Alman Kurdu

alman kurdu

Alman Kurdu yavru fiyatları özellikleri

Alman Kurdu Ülkemizde bilinen isimleri Kurt, K9, Alman Çoban köpeği isimleri ile anılmakla beraber, literatürde German Shepherd Dog olarak geçmektedir.

Tarihin her döneminde insanoğlunun yaşam alanlarındaki her noktada birlikte olduğunu görmekteyiz. Dünyada ve Ülkemizde en popüler ırk pozisyonundadır. Irk yarışmalarına baktığımız zaman katılımın çok yüksek olduğunu görebiliriz.

Hayalimizdeki düşük bel alman kurdu yavru diğer ırklara göre safkanlığını anlayabilmek için anatomik ve fiziki özellikleri bilgisine sahip olmak gerekir.

alman kurdu

Doğduğu andan itibaren erişkin olduğu döneme süreç içerisinde kulaklarından, renk yapısına, fiziki yapılanmasında hızlı bir değişim yaşamaktadır.  Bu ırk sahiplenirken yavrunun fiyatından önce, ırk özelliklerini araştırmak en doğrusu olacaktır. Mümkün olduğunca yavrunun bebeklik döneminden gençlik ve yetişkin olma sürecine olan fiziki değişimin ne şekilde seyrettiğini çok iyi öğrenmemiz gerekmektedir. Aksi takdirde satıcının anlatımları doğrultusunda hareket edip, gelecekte hayal kırıklığına uğramamız bazen kaçınılmaz olabilir.

Alman Kurdu Yavru

Alman Kurdu Alman Kurdu Alman Kurdu Alman Kurdu Alman Kurdu Fiyat Alman Kurdu Fiyatları Alman Kurdu Fiyatları Alman Kurdu Fiyatları Alman Kurdu Yavru Alman Kurdu Yavru Alman Kurdu Yavru Alman Kurdu Yavru Alman Kurdu Yavrusu
Dünya üzerinde bulunan tüm canlılar da olduğu köpek ırklarının yavruları da son derece sevimli ve şirindir. Bu ırkın yavrusu da bir o kadar sevimli ve güzeldirler. Bu konuda unutulmaması gereken husus, yavru nun erişkinliğinden daha farklı bir anatomik yapıya sahip olmasıdır.

ALMAN KURDU alman kurdu

Alman Kurdu Fiyatları

Alman Kurdu fiyatları, Ülkemizde köpek ırkları arasında en geniş fiyat farklılığına sahip olan tek ırktır diyebilirim. Alman kurdu fiyatları skalasını Lira, Dolar ve Euro şeklinde zengin bir para çeşitliliği fiyatlarının sergilendiğini görebiliriz. Sektörde faaliyet gösteren üretici ve satıcı arkadaşlar fiyatları konusunda tamamen kendi insiyatiflerini kullanarak ücret şeklini belirlemektedirler. Ortalama fiyatları 2.500 TL - 18.000 TL fiyatları aralığında temsil ettiği secere (KIF FCI WUSV) durumuna göre değişiklikler.

Burada önemli olman temsil ettiği şecere kurumudur. Gün içerisinde defalarca "hocam köpeğiniz şecerelimi?" yönünde sorulardır. Şayet verilen şecere fiyatları 70 TL - 150 TL rakamlara soy ağacı ibrazı istenmeden ve eşleşme izin protokolü uygulanmadan tanzim edilmiş şecere belgesinin benim nezdimde değeri bulunmamaktadır.

Ülkemizde son 40 senedir beğenilip talep görmektedir. Dünya ülkelerinde kamusal görevlerde (asker polis ve sosyal derneklerde) başarılı işler yapmalarından dolayı talep her geçen gün artmaktadır. Ülkemizde bilinen diğer ismi K9 popülaritesi diğer koruma köpeklerine göre daha yüksek bir pozisyondadır, K9, diğer ırklara göre safkanlığını anlayabilmek için anatomik ve fiziki özellikleri bilgisine sahip olunması gereken bir cinstir, doğduğu andan itibaren erişkin olduğu döneme süre içerisinde kulaklarından, renk yapısına, fiziki yapılanmasına hızlı değişim yaşayan bir cinstir.

Literatürde bilinen resmi ismi Alman Çoban Köpeği yavrusu ırkı alırken, köpeğin fiyatlarından önce, ırk özelliklerini araştırmak en doğrusu olacaktır. Yavru nun saflığını belirleyen temel özellikleri: kafa yapısı, stok yapısı, kafa maskesi, göz rengi, üst çizgisi, alt çizgisi, sara kısmı eğimi, ön ve arka ayak açıları bu ırkın safkanlığını belirleyici özellikleridir.

alman kurdu fiyatları alman kurdu yavruları

Standartları

alman kurdu fiyat alman kurdu fiyat

Özellikleri literatürdeki ismi Alman Çoban Köpeği Alsatian olarak da tanınır. Gösterişli, dengeli ve çok güçlü köpek cinsidir. Ülkemizde, düşük bel, kızıl renkli olarak tarif edilir. Pas rengi ve kahve rengi siyah ya da tamamen siyah olabilir. Burun her zaman siyahtır. Hafif fakat güçlü kemik yapısıyla sağlam, adaleli ve hafif dikdörtgen vücut yapısı vardır, başı vücudu orantılı olmalıdır. Hafif konveks alnı bulunmaktadır.

Güçlü makas ısırışı kapanan dişleri, vücutla birleşen yeri geniş ve uca doğru sivrileşen dik ve öne bakan kulakları vardır (Altı aydan küçük yavrularda hafif öne kıvrık olabilir) Gözler badem şeklinde, koyu renkli ve zeki ifadesidir. Kuyruğu neredeyse yere kadar iner. Ön bacaklar ve omuzlar adaleli, baldırlar güçlü ve sağlamdır. Yuvarlak ayakları sert tabanlıdır. Uzun veya kısa kıllı olabilirler.

Karakteristik özelliği güçlü, korumacı, atletik, Zeki ve çevik yapıya sahip olmakla beraber, Zeki oldukları için savaş alanlarına mesaj ulaştırabilirler. Uzun süre yalnız kalmaktan hiç hoşlanmazlar.

Bakımı

alman kurdu fiyat alman kurdu fiyat

Anne sütünden kesilmesini müteakip, gençlik dönemine yakın olan sürede eklem destekli mama kullanılarak beslenmesi yerinde olacağı kanaatindeyim. Erişkin olması durumunda, kuru mama ile beslemek yerine, tamamen doğal gıdalar verilmesi şahsi düşüncem çok daha faydalı olacağı kanaatindeyim. Yavru dikdörtgen ve arka ayaklara doğru bel çizgisinin yere düşmeye başlamasından dolayı, kalça çıkıklığı olarak adlandırılan eklem yeri problemi yaşama riski bulunmaktadır, özellikle 1,5 yaşına yakın veteriner hekimin tavsiye edeceği eklem destekli mama kullanılması isabetli beslenme tarzı olacaktır. 1,5 yaşından itibaren doğal gıdalara geçilmesi faydalı olacağı düşüncesindeyim.

Tüylerinin dökülmesinin minimize edilmesi için her gün düzenli olarak taranması uygun olacaktır. Şayet tüyleri normalin fazlasında dökülmesi durumunda veteriner hekiminizin beslenme konusunda bilgi almanız sağlıklı olacaktır. Tüylerinin normalin üzerinde dökülmesi hastalık belirtisi de olabilir, o nedenle yine veteriner hekiminizin tavsiyelerine kulak verin. yavru

Alman Kurdu Eğitimi

alman kurdu fiyatları alman kurdu yavru

Alman Kurdu yavru eğitimi, bu zeki ırkın eğitimine anne sütünden kesilmesini müteakip, fiziki beyin gelişim sürecine göre başlanmalıdır. 2 aylık yavrunun dış öğretilere vereceği tepki 6 aylık ve 1 yaşında olan genç köpeğin vereceği tepkiler ve öğrenme süreçleri tabii ki de farklılık gösterecektir. Eğitimde köpeğin genetik yapısının yanında karakteristik yapısının da göz önünde bulundurulmalıdır. 4. aydan itibaren basit itaat komutları öğretilebilir.

Özellikle yavru K9 eğitiminde dikkat edilmesi gereken husus bu ırkın diğer ırklara nazaran farklı ve çok maksatlı kullanımı söz konusu olması gerçeğidir. Alman Kurdu hayatımızın her noktasında görmeye alışık olduğumuz ve kamu görevi icra eden en aktif köpek ırkıdır. Kimi zaman arama kurtarma faaliyetini gösterirken, kimi zaman da narkotik birimlerinin yanında görev yapmaktadır.

Öncelikle her zaman belirttiğim gibi, en iyi eğitmen, köpeğin kendi sahibidir. Bu konuyu çok defalar blok yazımlarımda eğitim sayfalarımda bildirdim. Köpeğinizi sizden daha iyi kimse tanıyamaz. K9 gibi muhteşem ırkın eğitim müfredatı kesinlikle farklı konsepte sahip olmalıdır. Şöyle ki; öncelikle her köpeğin evrensel ırk karakteristik yapısının yanında, her canlıya münhasır bireysel karakteri bulunmakta olup, başarılı eğitim uygulayabilmek için evrensel karakter özellikleri ile yaşam alanındaki bireysel karakter özellikleri eğitim müfredatı ile yoğrularak tatbik edilmelidir.

Temel ve ileri itaat müfrede edilmesi noktasında, katiyen yiyecek ödül müfredatı uygulanmamalı, nedeni ise yiyecek ödülüne dayalı ödül proğramları köpeklerin ileriki dönemlerinde yabancı insanların ellerinde bulunan gıdaları almak için onlara itaat etmek gereksinimi duymaların kaynaklanmaktadır.

İhtisas eğitimleri olarak adlandırılan alan koruma ve bodyguard eğitimlerini tatbik ederken dikkat edilmesi gereken hususlar. Karakteristik yapısında koruma özelliği bulunsa da, her cane corso alan koruma ve bodyguard eğitimlerine kesin cevap verecek diye kural bulunmamaktadır. çevremizde gördüğümüz bazı ırkların bulundukları bölgeye gelen yabancılara karşı sert tutum göstermediklerini görebiliriz bu durum her cane corso ırkının aynı dış uyarılara karşı verdikleri tepkinin aynı olmayacağı yönündedir. Alman Kurdu ırkının ihtisas eğitimlerinin tatbikinde mutlaka bilgi alt yapısı güçlü, uzman eğitmenden bilgi ve yardım almak olumlu olacağı kanaatindeyim.

alman kurdu yavru alman kurdu yavru

Alman Kurdu Irk Kökeni
Irk kökenini incelerken öncelikle, Wurtemberg, Thurginia ve Bavaria'dan uzun kıllı, kısa ve tel tüylü yöresel çoban köpeklerini toplayan Max von Stephanitz ve diğer üreticiler eğitilebilirliği yüksek, itaatkar ve güzel Alman çoban köpeğini yarattılar. Nisan 1899'da Max von Stephanitz, Horan adındaki köpeği ilk Alman çoban köpeği olarak kayıt etti. 1915'e kadar hem uzun hem de tel tipi yarışmalara sokuluyordu. Bu gün çoğu ülkede sadece kısa tüylü olanları yarışma amaçlı sergilenmektedir. yavru

alman kurdu yavru alman kurdu yavrusu

İletişim

Alman Kurdu üretim çiftliği

Bursa

0532 343 8041

Bizi Takip Edin

facebook beagle köpek sayfamız facebook köpek kulübü linkedin köpek kulübü instagram köpek kulübü youtube köpek kulübü kanalı

Ana Sayfa