Alman Kurdu K9

satılık alman kurdu

alman kurdu yavruları

Alman Kurdu k9, Köpek ırkının Son 200 yıllık geçmişine baktığımızda, yaşantımızın her noktasında bizim yanımızda olduğunu görürüz.

Hayalimizdeki Düşük bel alman kurdu yavrularının diğer köpek ırklarına göre safkanlığını ve ırk özelliklerini anlayabilmek için anatomik ve fiziki özellikleri bilgisine sahip olmak gerekir. Doğduğu andan itibaren erişkin olduğu döneme kadar süre içerisinde kulaklarından, renk yapısına, fiziki yapılanmasına kadar hızlı bir değişim yaşamaktadır.  Bu ırk sahiplenirken yavrunun fiyatından önce, ırk özelliklerini araştırmak en doğrusu olacaktır.

alman kurdu k9

Satılık Alman Kurdu Yavruları

  alman kurdu yavruları

  alman kurdu k9 yavrusu

alman kurdu k9

Ülkemizde son 40 senedir son derece beğenilip talep görmektedir. Dünya ülkelerinde kamusal görevlerde (asker polis ve sosyal derneklerde) son derece başarılı işler çıkarmalarından dolayı talep her geçin gün artmaktadır. Ülkemizde bilinen diğer ismi ile k9 yavrularının popülaritesi diğer koruma köpeklerine göre daha yüksek bir pozisyondadır. Alman kurdu diğer köpek ırklarına göre safkanlığını ve ırk özelliklerini anlayabilmek için anatomik ve fiziki özellikleri bilgisine sahip olunması gereken bir ırktır, doğduğu andan itibaren erişkin olduğu döneme kadar süre içerisinde kulaklarından, renk yapısına, fiziki yapılanmasına kadar hızlı bir değişim yaşayan bir köpek ırkıdır.

satılık alman kurdu yavruları

Literatürde bilinen resmi ismi ile Alman Çoban Köpeği ırkı alırken, köpeğin fiyatından önce, ırk özelliklerini araştırmak en doğrusu olacaktır. alman kurdu yavrusu ırkının saflığını belirleyen temel özellikleri: kafa yapısı, stok yapısı, kafa maskesi, göz rengi, üst çizgisi, alt çizgisi, sara kısmı eğimi, ön ve arka ayak açıları gibi faktörler bu ırkın safkanlığını belirleyici özellikleridir.

alman kurdu k9

Özellikleri

Literatürdeki ismi ile Alman Çoban Köpeği Alsatian olarak da tanınır. Gösterişli, dengeli ve çok güçlü bir köpektir. Ülkemizde, düşük bel, kızıl renkli olarak tarif edilir. Pas rengi ve kahve rengi ile siyah ya da tamamen siyah olabilir. Burun her zaman siyahtır. Hafif fakat güçlü bir kemik yapısıyla sağlam, adaleli ve hafif dikdörtgen bir vücut yapısı vardır, başı vücudu ile orantılı olmalıdır. Hafif konveks bir alnı vardır. Güçlü makas ısırışı ile kapanan dişleri, vücutla birleşen yeri geniş ve uca doğru sivrileşen dik ve öne bakan kulakları vardır (Altı aydan küçük yavrularda hafif öne kıvrık olabilir) Gözler badem şeklinde, koyu renkli ve zeki ifadesidir. Tüylü kuyruğu neredeyse yere kadar iner. Ön bacaklar ve omuzlar adaleli, baldırlar güçlü ve sağlamdır. Yuvarlak ayakları sert tabanlıdır. Uzun veya kısa tüylü olabilirler.

Alman Kurdu K9 bakımı ve beslenmesi

Anne sütünden kesilmesini müteakip, gençlik dönemine kadar olan sürede eklem destekli mamalar ile beslenmesi son derece doğru olacağı kanaatindeyim. Alman kurdu yavrusu dikdörtgen ve arka ayaklara doğru bel çizgisinin yere düşmeye başlamasından dolayı, kalça çıkıklığı olarak adlandırılan eklem yeri problemi yaşama riski bulunmaktadır, özellikle 1,5 yaşına kadar veteriner hekimin tavsiye edeceği eklem destekli mama kullanılması isabetli bir beslenme tarzı olacaktır. 1,5 yaşından itibaren doğal gıdalara geçilmesi faydalı olacağı düşüncesindeyim. Alman kurdu tüylerinin dökülmesinin minimize edilmesi için her gün düzenli olarak bir defa taranması uygun olacaktır.

K9 Fiyatları

Önce her sayfamda belirttiğim gibi tekrar yinelemek istediğim konu, bu ırk doğumundan erişkin olacağı süreye kadar erek anatomik olarak gerek karakteristik yapı açısından hızlı ve çok fazla bir değişim göstermektedir. Örneğin doğumunda siyah bir yavru iken erişkin döneminde kızıl bir görünüme dönüşebilmektedir. Yavru alırken satıcının anlatım insiyakinden çok bu ırkın gelişim sürecini iyi bilmemiz ileride hayal kırıklığına uğramamızı önleyecektir. Alman Kurdu K9 fiyatları ortalama 2.000.- TL ile 6.000 TL. arasında değişiklik göstermektedir.

Irk kökeni

Wurtemberg, Thurginia ve Bavaria'dan uzun tüylü, kısa tüylü ve tel tüylü yöresel çoban köpeklerini toplayan Max von Stephanitz ve diğer üreticiler eğitilebilirliği yüksek, itaatkar ve güzel Alman çoban köpeğini yarattılar. Nisan 1899'da Max von Stephanitz, Horan adındaki bir köpeği ilk Alman çoban köpeği olarak kayıt etti. 1915'e kadar hem uzun tüylü hem de tel tüylü tipi yarışmalara sokuluyordu. Bu gün çoğu ülkede sadece kısa tüylü olanları yarışma amaçlı sergilenmektedir.

alman kurdu k9

İletişim
Alman Kurdu K9 Üretim Çiftliği

Bursa

0532 343 8041

Bizi Takip Edin

Facebook Köpek Kulübü   köpek kulübü instagram   köpek kulübü twitter   köpek kulübü youtube

Ana Sayfa