Chihuahua

chihuahua yavruları

Chihuahua Fiyat Yavru

Chihuahua Ülkemizde bilinen ismi ile şivava elma biçimli kafası ve küçük çıkık burnu ile ufak cins olup yuvarlak, büyük ve daha koyu bazen de koyu kızıl kahve ve açık sarımsı renkte gözleri vardır. Aynı olan birçok minyatür ırklara göre son derece uygun seyretmektedir. Ayırt edici özelliği olan kulakları dik taşınır. Irkın kafa tasında yumuşak nokta veya molera bulunur.

Bu boşluk erişkinliğe ulaşıldığında kendiliğinden kapanır. Vücut, yüksek olmaktan çok hafifçe daha uzun ve tıknazdır. Kuyruk sırtta orak biçiminde taşınır. Yavrunun yaygın kısa tüylü tipinin yanı sıra uzun tüylüsü de vardır. Chihuahua konusu özellikleri chihuahua sahiplenme konusunda özellikle araştırılması gereken konu olduğunu belirtmek istiyorum.

Chihuahua Fiyatları

Chihuahua fiyatları skalası ülkemizdeki sahiplenme fiyat ortalamaları öncelikle cinsin rengine göre fiyat 4.000 ile 7.000 TL arasında değişmektedir. chihuahua fiyat

Ülkemizdeki chihuahua fiyat arasında bulunan farklılıkların başında chihuahua yavru albenisinden kaynaklı olduğu bilinmektedir. Chihuahua fiyatları aralığı pandemi sürecinde alışılmışın dışında artış göstermiştir. Sahiplenme fiyat ortalaması şehirlere görede farklılık göserebilmektedir. chihuahua fiyat

Chihuahua Yavruları

Chihuahua yavruları erişkin olduğu dönem itibari ile çok ufak olmasından, özellikle ev içerisinde beslenmeleri son derece uygun can dostudur. Ülkemizde özellikle hanımefendilerin talep gösterdikleri bu minyatür ırk sahibine karşı biraz kıskanç tutumu bulunduğu bilinmektedir.

Chihuahua yavruları kararı almadan bakımı konusunda endişe duymanıza gerek yoktur, sıradan ırktan daha fazla özel bakıma ihtiyacı yoktur. Onlar da diğer köpekler gibi koşmayı, oynamayı ve açık havada olmayı severler. Bunun yanı sıra iç mekanlara da kolayca adapte olurlar. Yalnızca onları fazla şımartmamaya özen gösterin. Yoksa biraz şımarık ve mızmız olabilirler. chihuahua yavruları sahiplenme

Chihuahua yavruları sahiplenme sonrası ona uygun yaşam alanı oluşturmanız önemli bir konudur. Yaşam ortamı, chihuahua yavru ve yetişkinleri soğuktan nefret eder ve hemen titremeye başlayabilir. Chihuahua yavrunun serin havalarda bir kazak giydirilmesi faydalıdır. Apartman hayatı için uygundur. Bu ırk dahil tüm köpek ırkları için her zaman söylediğim gibi, evcil dostlarımızın yaşam sürelerini bizlerin onlara sunduğu yaşam doğru orantılıdır. Unutulmaması gereken en önemli konu onların dillerinin olması ama bizimle aynı dili konuşamıyor olmalarıdır. chihuahua yavruları sahiplenme

chihuahua yavrularıchihuahua fiyatları

Chihuaua Özellikleri

Ülkemizde bilinen ismi Şivava elma biçimli kafası ve küçük çıkık burnu ile ufak bir cinstir. Yuvarlak, büyük ve koyu bazen de koyu kızıl kahve ve açık sarımsı renkte gözleri vardır. Irkın ayırt edici özelliği olan kulakları dik taşınır. Kafa taslarında yumuşak nokta veya "molera" bulunur. Bu boşluk erişkinliğe ulaşıldığında kendiliğinden kapanır.

Chihuahua fiyat ve özellikleri, chihuahua yavru iyi bir eşlik köpeğidir. Cesur, hayat dolu, kibirli ve atılgan chihuahua yavru verdiği sevginin karşılığını ister. Çevik oluşu ayak altında kalmadan seri manevralar yapmasına imkân verir. İnatçıdır ve kıskanacak kadar ailesine bağlanır. Sahiplerinin yüzlerini yalamaktan hoşlanırlar. Sahibi dışında yabancılara şüpheci yaklaşır, yabancılar varken her adımında sahibini takip eder ve ona yakın olmak ister.

Egzersiz İhtiyacı, Bu şirin küçük köpekleri kucakta taşımak kolay olsa da düzenli olarak yürütülürse daha sağlıklı ve zinde olacaklardır. Irk Kökeni: Amerikan kıtasının en eski ve dünyanın en küçük köpek ırkıdır. Meksika' ya ait olsa da görünüşe göre bu ülkeye Çin'den getirilmiştir. Avrupa'ya getirilmesi 19. yüzyılın sonlarındadır. Irk adını Meksika aynı adlı eyaletinden almıştır. Bu ırk, eski Güney Amerika yerlilerince kutsal kabul edilmekteydi.

chihuahua köpek

Chihuahua yavru her ne kadar çok farklı karakterlerle karşılaşılabilse de, türün karakterini genel hatlarıyla Sibirya kurdunun yahut shar-pei köpek ırklarının karakterine benzetebiliriz. Havanın soğuk olmadığı anlarda etrafı çevrili bahçede koşturmak sevdiği aktiviteler arasındadır. Çamurun içine dalıp oyun da oynayabilir, hatta sincabın peşinden de koşturabilir, tabii yetişip yetişememesi umurunda olmadan. Sevgi gösterisi olarak sizin yüzünüzü yalayabilir, fakat aynı zamanda boyutlarına aldırış etmeden bahçesine giren davetsiz misafiri kovalamaktan çekinmez. Şu gerçek var ki; Size bir Maltese Terrier kadar ideal bir arkadaş değildir. 

Şivava küçük çocuklarla ve yabancı köpeklerle arası da pek iyi sayılmaz. Eğer erken yaştan itibaren beraber büyütülmedilerse iki grupla da problem yaşaması muhtemeldir. Köpek harici ev hayvanlarıyla ise iyi anlaşırlar. Dünyanın çeşitli bölgelerindeki kayıp uygarlıklardan kalan eserlerin üzerinde bu cinse benzer köpeklerin tasvirlerine rastlanmaktadır. Ticaret, antik kültürlerde sanılandan daha yaygın yapılırdı ve bu yüzden birbirinden çok uzak yerlerde bile benzer tipte köpeklere rastlanması sürpriz değil. Meksika’ya nasıl ulaştığı ise bugün hala tarih öncesi sır olarak kabul edilmektedir. Bilinen gerçek var ki bin yıl önce Meksika’da hüküm süren uygarlık Toltekler’in yetiştirmeyi tercih ettiği köpek türü yavrunun az daha ağır ve büyük versiyonu tercihi idi.sahiplenme

Chihuahua İki tip kürk olduğundan bahsetmiştik. Kısa tüylülerde sık tarama gerekmez, aklınıza geldikçe tarayabilirsiniz. Uzun tüylülerde ise topaklanmaların ve kir tutmanın önüne geçilmesi için haftada en az 1 defa tarama gerekir. İhtiyaca göre banyo yaptırabilirsiniz. Enfeksiyonla sonuçlanabileceğinden kulaklar kulak kirine karşı daima gözlenmelidir. Eğer doğal yollarla aşınmadıysa tırnaklar düzenli olarak kesilmelidir. Unutmayın ki uzun tırnaklar yürüme ve koşma sırasında köpeğinize acı verebilir. Dişler düzenli fırçalanmalıdır.

Chihuahua çok enerjik köpektir fakat enerjisinin çoğunu evin içinde koşturup zıplarken ya da insanlarını takip ederken kendi kendine atabilir. Bu yüzden günde 1 defa orta mesafeli yürüyüş için yeterli olacaktır. Diğer minyatür cinslerde olduğu gibi egzersizlerinde de dikkat edilmesi gereken konu var, köpeğinizin aşırı efor sarf edip sarf etmediğini kontrol edin. Sizin için kısa olan mesafeler onun için uzayabilir ve eğer soluk soluğa kaldığını ya da size yetişmekte çok zorlandığını görürseniz onu kucağınıza alın ve taşıyın. Chihuahua fiyat skalası içinde bulunduğumuz dönemden dolayı hak ettiği sahiplenme fiyatından yüksek seyretmekte olup, pandemi dönemi sonrasında fiyat skalası olması gereken değerlere döneceği düşüncesindeyim.

Can dostu köpeğinizden zorunlu bir sebepten kaynaklı ayrı kalmanız durumunda, aile ortamında sizi beklerken strese girmeden sizi bekleyecek dönemi psikolojik anlamda yıpranmadan geçirebileceği otel hizmeti konusunda bursa köpek oteli ekibimiz, köpek eğitimi ve bomba köpekleri eğitimi ve av köpeği eğitimi konularında yarıma ihtiyaç duyduğunuz istenmeyen davranış kalıplarının düzeltilmesi sürecinde bursa köpek eğitimi ekibimiz, can dostunuzun ve sizin yanınızda olmaya çalışacaktır.

İletişim

Chihuahua üretim çiftliği

Bursa

05323438041

Tayfun Acar

facebook chihuahua instagram süs köpekleri youtube köpek kulübü kanalı