Tarayiciniz JavaScript desteklemiyor.

Chihuahua şivava

chihuahua yavrusu

Chihuahua şivava yavru fiyatları

Chihuahua, Ülkemizde bilinen ismi ile şivava köpek yavrusu elma biçimli kafası ve küçük çıkık burnu ile ufak bir köpektir. Chihuahua yavrusu yuvarlak, büyük ve çok koyu bazen de koyu kızıl kahve ve açık sarımsı renkte gözleri vardır.

Şivava fiyatları özellikleri aynı olan birçok mimyatür köpek ırklarına göre son derece uygun seyretmektedir.Ayırt edici özelliği olan kulakları dik taşınır. Chihuahua ırkının kafa tasında yumuşak nokta veya molera bulunur. Bu boşluk erişkinliğe ulaşıldığında kendiliğinden kapanır. Vücut, yüksek olmaktan çok hafifçe daha uzun ve tıknazdır. Kuyruk sırtta orak biçiminde taşınır. Chihuahua yavrusu yaygın kısa tüylü tipinin yanı sıra uzun tüylüsü de vardır.

Satılık Chihuahua Yavruları

chihuahua fiyat    chihuahua fiyatları

Şivava Özellikleri

Chihuahua Yavrusu Ülkemizde bilinen ismi ile Şivava Yavrusu elma biçimli kafası ve küçük çıkık burnu ile ufak bir köpektir. Chihuahua yavrusu yuvarlak, büyük ve çok koyu bazen de koyu kızıl kahve ve açık sarımsı renkte gözleri vardır. Şivava ırkının ayırt edici özelliği olan kulakları dik taşınır. Chihuahua yavruların kafa taslarında yumuşak nokta veya "molera" bulunur. Bu boşluk erişkinliğe ulaşıldığında kendiliğinden kapanır.

Chihuahua özellikleri : Şivava yavrusu iyi bir eşlik köpeğidir. Cesur, hayat dolu, kibirli ve atılgan bu köpek verdiği sevginin karşılığını ister. Çevik oluşu ayak altında kalmadan seri manevralar yapmasına imkân verir. İnatçıdır ve kıskanacak kadar ailesine bağlanır. Sahiplerinin yüzlerini yalamaktan hoşlanırlar. Sahibi dışında yabancılara şüpheci yaklaşır. Chihuahua yavrusu yabancılar varken her adımında sahibini takip eder ve ona yakın olmak ister.

Bakımı : şivava yavru sıradan bir köpekten daha fazla ya da daha özel bir bakıma ihtiyacı yoktur. Onlar da diğer köpekler gibi koşmayı, oynamayı ve açık havada olmayı severler. Bunun yanı sıra iç mekanlara da kolayca adapte olurlar. Yalnızca onları çok fazla şımartmamaya özen gösterin. Yoksa biraz şımarık ve mızmız olabilirler.

Yaşam ortamı : Chihuahua yavrusu soğuktan nefret eder ve hemen titremeye başlayabilir. Chihuahua yavrusu serin havalarda bir kazak giydirilmesi faydalıdır. Apartman hayatı için uygundur. Chihuahua köpek ırkı dahil tüm köpek ırkları için her zaman söylediğim gibi, evcil dostlarımızın yaşam sürelerini bizlerin onlara sunduğu yaşam ile doğru orantılıdır. Hiç bir zaman unutulmaması gereken en önemli konu onların dillerinin olması ama bizimle aynı dili konuşamıyor olmalarıdır.

Egzersiz İhtiyacı : Chihuahua bu şirin küçük köpekleri kucakta taşımak çok kolay olsa da düzenli olarak yürütülürse çok daha sağlıklı ve zinde olacaklardır.

Irk Kökeni : Amerikan kıtasının en eski ve dünyanın en küçük köpek ırkıdır. Meksika' ya ait olsa da görünüşe göre bu ülkeye Çin'den getirilmiştir. Avrupa'ya getirilmesi 19. yüzyılın sonlarındadır. Chihuahua adını Meksika aynı adlı eyaletinden almıştır. Bu ırk, eski Güney Amerika yerlilerince kutsal kabul edilmekteydi.

şivava yavrusu fiyatları

Chihuahua fiyat ülkemizdeki satış fiyatları şivava ırkının rengine ve şecere durumunda göre chihuahua fiyat 3.000 TL ile 6.000 TL arasında değişmektedir. Chihuahua yavrularının ülkemizdeki fiyat farklılıklarının başında şivava yavru ırkının albenisinden kaynaklanmaktadır.

Şivava fiyatları aralığı içinde buunduğumuz pandemi sürecinde alışılmışın dışında artış göstermiş olup, hak ettiği fiyat skalasının yaklaşık iki katına yakın bir artış göstermiş olup, pandemi sonrası şivava fiyatları olması gereken değerlere dönüş yapacağı görüşündeyim. chihuahua fiyat

şivava fiyatları

Chihuahua yavrularında her ne kadar çok farklı karakterlerle karşılaşılabilse de, türün ortalama bir üyesinin karakterini genel hatlarıyla bir Sibirya kurdunun ya da bir shar-pei köpek ırkının karakterine benzetebiliriz. Havanın soğuk olmadığı anlarda etrafı çevrili bir bahçede koşturmak Şivava köpek ırkının sevdiği aktiviteler arasındadır. Bir Şivava çamurun içine dalıp oyun da oynayabilir, bir sincabın peşinden de koşturabilir, tabii yetişip yetişememesi umurunda olmadan. Bir sevgi gösterisi olarak sizin yüzünüzü yalayabilir, fakat aynı zamanda boyutlarına aldırış etmeden bahçesine giren bir davetsiz misafiri kovalamaktan çekinmez. Şu bir gerçek ki; bir Şivava bir Malta Terrier kadar ideal bir arkadaş değildir. 

Şivava küçük çocuklarla ve yabancı köpeklerle arası da pek iyi sayılmaz. Eğer erken yaştan itibaren birlikte büyütülmedilerse iki grupla da problem yaşaması muhtemeldir. Köpek harici ev hayvanlarıyla ise iyi anlaşırlar. Dünyanın çeşitli bölgelerindeki kayıp uygarlıklardan kalan eserlerin üzerinde Şivava benzeri köpeklerin tasvirlerine rastlanmaktadır. Ticaret; antik kültürlerde sanılandan daha yaygın yapılırdı ve bu yüzden birbirinden çok uzak olan yerlerde bile benzer tipte köpeklere rastlanması bir sürpriz değil. Şivava tipi köpeklerin Meksika’ya nasıl ulaştığı ise bugün hala tarih öncesi bir sır olarak kabul edilmektedir. Bilinen bir gerçek var ki bin yıl önce Meksika’da hüküm süren bir uygarlık olan Toltekler’in yetiştirmeyi tercih ettiği köpek türü Şivava yavrularının biraz daha ağır ve büyük bir versiyonu olan Tercihi idi. 

Şivava köpek ırkında iki tip kürk olduğundan bahsetmiştik. Kısa tüylülerde sık tarama gerekmez, aklınıza geldikçe tarayabilirsiniz. Uzun tüylülerde ise topaklanmaların ve kir tutmanın önüne geçilmesi için haftada en az bir defa tarama gerekir. İhtiyaca göre banyo yaptırabilirsiniz. Enfeksiyonla sonuçlanabileceğinden kulaklar kulak kirine karşı daima gözlenmelidir. Eğer doğal yollarla aşınmadıysa tırnaklar düzenli olarak kesilmelidir. Unutmayın ki uzun tırnaklar yürüme ve koşma sırasında köpeğinize acı verebilir. Dişler düzenli fırçalanmalıdır.

Şivava çok enerjik bir köpektir fakat enerjisinin çoğunu evin içinde koşturup zıplarken ya da insanlarını takip ederken kendi kendine atabilir. Bu yüzden günde bir defa orta mesafeli bir yürüyüş Şivava için yeterli olacaktır. Diğer minyatür köpeklerde olduğu gibi Şivava egzersizlerinde de dikkat edilmesi gereken bir nokta var; köpeğinizin aşırı efor sarf edip sarf etmediğini kontrol edin. Sizin için kısa olan mesafeler onun için uzayabilir ve eğer soluk soluğa kaldığını ya da size yetişmekte çok zorlandığını görürseniz onu kucağınıza alın ve taşıyın. Şivava fiyatları içinde bulunduğumuz dönemden dolayı hak ettiği sahiplenme fiyatından yüksek seyretmekte olup, pandemi dönemi sonradında şivava fiyatları olması gereken değerlere döneceği düşüncesindeyim.

chihuahua fiyat skalası hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

İletişim

Chihuahua Şivava üretim satışı merkezi

İstanbul / Bursa

0532 343 8041

Bizi Takip Edin
facebook

Şubelerimizde Kredi Kartı geçerlidir

 Ana Sayfa