Tarayiciniz JavaScript desteklemiyor.
Alman Kurdu

alman kurdu

Alman Kurdu Yavrusu K9 Fiyatları

Alman Kurdu tanınma ve isimlendirilme açısından çok geniş yelpazeye sahip durumdadır.

Ülkemizde bilinen isimleri Kurt, K9, Alman Çoban gibi isimler ile anılmakla berabaer, literatürde German Shepherd Dog olarak kayıtlıdır.

Tarihin her döneminde ırkının insanoğlunun yaşam alanlarındaki her noktada birlikte olduğunu görmekteyiz. Dünyada ve Ülkemizde en popüler pozisyonundadır, yarışmalarına baktığımız zaman katılımın çok yüksek olduğunu görebiliriz.

Hayalimizdeki düşük bel alman kurdu yavrusu diğer ırklara göre safkanlığını ve ırk özelliklerini anlayabilmek için anatomik ve fiziki özellikleri bilgisine sahip olmak gerekir.

Doğduğu andan itibaren erişkin olduğu döneme kadar süre içerisinde kulaklarından, renk yapısına, fiziki yapılanmasına kadar hızlı değişim yaşamaktadır.  Bu ırk sahiplenirken yavrunun fiyatından önce, ırk özelliklerini araştırmak en doğrusu olacaktır. Mümkün olduğunca yavrunun bebeklik döneminden gençlik ve yetişkin olma dönemine kadar olan fiziki değişimin ne şekilde seyrettiğini çok iyi öğrenmemiz gerekmektedir. Aksi takdirde satıcının anlatımları hareket edip, ileride hayal kırıklığına uğramamız bazen kaçınılmaz olabilir.

Alman Kurdu Yavrusu

K9 yavrusu

alman-kurdu ALMAN KURDU

Alman kurdu fiyatları

Alman Kurdu fiyatları, Ülkemizde en geniş fiyat farklılığına sahip olan tek köpektir. Alman kurdu fiyat skalasını Lira, Dolar ve Euro gibi zengin para çeşitliliği fiyatlarının sergilendiğini görebiliriz. Sektörde faaliyet gösteren üretici ve satıcı arkadaşlar alman kurdu fiyatları konusunda tamamen kendi inisiyatiflerini kullanarak ücret şeklini belirlemektedirler. Ortalama alman kurdu fiyatları 2.500 TL - 18.000 TL fiyat aralığında temsil ettiği secere (KIF FCI WUSV gibi) durumuna göre değişiklikler gösterebilmektedir.

Burada önemli olman temsil ettiği şecere kurumudur. Gün içerisinde defalarca "hocam köpeğiniz şecerelimi?" yönünde sorulardır. Şayet verilen şecere 70 TL gibi 150 TL gibi rakamlarla soy ağacı ibrazı istenmeden ve eşleşme izin protokolü uygulanmadan tanzim edilmiş şecere belgesinin benim nezdimde değeri bulunmamaktadır.

Ülkemizde son 40 senedir son derece beğenilip talep görmektedir. Dünya ülkelerinde kamusal görevlerde (asker polis ve sosyal derneklerde) son derece başarılı işler yapmalarından dolayı talep her geçen gün artmaktadır. Ülkemizde bilinen diğer ismi K9 popülaritesi diğer koruma köpeklerine göre daha yüksek pozisyondadır, K9, diğerlerine nazaran saf kanlığını ve stabdart özelliklerini anlayabilmek için anatomik ve fiziki özellikleri bilgisine sahip olunması gereken köpektir, doğduğu andan itibaren erişkin olduğu döneme kadar süre içerisinde kulaklarından, renk yapısına, fiziki yapılanmasına kadar hızlı değişim yaşayan köpek cinsidir.

Literatürde bilinen resmi ismi Alman Çoban Köpeği alırken, köpeğin fiyatından önce, ırk özelliklerini araştırmak en doğrusu olacaktır. alman kurdu yavrusu ırkının saflığını belirleyen temel özellikleri: kafa yapısı, stok yapısı, kafa maskesi, göz rengi, üst çizgisi, alt çizgisi, sara kısmı eğimi, ön ve arka ayak açıları gibi faktörler bu ırkın saf kanlığını belirleyici özellikleridir.

alman kurdu alman kurdu yavrusu alman kurdu yavru alman kurdu fiyat alman kurdu fiyatları alman kurdu fiyat alman kurdu alman kurdu alman kurdu yavrusu K9 alman kurdu yavruları alman kurdu yavrusu

alman-kurdu-yavrusu

K9 köpek özellikleri

K9 özellikleri literatürdeki ismi Alman Çoban Köpeği Alsatian olarak da tanınır. Gösterişli, dengeli ve çok güçlüdür. Ülkemizde, düşük bel, kızıl renkli olarak tarif edilir. Pas rengi ve kahve rengi siyah ya da tamamen siyah olabilir. Burun her zaman siyahtır. Hafif fakat güçlü kemik yapısıyla sağlam, adaleli ve hafif dikdörtgen vücut yapısı vardır, başı vücudu orantılı olmalıdır. Hafif konveks alnı vardır.

Güçlü makas ısırışı kapanan dişleri, vücutla birleşen yeri geniş ve uca doğru sivrileşen dik ve öne bakan kulakları vardır (Altı aydan küçük yavrularda hafif öne kıvrık olabilir) Gözler badem şeklinde, koyu renkli ve zeki ifadesidir. Tüylü kuyruğu neredeyse yere iner. Ön bacaklar ve omuzlar adaleli, baldırlar güçlü ve sağlamdır. Yuvarlak ayakları sert tabanlıdır. Uzun veya kısa tüylü olabilirler.

Bakım ve beslenmesi

Alman Kurdu yavruları bakımı ve beslenmesi: Anne sütünden kesilmesini müteakip, gençlik dönemi sürecine kadar eklem destekli mamalar ile beslenmesi son derece doğru olacağı kanaatindeyim. Erişkin olması durumunda, kuru mama ile beslemek yerine, tamamen doğal gıdalar verilmesi şahsi düşüncem çok daha faydalı olacağı kanaatindeyim. Alman kurdu yavruları dikdörtgen ve arka ayaklara doğru bel çizgisinin yere düşmeye başlamasından dolayı, kalça çıkıklığı olarak adlandırılan eklem yeri problemi yaşama riski bulunmaktadır, özellikle 1,5 yaşına gelince veteriner hekimin tavsiye edeceği eklem destekli mama kullanılması isabetli beslenme tarzı olacaktır. 1,5 yaşından itibaren doğal gıdalara geçilmesi faydalı olacağı düşüncesindeyim.

Alman kurdu tüylerinin dökülmesinin minimize edilmesi için her gün düzenli olarak taranması uygun olacaktır. Şayet tüyleri normalin fazlasında dökülmesi durumunda veteriner hekiminizin beslenme konusunda bilgi almanız sağlıklı olacaktır. Tüylerinin normalin üzerinde dökülmesi hastalık belirtisi de olabilir, o nedenle yine veteriner hekiminizin tavsiyelerine kulak verin

Eğitimi

Alman kurdu yavrusu eğitimi, bu zeki ırkın eğitimine anne sütünden kesilmesini müteakip, fiziki beyin gelişim sürecine göre başlanmalıdır. 2 aylık yavrunun dış öğretilere vereceği tepki ile 6 aylık ve 1 yaşında olan genç köpeğin vereceği tepkiler ve öğrenme süreçleri tabii ki de farklılık gösterecektir. Eğitimde köpeğin genetik yapısının yanında karakteristik yapısının da göz önünde bulundurulmalıdır. 4. aydan itibaren basit itaat komutları öğretilebilir.

Özellikle K9 eğitiminde dikkat edilmesi gereken husus bu ırkın diğer ırklara nazaran farklı ve o çok maksatlı kullanımı söz konusudur. K9 hayatımızın her noktasında görmeye alışık olduğumuz ve o kadar da kamu görevi icra eden en aktif köpek ırkları arasındadır. Kimi zaman arama kurtarma faaliyetini gösterirken, kimi zaman da narkotik birimlerinin yanında görev yapmaktadır.

Öncelikle her zaman belirttiğim gibi, en iyi köpek eğitmeni, köpeğin kendi sahibidir. Bu konuyu çok defalar örnekleri ile blok yazımlarımda eğitim sayfalarımda bildirdim. Köpeğinizi sizden daha iyi kimse tanıyamaz. K9 gibi muhteşem köpek ırkının eğitim müfredatı kesinlikle farklı konsepte sahip olmalıdır. Şöyle ki; öncelikle her köpeğin evrensel ırk karakteristik yapısının yanında, her canlıya münhasır bireysel karakteri bulunmakta olup, başarılı eğitim uygulayabilmek için evrensel karakter özellikleri yaşam alanındaki bireysel karakter özellikleri eğitim müfredatı yoğrularak tatbik edilmelidir.

Temel ve ileri itaat müfrede edilmesi noktasında, katiyen yiyecek ödül müfredatı uygulanmamalı, nedeni ise yiyecek ödülüne dayalı ödül proğramları köpeklerin ileriki dönemlerinde yabancı insanların ellerinde bulunan gıdaları almak için onlara itaat etmek gereksinimi duymaların kaynaklanmaktadır.

İhtisas eğitimleri olarak adlandırılan alan koruma ve bodyguard eğitimlerini tatbik ederken dikkat edilmesi gereken hususlar. Her ne kadar ırk karakteristik yapısında koruma özelliği bulunsa da, her cane corso alan koruma ve bodyguard eğitimlerine kesin cevap verecek diye kaide bulunmamaktadır. çevremizde gördüğümüz bazı köpeklerinin bulundukları bölgeye gelen yabancılara karşı sert tutum göstermediklerini görebiliriz bu durum her cane corso köpek ırkının aynı dış uyarılara karşı verdikleri tepkinin aynı olmayacağı yönündedir. Alman Kurdu ırkının ihtisas eğitimlerinin tatbikinde mutlaka bilgi alt yapısı güçlü, uzman köpek eğitmeninden bilgi ve yardım almak son derece olumlu olacağı kanaatindeyim.

alman kurdu yavrusu fiyat

ALMAN KURDU YAVRUSU

Alman kurdu ırk kökeni

Irk kökenini incelerken öncelikle, Wurtemberg, Thurginia ve Bavaria'dan uzun tüylü, kısa tüylü ve tel tüylü yöresel çoban köpeklerini toplayan Max von Stephanitz ve diğer üreticiler eğitilebilirliği yüksek, itaatkar ve güzel Alman çoban köpeğini yarattılar. Nisan 1899'da Max von Stephanitz, Horan adındaki köpeği ilk Alman çoban köpeği olarak kayıt etti. 1915'e hem uzun tüylü hem de tel tüylü tipi yarışmalara sokuluyordu. Bu gün çoğu ülkede sadece kısa tüylü olanları yarışma amaçlı sergilenmektedir.

K 9 yavruları

alman kurdu yavrularıAlman Kurdu Yavrusu

İletişim

Alman Kurdu üretim satış merkezi

Bursa

0532 343 8041

Bizi Takip Edin

intagram alman kurdu  facebook alman kurdu  twitter alman kurdu

Ana Sayfa