Tarayiciniz JavaScript desteklemiyor.

Alman Kurdu Yavrusu

alman kurdu

Alman Kurdu Yavrusu Fiyatları K9

 

Alman Kurdu yavrusu tanınma ve isimlendirilme açısından çok geniş bir yelpazeye sahip durumdadır. Ülkemizde bilinen isimleri Kurt, Alman Kurdu, K9, Alman Çoban gibi isimler ile anılmakla birlikte, Irk literatüründe German Shepherd Dog olarak kayıtlı bulunan bu köpek ırkının gerçek ırk isim karşılığı Alman Çoban Köpeği şeklindedir.

Tarihin her döneminde ırkının insanoğlunun yaşam alanlarındaki her noktada birlikte olduğunu görmekteyiz. Dünyada ve Ülkemizde en popüler köpek ırkı pozisyonundadır. Irk yarışmalarına baktığımız zaman katılımın çok yüksek olduğunu görebiliriz.

Hayalimizdeki düşük bel kızıl yavru sahibi olmak için, safkanlığını ve ırk özelliklerini anlayabilmek için anatomik ve fiziki özellikleri bilgisine sahip olmak gerekir.

Maalesef şu konuyu da belirtmeden geçmek istemiyorum, doğumundan erişkin olacağı dönemine kadar olan geçen süreçte, inanılamayacak kadar hızlı bir değişime tabiri caiz ise mutasyona uğrayacak demek çok ta yanlış olmasa gerek. Doğduğunda siyah kulakları kafasına yapışık ve son derece orantısız tombul bir köpek yavrusudur. Lakin ilerleyen süreçte o siyahlık önce açılmaya kulaklar dikleşmeye ilerleyen süreçte kalçası düşük bir hale ve göğüs bölgesi de sazan balığı timsali son derece ihtişamlı bir görünüme dönüşmektedir.

Neden bu konuya maalesef yazarak başladığımı merak ediyorsunuz sanırım.

Açıklamaya çalışayım, gün içerisinde gelen telefon ve mesajlarda bu ırkın fiyatı öncelikle sorulmaktadır. Gerçek bir alman kurdu yavrusu için verilen rakamlar bu ırkı sahiplenmek isteyen bazı insanları rahatsız etmekte ve "...hocam internette 500 lira 1000 liraya alman kurdu yavruları var, sizin fiyatlar neden bu kadar pahalı" şeklinde tepki ve yorumlar almaktayım. Dedim ya, doğduğunda tamamen farklı erişkin olduğunda ise çok farklı bir fiziki yapıya sahip olmaktadır, bu nedenle de insanların umutları ile oynamak maalesef ki gayet kolay olmaktadır.

k9

Alman Kurdu Yavrusu

  alman kurdu yavrusu

  alman kurdu yavru

K9 yavrusu

German Shepherd Dog, Ülkemizde son 40 seneyi aşkın bir süredir son derece beğenilip talep görmektedir. Dünya ülkelerinde kamusal görevlerde (asker polis ve sosyal derneklerde) son derece başarılı işler yapmalarından dolayı talep her geçen gün artmaktadır. Ülkemizde bilinen diğer ismi ile K9 popülaritesi diğer koruma köpeklerine göre daha yüksek bir pozisyondadır, diğer köpek ırklarına göre safkanlığını ve ırk özelliklerini anlayabilmek için anatomik ve fiziki özellikleri bilgisine sahip olunması gereken bir ırktır, doğduğu andan itibaren erişkin olduğu döneme kadar süre içerisinde kulaklarından, renk yapısına, fiziki yapılanmasına kadar hızlı bir değişim yaşayan bir köpek ırkıdır.

Alman Kurdu doğduğu andan itibaren erişkin olduğu döneme kadar süre içerisinde kulaklarından, renk yapısına, fiziki yapılanmasına kadar hızlı bir değişim yaşamaktadır.  Bu ırk sahiplenirken yavrunun fiyatından önce, ırk özelliklerini araştırmak en doğrusu olacaktır. Mümkün olduğunca yavrunun bebeklik döneminden gençlik ve yetişkin olma dönemine kadar olan fiziki değişimin ne şekilde seyrettiğini çok iyi öğrenmemiz gerekmektedir. Aksi takdirde satıcının anlatımları ile hareket edip, ileride hayal kırıklığına uğramamız bazen kaçınılmaz olabilir.

satılık alman kurdu yavruları

Literatürde bilinen resmi ismi ile Alman Çoban Köpeği ırkı alırken, köpeğin fiyatından önce, ırk özelliklerini araştırmak en doğrusu olacaktır. alman kurdu yavrusu ırkının saflığını belirleyen temel özellikleri: kafa yapısı, stok yapısı, kafa maskesi, göz rengi, üst çizgisi, alt çizgisi, sara kısmı eğimi, ön ve arka ayak açıları gibi faktörler bu ırkın safkanlığını belirleyici özellikleridir. Alman Kurdu K9

alman kurdu yavrusualman kurdu yavrualman kurdu yavrusu

German Shepherd Dog

German Shepherds özellikleri: Literatürdeki ismi ile Alman Çoban Köpeği Alsatian olarak da tanınır. Gösterişli, dengeli ve çok güçlü bir köpektir. Ülkemizde, düşük bel, kızıl renkli olarak tarif edilir. Pas rengi ve kahve rengi ile siyah ya da tamamen siyah olabilir. Burun her zaman siyahtır. Hafif fakat güçlü bir kemik yapısıyla sağlam, adaleli ve hafif dikdörtgen bir vücut yapısı vardır, başı vücudu ile orantılı olmalıdır. Hafif konveks bir alnı vardır. Güçlü makas ısırışı ile kapanan dişleri, vücutla birleşen yeri geniş ve uca doğru sivrileşen dik ve öne bakan kulakları vardır (Altı aydan küçük yavrularda hafif öne kıvrık olabilir) Gözler badem şeklinde, koyu renkli ve zeki ifadesidir. Tüylü kuyruğu neredeyse yere kadar iner. Ön bacaklar ve omuzlar adaleli, baldırlar güçlü ve sağlamdır. Yuvarlak ayakları sert tabanlıdır. Uzun veya kısa tüylü olabilirler.
K9 Bakımı ve Beslenmesi
Alman Kurdu Yavrusu bakımı ve beslenmesi: Anne sütünden kesilmesini müteakip, gençlik dönemine kadar olan sürede eklem destekli mamalar ile beslenmesi son derece doğru olacağı kanaatindeyim. Erişkin olması durumunda, kuru mama ile beslemek yerine, tamamen doğal gıdalar verilmesi şahsi düşüncem çok daha faydalı olacağı kanaatindeyim. Alman kurdu yavrusu dikdörtgen ve arka ayaklara doğru bel çizgisinin yere düşmeye başlamasından dolayı, kalça çıkıklığı olarak adlandırılan eklem yeri problemi yaşama riski bulunmaktadır, özellikle 1,5 yaşına kadar veteriner hekimin tavsiye edeceği eklem destekli mama kullanılması isabetli bir beslenme tarzı olacaktır. 1,5 yaşından itibaren doğal gıdalara geçilmesi faydalı olacağı düşüncesindeyim. Alman kurdu tüylerinin dökülmesinin minimize edilmesi için her gün düzenli olarak bir defa taranması uygun olacaktır. Şayet tüyleri normalin fazlasında dökülmesi durumunda veteriner hekiminizin beslenme konusunda bilgi almanız sağlıklı olacaktır. Tüylerinin normalin üzerinde dökülmesi hastalık belirtisi de olabilir, o nedenle yine veteriner hekiminizin tavsiyelerine kulak verin.

Alman Kurdu    Alman Kurdu K9

Eğitimi
Bu zeki ırkın eğitimine anne sütünden kesilmesini müteakip, fiziki beyin gelişim sürecine göre başlanmalıdır. 2 aylık bir yavrunun dış öğretilere vereceği tepki ile 6 aylık ve 1 yaşında olan genç bir köpeğin vereceği tepkiler ve öğrenme süreçleri tabii ki de farklılık gösterecektir. Eğitimde köpeğin genetik yapısının yanında karakteristik yapısının da göz önünde bulundurulmalıdır. 4. aydan itibaren basit itaat komutları öğretilebilir. Özellikle K9 eğitiminde dikkat edilmesi gereken husus bu ırkın diğer köpek ırklarına nazaran farklı ve bir o kadar çok maksatlı kullanımı söz konusudur. Alman Kurdu K9 hayatımızın her noktasında görmeye alışık olduğumuz ve bir o kadar da kamu görevi icra eden en aktif köpek ırklarından bir tanesidir. Kimi zaman arama kurtarma faaliyetini gösterirken, kimi zaman da narkotik birimlerinin yanında görev yapmaktadır.

Alman Kurdu Yavrusu Fiyatları

Önce her sayfamda belirttiğim gibi tekrar yinelemek istediğim konu, bu ırk doğumundan erişkin olacağı süreye kadar erek anatomik olarak gerek karakteristik yapı açısından hızlı ve çok fazla bir değişim göstermektedir. Örneğin doğumunda siyah bir yavru iken erişkin döneminde kızıl bir görünüme dönüşebilmektedir. Yavru alırken satıcının anlatım insiyakinden çok bu ırkın gelişim sürecini iyi bilmemiz ileride hayal kırıklığına uğrama mızı önleyecektir. Alman Kurdu K9 fiyatları ortalama 2.000.- TL ile 6.000 TL. arasında değişiklik göstermektedir. Alman Kurdu Fiyatları

alman kurdu k9K9K9 yavruları

Irk kökeni
WWurtemberg, Thurginia ve Bavaria'dan uzun tüylü, kısa tüylü ve tel tüylü yöresel çoban köpeklerini toplayan Max von Stephanitz ve diğer üreticiler eğitilebilirliği yüksek, itaatkar ve güzel Alman çoban köpeğini yarattılar. Nisan 1899'da Max von Stephanitz, Horan adındaki bir köpeği ilk Alman çoban köpeği olarak kayıt etti. 1915'e kadar hem uzun tüylü hem de tel tüylü tipi yarışmalara sokuluyordu. Bu gün çoğu ülkede sadece kısa tüylü olanları yarışma amaçlı sergilenmektedir.

K 9 yavruları

K9 Eğitimi
Öncelikle her zaman belirttiğim gibi, en iyi köpek eğitmeni, köpeğin kendi sahibidir. Bu konuyu bir çok defalar örnekleri ile blok yazımlarımda eğitim sayfalarımda bildirdim. Köpeğinizi sizden daha iyi kimse tanıyamaz. K9 gibi muhteşem bir köpek ırkının eğitim müfredatı kesinlikle farklı bir konsepte sahip olmalıdır. Şöyle ki; öncelikle her köpeğin evrensel ırk karakteristik yapısının yanında, her canlıya münhasır bireysel karakteri bulunmakta olup, başarılı bir eğitim uygulayabilmek için evrensel karakter özellikleri ile yaşam alanındaki bireysel karakter özellikleri eğitim müfredatı ile yoğrularak tatbik edilmelidir.

Alman Kurdu eğitiminde temel ve ileri itaat eğitimlerinin verilmesi sürecinde kesinlikle yiyecek ödül proğramı kullanılmamalıdır, bunun nedeni yiyecek ödül proğramına dayalı eğitimlerde, köpek sosyal bir platforma yaşamını idame ettiriyor ise, elinde her yiyecek olan kimseye onu kendisine vermesi için, vereceği tüm komutları yerine getirme isteği oluşacaktır. Burada en başarılı ödül proğramı değişken aralık sözlü ödül proğramı uygulanması başarılı olacaktır.

İhtisas eğitimleri olarak adlandırılan alan koruma ve bodyguard eğitimlerini tatbik ederken dikkat edilmesi gereken hususlar. Her ne kadar ırk karakteristik yapısında koruma özelliği bulunsa da, her cane corso alan koruma ve bodyguard eğitimlerine kesin cevap verecek diye bir kaide bulunmamaktadır. çevremizde gördüğümüz bazı köpeklerinin bulundukları bölgeye gelen yabancılara karşı sert bir tutum göstermediklerini görebiliriz bu durum her cane corso köpek ırkının aynı dış uyarılara karşı verdikleri tepkinin aynı olmayacağı yönündedir. Alman Kurdu ırkının ihtisas eğitimlerinin tatbikinde mutlaka bilgi alt yapısı güçlü, uzman bir köpek eğitmeninden bilgi ve yardım almak son derece olumlu olacağı kanaatindeyim.

 
İletişim

Alman Kurdu Üretim Çiftliği

İzmir / Bursa

0532 343 8041

Bizi Takip Edin
facebook twitter instagram

Şubelerimizde Kredi Kartı geçerlidir