Border Collie

border collie

Border Collie Fiyat Yavru

Border Collie, sadık, enerjik ve zeki olan border collie, çok dikkat gerektiren bir köpek ırkıdır. Zihinsel ve fiziksel uyarılmaya yüksek ihtiyaç duyan border collie cinsi, genellikle çiftliklerde ve tarlalarda çalışan köpekler olarak kullanılır. Ayrıca çocuklu aileler ve diğer evcil hayvanlar için çok popüler bir seçimdir. Yüksek enerji seviyelerine rağmen, dünyanın en zeki olan bu köpek cinsi bu aynı zamanda çok nazik ve sosyal kişiliğe sahiptir.

Dünyanın en zeki köpek ırkını sahiplenmekte en önemli etkenlerin başında zeki ve çalışmayı seviyor olması gerçeğidir. Literatürde Dünyanın En Zeki köpeği şeklinde geçmektedir. Aynı zamanda çoban köpeği olmasının yanında mükemmel aile köpeği kategorisindedir. Hareketli olmasının yanında itaatkar ve akıllı olmasının doğru eğitimle olumlu yansıması olacaktır. Keyifli, İyi huylu ve sosyal olması nedeniyle popülaritesi yüksek köpektir.

Border Collie yavru anatomik yapısından dolayı diğer ırkların yapamadığı amuda kalkmak, iki ayağı üzerinde yürümek gibi hareketleri rahatlıkla öğretebilirsiniz. Bu zeki yavru seçiminde fiyat konusundan evvel cana yakın ve sosyal olmasına dikkat etmeliyiz. Aktif olmasından dolayı hareket etmeyi seviyorsanız sizin için ideal konumdadır. Bu özel ırkın sahibi olan insanlar içerisinde yapılan araştırmada, bir çok insandan daha zeki olduklarını söylemektedirler. Bence, farklı ve özel yavru köpek arıyorsanız sizin için uygun yavru köpek olduğunu düşünüyorum.

border collie yavruları border collie fiyatları border collie border collie border collie border collie border collie border collie border collie border collie border collie border collie fiyat border collie fiyat border collie fiyat border collie fiyat border collie fiyat border collie yavru border collie yavru border collie yavru

Border Collie Fiyat

Border Collie fiyat aralığı, yavruluk dönemi ve şecere durumuna göre değişiklik göstermekle beraber border collie fiyat skalası 6.000 TL - 12.000 TL arasında değişmekte olup border collie fiyat skalasında değişkenlik göstermesindeki en önemli etken, border collie yavru fiyat şecere durumu ve fiziki albenisi ile doğru orantılı olmasıdır.

Border collie fiyat sahiplenme fiyat aralığı pandemi öncesine nazaran % 50 oranında artış göstermiştir. Fiyat artışını etkileyen önemli iki nedenden bir tanesi komşu ülkelerin sınırlarını kapatmasından dolayı yurt dışından bu tür yavru köpeklerin gelmemesi ikinci ve önemli neden kısıtlamalardan dolayı evcil dostlara talebin fazla olmasıdır, border collie fiyat özellikleri hakkında güncel bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz. border collie fiyat

Border Collie Yavru

Border collie yavru aAsıl görevi koyun ve büyükbaş hayvan gütmek olan bu ırk her tür sürüyü kolayca toplayabilir. Bu özellik tamamen genlerine işlemiştir. İnsanların bile dağınık halde durmasını istemez, her şeyin aynı ortamda durmasını ister. Ailesindeki insanları bile aynı oetama toplamaya çalışır, dağınık sürüyü toplama ihtiyacı duyar. Ayrıca bu köpeklerin derin bakışlarıyla inekleri yoran ve neredeyse hipnotize eden bakışlara sahip olduğu söylenmektedir.

Border collie yavru sahiplenme düşüncesinde iken O nun dünyanın en zeki köpek cinsi olduğunu unutmamak ve ilerleyen süreçte Onun hak ettiği yaşam standartlarından kaynaklı hak ettiklerini ona verebilmeyi doğru olarak düşünülmelidir.

border collie border collie

border collie border collie fiyat

Özellikleri

Dünyanın en akıllı köpek konumunda olan köpek cinsi son derece akıllı ve eğitime cevap vermektedir. Border collie yavruları 4. aylarından itibaren eğitilmeleri durumunda, İtaat eğitimi, agility ve frizbi gibi yarışmalarda büyük başarı elde eder. Övgüye karşı oldukça duyarlı ve eğitilebilirliği oldukça yüksek yavru köpek olup, yüksek enerji düzeyine sahiptir. Yeterli egzersiz ve çalışma imkanı sağlandığında diğer hayvanlar, köpekler ve çocuklarla iyi geçinir. Çekingenliğini engellemek için yavru iken sosyalleştirilmesi gerekir.

Gerçekten mutlu olabilmesi için yoğun eğitim programı, bol ilgi ve gerçek bir göreve ihtiyacı vardır. Köpeklerle ilgili yarışmalara katılacak biri için biçilmiş kaftandır. Koyun güden çiftçiler için de mükemmel çoban köpeğidir. Bu denli özelliğinin yanında emsal ırklara nazaran fiyatları skalası ülkemizde uygundur. border collie fiyat

border collie fiyatları

Genel Bilgiler

Yapılan araştırmalarda ve istatistiklerde hep en akıllı olarak üst sıraya yerleşmiştir. Dünyanın en akıllı köpek ırkı biçiminde geçmektedir. Özellikle yarışmalarda tercih edilirler. Orta büyüklükte ırk olup, boyları 40-55 cm arası kiloları ise 15-20 kg arasında değişmektedir. Oval gözleri vardır ve burnu siyahtır. Kafası belirgin ve alnı oldukça geniştir. Burnu uca doğru sivrilir ve burnu siyahtır. Kulaklar genelde yarı dik olurlar ancak tam dik ve ya sarkık da olabilir. border collie fiyat

İki çeşit vardır. Birisinin tüyleri uzun, birisinin ki ise kısadır. Uzun tüylü ırkı daha sık rastlanılmaktadır. Tıraş olmayı sevmezler ve buna pek gerekte yoktur. 2-3 ayda bir yıkanmalıdır bunun dışında gerekmedikçe yıkanırsa tüyleri fazla dökülür. Ayrıca normalde orta derecede tüy döken bir ırktır ve genelde sadece mevsimsel geçişlerde tüy dökerler. Kuru şampuan bu ırkta pek tercih edilmez çünkü hassas olduklarından çeşitli alerjiler görülebilir. Aynı şekilde bu ırk dış parazitlere karşı duyarlı olduğundan bakımına dikkat edilmelidir ve kene, uyuz gibi problemlerde tüm köpekler için kullanılan ilaçlar kullanılmayabilir. Bunun için veterinere gidilmelidir. Tüy renkleri ise genellikle beyazın üzerine. siyah, kahverengi ve gri gibi renklerdir.

Akıllıdırlar ve eğitimleri kolaydır.

Oyuncu olduklarından sıkıldıklarında bunu gidermeye elbette çalışacaklardır. Bu yüzden fazla zamanı olmayan kişilerin sahiplenmesi pek uygun olmaz. Evde bakılabilir ancak büyük bahçeye de ihtiyaç vardır. Çünkü sık egzersize ihtiyaç duyarlar. Övülmeyi ve sevilmeyi severler. Ayrıca sevgiye duyarlıdırlar. Arama, polis, bomba, narkotik ve çoban köpeği olarak sıklıkla rastlanmaktadır. Kısacası eğitim aldığı her alanda çok başarılı olabilir.

Netice olarak akıllı olmasının yanında itaat ve komut eğitimlerine verdiği tepki açısından mükemmel ırk olup, tanımanız adına yaşamanız durumunda aklı ve mantığı noktasında inanamayacağınız yapıya sahiptirler.

Border Collie fiyat güncel bilgisi öğrenmek için iletişime geçmenizi tavsiye ederim. Üretimde olan diğer yavru köpek cinsleri için sayfamızı ziyaret ediniz. toy poodle

İletişim

Border Collie üretim çiftliği

Bursa

05323438041

Tayfun Hoca

instagram border collie facebook border collie facebook köpek kulübü youtube köpek kulübü kanalı

Ana Sayfa