Tarayiciniz JavaScript desteklemiyor.

Bull Terrier

bull terrier

Bull Terrier yavru fiyatları özellikleri

Bull Terrier Bull Terrier yavrusu beyaz, siyah, kaplan desenli, kızıl, açık kahve ve üç renkli olmak üzere kısa ve sık tüylü bir köpektir. Bu ırkın ayırt edici özelliği bir rugby topunu andıran uzun, üst kısmı neredeyse düz ve hiç alın çıkıntısı olmaksızın bir kavisle burunda son bulan kafa şekli olup, ülkemizde ırkın bu görünümüne Koç Burun lakabı verilmektedir.

Bull terrier yavru, gözleri küçük, koyu renkli, badem biçiminde ve birbirine yakındır. Vücudu sıkı ve yuvarlak hatlı, omuzları adaleli ve kuyruğu yere yatay taşınır. Bir zamanlar köpek dünyasının gladyatörü olarak anılsa da artık oldukça yumuşamış doğasıyla kibar ve güvenilir bir ırk olmakla birlikte koç burun olarak tabir edilen burun kısmında çıkıntı olan yavrular bu ırkta talep gören yavrulardır.

Bull Terrier Yavruları

bull terrier yavrusu koç burun bull terrier

bull terrier yavru bull terrier yavru

bull terrier fiyat bull terrier yavruları

Özellikleri

Özellikleri : Cesur, korkusuz, kabadayı, aktif; ancak oyun düşkünü ve gerçek bir komedyen olup, temelde sadık ve kibar bir köpektir. Hayattaki tek amacı sahibi yanında olduğu sürece yaşamın tüm konforlu yanlarından faydalanmaktır denebilir. Sahibine çok fazla bağlanır, farklı görünümü aksini düşündürtse de çok fazla insan sevgi ve ilgisine ihtiyaç duyar. Doğru sosyalleştirilip eğitildiğinde harika bir dost olmasına rağmen yine de her eve tavsiye edilmez. Bağımsız ve başına buyruk olma eğilimi fiziksel gücü ile de birleşince onu pek çok köpek sahibinin sıradan yeteneklerinin ötesinde bir köpek yapar.  Küçük çocuklar için çok enerjik olabilir.

Kendi ailesi için sonsuz toleranslı olsa da başkalarınca kızdırılmaktan hoşlanmaz. Yine de dost yaklaşan herkesle dostluk kurmaya hazırdırlar. Oldukça inatçı olmasından ve bu özelliği eğitilebilirliğini oldukça düşürmektedir. Disiplinli, ama övgüye dayalı bol sabır ile yoğrulmuş bir eğitim verilmelidir.  Eğitimde uygulanacak sert yöntemler içine kapanmasına ve efsanevi inadının ortaya çıkmasına neden olacaktır.

Doğal bir koruma köpeğidir. Bu nedenle ailesini korumaya cesaretlendirilmemeli ya da aşırı kıskanç olmasına izin verilmemelidir. Ailesiyle bol vakit geçirmeye bayılır, aksi halde eşyaları kemirmesi kaçınılmazdır. Bu da eşyalar bir yana köpek için tehlikeli olabilir. Yavruyken (2-6 aylar) diğer hayvanlar ve köpeklerle iyi sosyalleştirilmelidir.

Kişiliklerinin henüz oturmadığı ve hala çocuk sayıldıkları ilk bir kaç yıl boyunca sahibi adına büyük çapta sabır ve tecrübeli bir eğitim dönemi gerektirir. Aksi takdirde kontrolü çok güç enerjik ve dediğim dedik bir köpeğe dönüşür. Burada unutulmaması gereken önemli husus, yavru köpeğin size, tabiri caiz ise, bir hamur şeklinde geldiği gerçeğidir, bu hamurun kıvamını sizin ona vereceğiniz dış öğretilerle şekillenecek ve kalıba girecektir. Bu dönem atlatıldıktan sonra sessiz, aşırı sadık ve güvenilir bir köpek ortaya çıkar. Ancak tüm bunlar sabır ister. Köpeklere karşı saldırgan olabilirler. Bu nedenle parkta serbest bırakılmamalıdır. Kavgayı genelde o başlatmasa da suçlanan hep o olur. Diğer ev hayvanlarıyla birlikte yaşaması pek tavsiye edilmez. Birlikte büyüseler bile ilişkileri kıskançlık yaratmayacak şekilde kontrol altında tutulmaya çalışılmalı mümkün olduğunca oyun ve yemek zamanında yalnız bırakılmamalıdırlar.

Bull Terrier Fiyatları

Ülkemizde bull terrier fiyat farklılıkları şecere durumunun yanında, fiziki olarak koç burun olup olmaması ve cinsiyetine göre fiyat skalasında değişiklik yaşanmaktadır. Bull terrier yavru fiyatları ortalama olarak 3.000 ₺ ile 4.500 ₺ arasında fiyat aralığına sahiptir.

Pandemi öncesi back terrier fiyat aralığı 1.500 ₺ ile 3.000 ₺ arasında değişiklik göstermekle birlikte, sınırların kapatılması ve ev içerisinde beslenebilecek köpek ırklarına talebin yükselmesi nedeni ile bull terrier fiyat oranları % 200 artış göstermiştir.

Diğer Bilgiler
Kendine özgü görünüşleriyle dikkat çekerler. Kafa yapıları ve üçgen şeklindeki bu köpek ırkının ve  Minyatür kardeşinin iki çeşidi bulunmaktadır. Bir köpek sahiplenmeden önce, köpeğin karakteri, fiziksel özellikleri ve davranışlarını öğrenmeniz düzgün bir eğitim verebilmek için oldukça önemlidir. Aradığınız köpek türü fiziki olarak güçlü bir köpek ise İngiliz Bull Terrier köpekler tam da size göre olduğunu söyleyebilirim. Bu ırkı sahiplenirken bull terrier fiyat araştırmasından önce, bull terrier ırk standartlarını araştırmalarını tavsiye ederim.

Fiziksel Özellikleri : Vücudu kaslıdır ve oldukça güçlü köpeklerdir. Genel olarak renkleri beyazdır, fakat siyah, kızıl veya birden çok renge sahip bulunmakla birlikte tüyleri kısa ve düzdür. Bu nedenle köpeklerin tüy bakımı da oldukça kolaydır. Oval biçimli kafa yapıları, göz yapıları ve kulaklarıyla diğer köpek türlerinden farklı bir yapıları bulunmaktadır. Dişi ve erkek arasında çok büyük farklar yoktur. Sadece erkek köpekler, dişilerden daha kaslıdır diyebiliriz.

Karakteri : İyi bir eğitimden geçerlerse oldukça sakin, dengeli ve insanlara karşı da dostça bir tavır sergileyebilirler. Sahiplerine karşı oldukça sevgi dolu ve bağlı olmakla birlikte son derece cesurdurlar ve koruma içgüdüleri oldukça gelişmiştir. Fakat bu saldırgan oldukları anlamına gelmez. Yeterince iyi eğitim verilmemiş olan bu ırk zaman zaman tehlikeli olabildiklerinden bazı ülkelerden sokakta olmadan dolaştırmak yasaktır. Hatta köpek ağız tasması takmaları zorunludur. Ağızlığa yavaş yavaş alıştırılmaları gerekir. Köpeğinizin ağızlığı ceza olarak görmemeleri ve takınca da kendilerini rahat hissetmeleri gerekir. Bull Terrier köpeklerin insanlarla sosyalleşmesinde herhangi sorun yoktur. Ancak kuyruklarının veya kulaklarının çekilmesi onları kızdırabilir. Bu sebeple köpeklere karşı nasıl davranması gerektiğini bilmeyen çocuklarla vakit geçirirken gözetim altında olmasını öneririz.

Eğitimleri Hakkında : Her köpek ırkında olduğu gibi, bu köpek ırkının da eğitiminde de kendine münhasır evrensel karakterinin yanında, her canlının kendine has olan bireysel karakterinin de göz önünde bulundurarak eğitim müfredatı uygulanmalıdır. Bu ırka tatbik edilecek eğitim müfredatı iyi alt yapı ile oluşturulmalıdır, çünkü zaman zaman bu köpekler inatçı tavırlar sergileyebilirler. Yetişkinlik dönemlerinde uslu ve sakin kalmaları için kısırlaştırılmaları iyi fikir olabilir. Bu köpek ırkı sahiplerine oldukça bağlı olduğundan uzun süre evde yalnız kaldıklarında endişeye kapılabilirler. Köpeğinizin uzun süreli evde yalnız kalması gerekecekse başka bir köpek seçmeniz daha uygun olacaktır. Boyutları ve çeneleri bazı insanlar için vahşi, saldırgan bir köpek izlenimi yaratabilir. Görünüşlerinin aksine bu ırk köpekler sevecen, oyuncu ve sabırlı hayvanlardır. İyi bir eğitimden geçen Bull Terrier asla saldırganlık göstermez. Anca oyun oynarken fazla heyecanlanırsa, bilmeden can yakabilirler.

Diğer Köpeklerle Olan İlişkisi : Başka köpeklerin yanında beklenmedik ve istenmeyen davranışlar sergileyebilirler. Eğitim almadıkları takdirde çabuk heyecanlanabilir ve saldırganlaşabilirler. Sahiplerine karşı fazla korumacı olmaları da diğer köpeklerle olan ilişkilerini olumsuz yönde etkileyebilir. Dolayısıyla bu köpek ırkı için eğitim önemini ne kadar anlatsak azdır.

Tüy Bakımı : Tüylerinin bakımı kısa olmasından dolayı oldukça kolaydır. Fakat tüylerinin kısa olması kış aylarında üşümelerine sebebiyet verebilir. Dilerseniz köpek dışarı çıkarken köpek kıyafetleri giydirerek bu duruma çözüm yaratabilirsiniz. Hareketli ve enerjisi yüksek olan köpeklerdir. Bu neden mümkün olduğu kadar dışarıda zaman geçirmeleri oldukça önemlidir. İştahları da oldukça açıktır ve sadece gerekenden fazla köpek maması vermemenizi öneririz.

İletişim

Bull Terrier üretim ve satış merkezi

İzmir

0232 487 0149 | 0532 343 8041

Bizi Takip Edin
facebook

Şubelerimizde Kredi Kartı geçerlidir