Chow Chow Yavru

chow chow yavru

chow chow yavru fiyatları

Chow Chow Yavru,  Chow Chow ülkemizde bilinen ismi Çin Aslanı ve isminden de anlaşılacağı gibi Çin menşeli bir köpek ırkıdır.

Chow Chow yavrularının diğer yavru köpeklerden farklılık yaratan en önemli özelliği siyah bir dil renginin olmasıdır. Chow Chow yavrusu ırkının anatomik özelliklerini bir miktar bilmeniz ve dil rengi özelliğini de hafızanızda bulundurmanız durumunda sahiplenirken safkanlığı konusunda hata yapma riskinizi ortadan kaldırır. Chow Chow köpek ırkının belirgin ikinci özelliği ise, ona sopa üzerinde yürüyormuş görüntüsü veren neredeyse düz arka bacaklarıdır. Chow Chow yavrusu sık kürkü kızıl, ten rengi, krem, siyah, mavimsi gri veya (nadiren) beyazdır.

Chow Chow yavrusu asla parça renkli olmaz. Kulak yuvarlak ve küçüktür ve ona aslanvari bir görüntü veren kafasının çevresinde belirgin bir yelesi vardır. Kafası geniş, yüz kısmı ise düzdür. Chow Chow yavrusu sahiplenme kararı verirken mümkün olduğunca bahçeli bir ev yaşantısı kendisine sunabilirseniz onu mutlu edersiniz.

satılık chow chow yavruları

chow chowchow chow yavru

chow chow yavrusu fiyatlarıchow chow yavrusu

chow chow yavru fiyatsatılık chow chow yavrusu

çin aslanı yavrusuchow chow yavru

chow chow fiyatları

Chow Chow köpek ırkının satış fiyatları, bu ırkın öncelikle rengine ve şecere durumuna göre değişiklikler göstermekle birlikte 1600 TL ile 3500 TL arasında değişen fiyat skalası bulunmaktadır. Chow chow köpek yavrularının fiyatlarının bu kadar değişken olmasındaki ana neden renginden kaynaklanmaktadır.
Chow Chow Özellikleri

Çocuklarla büyüdüğünde, Chow Chow cinsi onlarla iyi anlaşır, ancak küçük bir çocuktan çok fazla rahatsız edilirse bunu tol ere edecek yapıda bir köpek değildir. O sebepten çocuğunuz köpekle nasıl iletişim kurması gerektiğini ona öğretin. Nasıl davranacağını bilen büyüklükteki çocuklu ailelerde en iyi sonuçlar alınır. Tipik olarak nazik ve rahat olan Chow Chow, aktif aile yaşantısına çok uygundur, çocuklarla uyumlu olup, alanlarına saygılı olunduğunda agresif bir tavrı olmaz. Bunun yanı sıra diğer evcil hayvanların da evcilleştirmelerini sağlar. Saldırı, Chow Chow cinsinin en büyük sorunudur, ancak kaçınılması mümkün bir sorundur. Chow Chow, aynı cinsiyetteki köpeklere karşı doğal olarak saldırgandır ve küçük bir köpek ya da kedi ile birlikte sunulduğunda avcılık içgüdüleri köpeği ele geçirilebilir. Sahiplenenler tek köpekli bir aile olmalı veya karşı cins ve benzer büyüklükteki ikinci bir köpekle birlikte yetiştirilmelidir.

Chow Chow Yavrusu Karakteri
Chow Chow genellikle uslu olmasına rağmen aksi ve koruyucuda olabilen bir köpektir. Dediğim dedik, ciddi ve oldukça bağımsızdır. İnatçılık derecesinde kararlı olabilirler. Genellikle tek kişiye bağlanır. Aile üyelerine mesafeli davransa da onlara çok sadıktır. Yabancılarca zorlanırsa saldırganlaşabilir. Bu dominant ırk yine dominant bir sahibe gereksinim duyar. Bu ırkın sahibi doğal olarak tutarlı ve sakin biri olmalıdır. Bu tür biriyle Chow Chow gerçek karakterini bulur. Onlardan fazla itaat beklenmemelidir. Doğuştan inatçı ve kendilerine has mantıkları ile doğarlar. Chow Chow öğrenir ancak komutların bir amacı olduğunu bilmelidir. Her zaman tutarlı olunmalıdır.

Chow Chow Yavrusu Yaşamı
Chow Chow yeterli egzersiz imkanı sağlanırsa apartmanda yaşayabilir. Küçük bir bahçe de yeterli olabilir. Sıcağa karşı duyarlıdır. Chow Chow Yavrusu gerektiğinde dışarıda da yaşayabilir.

Chow Chow Yavrusu Bakımı
Chow Chow yavrusunun uzun tüylerinin düzenli bakımı, dik duran tüylerin bu görünümünü koruması açısından önemlidir. Bu ırk mevsimsel olarak yoğun tüy döker ve alt kürkü bu dönemde özellikle dikkatli bakım gerektirir. Gerektiğinde kuru şampuanlama yapılabilir.

Chow Chow Kökeni
Chow Chow ırkının yapısı bir kaç milyon yıl öncesine dayanan fosilleşmiş köpek kalıntılarına benzemektedir. Bu güzel köpek, 1800'lerin sonlarında ilk kez İngiltere'ye getirildi. İsmi muhtemelen, Uzak Doğu'dan getirilen her türlü eşya için kullanılan ve İngilizce konuşma diline ait bir deyim olan "Chow Chow" 'dan gelmektedir. Chow Chow Amerika'da oldukça popüler bir eşlik köpeğidir. Bekçi ve koruma köpekliği Chow Chow köpek ırkının temel kullanım alanıdır.

İletişim

Chow Chow üretim Çiftliği

Bursa

0532 343 8041

Bizi Takip Edin

Facebook Köpek Kulübü  köpek kulübü instagram   köpek kulübü twitter   köpek kulübü youtube

 Ana Sayfa