Tarayiciniz JavaScript desteklemiyor.

Beagle

beagle yavrusu

Beagle köpek yavru fiyatları

Orta boyutlu köpek ırkları sınıfında olan Beagle Köpek, köken itibari ile de av köpekleri soyundan gelmektedir.

Beagle köpek yavrusu her ne kadar küçük boyutlara sahip olsa da apartman dairesine beslenmesi yerine bahçeli bir evde beslenmesi çok daha yerinde olacaktır. Kısa tüylü ve sevimli bir bakışa sahip olmasından dolayı son zamanlarda apartman dairelerinde beslenmesi talebi yükselmeye başlamış durumdadır.

Elizabeth Beagle yavruları erişkin döneminde ulaşacakları vücut ağırlığı dişi ve erkek cinsiyet durumuna göre 10 ila 12 Kg. arasında olacaktır. Beagle yavrusu terbiyesi küçük dönemden itibaren aile içinde verilmesi durumunda son derece itaatkar bir yapıya sahip olmaktadırlar. Beagle ırkı özellikle itaat eğitimlerinin 5. ve 6. ayından sonraya bırakılması durumunda liderleriyle ile liderlik çakışması yaşamalarına neden olmaktadır.

Beagle köpek ırkı gerek apartman dairesi gerek bahçeli bir ev ortamında bakılması son derece uygun olmakla birlikte, beagle ırkının enerjisinden dolayı özellikle genç insanlar ile olan iletişimi son derece olumlu ve yüksek durumdadır. Hareketli ve enerji dolu yapısından dolayı iletişiminiz son derce yüksek olacaktır.

satılık beagle yavru

Beagle Yavrularımız

beagle yavru köpek   beagle, yavru

beagle yavru satılık   satılık beagle yavrusu

beagle yavrusu   Beagle Köpek

Özellikleri

beagle köpek özellikleri

Beagle herkesi seven, nazik, tatlı, hayat dolu ve meraklı bir köpektir. Mutlulukla kuyruk sallar, sosyaldir, cesurdur ve akıllıdır. Sakin ve sevecendir. Beagle yavrusu çocuklarla mükemmel anlaşır, genelde diğer köpeklerle de arası iyidir, ama kedi gibi diğer hayvanlarla ve ev hayvanlarıyla küçüklükten beri sosyalleşmemişlerse yalnız bırakılmamalıdır. Beagle yavrusu ne istediklerini bilirler. Kararlıdırlar, gözlemcidirler ve sakin, sıkı bir şekilde terbiye edilmelidirler. Bu cins yalnız bırakılmayı sevmez. Eğer uzun süre evde olmayacaksanız, iki tane almanız tavsiye edilir.

Beagle köpek ırkı her ne kadar karakteristik anlamda mutasyon geçirmiş olsalar da onların geçmişte porsuk ve tavşan avcısı oldukları gerçeğini unutmamamız gerekir. Genellikle Beagle yüksek sesle ulur. Beagle Yavruları kendi burunlarının dikine gitmeye eğilimlidirler. Eğer etrafı çevrili olmayan bir alanda onları serbest bırakırsanız, çevreyi keşfetmek için uzaklaşabilir. Beagle köpek ırkı için şahsi kanaatim, yaşam alanınızda yüksek bir enerji akışına sahipseniz bu ırk sizin için son derece uygun olmakla birlikte, beklentilerinizin karşılanması noktasında son derece olumlu bir karar olacaktır. Beagle köpek ırkı hakkında gün içerisinde gelen telefon ve mesajlarda en çok merak edilen konu, bu köpek ırkının modern yaşam alanı için uygun olup olmadığı yönündedir.

Beagle Özellikleri

  • Yaşam Süresi: 12/15 yıl
  • Köken: İngiltere
  • Ağırlık: 8-14 kg
  • Boy: 30-36 cm
  • Kullanım: Yarışma ve Narkotik Köpeği

Beagle türünün renkleri konusunda sahiplerine bir sürü seçenek sunulmaktadır. Bu renklerden bahsetmek gerekirse ; limon ve beyaz, turuncu ve beyaz, kahverengi ve beyaz olabilirler. Genel olarak bu ırkın tüm renklerinde beyaz bulunmaktadır. Beagle türü sevecen ve fazlasıyla oyuncudur. Çok fazla hiperaktif bir köpek olması sebebiyle enerji ihtiyacı oldukça fazladır.Açık alanda onun ile yapacağınız yürüyüşler egzersiz ihtiyaçlarını karşılamak için fazlasıyla yeterli olacaktır. Fiziksel özelliklerinden boy ve kilo kısmına gelindiği zaman, erkeklerde boy 36 – 41 cm arasında kilo olarak ise 9 – 11 kg arasında değişiklik göstermektedir. Dişilerde ise kilo erkekler ile aynı olmak üzere boyu 33 – 38 cm arasındadır. Kuyruk yapısı olarak kareye benzer ve hafif kıvrımlı olarak karşımıza çıkmaktadır. Omuz genişliği olarak 33 – 41 cm gibi bir ölçü gözlemlenmektedir. Bu ırkın ortalama ömrü genel standartlara göre 12 – 15 yıl arasındadır. Tabi ki bu tamamen sizin ona nasıl bir bakım yaptığınız ile ilgilidir. Eğer düzgün bir bakım yapılırsa ortalama ömür süresi uzayacaktır.

Beagle Kökeni

Beagle en popüler koku alan tazılardandır, çünkü enerjiktir, isteklidir, neşeli ve tatlı bir mizacı vardır. Bu ırk büyük bir ihtimalle Harrier ile İngiltere deki diğer tazıların çiftleştirilmesinden oluşmuştur. Beagle köpekleri gruplar halinde, tek tek ya da çiftler halinde tavşan, sülün ve bıldırcın avlamak için kullanılmışlardır. Ayrıca mükemmel bir narkotik arama köpeği ve harika bir aile dostu olmuştur. Maalesef, genellikle şekli değişmediği ve ufak olduğu için, sıklıkla tıbbi deneylerde kullanılırlar.

Beagle Fiyatları

Beagle fiyat, beagle yavrusu ülkemizdeki ortalama fiyatları 1200 TL ile 1500 TL arasında değişmektedir. Beagle köpek ırkının seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli konuların başında, beagle köpek ırkının av köpeği sülalesinden gelmiyor olması gerekmektedir. Beagle Elizabeth olarak adlandırılan Beagle Köpek Yavrusu aile ortamında beslenebilmesi son derece uygun bir köpek ırkı pozisyonundadır.
İletişim

Beagle Yavru üretim ve satış merkezi

İzmir / Bursa

0532 343 8041

Bizi Takip Edin
facebook twitter instagram

Şubelerimizde Kredi Kartı geçerlidir