Bursa Köpek Eğitimi

bursa köpek eğitimi

Bursa Köpek Eğitimi Rehabilite Merkezi

Bursa köpek eğitimi, İnsanoğlu 10 binlerce yıldır devam eden köpek dostluğunu anlaşılabilir ve daha uyumlu hale getirebilmek için köpek eğitimi müfredatları oluşturmuş, zaman içerisinde değişen şartlar nedeniyle müfredatları güncellemek suretiyle modern insan yaşantısına ve çeşitli aktivitelere uyumlu hale getirmeye çalışmıştır.bursa köpek eğitimi bursa köpek eğitimi bursa köpek eğitimi bursa köpek eğitimi bursa köpek eğitimi bursa köpek eğitimi bursa köpek eğitimi bursa tuvaler eğitimi bursa köpek eğitimi tuvalet eğitimi bursa köpek eğitimi bursa köpek eğitimi bursa köpek eğitimi bursa köpek eğitimiBenim köpek eğitimi konusundaki deneyimim, 1994 yılında TSK Gemlik Askeri veteriner okulu ve eğitim merkezi komutanlığına atandığımda başladı. O dönemde benim gibi farklı kuvvet komutanlıklarından görevlendirilmiş rütbeli arkadaşlarımdan oluşmaktaydı. Yurt dışında çeşitli kusrslara TSK adına görevlendirilip patlayıcı madde ve narkotik madde arama eğitimi almış olan Komutanımız Yrb. E.K., uygulamalı derslerde sürekli bizlere köpek eğitiminin korkuya değil sevgiye yönelik verilmesi gerektiğini anlatırdı. Bunun nedenini de, korkunun kaybolduğu noktada disiplinin yani köpek eğitiminde kaybolacağını söylerdi. Bu nedenlede köpek eğitimi ve disiplininin sevgiye ve pozitif eğitim müfredatı ile verilmesinin son derece önemli olduğunu anlatırdı.

Evcil dostlarımız veya insanlar gibi canlıların belirli beceri ve davranışları öğrenmelerini içeren süreçtir. Eğitim, canlıların doğru şekilde davranmalarını, belirli görevleri yerine getirmelerini veya belirli becerileri kazanmalarını amaçlar. Eğitim sürecinde disiplin ve sabır önemlidir. Canlıların eğitimi zaman alabilir ve tekrarları gerektirebilir. Eğiticiler, öğretilmek istenen beceri veya davranışı açık ve net şekilde ifade etmelidir. İyi iletişim, canlıların düzgün şekilde eğitilmesine yardımcı olacaktır.

Binlerce yıldır nüfusu hızla yükselen insanoğlu yaşam alanını zorunlu bir şekilde genişletirken, hayvanların doğal yaşam alanlarına müdahale etmek ve doğal olarakta onların yaşam alanlarını kısıtlamak zorunda kalmıştır. Doğal olarak her iki canlı türüde belli kurallar nizamında ortak doğayı paylaşmaktadırlar.

Bursa köpek eğitimi nedir, ne değildir?

Yavrularınızın tuvalet alışkanlığınından itaat etme sürecine kadar, yavrularımızın tuvalet alışkanlıklarından itaat eğitimine kadar pek çok önemli konuyu kapsar. Köpeğinizi eğitmek, hem onun hem de sizin hayatınızı kolaylaştıracak ve daha mutlu beraberlik sağlayacaktır. Bu nedenle itaat ve sosyalizasyon eğitimi gibi konulara özen göstermek, birlikte huzur içinde yaşamamıza neden olacaktır.

bursa köpek eğitimi

Ev içinde belirli tuvalet alanının olması, hem evin hijyenini korumanıza yardımcı olacak hem de doğru şekilde alışkanlıklar kazanmasına yardımcı olacaktır. Bursa alanında uzman olan eğitimci meslektaşlarım, bu konuda size ve köpeğinize yardımcı olacak özel teknikler sunabilirler. İtaat müfredatı, sizin komut ve isteklerinize uygun davranmasını sağlamayı hedefler.

bursa köpek eğitimi

Bursa köpek eğitimi, can dostumuzun gelişimini desteklerken sizinle daha güçlü bağ kurmasını sağlamak adına hizmet vermektedir. Köpeğinizin öğretim ihtiyaçlarına uygun eğitimler için Bursa eğitim uzmanlarına başvurarak, hem köpeğinizin hem de sizin hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz. Unutmayın, Bursa köpek eğitimi, her adımda size destek olacak ve köpeğinize sağlıklı gelecek sunmanıza yardımcı olacaklardır.

İnsan beyninde 100 milyar nöron bulunmakta olduğunu biliyoruz, Ama insanoğlunun bu gelişmiş yapısının yanında 200 de 1 yani 500 milyon nörona sahip canlı, insanın başaramadığı yeteneğe nasıl sahip olabilirdi ki ?...

Yaşam alanlarımıza dahil ettiğimiz evcil dostlarımızın bizim yaşam alışkanlıklarımıza itaat etmelerini bekleriz. Aslında bu büyük yanılgı olup neden böyle olduğunu sizlerle birikimlerim doğrultusunda paylaşmaya çalışacağım. Şunu da belirtmeden yazıma başlamak istemiyorum, köpeğin en iyi eğitimcisi kendi sahibi olup, en başarılı eğitim aldığı bölge kendi yaşam alanı gerçeği olup, şartların olgunlaşması durumunda ideal eğitim yöntemidir.

İtaat Eğitimi

Yavru itaat ve sosyalizasyon öğretimi aslında onlara öğretmek anlamına gelmemektedir. Onlara okuma yazma öğretemezsiniz.

Bursa köpek eğitimi, evcil dostlarımızın güdü sel veya yaşamsal ihtiyaçlarından kaynaklı davranış kalıplarının, insanoğlunun yaşadığı modern dünyaya adaptasyonu şeklinde olup, tuvalet öğretimi, itaat etmesi gibi.

bursa köpek eğitimi

Konuyu açalım, evcil dostlarımızın yaşamımızın çok bölümünde bizlere refakat etmek suretiyle kendilerini göstermektedirler. Ülkelerin asker ve polislerinin uyuşturucu, patlayıcı, iz takip gibi hizmetlerde güdü sel özelliklerini kullanmak suretiyle yanındadırlar. Avcı köpek dostlarımızın kanatlı, tavşan ve domuz avlarında yine güdü sel özelliklerini kullanarak onlara hizmet etmektedirler.

Bursa ilimiz dahil tüm Dünya'da evcil dostlarımız bizimle yaşamaktan son derece mutludurlar ve bu mutluluklarını da bizlerin modern yaşamlarına adapte olmak için uymaları gereken davranış kalıplarını doğru zamanda ve doğru yerde yerine getirebilmeleri için eğitilmeleri yani bizim dünyamıza adapte olmaları gerekmektedir.

Bu adaptasyonda onlara uymaları gereken davranış kalıplarına, literatüründe temel itaat, serbest itaat, alan koruma, bodyguard öğretimleri gibi müfredatlar altında onların yaşamlarımıza adapte olmasını sağlarız. bursa

Aslında biz insanoğlunun içinde bulunduğumuz toplumun yasalarına, geleneklerine ve normlarına uyabilmemiz için tabii tutulduğumuz eğitimlerden çokta farkı yoktur aslında. Dünyaya geldiğimiz kültür ve bilgi ile şu anki mevcut yaşamımıza adapte olmamız imkansızdır. Düşünsenize, okuma yazma bilmiyoruz, örf adet öğretilmemiş, toplu yaşamın gereklilikleri olan yasa ve normlardan ve daha da önemlisi kullandığımız teknolojik alet ve imkanlar hakkında bilgimiz yok. Siz ce nasıl yaşamımız olabilirdi?...

Evcil dostlarımız olan köpek familyası aynı şekilde dünyaya geldikleri andan itibaren güdüleriyle hareket ederler, hayatta kalmak için ve yaşam standartlarını sürdürebilmek için güdüleri ile hareket eder ve devamında katıldıkları toplumun kurallarına dış öğretiler adapte olmaya çalışırlar. Örnek vermem gerekirse doğdukları an beslenebilmeleri için anne sütüne nasıl ulaşacakları güdü sel öğretidir ve devam eden zamanda modern yaşamda hayatta kalabilmek için seyir halindeki arabalardan uzak durmalarını öğrenmek gibi.

Tuvalet Disiplini

Maalesef ki, insanoğlu' nun modern yaşantısında bahçesiz evlerde yaşamaya çalışan evcil dostlarımız ile ilgili en fazla karşılaşılan problemlerin başında yavru tuvalet disiplini gelmekte olup hangi ırk olur ise olsun bu sorun en fazla şikayet aldığım konuların başında gelmektedir. Onların dünyasında tuvalet ihtiyacı gelmesi durumunda güdü sel olarak ihtiyaçlarını gidermeleri gereken yer algılanıp ihtiyaçlarını giderirler.

Can dostu köpeğinizden zorunlu bir sebepten kaynaklı ayrı kalmanız durumunda, aile ortamında sizi beklerken strese girmeden sizi bekleyecek dönemi psikolojik anlamda yıpranmadan geçirebileceği otel hizmeti konusunda bursa köpek oteli ekibimiz, köpek eğitimi ve bomba köpekleri eğitimi ve av köpeği eğitimi konularında yarıma ihtiyaç duyduğunuz istenmeyen davranış kalıplarının düzeltilmesi sürecinde bursa köpek eğitimi ekibimiz, can dostunuzun ve sizin yanınızda olmaya çalışacaktır.

köpeklerde tuvalet eğitimi

İletişim

Bursa Köpek Eğitimi

05323438041

Tayfun Acar

facebook bursa köpek eğitimi instagram bursa köpek eğitimi bursa köpek eğitimi youtube kanalı

Ana Sayfa

Labrador | Border Collie | Türkiye Emlak | Maltese Terrier | Cane Corso | Doberman | Alman Kurdu