Border Collie

border collie yavru

Border Collie Fiyat Yavru Özellikleri

Border Collie, sadık, enerjik ve zeki olan border collie, çok dikkat gerektiren bir köpek ırkıdır. Zihinsel ve fiziksel uyarılmaya yüksek ihtiyaç duyan border collie cinsi, genellikle çiftliklerde ve tarlalarda çalışan köpekler olarak kullanılır. Ayrıca çocuklu aileler ve diğer evcil hayvanlar için çok popüler bir seçimdir. Yüksek enerji seviyelerine rağmen, dünyanın en zeki olan bu köpek cinsi bu aynı zamanda çok nazik ve sosyal kişiliğe sahiptir.

Dünyanın en zeki köpek ırkını sahiplenmekte en önemli etkenlerin başında zeki ve çalışmayı seviyor olması gerçeğidir. Literatürde Dünyanın En Zeki köpeği şeklinde geçmektedir. Aynı zamanda çoban köpeği olmasının yanında mükemmel aile köpeği kategorisindedir. Hareketli olmasının yanında itaatkar ve akıllı olmasının doğru eğitimle olumlu yansıması olacaktır. Keyifli, İyi huylu ve sosyal olması nedeniyle popülaritesi yüksek köpektir.

Border Collie yavru anatomik yapısından dolayı diğer ırkların yapamadığı amuda kalkmak, iki ayağı üzerinde yürümek gibi hareketleri rahatlıkla öğretebilirsiniz. Bu zeki yavru seçiminde fiyat konusundan evvel cana yakın ve sosyal olmasına dikkat etmeliyiz. Aktif olmasından dolayı hareket etmeyi seviyorsanız sizin için ideal konumdadır. Bu özel ırkın sahibi olan insanlar içerisinde yapılan araştırmada, bir çok insandan daha zeki olduklarını söylemektedirler. Bence, farklı ve özel yavru köpek  arıyorsanız sizin için uygun yavru köpek olduğunu düşünüyorum.

border collie border collie border collie border collie border collie border collie border collie border collie border collie border collie border collie border collie fiyat border collie fiyat border collie fiyat border collie fiyat border collie fiyat border collie yavru border collie yavru border collie yavru

Border Collie Fiyat

Border Collie fiyat aralığı, yavruluk dönemi ve şecere durumuna göre değişiklik göstermekle beraber border collie fiyat skalası 6.000 TL - 12.000 TL arasında değişmekte olup border collie fiyat skalasında değişkenlik göstermesindeki en önemli etken, yavrunun fiyat şecere durumu ve fiziki albenisi ile doğru orantılı olmasıdır.

Border Collie yavru sahiplenme fiyat aralığı pandemi öncesine nazaran % 50 oranında artış göstermiştir. Fiyat artışını etkileyen önemli iki nedenden bir tanesi komşu ülkelerin sınırlarını kapatmasından dolayı yurt dışından bu tür yavru köpeklerin gelmemesi ikinci ve önemli neden kısıtlamalardan dolayı evcil dostlara talebin fazla olmasıdır, fiyat özellikleri hakkında güncel bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Border Collie Yavru

border collie border collie

border collie border collie fiyat

Özellikleri

Dünyanın en akıllı köpek konumunda olan köpek cinsi son derece akıllı ve eğitime cevap vermektedir. İtaat eğitimi, agility ve frizbi gibi yarışmalarda büyük başarı elde eder. Övgüye karşı oldukça duyarlı ve eğitilebilirliği oldukça yüksek yavru köpek olup, yüksek enerji düzeyine sahiptir. Yeterli egzersiz ve çalışma imkanı sağlandığında diğer hayvanlar, köpekler ve çocuklarla iyi geçinir. Çekingenliğini engellemek için yavru iken sosyalleştirilmesi gerekir. Gerçekten mutlu olabilmesi için yoğun eğitim programı, bol ilgi ve gerçek bir göreve ihtiyacı vardır. Köpeklerle ilgili yarışmalara katılacak biri için biçilmiş kaftandır. Koyun güden çiftçiler için de mükemmel çoban köpeğidir. Bu denli özelliğinin yanında emsal ırklara nazaran fiyatları skalası ülkemizde uygundur.

Border yaşam ortamı, Apartman hayatına uygun olduğunu düşünmüyorum, lākin günümüz ülkesinde şehirleşmenin ve toplu yaşamın bu kadar yoğun olduğunu da düşünürsek sanırım neden bu ırkı beslemek için yaşam standartlarımızdan fedakarlıkta bulunmamız gerekecektir. Ev içinde oldukça hareketlidir. Ancak büyük bir bahçede mutlu olabilir. Tüm gün arka bahçede bağlı bırakılması da bu zeka küpü ırk için uygun olmayan yaşam standartı olacaktır.

border collie fiyatları

Lassie hakkında genel bilgiler

Yapılan araştırmalarda ve istatistiklerde hep en akıllı olarak üst sıraya yerleşmiştir. Dünyanın en akıllı köpek ırkı biçiminde geçmektedir. Özellikle yarışmalarda tercih edilirler. Orta büyüklükte ırk olup, boyları 40-55 cm arası kiloları ise 15-20 kg arasında değişmektedir. Oval gözleri vardır ve burnu siyahtır. Kafası belirgin ve alnı oldukça geniştir. Burnu uca doğru sivrilir ve burnu siyahtır. Kulaklar genelde yarı dik olurlar ancak tam dik ve ya sarkık da olabilir.

İki çeşit vardır. Birisinin tüyleri uzun, birisinin ki ise kısadır. Uzun tüylü ırkı daha sık rastlanılmaktadır. Tıraş olmayı sevmezler ve buna pek gerekte yoktur. 2-3 ayda bir yıkanmalıdır bunun dışında gerekmedikçe yıkanırsa tüyleri fazla dökülür. Ayrıca normalde orta derecede tüy döken bir ırktır ve genelde sadece mevsimsel geçişlerde tüy dökerler. Kuru şampuan bu ırkta pek tercih edilmez çünkü hassas olduklarından çeşitli alerjiler görülebilir. Aynı şekilde bu ırk dış parazitlere karşı duyarlı olduğundan bakımına dikkat edilmelidir ve kene, uyuz gibi problemlerde tüm köpekler için kullanılan ilaçlar kullanılmayabilir. Bunun için veterinere gidilmelidir. Tüy renkleri ise genellikle beyazın üzerine. siyah, kahverengi ve gri gibi renklerdir.

Asıl görevi koyun ve büyükbaş hayvan gütmek olan bu ırk her tür sürüyü kolayca toplayabilir. Bu özellik tamamen genlerine işlemiştir. İnsanların bile dağınık halde durmasını istemez, her şeyin aynı ortamda durmasını ister. Ailesindeki insanları bile aynı oetama toplamaya çalışır, dağınık sürüyü toplama ihtiyacı duyar. Ayrıca bu köpeklerin derin bakışlarıyla inekleri yoran ve neredeyse hipnotize eden bakışlara sahip olduğu söylenmektedir.

Akıllıdırlar ve eğitimleri kolaydır.

Tam anlamıyla mükemmel iş köpeğidir. Her tür eğitimi kolayca alır ve itaatkardır. Komut verildiğinde tamamen onu yapmaya odaklanır. Oyuncu ve enerjiktir. Koşmayı severler.

Ayrıca bu bitmez tükenmez enerjileri yarışmalarda onları büyük başarılara götürmektedir. Çeviklik çalışmaları, engelli koşular için bu köpekler tam anlamıyla biçilmiş kaftan. Sürü köpeği olduklarından koruma güdüleri de oldukça güçlüdür. Gelen yabancılara genellikle havlasalar da ısırma eğilimleri vardır. Yavru döneminde sosyalleştirilmelerine özen gösterilmesi durumunda bu eğilimleri kontrol altında tutulabilir. Aynı şekilde çocuklara karşı genellikle seven olsa da ısırabilirler. Köpeklerle ise genellikle iyi anlaşırlar ama kedi gibi küçük hayvanları pek sevmezler. Evde bakılabilir ama fazla yalnız bırakılırsa eşyalara zarar verme ihtimali olabilir.

Oyuncu olduklarından sıkıldıklarında bunu gidermeye elbette çalışacaklardır. Bu yüzden fazla zamanı olmayan kişilerin sahiplenmesi pek uygun olmaz. Evde bakılabilir ancak büyük bahçeye de ihtiyaç vardır. Çünkü sık egzersize ihtiyaç duyarlar. Övülmeyi ve sevilmeyi severler. Ayrıca sevgiye duyarlıdırlar. Arama, polis, bomba, narkotik ve çoban köpeği olarak sıklıkla rastlanmaktadır. Kısacası eğitim aldığı her alanda çok başarılı olabilir.

Netice olarak akıllı olmasının yanında itaat ve komut eğitimlerine verdiği tepki açısından mükemmel ırk olup, tanımanız adına yaşamanız durumunda aklı ve mantığı noktasında inanamayacağınız yapıya sahip ve ülkemeizde yavru fiyat skalasının da uygun olduğunu belirtmek isterim.

Aynı özelliklere sahip köpek ırkları içerisinde Dünya da fiyat açısından Ülkemiz bu ırkın sahiplenilmesinde en uygun fiyat skalasına sahip yer olduğunu belirtmeden geçmek istemiyorum.

İletişim

Border Collie üretim çiftliği

Bursa

05323438041

Tayfun Hoca

instagram border collie facebook toy poodle facebook köpek kulübü youtube köpek kulübü kanalı

Ana Sayfa