Chow Chow | Çin Aslanı

chow chow yavru

chow chow yavru fiyatları

Ülkemizde bilinen ismi Çin Aslanı ve isminden de anlaşılacağı gibi Çin menşeli bir köpek ırkıdır.

Chow Chow yavrularının diğer yavru köpeklerden farklılık yaratan en önemli özelliği siyah bir dil renginin olmasıdır. Anatomik özelliklerini bir miktar bilmeniz ve dil rengi özelliğini de hafızanızda bulundurmanız durumunda sahiplenirken safkanlığı konusunda hata yapma riskinizi ortadan kaldırır. Bu köpek ırkının belirgin ikinci özelliği ise, ona sopa üzerinde yürüyormuş görüntüsü veren neredeyse düz arka bacaklarıdır.  Sık kürkü kızıl, ten rengi, krem, siyah, mavimsi gri veya (nadiren) beyazdır.

Asla parça renkli olmaz. Kulak yuvarlak ve küçüktür ve ona aslanvari bir görüntü veren kafasının çevresinde belirgin bir yelesi vardır. Kafası geniş, yüz kısmı ise düzdür. Chow Chow yavrusu sahiplenme kararı verirken mümkün olduğunca bahçeli bir ev yaşantısı kendisine sunabilirseniz onu mutlu edersiniz.

satılık chow chow yavruları

 

chow chow yavrusu fiyatlarıchow chow yavrusu

çin aslanı yavrusuchow chow yavru

Fiyatları

Satış fiyatları, bu ırkın öncelikle rengine ve şecere durumuna göre değişiklikler göstermekle birlikte 1600 TL ile 3500 TL arasında değişen fiyat skalası bulunmaktadır. Chow chow köpek yavrularının fiyatlarının bu kadar değişken olmasındaki ana neden renginden kaynaklanmaktadır.
Özellikleri

Çocuklarla büyüdüğünde, bu ırk çocuklarla iyi anlaşır, ancak küçük bir çocuktan çok fazla rahatsız edilirse bunu tol ere edecek yapıda bir köpek değildir. O sebepten çocuğunuz köpekle nasıl iletişim kurması gerektiğini ona öğretin. Nasıl davranacağını bilen büyüklükteki çocuklu ailelerde en iyi sonuçlar alınır. Tipik olarak nazik ve rahat olan köpek ırkı, aktif aile yaşantısına çok uygundur, çocuklarla uyumlu olup, alanlarına saygılı olunduğunda agresif bir tavrı olmaz. Bunun yanı sıra diğer evcil hayvanların da evcilleştirmelerini sağlar. Saldırı, Chow Chow cinsinin en büyük sorunudur, ancak kaçınılması mümkün bir sorundur. Aynı cinsiyetteki köpeklere karşı doğal olarak saldırgandır ve küçük bir köpek ya da kedi ile birlikte sunulduğunda avcılık içgüdüleri köpeği ele geçirilebilir. Sahiplenenler tek köpekli bir aile olmalı veya karşı cins ve benzer büyüklükteki ikinci bir köpekle birlikte yetiştirilmelidir.

Karakteri
Genellikle uslu olmasına rağmen aksi ve koruyucuda olabilen bir köpektir. Dediğim dedik, ciddi ve oldukça bağımsızdır. İnatçılık derecesinde kararlı olabilirler. Genellikle tek kişiye bağlanır. Aile üyelerine mesafeli davransa da onlara çok sadıktır. Yabancılarca zorlanırsa saldırganlaşabilir. Bu dominant ırk yine dominant bir sahibe gereksinim duyar. Bu ırkın sahibi doğal olarak tutarlı ve sakin biri olmalıdır. Bu tür biriyle Chow Chow gerçek karakterini bulur. Onlardan fazla itaat beklenmemelidir. Doğuştan inatçı ve kendilerine has mantıkları ile doğarlar. Chow Chow öğrenir ancak komutların bir amacı olduğunu bilmelidir. Her zaman tutarlı olunmalıdır.

Yaşamı
Yeterli egzersiz imkanı sağlanırsa apartmanda yaşayabilir. Küçük bir bahçe de yeterli olabilir. Sıcağa karşı duyarlıdır. Chow Chow Yavrusu gerektiğinde dışarıda da yaşayabilir.

Bakımı
Uzun tüylerinin düzenli bakımı, dik duran tüylerin bu görünümünü koruması açısından önemlidir. Bu ırk mevsimsel olarak yoğun tüy döker ve alt kürkü bu dönemde özellikle dikkatli bakım gerektirir. Gerektiğinde kuru şampuanlama yapılabilir.

Irk kökeni
Bir kaç milyon yıl öncesine dayanan fosilleşmiş köpek kalıntılarına benzemektedir. Bu güzel köpek, 1800'lerin sonlarında ilk kez İngiltere'ye getirildi. İsmi muhtemelen, Uzak Doğu'dan getirilen her türlü eşya için kullanılan ve İngilizce konuşma diline ait bir deyim olan "Chow Chow" 'dan gelmektedir. Amerika'da oldukça popüler olan bu köpek ırkı, bir eşlik köpeğidir. Bekçi ve koruma köpekliği bu ırkın temel kullanım alanıdır.

İletişim

Köpek Kulübü  üretim Çiftliği

Bursa

0532 343 8041

Bizi Takip Edin

Facebook Köpek Kulübü  köpek kulübü instagram   köpek kulübü twitter   köpek kulübü youtube

 Ana Sayfa