Alman Kurdu Yavrusu

alman kurdu yavrusu

Alman Kurdu Yavrusu

Alman Kurdu birçok insanın çekici bulduğu benzersiz görünüme sahiptirler ve onları mükemmel arkadaş yapan farklı kişilikleri vardır. Harika aile köpeği olup, zeki, sadık, koruyucu ve eğitilmesi kolaydır. Ayrıca boyutları nedeniyle bekçi köpeğidir.

Zekaları ve sadakatleri ile tanınan tanınırlar ve zorluklardan hoşlananlar harika can dostları olabilirler. Oldukça zeki ve sadık olan büyük boy köpek cinsidir. Aileler çok iyi cinstir ve çocuklarla oynarken her zaman iyi vakit geçirirler.

K9 çok sevecen ve inanılmaz derecede zekidirler. ABD, Avrupa ve Ülkemizde en popüler ırklardan biri olup, askeri ve polis güçleri arasında en popüler cinslerdendir. Bu kadar zeki olmalarının nedenlerinden biri, çeşitli işleri yapmak eğitilebilmeleri ve eğitilmelerinin çok kolay olması gerçeğidir.

Alman Kurdu Fiyatları

Alman Kurdu fiyatları köpeğin şeceresine, cinsine ve yetiştiricisine göre farklılıklar gösterebilmektedir.

Alman kurdu fiyatları farklılıklar göstermekle birlikte ortalama yavrusu fiyatları 4.000 liradan başlamakla birlikte, erişkin olması halinde fiziksel ve karakteristik özelliklerinin anne baba kalitesini taşıyacağı özelliği alman kurdu fiyatları skalasının 20.000 lira seviyesine kadar farklılıklar göstermektedir.

alman kurdu yavrusu

Enerji dolu kişiliğe sahip olup, güçlü bir sadakat duygusu ve memnun etme arzusuyla doğan mükemmel birer arkadaştır. Alman kurdu yavrusu sahibi olarak, onu eğlendirmek her zaman yeni yollar arıyorum. Popüler bir köpek türüdür ve genellikle zekaları ve uyanıklıkları ile tanınırmakla birlikte, yaramaz olabilirler ve çoğu zaman başını belaya sokarlar, ancak kucklaşmaktan ve şefkat göstermekten mutlu olan sevecen can dostlarıdır. Uzun yıllar yanınızda olacak ve aileye büyük katkı sağlayacak sadık bir cinstir.

alman kurdu yavru alman kurdu fiyatları

 

Hayatlarımıza dahil etmeye çalıştığımız can dostlarımız eşya değildir. Ve O nun size, sizin O na bağlanma periyodundan sonra, net özelliklerini yansıtmamasından kaynaklı terk etmeye çalışmanız ya da iade edip değiştirme talebinde bulunmanız, 27 yıllık meslek hayatıma ve tecrübelerime dayanarak ifade etme isterim ki, ötanazi uygulanması talebinde bulunun, O na daha az ızdırap ve acı verirsiniz. Netice olarak yavru sahiplenme fiyatları konusundan evvel erişkin sürecini tamamladıktan sonra safkan ırk olup olmayacağı konusunda net bilgilere sahip olmak suretiyle yola çıkın.

alman kurdu fiyatları alman kurdu yavru fiyatları

 

K9

Burada önemli olan K9 yavrusu sahiplenme de detay, alman kurdu yavrusu fiyatları konusundan evvel temsil ettiği şecere kurumudur. Gün içerisinde defalarca "hocam K9 köpeğiniz şecerelimi?" yönünde sorulardır. Şayet düzenlenen şecere ücretleri 70 TL - 150 TL rakamlar karşılığında soy ağacı ibrazı istenmeden ve eşleşme izin protokolü uygulanmadan tanzim edilmiş şecere belgesinin benim nezdimde değeri bulunmamaktadır.

Ülkemizde olumlu özellikleri gereği son 40 senedir alman kurdu yavrusu aynı özelliklere sahip köpek ırklarına göre beğenilip talep gören ırkların başında gelmektedir. Dünya ülkelerinde kamusal görevlerde (asker polis ve sosyal derneklerde) başarılı işler yapmalarından dolayı talep her geçen gün artmaktadır. Ülkemizde bilinen diğer ismi K9 popülaritesi diğer koruma köpeklerine göre daha yüksek pozisyondadır, diğer ırklara göre safkanlığını anlayabilmek için anatomik ve fiziki özellikleri bilgisine sahip olunması gereken cinstir, doğduğu andan itibaren erişkin olduğu döneme süre içerisinde kulaklarından, renk yapısına, fiziki yapılanmasına hızlı değişim yaşayan köpek cinsidir.

Literatürde bilinen resmi ismi german shepherd dog yavrusu köpek ırkı alırken, sahiplenme fiyatları hususundan önce ırk özelliklerini araştırmak en doğrusu olacaktır. Sahiplenme maaliyeti konusundan evvel, safkanlığını belirleyen temel özellikleri, kafa yapısı, stok yapısı, kafa maskesi, göz rengi, üst çizgisi, alt çizgisi, sara kısmı eğimi, ön ve arka ayak açıları bu ırkın safkanlığını belirleyici faktörlerdir.

 alman kurdu fiyatları

 

Bakımı konusunda, anne sütünden kesilen ve gençlik dönemine yakın olan sürede eklem destekli mama kullanılarak beslenmesi yerinde olacaktır. Erişkin olması durumunda, kuru mama ile beslemek yerine, tamamen doğal gıdalar verilmesi şahsi düşüncem daha faydalı olacağı kanaatindeyim. Dikdörtgen ve arka ayaklara doğru bel çizgisinin yere düşmeye başlamasından dolayı, kalça çıkıklığı olarak adlandırılan eklem yeri problemi yaşama riski bulunmaktadır, özellikle 1,5 yaşına yakın veteriner hekimin tavsiye edeceği eklem destekli mama kullanılması isabetli beslenme tarzı olacaktır. 1,5 yaşından itibaren doğal gıdalara geçilmesi faydalı olacağı düşüncesindeyim.

Eğitim konusuna ırk özelliklerinden kaynaklı anne sütünden kesilmesini müteakip bebeklik döneminde, fiziki beyin gelişim sürecine göre başlanmalıdır. 2 aylık yavru cinsinin dış öğretilere vereceği tepki 6 aylık ve 1 yaşında olan genç köpeğin vereceği tepkiler ve öğrenme süreçleri tabii ki de farklılık gösterecektir. Eğitimde yavru köpeğinin genetik yapısının yanında karakteristik yapısının da göz önünde bulundurulmalıdır. 4. aydan itibaren basit itaat komutları öğretilebilir.

Şöyle ki; öncelikle her köpeğin evrensel ırk karakteristik yapısının yanında, her canlıya münhasır bireysel karakteri bulunmakta olup, başarılı eğitim uygulayabilmek için evrensel karakter özellikleri ve yaşam alanındaki karakter özellikleri eğitim müfredatında yoğrularak alman kurdu yavrusuna tatbik edilmelidir.

Genel Bilgiler

Korkusuz yapısı ile bilinen genellikle iş ve koruma köpeği olarak da kullanılır. Kendinden emin ve sükunetli yapısıyla dikkat cins asla düşmanca tavır sergilemez. Irkın ileride sağlıklı olabilmesi için doğru beslenmesi gerekir. Bu köpekler, oldukça zekidir. Dünya genelinde en rağbet gören ırk arasında yer alır. Atletik, güçlü yapısı ile doğru şekilde eğitildiği zaman başarılı koruma ve iş köpeğine dönüşür. Küçük yavrunun sosyalleştirilmesi gerekir. Yanlış yetiştirilen yavrusu saldırgan olabilir. Başarılı yetiştirilmiş ve eğitim almış yavru K9, önemli işler başarır.

Karakter Özellikleri

Irk özellikleri; güçlü, korumacı, atletik, çevik yapıya sahiptir. Fiziksel olarak refleksleri gelişmiştir ve kendisine verilen görevi mükemmel şekilde yerine getirir. Bu köpeklerin birçoğu arama ve kurtarma ekiplerinde kullanılır. Bu köpekler, çocuklarla ve diğer köpeklerle anlaşır. Oldukça sevecen olan bu köpek, sahibi ile vakit geçirmekten mutlu olur. Veteriner hekiminizin tavsiyede bulunduğu kaliteli mama ve egzersizlere uygun diyet proğramı kullanılarak beslenmesi gerekir.

Fiziksel Özellikleri

Üç farklı tüy yapısı vardır. Bu köpeklerin uzun, kısa, dalgalı ve uzun, kalın, uzun yapılı tüyleri vardır. Uzun tüylü cinslerinde bazen diğer iki tüy katmanı bulunmayabilir. Prototipi koyu ten rengine sahip olan bu cinsin yüzünde siyah maske ve vücudunda siyah lekeler vardır.

Gri, siyah ve sarı olmak üzere üç rengin karışımını üzerinde barındıran cinside bulunmaktadır. Polis ve itaat çalışmaları yaparken bundan büyük mutluluk duyar. Yavruluk döneminde egzersize başlanırsa önemli eklem hastalıklarına neden olabilir. Bu nedenle büyümeden egzersizlere başlamamak gerekir. Polis köpeği olarak da bilinmesi ile beraber, koruma köpeği sınıfında da başarılı köpek cinsidir. Aynı zamanda avrupa ülkelerinde uyuşturucu arama, kaçakçılıkla mücadele, iz takip ve koruma köpeği olarakta kullanılmaktadır.

Satılık alman kurdu yavrusu fiyatları hakkında güncel bilgi edinmek bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ederim.

İletişim

Alman Kurdu üretim çiftliği

Bursa

05323438041

Tayfun Hoca

facebook toy poodle facebook Köpek Kulübü youtube Köpek Kulübü kanalı linkedin alman kurdu yavrusu instagram rottweiler

Ana Sayfa