Tarayiciniz JavaScript desteklemiyor.

Danua | Great Dane

Danua Köpek

danua köpek yavrusu | yavruları

Köpeklerin apollosu, kibar dev danua köpek ırkı.

Köpeklerin Apollosu diğer tanımı ile kibar dev Danua köpek ırkı,  sanırım bu devasal ırkı temsil eden en iyi tabirler olsa diye düşünüyorum.  Zeki, korumacı olan bu ırk, yetiştirilmesi durumunda son derece çocuklara ve diğer petlere karşı uyumludur. Köken itibari ile çok net verileri olmayan bir ırk olmasına rağmen ırk isminde belirtilen Great Dane Büyük Danimarkalı yazmasına rağmen,  Danua ırkının Danimarka ile kökeninin bir alakası bulunmamaktadır. Bir rivayete göre Danua ırkı MÖ. 36 yy. da bazı paraların üstünde resminin olduğu ve kökeninin bu kadar eskiye dayandığı rivayet edilmektedir. Danua Yavrusu

danua yavru

Satılık Danua Köpek Yavruları

  Danua köpek yavrusu

  Satılık Danua Yavruları

  Danua Yavrusu

  Danua Yavruları

danua köpek

Danua Yavru Özellikleri
Köpekler ile ilgili en ilginç şeylerden biri yüzlerce köpek ırkı arasındaki büyük farklılıklar. Köpek cinslerinin boyutları da öylesine farklı ki bu derece büyük boyut farklılıkları ile belki de başka hiçbir hayvan türünde karşılaşmak mümkün değil. Evet, Danua ya da diğer ismi ile Great Dane en büyük köpek cinsleri listesinin ilk sıralarında yer alıyor. Bugüne dek yaşamış en uzun köpek olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na giren ve bir Danua olan Zeus’un pençesinden omzuna olan yüksekliği tam 111,8 santimdi, Zeus ne yazık ki henüz 5 yaşındayken hayatını kaybetti. Danualar kocaman cüsselerinin içinde yumuşacık birer kalp taşıyan nazik ve sevgi dolu dostlar olarak sevilmeyi fazlasıyla hak ediyorlar.

Almanya’da ortaya çıkan Danua köpeğinin atalarının İrlanda kurt köpeği, Mastiff ve tazılar olduğu düşünülüyor. Bu arada Danua zaten Mastiff köpek grubuna dahil ırklardan biri. 1876 yılında Almanya’nın ulusal köpeği seçilen Danua tüm dünyada tanınmaya başladı. Bugün Danua Almanya’da ortaya çıkmasının üzerinden geçen yüzlerce yılda dünyanın dört bir yanında tanınan ve beslenilen bir dost haline gelmiş durumda.

Danua yavrusu köpeklere benzer çizimler milattan önce 3000 yılından itibaren antik Mısır eserlerinde ve milattan önce 2000 yılına dayanan Babil tapınaklarında görülebilir. Aynı zamanda milattan önce 1121 yılına dayanan Çin yazılı belgelerinde bu ırka benzer köpeklerin kökenlerinin Tibet yaylasına dayandığına dair kanıtlar bulunmaktadır. Bu türün atalarının dünyanın çeşitli yerlerine Asurlar sayesinde yayıldığı düşünülmektedir. Ticaret yoluyla Roma ve Yunanlılara satılan bu köpekler aynı zamanda farklı hayvan türleriyle çiftleştirilmiştir. İngiliz mastifi köpeklerin atalarının bu ırkın oluşmasında etkisi olduğu düşünülmektedir.

Aynı zamanda bazılarına göre İrlanda kurt köpeği de bu ırkın oluşumunda rol oynamıştır. Geçmişte danua daha çok yaban domuzu avında kullanılmak amacıyla besleniyordu. Hatta genellikle kulakları yaban domuzlarının dişlerinden yaralanmasın diye kesilirdi. 16. yüzyılda bu köpekler İngiliz köpeği (English Dogges) olarak isimlendirilmeye başlandı. 17. yüzyılın sonlarına doğru, birçok Alman soylusu evlerinde büyük ve gösterişli köpekler barındırma alışkanlığı edindi. Bu köpeklere “oda köpeği” anlamına gelen “Kammerhunde” ismini verdiler. Hatta bu köpekleri fazlaca şımartıp, boyunlarına kadife kenarlıklı gösterişli tasmalar takarlardı.

Danua Bakımı

Devasa cüssesine rağmen danua iyi bir ev köpeği olabilecek kadar cana yakındır. Yine de küçük bir apartman dairesinde yaşamaya uygun değildir. İri cüssesi sebebiyle birçok şeye çarpıp kırabilir.Kışın soğuk algınlığına yakalanabilir, bu sebeple soğuk havalarda dışarıda bırakılmaması gerekir, ki zaten hiçbir köpek soğuk havalarda dışarıda bırakılmamalıdır. Kış aylarında yürüyüşe giderken danua yavrusunu sıcak tutmak için ona süveter veya yün mont giydirebilirsiniz, bu köpeğinizin de hoşuna gidecektir.

danua   danua yavrusu

Danua Yavrusu Fiyatları

Danua yavrusu fiyatları ülkemizde renklerine ve şecere durumuna göre 3000 TL ile 8000 TL arasında değişmektedir.

İletişim

Danua Yavrusu Üretim Çiftliği

Bursa

0532 343 8041

Bizi Takip Edin

Facebook Köpek Kulübü  köpek kulübü instagram   köpek kulübü twitter   köpek kulübü youtube

Ana Sayfa