Tarayiciniz JavaScript desteklemiyor.

Cane Corso

cane corso yavru

cane corso blue fiyatları yavruları

Cane Corso çocuklarla iletişimi olumlu olan bu ırk, çeyrek asırlık meslek hayatımda her zaman büyük beğeniyle takip edip, çocuklu ailelere tavsiye ettiğim evcil dosttur. Devasa ırkın nasıl olduğunu bilmek adına her şeyden evvel O nu yaşamak gerektiği düşüncesindeyim.

Cane Corso blue, siyah, fawn ve tiger renkleri bu ırkın başlıca bilinen renk skalasından olup, İtalyan menşeli bu devasa köpek kelimenin tam anlamıyla aileye uyumlu köpek olmasının yanında, koruma özelliğinden dolayı da son derece başarılı alan koruma köpeğidir.

Cane Corso yavru meslek hayatım sürecinde özellikle çocuklara karşı vicdani yaklaşımı her daim beni etkilemiş ve hayranlık uyandırmıştır. Cane Corso Yavru Blue

cane corso fiyatları

Cane Corso Fiyatları

Cane Corso fiyatları konusuna geçmeden önce ırkın fiyat skalasını belirleyen ana faktörlerin şecere, renk ve cinsiyet etkenlerinin olduğunu bildirmek isterim. yavru fiyatları yukarıda anlatmaya çalıştığım nedenlerde dolayı, ortalama cane corso fiyatları 2.500 ₺ - 6.000 ₺ arasındadır.

Cane Corso fiyatları arasındaki farkın temel nedeni bu ırka ait renk çeşitliliğine istinaden fiyat skalasından kaynaklanmaktadır. Fiyatını ilk etapta belirleyici faktör rengi olup, blue renkli yavrular diğer renklere göre talebi ve fiyatı yüksek olandır. Bu devasa ama aynı zamanda çocuk dostu olan bu ırk, diğer akrabalarına nazaran yavru fiyatları en uygun olmakla tercih nedenini de etkilemektedir.

Cane Corso Yavruları

Cane Corso Blue

  Cane Corso Blue

  Cane Corso Blue Yavrusu

   

Cane Corso Blue renginin revaçta olması ikinci sırada gelen siyah rengine göre fiyatının yüksek olmasının nedeni, blue renkli yavrularının tüy rengi avantajının yanında sütten kesilmeyi müteakip açık havada mavi gözlü olmaları, blue renginin fenomen hale gelmesine neden olmuştur.

Siyah

  Cane Corso Siyah Yavru

  cane corso yavru

Siyah yavru rengi başta blue renge ve diğer tüm renklerde olduğu gibi, herhangi bir karakteristik ya da rengi hariç herhangi anatomik farklılıkları bulunmamaktadır. Siyah renk ailesindeki diğer renkleri aynı koruma, itaat ve sadakat özelliklerini yansıtmaktadır.

İtalyan Mastiff

Köpeklerin atası olarak bilinen Mastiff sülalesinin üyesi olup italyan mastiff olarak literatürde isimlendirilmiştir. Ülkemizde son 15 senedir tanınmaya ve gerek çocuklarla kurduğu olumlu diyalogundan gerek bulunduğu bölgeyi başarılı bir şekilde koruyor olmasından dolayı sempati toplamıştır. Diğer koruma köpekleri kategorisinde bulunan köpek ırklarının çocuklara karşı dikkatli davranmamaları bu ırkın popülaritesini artırmıştır. Diğer köpeklere ve yabancılara karşı saldırgan tavrı bulunmakla beraber genç yaşta eğitilmesi halinde bu tavrı itaatkâr şekilde kontrol altında tutabilmektedir. Özellikle yavruluk döneminde sosyalleştirilmesi konusunda dikkatli davranılmalı ve çocuklarla olan diyalogunda sınırlamalar getirilmemeli, çocuklara karşı her zaman sevgi ile yaklaşması sağlanmalıdır.

Bakımı: Tüy yapısından ötürü çok fazla taramaya ihtiyaç duymazlar.  Yavruluk döneminde sosyalleşme yeterli olduğu sürece dışarıda yaşamalarında sorun olmaz. Diğer çok büyük ırk köpekler gibi İtalyan Mastiff ırkında da Kalça Diplezyasına (kalça çıkıklığı) yakalanma riski vardır.  Bakım şartları iyi olması durumun da yaşam süreleri 11 ile 15 sene arasındadır. Karakter Yapısı: Sahibine sadık ve itaatkar yapısı bulunmakla birlikte akıllı yapısının yanında koruma özelliği de gelişmiş durumdadır. Doğru eğitim müfredatı ile eğitilmeleri kolay ve geri dönüşümü başarılı öğrencidir.  Bu özelliklerinin yanında çabuk sinirlenen, her zaman tetikte ve kendine güvenen yapısı olmakla birlikte harika bekçi ve bodyguard köpeğidir. Kıl Yapısı: Kısa, yoğun, dimdik tüyleri vardır. Ağızları siyah ya da gri olabilir. Göğsünde, ayaklarında siyah ve gri lekeler olabilir. Tüy dökümü hafif geçmektedir.

Yaşam Ortamı: o ırkına gün içerisinde yeteri derecede egzersiz uygulanması durumunda ev ortamında yaşayabilir. Tabii bunun yanında bahçe ve açık alanda yaşaması durumunda daha mutlu olacaktır. Burada kısa dipnot eklemek isterim ki, Ona verilebilecek ve onu mutlu edecek en büyük hediye ilginiz ve sevginiz olacaktır. Irk Kökeni: İtalyan Mastiff İtalya'nın güneyinde ortaya çıkmış av ve savaş köpeğidir. Napolitano Mastiff ve güçlü savaş köpeği Roman 'Canis Pugnac' cinslerinin soyundan gelir. Biraz daha çevik, hafiftir. Askerler tarafından avcılık ve destek güç amaçlı kullanılmışlardır. Aynı zamanda boğa oyununda da yer almışlardır. Bu oyunda bağlı boğanın köpekler tarafından saldırılması vardır.1980 yıllarında nesli tükenme noktasına gelmiş olan ırk, Uluslararası çabalar sayesinde bu durumdan kurtarılmıştır.

Genel Bilgiler

55 kg ağırlığa ve 68 – 70 cm yüksekliğe ulaşabilen cins belirgin şekilde gelişmiş kaslı gövdesi dikdörtgen şekillidir. Dişileri erkeklere oranla daha kısa ve daha hafif olmakla birlikte 40 – 45 k ağırlığa ve 65 cm yüksekliğe erişebilirler. Oldukça büyük ve ağır başı vardır. Başına üstten ve yandan bakıldığında kare şeklinde görünür. Oldukça geniş olan kulakları başın iki yanında yerleşmiş ve sarkıktır. Irkın kulak ve kuyruğu genellikle kesilme eğilimindedir. Ancak artık pek çok yabancı ülkede ve ülkemizde estetik amaçlı kulak veya kuyruk kesmek yasaklanmıştır.

Cane Corso yavru ağız ve burun çıkıntısı uzun, geniş ve çıkıntılıdır. Burun kemiği önden yassı ve profilden düz görünümdedir. Sarkık olan üst dudakları burnunu sıkıştırmış gibi görünmektedir. Kaşları belirgindir, alnı şişkindir ve alnının tam orta kısımda belirgin çukurluk göze çarpar.

Yavru eğitimi

Öncelikle her zaman belirttiğim gibi, en iyi köpek eğitmeni, köpeğin kendi sahibidir. Bu konuyu çok defalar örnekleri ile blok yazımlarımda eğitim sayfalarımda bildirdim. Eğitiminde her zaman belirttiğim gibi yavru eğitiminde en başarılı eğitmen sahibinden daha iyi hiç kimse olamaz. Bu devasa köpek ırkının eğitim müfredatı kesinlikle farklı konsepte sahip olmalıdır.

Şöyle ki; öncelikle her köpeğin evrensel ırk karakteristik yapısının yanında, her canlıya münhasır bireysel karakteri bulunmakta olup, başarılı eğitim uygulayabilmek için evrensel karakter özellikleri ile yaşam alanındaki bireysel karakter özellikleri eğitim müfredatı ile yoğrularak tatbik edilmelidir.Bu ırkın eğitiminde temel ve ileri itaat eğitimlerinin verilmesi sürecinde kesinlikle yiyecek ödül proğramı kullanılmamalıdır, bunun nedeni yiyecek ödül proğramına dayalı eğitimlerde, sosyal bir platforma yaşamını idame ettiriyor ise, elinde her yiyecek olan kimseye onu kendisine vermesi için, vereceği tüm komutları yerine getirme isteği oluşacaktır.

Burada en başarılı ödül proğramı değişken aralık sözlü ödül proğramı uygulanması başarılı olacaktır.İhtisas eğitimleri olarak adlandırılan alan koruma ve bodyguard eğitimlerini tatbik ederken dikkat edilmesi gereken hususlar. Her ne kadar ırk karakteristik yapısında koruma özelliği bulunsa da, alan koruma ve bodyguard eğitimlerine kesin cevap verecek diye bir kaide bulunmamaktadır. Çevremizde gördüğümüz bazı bu ırk köpeklerinin bulundukları bölgeye gelen yabancılara karşı sert bir tutum göstermediklerini görebiliriz. Bu durum her mastiff ırkının aynı dış uyarılara karşı verdikleri tepkinin aynı olmayacağı yönündedir.Bu ırkın ihtisas eğitimlerinin tatbikinde mutlaka bilgi alt yapısı güçlü, uzman bir eğitmenden bilgi ve yardım almak son derece olumlu olacağı kanaatindeyim.

İletişim

Cane Corso üretim satış merkezi

İzmir

0232 487 0149 | 0532 343 8041

Bizi Takip Edin
facebook

Şubelerimizde Kredi Kartı geçerlidir

Ana Sayfa