Border Collie Yavru

border collie yavru

 

Border Collie Yavru Fiyat

Border Collie ırkı sahiplenmekte en önemli etkenlerin başında bu ırkın çok zeki ve çalışmayı çok seviyor olması gerçeğidir. Literatürde Dünyanın En Zeki köpeği olarak geçmektedir. Border Collie ırkı aynı zamanda bir çoban köpeği olmasının yanında son derecede iyi aile köpeği kategorisindedir. Border Collie yavrusunun hareketli olmasının yanında itaatkar ve zeki olmasının doğru bir eğitimle son derece olumlu yansıması olacaktır. Keyifli, İyi huylu ve sosyal olması son derece popülaritesi yüksek bir ırktır. Spor yapmayı seviyorsanız sizin için son derece uygun bir partner olacaktır.

Border Collie Anatomik yapısından dolayı diğer ırkların yapamadığı amuda kalkmayı, iki ayağı üzerinde yürümek gibi hareketleri son derece rahatlıkla öğretebilirsiniz. Border Collie ırkının yavrusunu seçerken, cana yakın ve sosyal olmasına dikkat etmeliyiz. Son derece aktif bir ırk olmasından dolayı hareket etmeyi seviyorsanız sizin için son derece ideal bir ırk konumundadır. Border Collie yavrusu sahibi olan insanlar içerisinde yapılan araştırmada, bir çok insandan daha zeki olduklarını söylemektedirler. Netice olarak farklı ve çok özel bir ırk arıyorsanız sizin için son derece uygun olduğunu düşünüyorum.

border collie yavru

satılık border collie yavruları

border collie yavru

 

    border, collie, yavrusuborder,collie,yavru    border collie yavruborder collie yavrusu    border collie yavruborder collie yavru    border collie yavruborder collie yavru    border collie yavruborder collie yavru    border collie yavru

 

Özellikleri

border-collie-yavru

bordercollieyavru    border collie

Karakteri
Son derece zeki ve eğitime cevap veren bir bu ırk, itaat eğitimi, agility ve frizbi gibi yarışmalarda büyük başarı elde eder. Övgüye karşı oldukça duyarlı ve eğitilebilirliği oldukça yüksek köpek olup, yüksek enerji düzeyine sahiptir. Yeterli egzersiz ve çalışma imkanı sağlandığında diğer hayvanlar, köpekler ve çocuklarla iyi geçinir. Çekingenliğini engellemek için yavru iken çok iyi sosyalleştirilmesi gerekir. Gerçekten mutlu olabilmesi için yoğun bir eğitim programı, bol ilgi ve gerçek bir göreve ihtiyacı vardır. Köpeklerle ilgili yarışmalara katılacak biri için Border Collie biçilmiş kaftandır. Koyun güden çiftçiler için de mükemmel bir çoban köpeğidir.

Gece ve gündüz size hizmet etmek için yaşar. Onlarla birlikte geçirmek için fazla zamanı olmayan insanlar için uygun köpek değillerdir. Bu köpek hiç bir şey yapmadan gün boyu oturamayacak kadar zekidir. Bu tür bir köpekten hoşlananlar Avustralya Çoban Köpeği ya da Shetland Çoban Köpeği gibi daha sakin ırkları seçebilirler. Yeterli egzersiz imkanı sağlanmadığında kendine yapacak başka bir iş bulacaktır ve bu da sizin aklınızdan geçen iş olmayabilir. Sıkıldıklarında eşyalara zarar verirler.

Border Collie yavrusu uzun süre yalnız bırakıldıklarında nevrotik bir şekilde kötü huylar geliştirir. Güçlü koyun gütme güdüleri nedeniyle çocuklar ve yabancılara karşı kontrol amaçlı ısırma eğiliminde olabilir. Köpeği ile geçirecek bol vakti olan tecrübeli bir sahiple daha mutlu olacaktır. Genç Border Collie genellikle sahibinin otoritesine karşı duracağı bir dönemden geçer. Bazıları çok hareketli ve tepkilidir. Bu da aile köpeği olmalarını engeller. Ülkemizde bir TV kanalında yayınlanan yarışma proğramında birinci "Max" isimli Border Collie köpeğin ne kadar marifetli olduğunu sanırım bir çoğumuz hatırlarız.

Yaşam ortamı
Apartman hayatına çok ta uygun olduğunu düşünmüyorum, lākin günümüz ülkesinde şehirleşmenin ve toplu yaşamın bu kadar yoğun olduğunu da düşünürsek sanırım bir miktar bu ırkı beslemek için yaşam standartlarımızdan fedakarlıkta bulunmamız gerekecektir. Ev içinde oldukça hareketlidir. Ancak büyük bir bahçede mutlu olabilir. Tüm gün arka bahçede bağlı bırakılması da Border Collie ırkı için uygun olmayan bir davranıştır.

Border Collie Fiyat

Border Collie Fiyatları, yavruluk dönemi ve şecere durumuna göre değişiklik göstermekle birlikte 2500 TL ile 4000 TL arasında değişmektedir.

İletişim

Border Collie üretim çiftliği

Bursa

0532 343 8041

Bizi Takip Edin

Facebook Köpek Kulübü  instagram köpek kulübü  twitter köpek kulübü  youtube köpek kulübü  köpek kulübü linkedin sayfası

Ana Sayfa