Alman Kurdu üretim çiftliği

alman kurdu

Alman Kurdu Yavrusu Fiyatları Özellikleri Standartları

Alman Kurdu tanınma ve isimlendirilme açısından çok geniş yelpazeye sahip olduğunu düşünüyorum, Ülkemizde en çok bilinen ırkların başında gelmekle beraber bu ırkın ırk standartları ve yavruluk gelişim süreçleri konusunda yeterli bilgiye maalesef bir çoğumuzun sahip olmadığını düşünmüyorum. Daha çok duyduğumuz ve gördüklerimizi birleştirmek suretiyle özelliklerini ve standartlarını şekillendirmeye çalışıyoruz.

Özellikleri, standartları, bebeklik döneminden erişkin olma haline kadar olan süeci doğru kaynaktan okuyup öğrenmemiz kesinlikle yerinde bir karar olacaktır. Tarihin her döneminde insanoğlunun karmaşık yaşantısının içinde olduğunu görebiliriz. Dünyada ve Ülkemizde en popüler köpek ırkı pozisyonundadır, yarışmalarına baktığımız zaman katılımın çok yüksek olduğunu görebiliriz.

Hayalimizdeki düşük bel alman kurdu yavrusu diğer ırklara göre saf kanlığını ve ırk özelliklerini anlayabilmek için anatomik ve fiziki özellikleri bilgisine sahip olmak gerekir.

alman kurdu alman kurdu alman kurdu alman kurdu alman kurdu alman kurdu Alman Kurdu alman kurdu alman kurdu alman kurdu alman kurdu alman kurdu alman kurdu alman kurdu alman kurdu alman kurdu alman kurdu alman kurdu ALMAN KURDU alman kurdu yavru alman kurdu yavru alman kurdu yavru Alman Kurdu Yavru alman kurdu yavru alman kurdu yavru alman kurdu yavru alman kurdu yavru alman kurdu yavru alman kurdu yavrusu

Alman Kurdu Yavrusu

K9 yavrusu

alman-kurdu ALMAN KURDU

Alman Kurdu Fiyatları

Alman Kurdu fiyatları Ülkemizde en geniş fiyat farklılığına sahip olan tek köpektir. Fiyat skalasını Lira, Dolar ve Euro gibi zengin para çeşitliliği ile fiyatlarının sergilendiğini görebiliriz. Sektörde faaliyet gösteren üretici ve satıcı arkadaşlar fiyatları konusunda tamamen kendi inisiyatiflerini kullanarak ücret şeklini belirlemektedirler. Ortalama alman kurdu fiyatları 2.500 TL ile 18.000 TL fiyat aralığında temsil ettiği secere (KIF FCI WUSV) durumuna göre değişiklikler gösterebilmektedir.

Burada önemli olman temsil ettiği şecere kurumudur. Gün içerisinde defalarca "hocam köpeğiniz şecerelimi?" yönünde sorulardır. Şayet verilen şecere 70 TL - 150 TL gibi rakamlarla soy ağacı ibrazı istenmeden ve eşleşme izin protokolü uygulanmadan tanzim edilmiş şecere belgesinin benim nezdimde değeri bulunmamaktadır.

alman-kurdu-yavrusu

K9 Köpek özellikleri

Güçlü makas ısırışı kapanan dişleri, vücutla birleşen yeri geniş ve uca doğru sivrileşen dik ve öne bakan kulakları vardır (Altı aydan küçük yavrularda hafif öne kıvrık olabilir) Gözler badem şeklinde, koyu renkli ve zeki ifadesidir. Tüylü kuyruğu neredeyse yere iner. Ön bacaklar ve omuzlar adaleli, baldırlar güçlü ve sağlamdır. Yuvarlak ayakları sert tabanlıdır. Uzun veya kısa tüylü olabilirler.Alman kurdu daha çok kendi başına olması ile bilinmektedir. Her ne kadar vahşi bir görünüme sahip olsa da saldırgan bir ırk değildir.

Arkadaşlık konusunda oldukça seçici davranan yapısı her zamn dikkatli olmasına olanak sağlamaktadır. Fakat bir kişiye bir kez bağlandığı zaman asla bırakmadığı bir gerçektir. Kişiliği son derece sadık olduğunu göstermektedir. Ailesine karşı her daim koruyucu ve kollayıcı olması ile mükemmel bir bekçi köpeği olabilmektedir. Son derece zeki ve akıllı kişiliği eğitilebilir olduğunu göstermektedir. Bu konuda bir çok hünerleri ile nam salmış bu köpek ırkı sağır bir kişiyi uyandırmak, kapı zili çalmak hatta yaklaşan tehlikelere karşı önlem almaya kadar saymakla bitmeyecek türdendir.

Ancak bu türünde en olumsuz kişiliği asla yalnız kalmak istememesidir. Uzun süre yalnız bırakılması durumunda agresif hareketler gösterebilmektedirler.

Bakım ve Beslenmesi

Bakımı ve beslenmesi: Anne sütünden kesilmesini müteakip, gençlik dönemi sürecine kadar eklem destekli mamalar ile beslenmesi son derece doğru olacağı kanaatindeyim. Erişkin olması durumunda, kuru mama ile beslemek yerine, tamamen doğal gıdalar verilmesi şahsi düşüncem çok daha faydalı olacağı kanaatindeyim. Yavrusu dikdörtgen ve arka ayaklara doğru bel çizgisinin yere düşmeye başlamasından dolayı, kalça çıkıklığı olarak adlandırılan eklem yeri problemi yaşama riski bulunmaktadır, özellikle 1,5 yaşına gelince veteriner hekimin tavsiye edeceği eklem destekli mama kullanılması isabetli beslenme tarzı olacaktır. 1,5 yaşından itibaren doğal gıdalara geçilmesi faydalı olacağı düşüncesindeyim.

alman kurdu yavrusu fiyat

ALMAN KURDU YAVRUSU

Irk Kökeni

Irk kökenini incelerken öncelikle, Wurtemberg, Thurginia ve Bavaria'dan uzun tüylü, kısa tüylü ve tel tüylü yöresel çoban köpeklerini toplayan Max von Stephanitz ve diğer üreticiler eğitilebilirliği yüksek, itaatkar ve güzel Alman çoban köpeğini yarattılar. Nisan 1899'da Max von Stephanitz, Horan adındaki köpeği ilk Alman çoban köpeği olarak kayıt etti. 1915'e hem uzun tüylü hem de tel tüylü tipi yarışmalara sokuluyordu. Bu gün çoğu ülkede sadece kısa tüylü olanları yarışma amaçlı sergilenmektedir.

K 9 yavruları

İletişim

Alman Kurdu Üretim Çiftliği

Bursa

0532 343 8041

Bizi Takip Edin

facebook köpek kulübü facebook köpek kulübü linkedin köpek kulübü instagram köpek kulübü youtube köpek kulübü kanalı

Ana Sayfa