Tarayiciniz JavaScript desteklemiyor.
Boxer | Boksör köpek üretim çiftliği

boxer köpek

Boxer Boksör Köpek Fiyatları Yavruları

Ülkemizde bilinen en eki köpek ırklarından biri olup, sevimliliğinin yanında şımarık görünümü ile herkesin beğenisini kazanmış çocuklar ile olan uyumundan dolayı sempati kazanmış ırkıdır.

Alman kökenli olup, ingiliz boxer ırkına göre daha sevimli ve bir miktar daha daha ufak olmasından dolayı tercih nedenidir. Boksör ırkı çocuklar ile iletişiminden kaynaklı son derece başarıılı olmakla birlikte hiaperaktif olmasından dolayı oyun oynama sırasında istemeyerek olsada çocukları incittiği görülmekle birlikte bu davranış kalıbı yanlış değerlendirilmektedir.

Boxer yavru eğitimi aileye katılmasından itibaren hassasiyet gösterilmesi durumunda, bizler ile birlikte paylaştığı yaşam alanına uyum sürecinde son derece başarılı olmaktadırlar.

Boxer yavruları

boxer yavru
boxer köpek

Boxer köpek fiyatları

Boxer köpek fiyat skalasını belirleyen faktörlerin başında şecere durmundaki albenilik olsa da boksör ırkının fiyat aralığını belirleyen önemli özellik fiziki görümünde ki albenisi gelmektedir.

Yavru seçiminde öncelikli olarak yüz görünümünün sevimliliği gelmektedir. Boxer köpek fiyatları ülkemizde 3000 TL ile 6000 TL arasında fiyat değişkenliği görülebilmekte olup, bu değişkenliğin başında ırkın yüz görünümünün albenisi gelmektedir.

boxer köpek fiyatları

Özellikleri

Boxer yavru güçlü köpek ırkı tüyleri kısa, sık, düz ve daima parlaktır. Tüyleri çizgili, beyaz üzeri kahverengi lekeli ya da çizgili olabilir. Boxer köpeklerde beyaz doğum oranı da yüksektir ve beyaz Boxer köpekler sağırlık, kanser gibi sağlık sorunlarına yatkındır. Geçmişte Boxer yetiştiricilerinin beyaz doğan yavruları doğar doğmaz öldürdükleri de ne yazık ki bilinen bir gerçek. Bugün hala beyaz Boxer yavrularının kimi yetiştiriciler tarafından öldürüldüğü yönünde bilgiler olsa da bu oranın gittikçe düştüğü ve yetiştiricilerin artık sadece beyaz renkli olduğu için sağlıklı yavruları öldürme konusunda isteksiz olduğu belirtiliyor. Bu yavruların öldürülmesi kesinlikle kabul edilebilir değil, öldürmek yerine kısırlaştırıp iyi bir yaşam sürmelerini sağlamak tabi ki en doğrusu olacaktır.

Bugün ne yazık ki çoğu kişinin gözünün önüne kuyruksuz ve kulaksız köpekler geliyor zira kuyruk-kulak kesimi işkencesine en çok maruz kalan köpek cinslerinden biri. Oysaki tıbbi gereklilikler haricinde hiçbir köpeğin ne kuyruğunu ne de kulağını kesmek kesinlikle kabul edilebilir değil. Kulak ve kuyruk kesimi gibi estetik müdahalelerin ülkemizde yasa ile de yasaklandığını ekleyelim ve lütfen bir Boxer evlat edinirseniz kulaklarını ve kuyruğunu kestirmeyin, onu doğal hali ile sevin diyelim.

Eğitimi

Her zaman anlatmaya çalıştığım üzere, köpek ırklarının karakteristik ve beşeri yapısına munhası reğitim müfredatları farklılık yansıtmaktadır. Boxer köpek ırkının eğitiminde alışılagelmiş klasik anlamda bir köpek eğitim müfredatı uygulanması neticesinde olumsuz geri dönüşler alınabaileceği gibi eğitimde öğrendiklerinin sürekliliğide maalesef ki arzu edilen düzeyde olmayacaktır.

Her köpek ırkında olduğu gibi, boxer köpek ırkının hem ırkına mahsus hem kendine mahsus karakteri olmasından dolayı ona uygulanacak eğitim müfredatları, kendisine uygulanacak testlerden sonra karar verilmesi bu ırk için son derece doğru olacaktır.

Boksör köpek ırk kökeni

En sevilen köpek cinsleri arasında yer alan boksör köpek Ülemiz’de de hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahip. Ülkemizde en fazla birlikte yaşanan köpeklerden biri olan Boxer güçlü vücudu, estetik görünüşü ve kendine has karakteri ile insanların kalbini çalmayı başarıyor. Bu arada çok zeki ve eğlenceli de olan Boxer cinsi köpeklere bu sebeple “köpekler dünyasının Peter Pan’ı” da deniliyor. Tatlı ve yaramaz köpek Boxer’i daha yakından tanımaya ne dersiniz?

boxer yavru

İletişim

Boxer köpek üretim çiftliği

Bursa

05323438041

Tayfun Acar

facebook köpek kulübü facebook köpek kulübü linkedin köpek kulübü instagram köpek kulübü youtube köpek kulübü kanalı