Tarayiciniz JavaScript desteklemiyor.
Cane Corso

cane corso

Cane Corso blue yavru fiyat özellikleri

Roma savaş köpeğinin soyundan gelen büyük, mastiff tipi bir köpek ırkıdır. Sadakati ve zekasıyla bilinir. İtalya' da köpek, aileleri ve mülkleri korumak ve bazı durumlarda domuzları veya diğer büyük hayvanları avlamak için kullanılır. Yüksek zeka seviyesi nedeniyle iyi bir aile köpeğidir, ancak aynı zamanda bölgesel ve koruyucudur. Büyük, güçlü köpekleri seviyorsanız ve harika bir aile can dostu ve koruyucusu olabilecek bir köpek istiyorsanız, cane corso sizin ve aileniz için iyi bir köpektir.

Güney İtalya'da ortaya çıkan eski bir çiftlik hayvanı koruyucu köpek türüdür. Cins zekası, cesareti ve sadakati ile bilinir. Cins genellikle askeri, polis ve muhafız işleri için kullanılır.

Cane Corso Blue

Cane Corso Blue yavru renginin revaçta olması ikinci sırada gelen siyah rengine göre fiyatının yüksek olmasının nedeni, blue renkli yavrularının tüy rengi avantajının yanında sütten kesilmeyi müteakip açık havada mavi gözlü olmaları, cane blue renginin fenomen hale gelmesine neden olmuştur. Cane Corso blue renkli olan yavrları diğer renklere göre talebi ve fiyat aralığı yüksektir.

Cane Corso Blue

Cane Corso Blue Yavrusu

Blue Cane Corso Blue Yavru

Blue Cane Corso Yavrusu

Cane Corso Yavru

Cane Corso yavru seçiminin önemli özelliklerinin başında koruma ve bodyguard köpekleri sınıfında görünümünün hakkını veren sayılı cinslerden olup, fiyat skalası da keza emsal ırklara nazaran uygun olmasının yanında, çocuklarla diyaloğundan dolayı emsal koruma köpekleri ırklarına nazaran talep görme skalası ülkemizde ve dünyada daha yüksek seviyedir.

Meslek hayatım sürecinde özellikle çocuklara karşı vicdani yaklaşımı ile her daim şahısımı etkilemiş koruma köpek cinslerinden biri olmuştur. cane corso yavru özellikle bebeklik döneminde gözlerinin renginden kaynaklı farklı renklere göre talebi daha yüksektir.

cane corso cane corso cane corso cane corso cane corso cane corso cane corso cane corso cane corso cane corso cane corso blue cane corso blue cane corso blue cane corso blue cane corso fiyat cane corso fiyatları cane corso yavru cane corso yavru cane corso yavru cane corso yavru

Cane Corso Fiyat

Cane corso fiyat öncelikle rengine, cinsiyetine ve şecere durumuna göre fiyat farklılıkları yansıtabilmekte olup, fiyat skalası yukarıda anlatmaya çalıştığım nedenlerden dolayı, ortalama fiyat skalası 3000 TL - 4500 TL arasındadır.

Cane Corso fiyat aralığında farkın temel nedeni bu ırka ait renk çeşitliliğine istinaden fiyat skalasından kaynaklanmaktadır. Bu ırkın fiyat aralığı ilk etapta belirleyici faktör rengi olup, blue renkli yavru diğer renklere göre talebi ve fiyat yüksektir.

Bu devasa ama aynı zamanda çocuk dostu olan İtalyan ırkı sülalesinin diğer akrabalarına nazaran fiyatı en uygun olmakla tercih nedenini de etkilemektedir. Cane corso fiyat aralığı ülkemizde pandemi sonrası olması gereken sahiplenme skalasına tekrar dönüş yapacağı düşüncesindeyim.

Cane Corso Siyah Yavru

Cane Corso Siyah

Siyah Cane Corso Yavru

cane corso yavru

Cane Corso siyah yavru tüm renklerde olduğu gibi, herhangi karakteristik ya da rengi hariç anatomik farklılıkları olmamakla beraber fiyat farkı bulunmaktadır. Siyah yavru, diğer İtalyan familyasındaki diğer renkler koruma, itaat ve sadakat özelliklerini aynı şekilde yansıtmaktadır.

Özellikleri

Özellikleri, köpeklerin atası olarak bilinen Mastiff sülalesinin üyesi olup İtalyan mastiff olarak literatürde isimlendirilmiştir. Ülkemizde son 15 senedir tanınmaya ve gerek çocuklarla diyalogundan gerek bulunduğu bölgeyi başarılı şekilde koruyor olmasından dolayı, sempati toplamıştır. Diğer koruma köpekleri kategorisinde bulunan köpek ırklarının çocuklara karşı dikkatli davranmamaları bu ırkın popülaritesini artırmıştır. Irk özellikleri çocuklarla diyaloğu her zaman vefalı, uslu ve uyumludur.

Diğer köpeklere ve yabancılara karşı saldırgan tavrı bulunmakla beraber genç yaşta eğitilmesi halinde bu tavrı itaatkar şekilde kontrol altında tutabilmektedir. Özellikle yavruluk döneminde sosyalleştirilmesi konusunda dikkatli davranılmalı ve çocuklarla olan diyalogunda sınırlamalar getirilmemeli, çocuklara karşı her zaman sevgi ile yaklaşması sağlanmalıdır.

Bakım özellikleri, tüy yapısından ötürü çok fazla taramaya ihtiyaç duymazlar. Yavruluk döneminde sosyalleşme yeterli olduğu sürece dışarıda yaşamalarında sorun olmaz. Diğer büyük ırk köpekler gibi İtalyan ırkında da Kalça Diplezyasına (kalça çıkıklığı) yakalanma riski vardır. Bakım şartları iyi olması durumun da yaşam süreleri 11 ile 15 sene arasındadır.

Karakter özellikleri yapısı, Sahibine karşı sadık ve itaatkar yapısı bulunmakla beraber akıllı yapısının yanında koruma özelliği de son derece gelişmiş durumdadır. Doğru eğitim müfredatı ile eğitilmeleri kolay ve geri dönüşümü başarılı öğrencidir. Bu özelliklerinin yanında çabuk sinirlenen, her zaman tetikte ve kendine güvenen yapısı olmakla beraber bekçi ve bodyguard köpeğidir. Kıl Yapısı, Kısa, yoğun, dimdik tüyleri vardır. Renkleri ise siyah, gri, taba ya da çizgili olabilir. Ağızları siyah ya da gri olabilir. Göğsünde, ayaklarında siyah ve gri lekeler olabilir. Tüy dökümü hafif geçmektedir.

Yaşam ortamı özellikleri, Gün içerisinde yeteri derecede egzersiz uygulanması durumunda ev ortamında yaşayabilir. Tabii bunun yanında bahçe ve açık alanda yaşaması durumunda daha mutlu olacaktır. Burada kısa dipnot eklemek isterim ki, O na verilebilecek ve onu mutlu edecek en büyük hediye ilginiz ve sevginiz olacaktır.

Irk Kökeni özellikleri, İtalyan Mastiff İtalya' nın güneyinde ortaya çıkmış av ve savaş köpeğidir. Napolitan Mastiff ve güçlü savaş köpeği olan Roman "Canis Pugnac" cinslerinin soyundan gelir. Çevik ve hafiftir, Askerler tarafından avcılık ve destek güç amaçlı kullanılmışlardır. Aynı zamanda boğa oyununda da yer almışlardır. Bu oyunda bağlı boğanın köpekler tarafından saldırılması vardır.1980 yıllarında nesli tükenme noktasına gelmiş olan ırk, Uluslararası çabalar sayesinde bu durumdan kurtarılmıştır.

Genel Bilgiler

55 kg ağırlığa ve 68 – 70 cm yüksekliğe ulaşabilen ve Mastiff türü olan bu ırkın belirgin şekilde gelişmiş kaslı gövdesi dikdörtgen şekillidir. Dişileri erkeklere oranla daha kısa ve daha hafif olmakla beraber 40 – 45 k ağırlığa ve 65 cm yüksekliğe erişebilirler. Oldukça büyük ve ağır başı vardır. Başına üstten ve yandan bakıldığında kare şeklinde görünür. Oldukça geniş olan kulakları başın iki yanında yerleşmiş ve sarkıktır. Irkın kulak ve kuyruğu genellikle kesilme eğilimindedir. Ancak artık pek çok yabancı ülkede ve ülkemizde estetik amaçlı kulak veya kuyruk kesmek yasaklanmıştır.

Ağız ve burun çıkıntısı uzun, geniş ve çıkıntılıdır. Burun kemiği önden yassı ve profilden düz görünümdedir. Sarkık olan üst dudakları burnunu sıkıştırmış gibi görünmektedir. Kaşları belirgindir, alnı şişkindir ve alnının tam orta kısımda belirgin çukurluk göze çarpar. Oldukça parlak ve görkemli görünen tüyleri, siyah , açık kahverengi, gri, kurşunu gri, siyah çizgili, kızıl kahve ve ten rengi olabilir. Spesifik olarak burun üzerinde, ayaklarında ve göğsünde beyaz tüyleri bulunabilmektedir. Vücudunu kaplayan tüyler pürüzsüzdür. Bu parlak sert tüylerin altında kalın deri bulunan İtalyan Mastiff ırkı köpeklerin, dudak içleri ve tırnakları siyah renklidir. Bu ırkı sahiplenirken dikkat edilmesi gereken en önemli özellik yavru fiyatlarından evvel safkanlığı öncelikli olmalıdır.

Yavru Eğitimi

Yavru eğitimi öncelikle her zaman belirttiğim gibi, en iyi köpek eğitmeni, köpeğin kendi sahibidir. Bu konuyu çok defalar örnekleri ile blok yazımlarımda eğitim sayfalarımda anlatmaya çalıştım. Köpeğinizi sizden daha iyi kimse tanıyamaz. Bu devasa köpek ırkının eğitim müfredatı kesinlikle farklı bir konsepte sahip olmalıdır. Şöyle ki; öncelikle her köpeğin evrensel ırk karakteristik yapısının yanında, her canlıya münhasır bireysel karakteri bulunmakta olup, başarılı bir eğitim uygulayabilmek için evrensel karakter özellikleri ile yaşam alanındaki bireysel karakter özellikleri eğitim müfredatı ile yoğrularak tatbik edilmelidir.

Bu ırkın özelliklerinen dolayı yavru eğitiminde temel ve ileri itaat eğitimlerinin verilmesi sürecinde kesinlikle yiyecek ödül proğramı kullanılmamalıdır, bunun nedeni yiyecek ödül proğramına dayalı eğitimlerde, köpek sosyal bir platforma yaşamını idame ettiriyor ise, elinde her yiyecek olan kimseye onu kendisine vermesi için, vereceği tüm komutları yerine getirme isteği oluşacaktır. Burada en başarılı ödül proğramı değişken aralık sözlü ödül proğramı uygulanması başarılı olacaktır.

İhtisas eğitimleri sülalesinin gözdesi konumunda olan, İtalyan ırkının ihtisas eğitimleri olarak adlandırılan koruma eğitimlerini tatbik ederken dikkat edilmesi gereken hususlar. Her ne kadar ırk karakteristik yapısında koruma özelliği bulunsa da, her İtalyan ırkı alan koruma ve bodyguard eğitimlerine kesin cevap verecek diye bir kaide bulunmamaktadır. çevremizde gördüğümüz bazı bu ırk köpeklerinin bulundukları bölgeye gelen yabancılara karşı sert bir tutum göstermediklerini görebiliriz.

Bu durum her mastiff köpek ırkının aynı dış uyarılara karşı verdikleri tepkinin aynı olmayacağı yönündedir. Bu ırkın ihtisas eğitimlerinin tatbikinde mutlaka bilgi alt yapısı güçlü, uzman bir köpek eğitmeninden bilgi ve yardım almak olumlu olacağı kanaatindeyim. Talebinin yüksek olmasındaki en büyük neden, mastiff sülalesine göre yavru fiyatlarının uygun olmasıdır.

İletişim

Cane Corso üretim çiftliği

Bursa

05323438041

Tayfun Hoca

facebook beagle köpek sayfamız  instagram köpek kulübü