Bursa Köpek Oteli

bursa köpek oteli

Bursa Köpek Oteli 05323438041

Bursa köpek oteli, özellikle bahçesiz ev ortamında yani dairelerde beslenen can dostlarımız, mücbir sebeplerden kaynaklı bizlerden ayrılmaları zorunlu olduğu durumlarda, yaşam standartlarına yakın bir ortamda sizler beklemek onları daha az strese ve mutsuzluğa itecektir.

Bursa köpek pansiyonu şehirleşmenin hızla yayıldığı özellikle son 20 senelik geçmişimizde evcil dostlarımızın bahçesiz yaşam alanlarımızda beslenme oranı yüksek oranlara ulaşmış bulunmaktadır. Dairelerde beslenmekte olan evcil hayvanların çok büyük oranı minyatür süs köpeği cinsleri olup bunu en büyük nedenleri de minyatür olmaları özelliğidir. İş tatil ya da zaruri nedenlerden kaynaklı evcil dostlarımızdan ayrılmak zorunda kalmamız ve gideceğimiz noktada konaklamamız gereken yerlerin köpek kabul etmiyor olmalarından dolayı, evlerimizde beslemekte olduğumuz can dostlarımızı kendilerine kavuşacağımız zamana kadar güvenip emanet edebileceğimiz yerler ararız.

Özellikle ev ortamında beslenen ufak cinsler, köpek oteli ve pansiyonu hizmeti veren tesislerde sizleri bekliyor olması maalesef ki onlar açısında alışmış oldukları yaşam koşulları gereği son derece stresli ve üzüntülü geçecektir.

Ev ortamında beslenen ufak köpek cinleri için sınırlı sayıda ev ortamında köpek oteli hizmeti vermeye çalışmaktayız. Bu hizmetin hedefi maltese yorkshire pomeranian shih tzu pincher cavalier gibi ufak ırkların bakıldıkları yaşam ortamlarını aratmamak içindir.

Sanıyorum dünya üzerinde şu şekilde bir anket düzenlense;  

Issız bir adaya düşseniz yanınızda olmasını istediğiniz 3 şey ne olur du?..."

Kanaatimce 2. sırayı evcil dostumuz alacaktır, 3. sırada her zaman ki gibi cep telefonları :-).

Bahçe Köpekleri için köpek oteli

Evimizin dışında bahçelerde beslenen orta ve büyük ırk evcil dostlarımızın geçici süre ile emanet edilecekleri çiftliklerde dikkat etmemiz gereken husuların başında, tesis sahibinin ve tesiste çalışan personellerin can dostlarına yaklaşımları çok önemli bir konudur. Bunun yanında emanet edilmiş diğer misafir köpeklerin tesis sahibine ve tesis çalışanlarına karşı bakışları ve beden dillerinin çok iyi gözlenilmesi ve değerlemdirilmesi önemli konulardan başka biridir.

Emanet can dostlarının bakıldığı kafeslerin havalandırılma, istirahat ettikleri yatakları, su ve mama kablarının hijyenleri önemlidir. Son olarak ta otel çiftliğinde kafeslerin, sorumlu personellerin şahsi temizliklerinin ve çevre temizliğinin ne şekilde yapıldığının ve emanet köpeklerin günde kaç defa gezdirilme alanlarına çıkarıldıkları sorulmalıdır.

Pet otelinde nelere dikkat edilmelidir!

  1. Öncelikle tesisin ilgili kurum tarafından ruhsatlandırılmış ve sorumlu veteriner hekiminin olmasına.

  2. Tesiste görevli personelin evcil dostlara yaklaşımları özellikle gözlemlenmesi gereken bir konudur

  3. Evcil dostumuzun konaklayacağı bölümü ziyaret edip, rutubetli ya da karanlık olmamasına dikkatedilmeli

  4. Mama ve su kaplarını mümkünse kendimiz getirmeliyiz şayet bu imkanımız yoksa mama ve su kaplarının temizliğini kontrol etmek yerinde olacaktır.

  5. Beslenmesi noktasında kendi mamasını teslim etmemiz en uygunudur.

  6. Kendi yaşam alanında üzerinde uyumaktan keyif aldığı yatak veya kıyaferler ve yalnızken oyalanmaktan keyif aldığı eşyaları da görevliye teslim etmemiz evcil dostumuzun ayrılığınızda stres faktörünü daha az yaaşamasını sağlayacaktır.

  7. Petiniz diğer petler ile uyum içerisinde oynayabiliyor ise, bu konuda görevliyi bilgilendirerek gezinti saatlerinde kendi ırkının boyutlarında arkadaşları ile vakit geçirmelerine müsaade ettiğinizi bildirmeniz yerinde olacaktır.

  8. Firma sorumlusundan gün içerisinde sorumlu personelin iletişim bilgilerini almak suretiyle gün içerisinde firmanın çalışma temposu da göz önünde bulundurularak online evcil dostunuzu görebilme talebinde bulunmanız iyi olacaktır.

  9. Özellikle ev ortamında bakılıp, beslenen can dostu büyümeyen süs köpeği cinsleri için, yaşam alanlarına benzer ortamlarda sahiplerinin mücbir nedenlerinden kaynaklı ayrı kalmalarından dolayı köpek oteli hizmeti veren tesisin evcil dostunuzun barınmakta olan yer ile benzer olup olmadığını gözlemlemenizi tavsiye ederim.

Sonuç olarak isteyerek ya da istemeyerek can dostlarımızdan ayrı kalmamız durumunda, kendi ailesi kadar kesinlikle mutlu olmayacaktır ama kendi ailesini aratmayacak köpek bakım uzmanı Aysel Hanımın gözetiminde ve 7/24 istediğinizde evcil dostunuzu seyredebileceğiniz sıcak bir aile ortamında köpek oteli hizmeti almak ister misiniz? toy poodle

İletişim

Bursa Köpek Oteli 

Bursa

05323438041

Tayfun Hoca

facebook köpek kulübü