban Köpeği

Alman Çoban Köpeği Yavruları

Gerçek bir Alman Çoban Köpeği yavrusuna sahip olmak ister misiniz?

Dünyanın en zeki köpek köpek ırkı olan Alman Çoban Köpeği yaşantımızın her döneminde kendini başarılı ve insanoğlunun dostu olarak göstermiştir. Özellikle son 100 yıldır ülkelerin savunma sanayilerinde ki başarılarının yanında evlerimizde başarılı bir alan koruma köpeği olmasının yanında çocukların da dadısı pozisyonunda hayatlarımıza eşlik etmektedirler.

alman çoban köpeği yavru

 

German Shepherds Dog, İnsanoğlu ile birlikte tarihte en uzun süre birlikte yaşayan bir köpek ırkı konumundadır. Dünyanın en zeki ve en eğitilebilir köpek ırkı olup, orta tüy uzunluğundadır. Diğer köpek ırklarından farklılığı belinin düşük olmasıdır. Kendi sülalesinde iki kategoriye ayrılan bu ırk, birinci working line olarak adlandırılan, ağır ihtisas eğitimlerinde (bomba, narkotik, iz takip gibi) kullanılan alman çoban köpeği, çok hareketli olmasından dolayı ev ortamında beslenmesi çok da uygun değildir.

Show line olarak adlandırılan ve hepimizin bildiği o muhteşem fiziğe sahip olan bu köpek ırkı, alman çoban köpeği yavru kızıl beli düşük ve görüntüsü son derece güzel olup, evlerimizde, bahçelerimizde şehir yaşantısında beslenmesi son derece uygundur. Karakter olarak son derece sosyal olup diğer insan ve petlerle uyumlu olup, bekçilik için eğitilen bu köpeklerin yabancılara ve diğer petlere karşı dikkatli davranılmalıdır.

Genetik rahatsızlığı olan displazi Türkçe karşılığı kalça çıkıklığı olan hastalığına dikkat edilmelidir. Dünya da bu kadar popülaritesinin yüksek olmasının en önemli nedeni çok zeki olması, doğru ve profesyonel bir eğitimle her istediğinizi rahatlıkla alabileceğiniz gerçeğidir. Bu köpek ırkının sahiplerine en önemli tavsiyem, Ona gerekli vakti ayıramayacaksak, gerekli ilgiyi gösteremeyeceksek kesinlikle Onun hayatına girmeyelim.

 Türkiye de ve dünya da ticari anlamda büyük rantı olan bu köpek ırkı için bir çok federasyon ve dernek kurulmuş ve bu dernek ve federasyonlar şecereli köpek adı altında yavru satışı yapmaktadır. Ancak WUSV yani Almanya federasyonuna bağlı şecereli köpek derneği bu ırkı koruma altına almış demektir.

Satılık Alman Çoban Köpeği Yavruları

satılık alman çoban köpeği yavru fiyat     Alman Çoban Köpeği YavruAlman Çoban Köpeği Yavru     Alman Çoban Köpeği YavruAlman Çoban Köpeği Yavru     Alman Çoban Köpeği Yavru Alman Çoban Köpeği Yavru    Alman Çoban Köpeği Yavru

Gerçek Şecere Nedir !...

Türkiye de ve dünya da ticari anlamda büyük rantı olan bir köpek ırkıdır. Bu nedenle bu köpek ırkını temsil eden bir çok federasyon ve dernek kurulmuştur ve bu dernek ve federasyonlar şecereli yavru adı altında yavru satışı yapmaktadır ancak WUSV yani Almanya federasyonuna bağlı şecereli köpek demek bu ırkı koruma altına almak anlamına gelmektedir.
WUSV şecereli yavru almanız durumunda sağlıklı, karakteri sağlam, ırk standartlarını % 100 taşıyan kaliteli bir yavru köpek sahibi olur ve erişkin olma durumunda herkesin hayranlıkla izleyeceği bir dost edinme şansını büyük ölçüde garantilemiş olursunuz.
Bu federasyon ve Türkiye deki tek yetkili Dernek üyesi Üreticilerin uymaları gereken bir çok yönetmelik vardır
WUSV Şecereli aldığınız yavrunun anne ve babasının hangi kriterleri yerine getirmesi gerektiğini biliyor musunuz?
1.    Ebeveynlerin 24 aylık olmaları
2.    HD/ED Röntgen çekimlerinin Derneğimiz Veteriner Hekimleri  veya Almanya SV tarafından onaylanması
3.    En az BH(Refakat) Sınavını Almanya SV Hakemi eşliğinde başarıyla geçmiş olması
4.    Irk Standartları yarışmasında en az ‘’ iyi’’(G)notu almış olması ve DNA sinin yapılmış olması gerekmektedir
5.    ACKISD-Körschein Sınavını başarı ile geçmiş olması.
Bu şartlarla Irk standartlarına uygun ve sağlıklı Yavrular elde edilmiş olmaktadır
Ve Çiftleşme ancak Üretim iznine sahip Köpekler ile gerçekleşebilir.

Alman Çoban Köpeği Yavru

Çiftleşme tarihinde Çiftleşme Formu eksiksiz doldurularak Erkek Köpek sahibi tarafından federasyona ulaştırılır
-Doğum sonrası Dişi Köpek sahibi online Doğum Beyan Formunu doldurarak, doğumu Dernek merkezine bildirir
-Yavrular 7 veya 8 haftayı doldurduklarında mikrochip numaraları yapılıp isimleri ile birlikte Şecere talep formu ile birlikte Dernek merkezine bildirilir.
-Tüm işlemler eksiksiz yapıldığı taktirde Şecere işlemleri başlatılır.
İşte şecere adı altında satılan her yavru bu kriterlerde değildir şecereli bir yavru alırken wusv( Almanya federasyonu) kriterlerine uygun olmasına dikkat edin ve bu kriterlere uygun üretilmiş köpeğin anne ve babasının evraklarını görmeye dikkat edin.

Şecere Nedir?
Şecereli Yavru, maalesef ki, ülkemizde şecerenin anlatmaya çalıştığı anlamı ve ruhunu bilen sayısı maalesef ki yok denecek kadar az konumdadır. Gün içerisinde yaptığım bir çok telefon görüşmesinde hocam yavrularınız "SRC" var mı yahut şecereli mi? yavrularınız şeklindedir. 90 lı yılların sonlarına doğru ülkemizde bu köpek ırkına karşı talep patlaması yaşanmış ve devamında da, Yavru mutlaka şecereli olması konusunda yaygın bir düşünce topluma hakim olmuş durumdaydı. Malum 90 lı yılların sonlarını hatırlarsanız Google amca gibi bir bilgi erişim noktası yoktu ve insanlar bu gibi ırkların saflık ve ırk standartlarını kulaktan duyma yöntemlerle öğrenmeye çalışmaktaydılar. Bu nedenle de o zamanki Türkiye gerçeğinde bu ırkı sahiplenmeyi düşünüyorsanız mutlaka Şecere belgesinin olması gerekliliğiydi.

Peki bu durumda Şecere nedir?

Şecerenin kelime anlamı "bir soyun, bir ailenin bilinen en eski atasından başlayarak son üyelerine değin bütün bireylerini bir kökten çıkan ağaç görünümü içinde gösteren çizelge..." anlamına gelmektedir. Günümüzde gerçek şeceresini doğru belge olarak edinmek maalesef ki zor diyebilirim.

Lakin, son dönemler de türeyen ve köpeğin soy ağacına bakmaksızın sadece köpek sahibinin sözlü beyanı ile şecere veren bir çok federasyon türemiş durumdadır. Yaklaşık 50 TL ile 150 TL arasında bir ücret ödemeniz durumunda sözde Şecere belgesi çıkartılabilmektedir. O halde netice olarak şunu diyebilir miyiz? Şecere günümüz Türkiye sin de anlam olarak beklentimizi karşılayamayacak bir maddi materyal niteliğindedir.

Tabii ki bu durumda şecereli yavru bu şekilde olmamalıdır. Benim anladığım kadarıyla şecere bir köpek ırkının uluslararası standartlarda üretim izni alınmış damızlıklardan alınan yavru köpeğe verilen belge anlamındadır.

O halde Şecereli bir yavru uluslararası federasyondan üretim izin belgesi alınarak eşleştirilip, doğumu yaptırılıp ve uluslararası standartlara uygun olarak tanzim edilen ve onaylanan belgeye sahip olanlardır. Sayfam da bu standartlara haiz Anne ve Babadan üretilen Safkan ve Şecereli Yavruları görebileceksiniz.

Irk Standartları

alman, çoban, köpeği     alman çoban köpeği yavrualman çoban köpeği yavru     alman çoban köpeği yavru

 

Standartları : Alman çoban köpeğinin tırıs tarzı bir yürüyüşü vardır. Alman Çoban Köpeğinde tırıs yürüyüşünün esprisi tamamen sağlıklı ve safkan bir anatomik yapıya sahip olan bir Alman Çoban Köpeği 10 Km koşmasından daha zor olan bir hareket tarzı olup, yürüdükçe köpeğin sırtının arka eklemlerinin güçlü olduğunun ifadesi olup, güçlü olan bir alman çoban köpeğinin sırtı ve arka bacakları dağılmaz. Yani arka arkanın hareketi vücudun ortasına doğru geldikçe eşit derecede ileri uzanan ön kol sırt çizgisinde önemli bir değişiklik oluşturmaz. Arka kısmın açılarındaki en ufak artış hareketteki gücünün ve dayanıklılığın azalmasına neden olur. Yükseklikle uzunluğun doğru oranı, buna uyumlu bacak kemiği uzunlukları ile birleşince sanki yere yakın bir şekilde kayıyormuş gibi bir hareketin ortaya çıkmasını sağlar. Hafif kaldırılmış kuyruk ve hafifçe öne uzatılmış bir kafa, hareket esnasında hayvanın kulak arkasından kuyruk ucuna kadar çok düzgün hatlı bir kıvrımla hareket etmesini sağlar. devamı>>>

İletişim

AÇK. üretim çiftliği

İzmir

0532 343 8041

Ana Sayfa