Tarayiciniz JavaScript desteklemiyor.

Beyaz Çin Aslanı

Chow Chow Beyaz

Çin Aslanı Beyaz Yavrular

Chow Chow Beyaz ırkının en belirgin iki özelliği siyah dili ve ona sopa üzerinde yürüyormuş görüntüsü veren neredeyse düz arka bacaklarıdır. Çin Aslanı olarak bilinen aslan görünümlü Chow Chow köpek ırkı renkleri siyah, beyaz (krem), kırmızı kızıl, açık kahverengi ve mavi renkleri görülmektedir.

Chow Chow cinsinin iki farklı yüz tipi bulunmaktadır. Bunlardan biri uzun diğeri ise kısa buruna sahiptir. Kısa burunlu olanlarda gözler daha içeri gömük yüzde ve özellikle boyun kısmında yele gibi uzun tüyler bulunmaktadır. Uzun buruna sahip olan Chow Chow köpek ırkında tüy uzunlukları kısa burunlu olanların ki kadar değildir. Aslana benzetilen yüz tipi kısa burunlu uzun yeleli olan türdür. Aynı zamanda bu türün tüyler daha uzun ve şişkin durduğundan bu tür daha iri gövdeli gibi görünür. Kısa burunlu olan yüz tipine sahip tür içinde açık yüz tipi ve kapalı yüz tipi olmak üzere kendi içinde ikiye ayrılır. Kapalı yüz tipinde köpeğin gözleri neredeyse göremeyeceği kadar içeri doğru gömüktür. 

Chow Chow Beyaz Yavruları

chow chow beyaz    beyaz chow chow    beyaz chow chow yavru

beyaz çin aslanı    çin aslanı beyaz yavru   beyaz çin aslanı yavruları

Özellikleri

Beyaz Chow Chow Karakteri 
Beyaz Çin Aslanı genellikle uslu olmasına rağmen aksi ve koruyucuda olabilen bir köpektir. Dediğim dedik, ciddi ve oldukça bağımsızdır. İnatçılık derecesinde kararlı olabilirler. Genellikle tek kişiye bağlanır. Aile üyelerine mesafeli davransa da onlara çok sadıktır. Yabancılarca zorlanırsa saldırganlaşabilir. Bu dominant ırk yine dominant bir sahibe gereksinim duyar. Bu ırkın sahibi doğal olarak tutarlı ve sakin biri olmalıdır. Bu tür biriyle Chow Chow gerçek karakterini bulur. Onlardan fazla itaat beklenmemelidir. Doğuştan inatçı ve kendilerine has mantıkları ile doğarlar.

Chow Chow öğrenir ancak komutların bir amacı olduğunu bilmelidir. Her zaman tutarlı olunmalıdır. Bazı uzmanlar kısa tüylü tipinin uzun tüylüsünden daha aktif ve daha kolay öğrendiğini iddia etmektedir. Bu ırk biraz ele avuca sığmaz olsa da genelde sakin, sabırlı ve kibardır. Bazıları tasma ve kayışı kabul etmek istemez. Çoğu Chow Chow diğer köpekleri domine etmeye çalışır. Buna rağmen çocuklarla araları iyidir. Yavruyken kedilerle tanıştırılırsa erişkin olduğunda da sorun pek çıkmaz. Yavruyken (2-4) gelecekte aşırı koruyucu olmaması için çok iyi sosyalleştirilmelidir. En baştan tutarlı bir eğitime gereksinimleri vardır. Kişilikleri genellikle yetiştirilmeleri ile alakalıdır,

Çin'de Chow Chow eşya koruma ve araba çekmede kullanıldı. Eti ve kürkü için beslendi. Bu üzücü geçmiş ve bir iş köpeği olarak tek bir sahibe ait olamaması bu güzel köpeği içine kapalı bir hale getirmiştir ve bu nedenle çoğunlukla içe dönük ve vurdum duymaz bir havası vardır. Dikkatle sosyalleştirilmiş bir >mükemmel bir aile köpeği olabilir. Chow Chow Sık kürkü kızıl, ten rengi, krem, siyah, mavimsi gri veya (nadiren) beyazdır. Chow Chow Asla parça renkli olmaz. Kulak yuvarlak ve küçüktür ve ona aslanvari bir görüntü veren kafasının çevresinde belirgin bir yelesi vardır. Kafası geniş, yüz kısmı ise düzdür. Burun kısmı gözlere yakın yerinde geniş, burna doğru ise daralır, ancak asla sivrileşmez. Göğüs geniş ve derindir. Sırtı kısa ve düzdür. Chow Chow yavru kuyruğu sık tüylerle kaplıdır ve sırtta kıvrık taşınır.

Chow Chow Beyaz Yavru Fiyatları

Chow Chow beyaz fiyatı, Çin aslanı ırkının yavru fiyatları arasında en fazla değer gören rengi beyaz chow chow yavrularıdır. Chow chow beyaz yavru fiyatları şecere durumu ve cinsiyet durumuna göre 2500 TL ile 5000 TL arasında farklı fiyat skalası göstermektedir.
İletişim

Chow Chow üretim ve satış merkezi

İzmir

0232 487 0149 | 0532 343 8041

Bizi Takip Edin
facebook

Şubelerimizde Kredi Kartı geçerlidir