Beagle

beagle yavrusu

Beagle fiyatları yavruları

Beagle köpek yavruları her ne kadar küçük boyutlara sahip olsa da apartman dairesine beslenmesi yerine bahçeli evde beslenmesi çok daha yerinde olacaktır. Kısa tüylü ve sevimli bakışa sahip olmasından dolayı son zamanlarda apartman dairelerinde beslenmesi talebi yükselmeye başlamış durumdadır.

Beagle köpek erişkin döneminde ulaşacakları vücut ağırlığı dişi ve erkek cinsiyet durumuna göre 10 ila 12 Kg arasında olacaktır. Terbiyesi küçük dönemden itibaren aile içinde verilmesi durumunda itaatkâr yapıya sahip olmaktadırlar. Bu ırk özellikle itaat eğitimlerinin 5. ve 6. ayından sonraya bırakılması durumunda liderleriyle liderlik çakışması yaşamalarına neden olmaktadır.

Gerek apartman dairesi gerek bahçeli ev ortamında bakılması uygun olmakla birlikte, bu ırkın enerjisinden dolayı özellikle genç insanlarla olan iletişimi olumlu ve yüksek durumdadır. Hareketli ve enerji dolu yapısından dolayı iletişiminiz son derece yüksek olacaktır.

beagle köpek beagle köpek

beagle fiyat beagle yavru

Beagle fiyatları

Beagle fiyatları yavru döneminde 3.000 TL 6.000 TL arasında farklılık göstermekle birlikte, bu köpek ırkının seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli konuların başında, beagle köpek ırkının av köpeği sülalesinden gelmiyor olması gerekmektedir.

Beagle fiyatları ortalaması içinde bulunduğunuz Pandemi dönemi öncesi beagle fiyatları 1200 TL ile 2000 TL arasında değişmekteydi. Şahsi düşüncem Pandemi süreci sonrasında fiyat skalası olması gerektiği gibi eski normlarına dönecektir.

Beagle yavruları

Herkesi seven, nazik, tatlı, hayat dolu ve meraklı cintir. Mutlulukla kuyruk sallar, sosyaldir, cesurdur ve akıllıdır. Sakin ve sevecendir. Beagle yavruları çocuklarla mükemmel anlaşır, genelde diğer köpeklerle de arası iyidir, ama kedi gibi diğer hayvanlarla ve ev hayvanlarıyla küçüklükten beri sosyalleşmemişlerse yalnız bırakılmamalıdır.

Beagle yavruları ne istediklerini bilir ve kararlı olup yavruluk döneminde özellikle davranış kalıplarının netleştirilmesi yerinde olacaktır. Bunun yanında iiyi gözlemcidirler ve sakin, sıkı şekilde terbiye edilmelidirler. Bu cins yalnız bırakılmayı sevmez bu nedenle yavru döneminde yalnız kalmaya alıştırılmalıdır. Eğer uzun süre evde olmayacaksanız, iki tane almanız tavsiye edilir.Her ne kadar karakteristik anlamda mutasyon geçirmiş olsalar da onların geçmişte porsuk ve tavşan avcısı oldukları gerçeğini unutmamamız gerekir. Genellikle yüksek sesle ulur.

Beagle yavruları kendi burunlarının dikine gitmeye bayılırlar. Eğer etrafı çevrili olmayan alanda onları serbest bırakırsanız, çevreyi keşfetmek için uzaklaşabilir, şahsi kanaatim yaşam alanınızda yüksek enerji akışına sahipseniz sizin için uygun olmakla beraber, beklentilerinizin karşılanması noktasında son derece olumlu karar olacaktır. Bu köpek ırkı hakkında gün içerisinde gelen telefon ve mesajlarda en çok merak edilen konu, bu köpek ırkının modern yaşam alanı için uygun olup olmadığı yönündedir.

Beagle köpek özellikleri

·         Yaşam Süresi: 12/15 yıl

·         Köken: İngiltere

·         Ağırlık: 8-14 kg

·         Boy: 30-36 cm

·         Kullanım: Yarışma ve Narkotik Köpeği

Beagle yavruları türünün renkleri konusunda sahiplerine çok seçenek sunulmakla beraber, fiyatları sıralamasında her hangi değişiklik olmamaktadır. Bu renklerden bahsetmek gerekirse, limon ve beyaz, turuncu ve beyaz, kahverengi ve beyaz olabilirler. Genel anlamda bu ırkın tüm renklerinde beyaz bulunmaktadır.

Beagle yavruları çok fazla hiperaktif köpek olması sebebiyle enerji ihtiyacı oldukça fazladır. Açık alanda onunla yapacağınız yürüyüşler egzersiz ihtiyaçlarını karşılamak için fazlasıyla yeterli olacaktır. Fiziksel özelliklerinden boy ve kilo kısmına gelindiği zaman, erkeklerde boy 36 – 41 cm arasında kilo 9 – 11 kg arasında değişiklik göstermektedir. Dişilerde ise kilo erkeklerle aynı olmak üzere boyu 33 – 38 cm arasındadır.

Kuyruk yapısı kareye benzer ve hafif kıvrımlı karşımıza çıkmaktadır. Omuz genişliği 33 – 41 cm gibi ölçü gözlemlenmektedir. Bu ırkın ortalama ömrü genel standartlara göre 12 – 15 yıl arasındadır. Tabi ki bu tamamen sizin ona nasıl bakım yaptığınızla ilgilidir. Eğer düzgün bakım yapılırsa ortalama ömür süresi uzayacaktır.

Beagle Köpek Irk Kökeni

En popüler koku alan tazılardandır, çünkü enerjiktir, isteklidir, neşeli ve tatlı mizacı vardır. Bu ırk büyük bir ihtimalle Harrier ile İngiltere’deki diğer tazıların çiftleştirilmesinden oluşmuştur. gruplar halinde, tek tek ya da çiftler halinde tavşan, sülün ve bıldırcın avlamak için kullanılmışlardır. Ayrıca mükemmel bir narkotik arama köpeği ve harika bir aile dostu olmuştur. Maalesef, genellikle şekli değişmediği ve ufak olduğu için, sıklıkla tıbbi deneylerde kullanılırlar.

Güncel Beagle fiyatları hakkında bilgi almak için iletişime geçiniz.

İletişim

Beagle köpek üretim çiftliği

Bursa

05323438041

Tayfun Hoca

twitter bursa köpek çiftliği instagram bursa köpek çiftliği youtube Köpek Kulübü kanalı facebook Köpek Kulübü