Cane Corso Blue Siyah Yavru

cane corso yavru fiyat

cane corso blue yavruları

Mastiff sülalesinde çocuklar ile iletişimi olumlu olan cane corso yavru meslek hayatımda her zaman büyük beğeni ile takip ve tavsiye ettiğim bir köpek ırkıdır. Cane Corso ırkı nasıl bir şeydir biliyor musunuz? İtalyan menşeli bu devasa ırk tam bir aile köpeği olmasının yanında, koruma özelliğinden dolayı da son derece başarılı bir alan ve bodyguard köpeğidir. Cane Corso Blue

satılık cane corso yavrularımız

cane corso blue yavrular

  Cane Corso Blue

  Cane Corso Blue Yavrusu

  Blue Cane Corso Blue Yavru

  Blue Cane Corso Yavrusu

Cane Corso Blue renginin revaçta olması ikinci sırada gelen siyah rengine göre fiyatının yüksek olmasının nedeni, blue cane corso yavrularının tüy rengi avantajının yanında sütten kesilmeyi müteakip açık havada mavi gözlü olmaları, blue cane corso ırkının fenomen hale gelmesine neden olmuştur.

cane corso siyah yavrular

  Cane Corso Siyah Yavru

  Cane Corso Siyah

  Siyah Cane Corso Yavru

  Siyah Cane Corso Yavrusu

Cane Corso Siyah yavruları diğer tüm cane corso renklerinde olduğu gibi, her hangi bir karakteristik ya da rengi hariç herhangi bir anatomik farklılıkları yoktur. Siyah yavru, diğer cane corso ailesindeki diğer renkler ile aynı koruma, itaat ve sadakat özelliklerini bire bir yansıtmaktadır.

Özellikleri

Mastiff sülalesinden olan cane corso ailesine özellikle çocuklara karşı vefalı, uslu ve uyumludur. Diğer köpeklere ve yabancılara karşı saldırgan bir tavrı bulunmakla beraber genç yaşta eğitilmesi halinde bu tavrı itaatkar bir şekilde kontrol altında tutulabilmektedir. Cane corso yavrusu sunun özellikle yavruluk döneminde sosyalleştirilmesi konusunda son derece dikkatli davranılmalı ve çocuklarla olan diyalogunda sınırlamalar getirilmemeli, çocuklara karşı her zaman sevgi ile yaklaşması sağlanmalıdır.

Cane Corso Bakımı

Tüy yapısından ötürü çok fazla taramaya ihtiyaç duymazlar.  Yavruluk döneminde sosyalleşme yeterli olduğu sürece dışarıda yaşamalarında bir sorun olmaz. Diğer bir çok büyük ırk köpekler gibi Cane Corso ırkında da  Kalça Diplezyasına (kalça çıkıklığı) yakalanma riski vardır. Cane Corso ırkının bakım şartları iyi olması durumun da yaşam süreleri 11 ile 15 sene arasındadır.

Karakter Yapısı

Sahibine karşı son derece sadık ve itaatkar bir yapısı bulunmaktadır. Cane Corso akıllı bir yapısının yanında koruma özelliği de son derece gelişmiş durumdadır. Doğru eğitim müfredatı ile eğitilmeleri son derece kolay ve geri dönüşümü başarılı bir öğrencidir.  Bu özelliklerinin yanında çabuk sinirlenen, her zaman tetikte ve kendine güvenen bir yapısı vardır. Cane Corso iyi bir bekçi ve bodyguard köpeğidir.

Cane Corso Kıl Yapısı

Cane Corso ırkının tüy yapısı kısa, yoğun, dimdik tüyleri vardır. Renkleri ise siyah, gri, taba ya da çizgili olabilir. Ağızları siyah ya da gri olabilir. Göğsünde, ayaklarında siyah ve gri lekeler olabilir. Tüy dökümü hafif geçmektedir.

Yaşam Ortamı

Cane Corso ırkına gün içerisinde yeteri derecede egzersiz uygulanması durumunda ev ortamında yaşayabilir. Tabii bunun yanında bahçe ve açık alanda yaşaması durumunda daha mutlu olacaktır. Burada kısa bir dipnot eklemek isterim ki, Cane Corso Yavrusuna verilebilecek ve onu mutlu edecek en büyük hediye ilginiz ve sevginiz olacaktır.

Irk Kökeni

Cane Corso Italiano ( Italyan Mastiff ve Cane Corso Mastiff olarak da bilinir) İtalya' nın güneyinde ortaya çıkmış av ve savaş köpeğidir. Napolitan Mastiff ve güçlü bir savaş köpeği olan Roman 'Canis Pugnac' cinslerinin soyundan gelir. Cane Corso ise biraz daha çevik, hafiftir. Askerler tarafından avcılık ve destek güç amaçlı kullanılmışlardır. Aynı zamanda boğa oyununda da yer almışlardır. Bu oyunda bağlı bir boğanın köpekler tarafından saldırılması vardır.1980 yıllarında nesli tükenme noktasına gelmiş olan Cane Corso ırkı, Uluslararası çabalar sayesinde bu durumdan kurtarılmıştır.

Fiyatları

Cane Corso fiyatları, Rengine, cinsiyetine, şecere geçmişine göre değişiklik göstermekle birlikte, ortalama satış fiyatları 1000 TL ile 2500 TL arasında seyretmektedir
İletişim

Cane Corso üretim çiftliği

Bursa

0532 343 8041

Bizi Takip Edin

Facebook Köpek Kulübü  köpek kulübü instagram   köpek kulübü twitter   köpek kulübü youtube

Ana Sayfa