Chow Chow üretim çiftliği

çin aslanı

Chow Chow Yavru Fiyat Özellikleri

Chow Chow çin Ülkemizde bilinen ismi ise Çin Aslanı ya da okunuşundan kaynaklı Çov Çov olarak ta bilinir. Chow Chow diğer ırklardan farklılık yaratan en önemli özelliği siyah dil renginin olmasıdır. Anatomik özelliklerini bilmeniz ve dil rengi özelliğini de hafızanızda bulundurmanız durumunda sahiplenirken saf kanlığı konusunda hata yapma riskini ortadan kaldırır. Bu ırkın belirgin ikinci özelliği ise, ona sopa üzerinde yürüyormuş görüntüsü veren neredeyse düz arka bacaklarıdır. Sık kürkü kızıl, ten rengi, krem, siyah, mavimsi gri veya (nadiren) beyazdır.

Çin aslanı yavru asla parçalı renkli olmaz. Kulak yuvarlak ve küçüktür ve ona aslanvari görüntü veren kafasının çevresinde belirgin yelesi vardır. Kafası geniş, yüz kısmı ise düzdür. Çov Çov yavru sahiplenme kararı verirken mümkün olduğunca bahçeli ev yaşantısı kendisine sunabilirseniz onu mutlu edersiniz.

Chow Chow Yavru

Chow chow yavru cinsini yaşam alanımıza, ailemize, işyerimize dahil etmeden evvel bu ırkın tüm özellikleri araştırılıp sonra karar verilmeli, aksi takdirde ırk karakteri açısından sert bir yapıya sahip olduğu göz ardı edilmemelidir.

chow chow yavru

Chow Chow Fiyat

Chow Chow fiyat skalası, bu ırkın öncelikle rengine ve şecere durumuna göre değişiklikler göstermekle birlikte chow chow fiyat ortalaması 3000 TL - 6000 TL arasında değişen fiyat aralığındadır. Chow chow yavru fiyat bu kadar değişken olmasındaki ana faktör renginden kaynaklanmaktadır. Chow chow fiyat bilgisi almak için bizimle iletişime geçiniz.

chow chow fiyat

Özellikleri

Çocuklarla büyüdüğünde, bu ırk çocuklarla iyi anlaşır, ancak küçük çocuktan çok fazla rahatsız edilirse bunu tolere edecek yapıda değildir. O sebepten çocuğunuz köpekle nasıl iletişim kurması gerektiğini ona öğretin. Nasıl davranacağını bilen büyüklükteki çocuklu ailelerde en iyi sonuçlar alınır.

Tipik olarak nazik ve rahat olan bu ırk, aktif aile yaşantısına çok uygundur, çocuklarla uyumlu olup, alanlarına saygılı olunduğunda agresif tavrı olmaz. Bunun yanı sıra diğer evcil hayvanların da evcilleştirmelerini sağlar. Saldırı, yavruluk döneminde sosyalleştirilmemeleri durumunda chow chow yavru cinsinin erişkin olması durumunda en büyük sorunudur, ancak kaçınılması mümkün olacak sorundur. Aynı cinsiyetteki köpeklere karşı doğal olarak saldırgandır ve küçük yavru köpek ya da kedi ile birlikte sunulduğunda avcılık içgüdüleri köpeği ele geçirilebilir. Sahiplenenler tek köpekli bir aile olmalı veya karşı cins ve benzer büyüklükteki ikinci köpekle beraber yetiştirilmelidir. fiyat

Genellikle uslu olmasına rağmen aksi ve koruyucuda olabilen köpek ırkıdır. Dediğim dedik, ciddi ve oldukça bağımsızdır. İnatçılık derecesinde kararlı olabilirler. Genellikle tek kişiye bağlanmayı severler. Aile üyelerine mesafeli davransa da onlara çok sadıktır. Yabancılarca zorlanırsa saldırgan olabilir. Bu dominant ırk yine dominant sahibe gereksinim duyar. Bu ırkın sahibi doğal olarak tutarlı ve sakin biri olmalıdır. Bu tür sahiple gerçek karakterini bulur. Onlardan fazla itaat beklenmemelidir. Doğuştan inatçı ve kendilerine has mantıkları ile doğarlar.Yeterli egzersiz imkanı sağlanırsa apartmanda yaşayabilir. Küçük bahçe de yeterli olabilir. Sıcağa karşı duyarlıdır.

Bakımı, uzun tüylerinin düzenli bakımı, dik duran kılların bu görünümünü koruması açısından önemlidir. Bu ırk mevsimsel olarak yoğun tüy döker ve alt kürkü bu dönemde özellikle dikkatli bakım gerektirir. Gerektiğinde kuru şampuanlama yapılabilir.

Çin Aslanı yavru ırk kökeni, birkaç milyon yıl öncesine dayanan fosilleşmiş köpek kalıntılarına benzemektedir. Bu güzel köpek, 1800'lerin sonlarında ilk kez İngiltere'ye getirildi. İsmi muhtemelen, Uzakdoğu'dan getirilen her türlü eşya için kullanılan ve İngilizce konuşma diline ait deyim "Chow Chow" 'dan gelmektedir. Amerika'da oldukça popüler köpek ırkı olup eşlik köpeğidir. Bekçi ve koruma köpekliği bu ırkın temel kullanım alanıdır.

Çocuklar ile uyumlu şekilde büyüyebilirler. Fakat daha önce bahsettiğimiz gibi onlara ait alanlara mutlaka saygı gösterilmesi gerekiyor. Bu cinsin en büyük sorunlarından biri saldırgan olmasıdır. Ama bu huy düzgün bir eğitim ile engellenebilmektedir. Diğer  hayvanlara karşı tutumu çok iyi değildir. Bazı durumlarda beraber yaşadığı hayvanlar bile olsa onun hezimetine uğrayabilirler.

Çin aslanı bakımı, Evin herhangi rahat alanını kolaylıkla kullanabilirler. Apartman dairesinde yaşayabilir ve gayet mutlu olurlar enerji seviyeleri düşük olduğundan dolayı onlar için beslenecekleri uyuyabilecekleri minimum enerjileri kolaylıkla atabilecekleri yere sahip olmaları yeterli olacaktır. Ayda en az bir defa banyo ihtiyacı olan ırkın banyo yapma sıklığı biraz daha fazla olabilir tüylerinin çok ve kabarık olmasından dolayı çabuk kirlenebilir. bu durum temizlenmesi daha zorlaşır. Yeni tanıdığı insanlara karşı saldırgan olabilen tutuma sahiptir. Bu yüzden geniş aile üyelerinin olduğu eve alışması uzun sürebilir. Sahibine ve ailesine alıştıktan sonra oldukça sadık ve sakin olacaktır.

Enfeksiyon Ve Parazitler İle Başa Çıkma

Çin aslanı yavru bakteriyel ve viral enfeksiyonlara karşı her köpekte olabilecek rahatsızlıklardan bunlar için özellikle gerekli olan aşılarının yapılmasına dikkat edilmelidir. Kuduz ve distemper gibi, çevreden ve sokak hayvanlarından kolaylıkla bulaşabilecek bu hastalıklar veterinerinizin önerdiği tarihlerde aşılarının yapılması ile önlenebilir.

Düzenli tüylerin tımar edilmemesinden kaynaklanan, kurtçuk parazit kene, pire, böcek ve benzeri parazitlerin olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Sık ve kabarık olan tüylerin aralarına boyu kısmına ve bacaklardaki tüylerin aralarına iyice bakın. Eğer köpeğiniz hafif kaşınma belirtileri ya da yemek yeme problemleri fazlaca zayıflama gibi olan etkiler görüyorsanız, iç parazit oluşmuş olabilir.

Chow chow yavru 1 yaşına kadar kendinden hareketli ırklarla oynamasına izin vermeyin, Düzenli vitamin kontrollerine baktırın, Gerekiyorsa kalsiyum, magnezyum ve benzeri veterinerinizin önerdiği takviye vitamin ve mineralleri kullanın, Kranial çapraz bağ, denilen kaslar arası dokuları birbirine bağlayan bağlarda zedelenme görülebilir, Diz kapağı koşarken çıkabilir, derecelerine göre ciddi olma durumu değişen diz çıkması bazen ilaç kullanarak tedavi edilmekte. Nadir de olsa ameliyat gerektirebilir.

Oldukça gelişmiş ve fazla tüylere sahiptirler. 2 katmandan oluşan tüylerin her birinin astarı mevcuttur. Her gün taranması önerilir. Tüylere yapışan kirler banyo yaptırılırken acıtmadan çıkartılmalıdır.

Kabarık olan bu tüyleri tararken, Önce Tüylerin çıkış yönüne doğru sora çıkış yönünün tersine doğru tarama yapılır, Ardından tarağı hafif ıslatarak tüyleri tarayın böylece tüylerin çok fazla kabarmasına engel olursunuz, Tüylerin düzenli olarak temizlenmesi gerek, Tüylerin aralarında böcek kir, yara olup olmadığına dikkat edilmelidir, Gerisi temel bakımdır. Genellikle ayda bir kez tırnakları gerektiği gibi kesin. Genel sağlık ve taze nefes için dişlerinizi sık sık fırçalayın. Kulakları haftada bir kir, kızarıklık veya enfeksiyonu belirten kötü koku olup olmadığını kontrol edin. Fazla Kilodan Kaçınmak İçin Egzersiz Planlaması

Çin Aslanı minimum egzersize ihtiyaç duyan chow cinsi için köpekler aşırı kilo alımından genellikle muzdariptir. Bu nedenle istemese bile egzersizine düzenli devam edilmelidir. Günlük yarım saat olacak şekilde yürüyüşe çıkartılabilir. Yüzebilir ve aktif koşmalı oyunlar oyunlar oynayabilir. Zaten eklem rahatsızlığı ve hareket etme isteği az olan köpeğinizin fazla kilo alması önemli sağlık problemi olabilir. Eklem problemleri, metabolik ve sindirim bozukluklarına, sırt ağrısına ve kalp hastalığına neden olabilecek veya daha da kötüleşecek ciddi sorunlara neden olabilir.

Yavru köpek beslenme planı ile egzersizi uyumlu olmasına özen gösterin. Sıcak havalara duyarlı olabilir bu yüzden; Uzun süre güneşe maruz bırakmaktan kaçının ve ısı stresi belirtilerine karşı çok dikkatli olun.

Chow Chow

İletişim

Chow Chow üretim çiftliği

Bursa

0532 343 8041

Bizi Takip Edin

facebook köpek kulübü facebook köpek kulübü linkedin köpek kulübü instagram köpek kulübü youtube köpek kulübü kanalı