Alman Kurdu

alman kurdu

Alman Kurdu Yavrusu Fiyatları Özellikleri

alman kurdu fiyat alman kurdu fiyat alman kurdu fiyat alman kurdu fiyat alman kurdu fiyat alman kurdu fiyat alman kurdu fiyat alman kurdu fiyat alman kurdu fiyat alman kurdu fiyat alman kurdu fiyat alman kurdu fiyat alman kurdu fiyat alman kurdu fiyat

Alman Kurdu literatürde tanımlı olan ismi German Shepherd Dog olarak geçmektedir. Tarihin her döneminde, insanoğlunun yaşam alanlarındaki her noktada birlikte olduğunu görmekteyiz. Dünya da ve Ülkemizde en popüler ırk pozisyonundadır. Irk yarışmalarına baktığımız zaman katılımın çok yüksek olduğunu görebiliriz.

Hayalimizdeki düşük bel alman kurdu yavru diğer ırklara göre safkanlığını anlayabilmek için anatomik ve fiziki özellikleri bilgisine sahip olmak gerekir.

alman kurdu

Alman kurdu yavrusu, doğduğu andan itibaren erişkin olduğu döneme ulaşıncaya kadar süreç içerisinde kulaklarından, renk yapısına, fiziki yapılanmasında hızlı bir değişim yaşamaktadır. Bu ırk sahiplenirken fiyatları konusundan evvel, ırk özelliklerini araştırmak en doğrusu olacaktır. Mümkün olduğunca yavrunun bebeklik döneminden gençlik ve yetişkin olma sürecine olan fiziki değişimin ne şekilde seyrettiğini çok iyi öğrenmemiz gerekmektedir. Aksi takdirde satıcının anlatımları doğrultusunda hareket edip, can dostu sahiplenip, gelecekte hayal kırıklığına uğramamız bazen kaçınılmaz olabilir.

Alman Kurdu Yavrusu

Dünya üzerinde bulunan tüm canlılar da olduğu köpek ırklarının yavrusu da son derece sevimli ve şirindir. Bu ırkın yavruları da bir o kadar sevimli ve güzeldirler. Bu konuda unutulmaması gereken husus alman kurdu yavrusu, erişkinliğinden daha farklı bir anatomik yapıya sahip olmasıdır.

alman kurdu yavrusuKöpek ırkları arasında bulunan bazı ırkların dünyaya gelmesinden itibarenn erişkinliğe ulaşımına kadar olan süreçte fiziki anlamda inanılmaz değişiklikler göstermekte olup, doğumundan erişkinliğine kadar olan dönemde değişiklikle göstermektedir. Bu değişim sürecinden kaynaklı doğru safkan bir alman kurdu yavrusu sahibi olabilmek ve erişkin olduğu dönemde hayal kırıklığına uğramamak adına bu tür ırklarda anatomik değişim bilgileri iyi öğrenilmelidir.

Hayatlarımıza dahil etmeye çalıştığımızcan dostlarımız birer eşya değildir. Ve O nun size, sizin O na bağlanma periyodundan sonra, ırkının net özelliklerini yansıtmamasından kaynaklı terk etmeye çalışmanız ya da iade edip değiştirme talebinde bulunmanız, 27 yıllık meslek hayatıma ve tecrübelerime dayanarak ifade etme isterim ki, ötanazi uygulanması talebinde bulunun, O na daha az ızdırap ve acı verirsiniz.

Netice olarak alman kurdu fiyatları konusundan evvel erişken sürecini tamamladıktan sonra safkan bir ırk olup olmayacağı konusunda net bilgilere sahip olmak suretiyle yola çıkın.alman kurdu alman kurdu alman kurdu alman kurdu yavru alman kurdu yavru alman kurdu yavru alman kurdu yavru alman kurdu yavru alman kurdu yavrusu alman kurdu fiyatları alman kurdu fiyatları alman kurdu fiyatları alman kurdu fiyatları

alman kurdu fiyatları alman kurdu fiyatları

Alman Kurdu Fiyatları

Alman Kurdu fiyatları Ülkemizde köpek ırkları arasında en geniş fiyat yelpazesine sahip olan ırklar arasında belirtmek isterim. Alman kurdu fiyatları skalasını Lira, Dolar ve Euro şeklinde zengin bir para çeşitliliği fiyatlarının sergilendiğini görebiliriz.

Sektörde faaliyet gösteren üretici ve satıcı arkadaşlar alman kurdu fiyatları konusunda tamamen kendi insiyatiflerini kullanarak ücret şeklini belirlemektedirler. Ortalama alman kurdu yavrusu fiyatları 6000 TL ile 20000 TL arasında değişiklik gösterebilmektedir.

Alman kurdu yavru fiyatları ortalamasını etkileyen ana faktörlerden biri ında temsil ettiği secere (KIF FCI WUSV) durumuna göre değişiklikler göstermektedir.

Burada önemli olan detay, alman kurdu fiyatları konusundan evvel temsil ettiği şecere kurumudur. Gün içerisinde defalarca "hocam köpeğiniz şecerelimi?" yönünde sorulardır. Şayet verilen şecere fiyatları 70 TL - 150 TL rakamlar ile soy ağacı ibrazı istenmeden ve eşleşme izin protokolü uygulanmadan tanzim edilmiş şecere belgesinin benim nezdimde değeri bulunmamaktadır.

Ülkemizde son 40 senedir alman kurdu yavrusu aynı özelliklere sahip köpek ırklarına göre beğenilip talep gören ırkların başında gelmektedir. Dünya ülkelerinde kamusal görevlerde (asker polis ve sosyal derneklerde) başarılı işler yapmalarından dolayı talep her geçen gün artmaktadır. Ülkemizde bilinen diğer ismi K9 popülaritesi diğer koruma köpeklerine göre daha yüksek bir pozisyondadır, diğer ırklara göre safkanlığını anlayabilmek için anatomik ve fiziki özellikleri bilgisine sahip olunması gereken bir cinstir, doğduğu andan itibaren erişkin olduğu döneme süre içerisinde kulaklarından, renk yapısına, fiziki yapılanmasına hızlı değişim yaşayan bir cinstir.

Literatürde bilinen resmi ismi german shepherd dog ırkı alırken, yavru köpeğin fiyatlarından önce, ırk özelliklerini araştırmak en doğrusu olacaktır. Alman Kurdu Fiyatları konusundan evvel, safkanlığını belirleyen temel özellikleri, kafa yapısı, stok yapısı, kafa maskesi, göz rengi, üst çizgisi, alt çizgisi, sara kısmı eğimi, ön ve arka ayak açıları bu ırkın safkanlığını belirleyici özellikleridir.fiyatları

alman kurdu fiyatları alman kurdu yavruları

Alman Kurdu Özellikleri

alman kurdu fiyatları alman kurdu fiyatları

Alman Kurdu özellikleri, aktif ve zeki köpek cinslerinden biridir. Öğrenmek, oynamak ve çalışmakla meşgul olmaları gerekir. Hem fiziksel (koşu ve Frizbi gibi) hem de zihinsel (antrenman seansları gibi) günlük egzersiz şarttır. Alman Kurdu yabancılara karşı mesafeli ve şüpheci olabilir. Sosyal ve uslu bir köpek yetiştirmek için Alman Kurdu köpeğinizi birçok deneyime, yere ve insana maruz bırakın.

Alman kurdu yavrusu, yavruluk dönemlerinden başlayarak itaat eğitimi, onları diğer insanlara ve köpeklere alıştırmanın yanı sıra temel köpek davranışlarını öğretmek için önemlidir. Alman Kurdu kişiliği mesafelidir ancak genellikle saldırgan değildir. Ayrılmış köpeklerdir; hemen arkadaş edinmezler ama edindiklerinde son derece sadık olurlar. Aileleri ile uyumlu ve yaklaşılabilirler, ancak tehdit edildiklerinde güçlü ve koruyucu olabilirler, bu da onları mükemmel bekçiler yapar.

Alman kurdu özellikleri, Gösterişli, dengeli ve çok güçlü köpek cinsidir. Ülkemizde, düşük bel, kızıl renkli olarak tarif edilir. Pas rengi ve kahve rengi siyah ya da tamamen siyah olabilir. Burun her zaman siyahtır. Hafif fakat güçlü kemik yapısıyla sağlam, adaleli ve hafif dikdörtgen vücut yapısı vardır, başı vücudu orantılı olmalıdır. Hafif konveks alnı bulunmaktadır.

Güçlü makas ısırışı kapanan dişleri, vücutla birleşen yeri geniş ve uca doğru sivrileşen dik ve öne bakan kulakları vardır (Altı aydan küçük yavrularda hafif öne kıvrık olabilir) Gözler badem şeklinde, koyu renkli ve zeki ifadesidir. Kuyruğu neredeyse yere kadar iner. Ön bacaklar ve omuzlar adaleli, baldırlar güçlü ve sağlamdır. Yuvarlak ayakları sert tabanlıdır. Uzun veya kısa kıllı olabilirler.

Karakteristik özelliği güçlü, korumacı, atletik, Zeki ve çevik yapıya sahip olmakla beraber, Zeki oldukları için savaş alanlarına mesaj ulaştırabilirler. Uzun süre yalnız kalmaktan hiç hoşlanmazlar.

Alman Kurdu Yavru Bakımı

alman kurdu fiyatları alman kurdu fiyatları

Alman kurdu yavrusu anne sütünden kesilen ve gençlik dönemine yakın olan sürede eklem destekli mama kullanılarak beslenmesi yerinde olacaktır. Erişkin olması durumunda, kuru mama ile beslemek yerine, tamamen doğal gıdalar verilmesi şahsi düşüncem çok daha faydalı olacağı kanaatindeyim. Dikdörtgen ve arka ayaklara doğru bel çizgisinin yere düşmeye başlamasından dolayı, kalça çıkıklığı olarak adlandırılan eklem yeri problemi yaşama riski bulunmaktadır, özellikle 1,5 yaşına yakın veteriner hekimin tavsiye edeceği eklem destekli mama kullanılması isabetli beslenme tarzı olacaktır. 1,5 yaşından itibaren doğal gıdalara geçilmesi faydalı olacağı düşüncesindeyim.

Tüylerinin dökülmesinin minimize edilmesi için her gün düzenli olarak taranması uygun olacaktır. Şayet tüyleri normalin fazlasında dökülmesi durumunda veteriner hekiminizin beslenme konusunda bilgi edinmeniz sağlıklı olacaktır. Tüylerinin normalin üzerinde dökülmesi hastalık belirtisi de olabilir, o nedenle yine veteriner hekiminizin tavsiyelerine kulak verin.yavu

Alman Kurdu Eğitimi

alman kurdu yavru alman kurdu fiyatları

Zeki alman kurdu yavrusu eğitimine anne sütünden kesilmesini müteakip yavru döneminde, fiziki beyin gelişim sürecine göre başlanmalıdır. 2 aylık alman kurdu yavrusu, dış öğretilere vereceği tepki 6 aylık ve 1 yaşında olan genç köpeğin vereceği tepkiler ve öğrenme süreçleri tabii ki de farklılık gösterecektir. Eğitimde alman köpeğin genetik yapısının yanında karakteristik yapısının da göz önünde bulundurulmalıdır. 4. aydan itibaren basit itaat komutları öğretilebilir.

Alman kurdu yavrusu, eğitiminde dikkat edilmesi gereken husus bu ırkın diğer ırklara nazaran farklı ve çok maksatlı kullanımı söz konusu olması gerçeğidir. Hayatımızın her noktasında görmeye alışık olduğumuz ve kamu görevi icra eden en aktif köpek ırkıdır. Kimi zaman arama kurtarma faaliyetini gösterirken, kimi zaman da narkotik birimlerinin yanında görev yapmaktadır.

Öncelikle her zaman belirttiğim gibi, en iyi eğitmen, köpeğin kendi sahibidir. Bu konuyu çok defalar blok yazımlarımda eğitim sayfalarımda bildirdim. Köpeğinizi sizden daha iyi kimse tanıyamaz. K9 gibi muhteşem ırkın eğitim müfredatı kesinlikle farklı konsepte sahip olmalıdır. Şöyle ki; öncelikle her köpeğin evrensel ırk karakteristik yapısının yanında, her canlıya münhasır bireysel karakteri bulunmakta olup, başarılı eğitim uygulayabilmek için evrensel karakter özellikleri ile yaşam alanındaki bireysel karakter özellikleri eğitim müfredatı ile yoğrularak tatbik edilmelidir.

K9 Yavrusu temel ve ileri itaat müfrede edilmesi noktasında, eğitimde olan köpeğin katiyen yiyecek ödül müfredatı uygulanmamalı, nedeni ise yiyecek ödülüne dayalı ödül proğramları köpeklerin ileriki dönemlerinde yabancı insanların ellerinde bulunan gıdaları almak için onlara itaat etmek gereksinimi duymaların kaynaklanmaktadır. İhtisas eğitimleri olarak adlandırılan alan koruma ve bodyguard eğitimlerini tatbik ederken dikkat edilmesi gereken hususlar.

Karakteristik yapısında koruma özelliği bulunsa da, her cane corso alan koruma ve bodyguard eğitimlerine kesin cevap verecek diye kural bulunmamaktadır. çevremizde gördüğümüz bazı ırkların bulundukları bölgeye gelen yabancılara karşı sert tutum göstermediklerini görebiliriz bu durum her cane corso ırkının aynı dış uyarılara karşı verdikleri tepkinin aynı olmayacağı yönündedir. Bu ırkın ihtisas eğitimlerinin tatbikinde mutlaka bilgi alt yapısı güçlü, uzman eğitmenden bilgi ve yardım almak olumlu olacağı kanaatindeyim. Alman kurdu köpek eğitimi konusunda destek almak isterseniz bursa köpek eğitimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Can dostu köpeğinizden zorunlu bir sebepten kaynaklı ayrı kalmanız durumunda, aile ortamında sizi beklerken strese girmeden sizi bekleyecek dönemi psikolojik anlamda yıpranmadan geçirebileceği otel hizmeti konusunda bursa köpek oteli ekibimiz, köpek eğitimi ve bomba köpekleri eğitimi ve av köpeği eğitimi konularında yarıma ihtiyaç duyduğunuz istenmeyen davranış kalıplarının düzeltilmesi sürecinde bursa köpek eğitimi ekibimiz, can dostunuzun ve sizin yanınızda olmaya çalışacaktır.

alman kurdu yavru alman kurdu yavru

Kökeni

Irk kökenini incelerken öncelikle, Wurtemberg, Thurginia ve Bavaria' dan uzun kıllı, kısa ve tel tüylü yöresel çoban köpeklerini toplayan Max von Stephanitz ve diğer üreticiler eğitilebilirliği yüksek, itaatkar ve güzel ırkı yarattılar. Nisan 1899'da Max von Stephanitz, Horan adındaki köpeği ilk olarak kayıt etti. 1915 senesine kadar hem uzun hem de tel tipi yarışmalara sokuluyordu. Bu gün çoğu ülkede sadece kısa tüylü olanları yarışma amaçlı sergilenmektedir.

alman kurdu yavru alman kurdu yavrusu

İletişim

Alman Kurdu üretim çiftliği

Bursa

0532 343 8041

Bizi Takip Edin

facebook toy poodle youtube Köpek Kulübü kanalı instagram rottweiler

Ana Sayfa

Toy Poodle | Tayfun Acar | Maltese Terrier | Cane corso | Alman Kurdu | Köpek Eğitimi | Labrador