Tarayiciniz JavaScript desteklemiyor.
Alman Kurdu

alman kurdu

Alman Kurdu Yavrusu K9 Köpek Fiyatları

Alman Kurdu tanınma ve isimlendirilme açısından çok geniş bir yelpazeye sahip durumdadır.

Ülkemizde bilinen isimleri Kurt, K9, Alman Çoban gibi isimler ile anılmakla birlikte, literatürde German Shepherd Dog olarak kayıtlıdır.

Tarihin her döneminde ırkının insanoğlunun yaşam alanlarındaki her noktada birlikte olduğunu görmekteyiz. Dünyada ve Ülkemizde en popüler köpek ırkı pozisyonundadır. Irk yarışmalarına baktığımız zaman katılımın çok yüksek olduğunu görebiliriz.

Hayalimizdeki düşük bel alman kurdu yavrusu diğer köpek ırklarına göre safkanlığını ve ırk özelliklerini anlayabilmek için anatomik ve fiziki özellikleri bilgisine sahip olmak gerekir.

Doğduğu andan itibaren erişkin olduğu döneme kadar süre içerisinde kulaklarından, renk yapısına, fiziki yapılanmasına kadar hızlı bir değişim yaşamaktadır.  Bu ırk sahiplenirken yavrunun fiyatından önce, ırk özelliklerini araştırmak en doğrusu olacaktır. Mümkün olduğunca yavrunun bebeklik döneminden gençlik ve yetişkin olma dönemine kadar olan fiziki değişimin ne şekilde seyrettiğini çok iyi öğrenmemiz gerekmektedir. Aksi takdirde satıcının anlatımları ile hareket edip, ileride hayal kırıklığına uğramamız bazen kaçınılmaz olabilir.

Alman Kurdu Yavrusu

K9 yavrusu

alman-kurdu ALMAN KURDU

Alman kurdu k9 fiyatları

Alman kurdu yavrusu fiyatları, Ülkemizde 2.500.- TL ile 12.000.- TL arasında değişiklik göstermektedir. İnternet üzerinde satış yapan bir çok satıcıdan yavrularının şecereli olduğu ve bu nedenle fiyat bilgisinin yüksek olduğu telaffuz edilmektedir.

Burada önemli olman alman kurdu yavrusunun temsil ettiği şecere kurumudur. Gün içerisinde defalarca "hocam köpeğiniz şecerelimi?" yönünde sorulardır. Şayet verilen şecere 70 TL gibi 150 TL gibi rakamlar ile soy ağacı ibrazı istenmeden ve eşleşme izin protokolü uygulanmadan tanzim edilmiş bir şecere ise hiç bir değerinin olmadığını düşünüyorum..

Alman Kurdu K9, Önce her sayfamda belirttiğim gibi tekrar yinelemek isterim ki, bu ırk doğumundan erişkin olacağı süreye kadar gerek anatomik olarak gerek karakteristik yapı açısından hızlı ve çok fazla bir değişim süreci sergilemektedir. Örnek olarak ayrıntılaşmak gerekirse  doğumunda siyah bir yavru iken erişkin döneminde kızıl bir görünüme dönüşebilmektedir. Yavru alman kurdu alırken satıcının anlatım inisiyatifinden çok bu ırkın gelişim sürecini iyi öğrenmemiz ve bilgimiz ile ileride hayal kırıklığı yaşamamak için K9 köpek ırk standartları ve özellikleri konularını araştırdıktan sonra sahiplenmeye karar vermeliyiz.

Ülkemizde son 40 senedir son derece beğenilip talep görmektedir. Dünya ülkelerinde kamusal görevlerde (asker polis ve sosyal derneklerde) son derece başarılı işler yapmalarından dolayı talep her geçen gün artmaktadır. Ülkemizde bilinen diğer ismi ile K9 popülaritesi diğer koruma köpeklerine göre daha yüksek bir pozisyondadır, K9 köpek ırkı, diğer köpek ırklarına göre safkanlığını ve ırk özelliklerini anlayabilmek için anatomik ve fiziki özellikleri bilgisine sahip olunması gereken bir ırktır, doğduğu andan itibaren erişkin olduğu döneme kadar süre içerisinde kulaklarından, renk yapısına, fiziki yapılanmasına kadar hızlı bir değişim yaşayan bir köpek ırkıdır.

Literatürde bilinen resmi ismi ile Alman Çoban Köpeği ırkı alırken, köpeğin fiyatından önce, ırk özelliklerini araştırmak en doğrusu olacaktır. alman kurdu yavrusu ırkının saflığını belirleyen temel özellikleri: kafa yapısı, stok yapısı, kafa maskesi, göz rengi, üst çizgisi, alt çizgisi, sara kısmı eğimi, ön ve arka ayak açıları gibi faktörler bu ırkın safkanlığını belirleyici özellikleridir.

alman-kurdu-yavrusu

K9 köpek özellikleri

K9 köpek özellikleri literatürdeki ismi ile Alman Çoban Köpeği Alsatian olarak da tanınır. Gösterişli, dengeli ve çok güçlü bir köpektir. Ülkemizde, düşük bel, kızıl renkli olarak tarif edilir. Pas rengi ve kahve rengi ile siyah ya da tamamen siyah olabilir. Burun her zaman siyahtır. Hafif fakat güçlü bir kemik yapısıyla sağlam, adaleli ve hafif dikdörtgen bir vücut yapısı vardır, başı vücudu ile orantılı olmalıdır. Hafif konveks bir alnı vardır.

Güçlü makas ısırışı ile kapanan dişleri, vücutla birleşen yeri geniş ve uca doğru sivrileşen dik ve öne bakan kulakları vardır (Altı aydan küçük yavrularda hafif öne kıvrık olabilir) Gözler badem şeklinde, koyu renkli ve zeki ifadesidir. Tüylü kuyruğu neredeyse yere kadar iner. Ön bacaklar ve omuzlar adaleli, baldırlar güçlü ve sağlamdır. Yuvarlak ayakları sert tabanlıdır. Uzun veya kısa tüylü olabilirler.

ALMAN KURDU YAVRUSU alman-kurdu-yavrusu

Bakım ve beslenmesi

Alman Kurdu yavruları bakımı ve beslenmesi: Anne sütünden kesilmesini müteakip, gençlik dönemine kadar olan sürede eklem destekli mamalar ile beslenmesi son derece doğru olacağı kanaatindeyim. Erişkin olması durumunda, kuru mama ile beslemek yerine, tamamen doğal gıdalar verilmesi şahsi düşüncem çok daha faydalı olacağı kanaatindeyim. Alman kurdu yavruları dikdörtgen ve arka ayaklara doğru bel çizgisinin yere düşmeye başlamasından dolayı, kalça çıkıklığı olarak adlandırılan eklem yeri problemi yaşama riski bulunmaktadır, özellikle 1,5 yaşına kadar veteriner hekimin tavsiye edeceği eklem destekli mama kullanılması isabetli bir beslenme tarzı olacaktır. 1,5 yaşından itibaren doğal gıdalara geçilmesi faydalı olacağı düşüncesindeyim. Alman kurdu tüylerinin dökülmesinin minimize edilmesi için her gün düzenli olarak bir defa taranması uygun olacaktır. Şayet tüyleri normalin fazlasında dökülmesi durumunda veteriner hekiminizin beslenme konusunda bilgi almanız sağlıklı olacaktır. Tüylerinin normalin üzerinde dökülmesi hastalık belirtisi de olabilir, o nedenle yine veteriner hekiminizin tavsiyelerine kulak verin.
Eğitimi
Alman Kurdu eğitimi, bu zeki ırkın eğitimine anne sütünden kesilmesini müteakip, fiziki beyin gelişim sürecine göre başlanmalıdır. 2 aylık bir yavrunun dış öğretilere vereceği tepki ile 6 aylık ve 1 yaşında olan genç bir köpeğin vereceği tepkiler ve öğrenme süreçleri tabii ki de farklılık gösterecektir. Eğitimde köpeğin genetik yapısının yanında karakteristik yapısının da göz önünde bulundurulmalıdır. 4. aydan itibaren basit itaat komutları öğretilebilir.

Özellikle K9 eğitiminde dikkat edilmesi gereken husus bu ırkın diğer köpek ırklarına nazaran farklı ve bir o kadar çok maksatlı kullanımı söz konusudur. K9 hayatımızın her noktasında görmeye alışık olduğumuz ve bir o kadar da kamu görevi icra eden en aktif köpek ırklarından bir tanesidir. Kimi zaman arama kurtarma faaliyetini gösterirken, kimi zaman da narkotik birimlerinin yanında görev yapmaktadır.

Öncelikle her zaman belirttiğim gibi, en iyi köpek eğitmeni, köpeğin kendi sahibidir. Bu konuyu bir çok defalar örnekleri ile blok yazımlarımda eğitim sayfalarımda bildirdim. Köpeğinizi sizden daha iyi kimse tanıyamaz. K9 gibi muhteşem bir köpek ırkının eğitim müfredatı kesinlikle farklı bir konsepte sahip olmalıdır. Şöyle ki; öncelikle her köpeğin evrensel ırk karakteristik yapısının yanında, her canlıya münhasır bireysel karakteri bulunmakta olup, başarılı bir eğitim uygulayabilmek için evrensel karakter özellikleri ile yaşam alanındaki bireysel karakter özellikleri eğitim müfredatı ile yoğrularak tatbik edilmelidir.

Temel ve ileri itaat müfrede edilmesi noktasında, katiyen yiyecek ödül müfredatı uygulanmamalı, nedeni ise yiyecek ödülüne dayalı ödül proğramları köpeklerin ileriki dönemlerinde yabancı insanların ellerinde bulunan gıdaları almak için onlara itaat etmek gereksinimi duymaların kaynaklanmaktadır.

İhtisas eğitimleri olarak adlandırılan alan koruma ve bodyguard eğitimlerini tatbik ederken dikkat edilmesi gereken hususlar. Her ne kadar ırk karakteristik yapısında koruma özelliği bulunsa da, her cane corso alan koruma ve bodyguard eğitimlerine kesin cevap verecek diye bir kaide bulunmamaktadır. çevremizde gördüğümüz bazı köpeklerinin bulundukları bölgeye gelen yabancılara karşı sert bir tutum göstermediklerini görebiliriz bu durum her cane corso köpek ırkının aynı dış uyarılara karşı verdikleri tepkinin aynı olmayacağı yönündedir. Alman Kurdu ırkının ihtisas eğitimlerinin tatbikinde mutlaka bilgi alt yapısı güçlü, uzman bir köpek eğitmeninden bilgi ve yardım almak son derece olumlu olacağı kanaatindeyim.

 

alman kurdu yavrusu fiyat

ALMAN KURDU YAVRUSU

Alman kurdu ırk kökeni
Irk kökenini incelerken öncelikle, Wurtemberg, Thurginia ve Bavaria'dan uzun tüylü, kısa tüylü ve tel tüylü yöresel çoban köpeklerini toplayan Max von Stephanitz ve diğer üreticiler eğitilebilirliği yüksek, itaatkar ve güzel Alman çoban köpeğini yarattılar. Nisan 1899'da Max von Stephanitz, Horan adındaki bir köpeği ilk Alman çoban köpeği olarak kayıt etti. 1915'e kadar hem uzun tüylü hem de tel tüylü tipi yarışmalara sokuluyordu. Bu gün çoğu ülkede sadece kısa tüylü olanları yarışma amaçlı sergilenmektedir.

K 9 yavruları

alman kurdu yavrularıAlman Kurdu Yavrusu

İletişim

Alman Kurdu Üretim ve Satış Merkezi

İzmir

0232 487 0149 | 0532 343 8041

Bizi Takip Edin
facebook

Şubelerimizde Kredi Kartı geçerlidir

Ana Sayfa