Tarayiciniz JavaScript desteklemiyor.

Bull Terrier

Bull Terrier

Bull Terrier yavrusu fiyatları

Son derece korkusuz ve tabir yerinde ise kabadayı görünümlü bu ırk, adaleli ve atletik görünümlüdür. Bull Terrier yavrusu beyaz, siyah, kaplan desenli, kızıl, açık kahve ve üç renkli olmak üzere kısa ve sık tüylü bir köpektir. Bull Terrier yavrusunun ayırt edici özelliği bir rugby topunu andıran uzun, üst kısmı neredeyse düz ve hiç alın çıkıntısı olmaksızın bir kavisle burunda son bulan kafa şekli olup, ülkemizde ırkın bu görünümüne Koç Burun lakabı verilmektedir.

Bu ırkın gözleri küçük, koyu renkli, badem biçiminde ve birbirine yakındır. Vücudu sıkı ve yuvarlak hatlı, omuzları adaleli ve kuyruğu yere yatay taşınır. Bir zamanlar köpek dünyasının gladyatörü olarak anılsa da artık oldukça yumuşamış doğasıyla kibar ve güvenilir bir ırk olmakla birlikte koç burun olarak tabir edilen burun kısmında çıkıntı olan yavrular bu ırkta talep gören yavrulardır.

bull terrier yavrusu

Satılık Bull Terrier Yavruları

bull terrier yavrusu    bull terrier yavru

bull terrier yavru    bull terrier yavru

bull terrier yavrusu    bull terrier yavruları

bull terrier yavrusu    bull terrier yavrusu

Özellikleri

Cesur, korkusuz, kabadayı, aktif; ancak oyun düşkünü ve gerçek bir komedyen olup, temelde sadık ve kibar bir köpektir. Hayattaki tek amacı sahibi yanında olduğu sürece yaşamın tüm konforlu yanlarından faydalanmaktır denebilir. Sahibine çok fazla bağlanır, farklı görünümü aksini düşündürtse de çok fazla insan sevgi ve ilgisine ihtiyaç duyar. Doğru sosyalleştirilip eğitildiğinde harika bir dost olmasına rağmen yine de her eve tavsiye edilmez. Bağımsız ve başına buyruk olma eğilimi fiziksel gücü ile de birleşince onu pek çok köpek sahibinin sıradan yeteneklerinin ötesinde bir köpek yapar.  Küçük çocuklar için çok enerjik olabilir.

Kendi ailesi için sonsuz toleranslı olsa da başkalarınca kızdırılmaktan hoşlanmaz. Yine de dost yaklaşan herkesle dostluk kurmaya hazırdırlar. Oldukça inatçı olmasından ve bu özelliği eğitilebilirliğini oldukça düşürmektedir. Disiplinli, ama övgüye dayalı bol sabır ile yoğrulmuş bir eğitim verilmelidir.  Eğitimde uygulanacak sert yöntemler içine kapanmasına ve efsanevi inadının ortaya çıkmasına neden olacaktır.

Doğal bir koruma köpeğidir. Bu nedenle ailesini korumaya cesaretlendirilmemeli ya da aşırı kıskanç olmasına izin verilmemelidir. Ailesiyle bol vakit geçirmeye bayılır, aksi halde eşyaları kemirmesi kaçınılmazdır. Bu da eşyalar bir yana köpek için tehlikeli olabilir. Yavruyken (2-6 aylar) diğer hayvanlar ve köpeklerle iyi sosyalleştirilmelidir.

Kişiliklerinin henüz oturmadığı ve hala çocuk sayıldıkları ilk bir kaç yıl boyunca sahibi adına büyük çapta sabır ve tecrübeli bir eğitim dönemi gerektirir. Aksi takdirde kontrolü çok güç enerjik ve dediğim dedik bir köpeğe dönüşür. Burada unutulmaması gereken önemli husus, yavru köpeğin size, tabiri caiz ise, bir hamur şeklinde geldiği gerçeğidir, bu hamurun kıvamını sizin ona vereceğiniz dış öğretilerle şekillenecek ve kalıba girecektir. Bu dönem atlatıldıktan sonra sessiz, aşırı sadık ve güvenilir bir köpek ortaya çıkar. Ancak tüm bunlar sabır ister. Bull terrier yavrusu köpeklere karşı saldırgan olabilirler. Bu nedenle parkta serbest bırakılmamalıdır. Kavgayı genelde o başlatmasa da suçlanan hep o olur. Diğer ev hayvanlarıyla birlikte yaşaması pek tavsiye edilmez. Birlikte büyüseler bile ilişkileri kıskançlık yaratmayacak şekilde kontrol altında tutulmaya çalışılmalı mümkün olduğunca oyun ve yemek zamanında yalnız bırakılmamalıdırlar.

bull terrier yavruları

Bull Terrier Fiyatları

Ülkemizde satış fiyatları, bu ırkın şecere durumunun yanında, fiziki olarak koç burun olup olmaması ve cinsiyetine göre fiyat skalasında değişiklik yaşanmaktadır. Bull terrier yavru fiyatları ortalama olarak 1800 TL ile 3000 TL arasında fiyat aralığına sahiptir.
İletişim

Üretim Çiftliği

Bursa

0532 343 8041

Bizi Takip Edin

köpek kulübü instagram   köpek kulübü twitter   köpek kulübü youtube

 Ana Sayfa