Tarayiciniz JavaScript desteklemiyor.

Cane Corso

cane corso yavru

cane corso blue fiyatları yavruları

Cane Corso Mastiff sülalesinde çocuklar ile iletişimi olumlu olan bu ırk, çeyrek asırlık meslek hayatımda her zaman büyük beğeni ile takip edip ve çocuklu ailelere tavsiye ettiğim mükemmel bir köpek ırkıdır. Bu devasa ırk nasıl bir şeydir biliyor musunuz? Her şeyden evvel bu ırkı anlayabilmek adına O nu yaşamak gerekir, cane corso ırkı aynı Türk Askeri gibidir, dosta güven, düşmana korku verir. İtalyan menşeli bu devasa ırk tam bir aile köpeği olmasının yanında, koruma özelliğinden dolayı da son derece başarılı bir alan ve bodyguard köpeğidir.

Cane Corso yavruları meslek hayatım sürecinde özellikle çocuklara karşı vicdani yaklaşımı ile her daim etkilemiş bir koruma köpeği ırkıdır. Cane Corso Blue

cane corso fiyatları

Cane Corso Yavruları

Cane Corso Blue

  Cane Corso Blue

  Cane Corso Blue Yavrusu

  Blue Cane Corso Blue Yavru

  Blue Cane Corso Yavrusu

Cane Corso blue renginin revaçta olması ikinci sırada gelen siyah rengine göre fiyatının yüksek olmasının nedeni, blue renkli yavrularının tüy rengi avantajının yanında sütten kesilmeyi müteakip açık havada mavi gözlü olmaları, blue renginin fenomen hale gelmesine neden olmuştur.

Cane Corso Siyah

  Cane Corso Siyah Yavru

  Cane Corso Siyah

  Siyah Cane Corso Yavru

  cane corso yavru

Siyah yavrular diğer tüm renklerde olduğu gibi, herhangi bir karakteristik ya da rengi hariç herhangi bir anatomik farklılıkları yoktur. Siyah yavru, diğer İtalyan mastiff ailesindeki diğer renkler ile aynı koruma, itaat ve sadakat özelliklerini bire bir yansıtmaktadır.

cane corso yavru fiyatları

Cane Corso fiyat, öncelikle rengine, cinsiyetine ve şecere durumuna göre fiyat farklılıkları yansıtabilmektedir. Cane corso yavru fiyatları yukarıda anlatmaya çalıştığım nedenlerde dolayı, ortalama cane corso fiyat 2.500 ₺ ile 6.000 ₺ arasındadır.

Cane Corso fiyatları arasındaki farkın temel nedeni bu ırka ait renk çeşitliliğine istinaden fiyat skalasından kaynaklanmaktadır. İtalyan mastiff ırkının fiyatını ilk etapta belirleyici faktör rengi olup, blue renkli yavrular diğer renklere göre talebi ve fiyatı yüksek olandır. Bu devasa ama aynı zamanda çocuk dostu olan İtalyan mastiff ırkı, mastiff sülalesinin diğer akrabalarına nazaran fiyatı en uygun olmakla tercih nedenini de etkilemektedir.

Mastiff sülalesinde fiyat skalası yönünden, en uygun olanı cane corso fiyat dır.

İtalyan Mastiff

İtalyan Mastiff özellikleri köpeklerin atası olarak bilinen Mastiff sülalesinin bir üyesi olup İtalyan Mastiff olarak literatürde isimlendirilmiştir. Ülkemizde son 15 senedir tanınmaya ve gerek çocuklar ile olan diyalogundan gerek bulunduğu bölgeyi son derece başarılı bir şekilde koruyor olmasından dolayı, son derece sempati toplamıştır. Diğer koruma köpekleri kategorisinde bulunan köpek ırklarının çocuklara karşı dikkatli davranmamaları bu ırkın popülaritesini artırmıştır. Çocuklara olan iletişimi her zaman vefalı, uslu ve uyumludur.

İtalyan Mastiff diğer köpeklere ve yabancılara karşı saldırgan bir tavrı bulunmakla beraber genç yaşta eğitilmesi halinde bu tavrı itaatkar bir şekilde kontrol altında tutabilmektedir. Özellikle yavruluk döneminde sosyalleştirilmesi konusunda son derece dikkatli davranılmalı ve çocuklarla olan diyalogunda sınırlamalar getirilmemeli, çocuklara karşı her zaman sevgi ile yaklaşması sağlanmalıdır.

Bakımı : Tüy yapısından ötürü çok fazla taramaya ihtiyaç duymazlar.  Yavruluk döneminde sosyalleşme yeterli olduğu sürece dışarıda yaşamalarında bir sorun olmaz. Diğer bir çok büyük ırk köpekler gibi İtalyan Mastiff ırkında da  Kalça Diplezyasına (kalça çıkıklığı) yakalanma riski vardır.  Bakım şartları iyi olması durumun da yaşam süreleri 11 ile 15 sene arasındadır.

Karakter Yapısı : Sahibine karşı son derece sadık ve itaatkar bir yapısı bulunmakla birlikte akıllı bir yapısının yanında koruma özelliği de son derece gelişmiş durumdadır. Doğru eğitim müfredatı ile eğitilmeleri son derece kolay ve geri dönüşümü başarılı bir öğrencidir.  Bu özelliklerinin yanında çabuk sinirlenen, her zaman tetikte ve kendine güvenen bir yapısı olmakla birlikte iyi bir bekçi ve bodyguard köpeğidir.

Kıl Yapısı : Kısa, yoğun, dimdik tüyleri vardır. Renkleri ise siyah, gri, taba ya da çizgili olabilir. Ağızları siyah ya da gri olabilir. Göğsünde, ayaklarında siyah ve gri lekeler olabilir. Tüy dökümü hafif geçmektedir.

Yaşam Ortamı : o ırkına gün içerisinde yeteri derecede egzersiz uygulanması durumunda ev ortamında yaşayabilir. Tabii bunun yanında bahçe ve açık alanda yaşaması durumunda daha mutlu olacaktır. Burada kısa bir dipnot eklemek isterim ki,  O na verilebilecek ve onu mutlu edecek en büyük hediye ilginiz ve sevginiz olacaktır.

Irk Kökeni : İtalyan Mastiff ( İtalyan Mastiff ve Cane Corso Mastiff olarak da bilinir) İtalya' nın güneyinde ortaya çıkmış av ve savaş köpeğidir. Napolitan Mastiff ve güçlü bir savaş köpeği olan Roman 'Canis Pugnac' cinslerinin soyundan gelir. Biraz daha çevik, hafiftir. Askerler tarafından avcılık ve destek güç amaçlı kullanılmışlardır. Aynı zamanda boğa oyununda da yer almışlardır. Bu oyunda bağlı bir boğanın köpekler tarafından saldırılması vardır.1980 yıllarında nesli tükenme noktasına gelmiş olan Cane Corso ırkı, Uluslararası çabalar sayesinde bu durumdan kurtarılmıştır.

Genel Bilgiler

55 kg ağırlığa ve 68 – 70 cm yüksekliğe ulaşabilen ve bir Mastiff türü olan bu ırkın belirgin şekilde gelişmiş kaslı gövdesi dikdörtgen şekillidir. Dişileri erkeklere oranla daha kısa ve daha hafif olmakla birlikte 40 – 45 k ağırlığa ve 65 cm yüksekliğe erişebilirler. Oldukça büyük ve ağır bir başı vardır. Başına üstten ve yandan bakıldığında kare şeklinde görünür. Oldukça geniş olan kulakları başın iki yanında yerleşmiş ve sarkıktır. Irkın kulak ve kuyruğu genellikle kesilme eğilimindedir. Ancak artık pek çok yabancı ülkede ve ülkemizde estetik amaçlı kulak veya kuyruk kesmek yasaklanmıştır.

Ağız ve burun çıkıntısı uzun, geniş ve çıkıntılıdır. Burun kemiği önden yassı ve profilden düz bir görünümdedir. Sarkık olan üst dudakları burnunu sıkıştırmış gibi görünmektedir. Kaşları belirgindir, alnı şişkindir ve alnının tam orta kısımda belirgin bir çukurluk göze çarpar. Oldukça parlak ve görkemli görünen tüyleri, siyah , açık kahverengi, gri, kurşunu gri, siyah çizgili, kızıl kahve ve ten rengi olabilir. Spesifik olarak burun üzerinde, ayaklarında ve göğsünde beyaz tüyleri bulunabilmektedir. Vücudunu kaplayan tüyler pürüzsüzdür. Bu parlak sert tüylerin altında kalın bir deri bulunan İtalyan Mastiff ırkı köpeklerin, dudak içleri ve tırnakları siyah renklidir. Bu ırkı sahiplenirken dikkat edilmesi gereken en önemli özellik cane corso yavru fiyatları dan evvel safkanlığı öncelikli olmalıdır.

Eğitimi
Eğitimi,Öncelikle her zaman belirttiğim gibi, en iyi köpek eğitmeni, köpeğin kendi sahibidir. Bu konuyu bir çok defalar örnekleri ile blok yazımlarımda eğitim sayfalarımda bildirdim. Köpeğinizi sizden daha iyi kimse tanıyamaz. Bu devasa bir köpek ırkının eğitim müfredatı kesinlikle farklı bir konsepte sahip olmalıdır. Şöyle ki; öncelikle her köpeğin evrensel ırk karakteristik yapısının yanında, her canlıya münhasır bireysel karakteri bulunmakta olup, başarılı bir eğitim uygulayabilmek için evrensel karakter özellikleri ile yaşam alanındaki bireysel karakter özellikleri eğitim müfredatı ile yoğrularak tatbik edilmelidir.

Bu ırkın eğitiminde temel ve ileri itaat eğitimlerinin verilmesi sürecinde kesinlikle yiyecek ödül proğramı kullanılmamalıdır, bunun nedeni yiyecek ödül proğramına dayalı eğitimlerde, köpek sosyal bir platforma yaşamını idame ettiriyor ise, elinde her yiyecek olan kimseye onu kendisine vermesi için, vereceği tüm komutları yerine getirme isteği oluşacaktır. Burada en başarılı ödül proğramı değişken aralık sözlü ödül proğramı uygulanması başarılı olacaktır.

İhtisas eğitimleri İtalyan Mastiff sülalesinin gözdesi konumunda olan, İtalyan mastiff ırkının ihtisas eğitimleri olarak adlandırılan alan koruma ve bodyguard eğitimlerini tatbik ederken dikkat edilmesi gereken hususlar. Her ne kadar ırk karakteristik yapısında koruma özelliği bulunsa da, her İtalyan mastiff ırkı alan koruma ve bodyguard eğitimlerine kesin cevap verecek diye bir kaide bulunmamaktadır. çevremizde gördüğümüz bazı bu ırk köpeklerinin bulundukları bölgeye gelen yabancılara karşı sert bir tutum göstermediklerini görebiliriz. Bu durum her mastiff köpek ırkının aynı dış uyarılara karşı verdikleri tepkinin aynı olmayacağı yönündedir. Bu ırkın ihtisas eğitimlerinin tatbikinde mutlaka bilgi alt yapısı güçlü, uzman bir köpek eğitmeninden bilgi ve yardım almak son derece olumlu olacağı kanaatindeyim.

İletişim

Cane Corso üretim satış merkezi

İzmir

0232 487 0149 | 0532 343 8041

Bizi Takip Edin
facebook

Şubelerimizde Kredi Kartı geçerlidir