Danua Köpek | Great Dane

Danua Köpek

danua köpek yavruları

Köpeklerin apollosu, kibar dev danua köpek ırkı.

Köpeklerin Apollosu diğer tanımı ile kibar dev Danua köpek ırkı,  sanırım bu devasal ırkı temsil eden en iyi tabirler olsa diye düşünüyorum.  Zeki, korumacı olan bu ırk, yetiştirilmesi durumunda son derece çocuklara ve diğer petlere karşı uyumludur. Köken itibari ile çok net verileri olmayan bir ırk olmasına rağmen ırk isminde belirtilen Great Dane Büyük Danimarkalı yazmasına rağmen,

Danua ırkının Danimarka ile kökeninin bir alakası bulunmamaktadır. Bir rivayete göre Danua ırkı MÖ. 36 yy. da bazı paraların üstünde resminin olduğu ve kökeninin bu kadar eskiye dayandığı rivayet edilmektedir.

danua yavru

satılık danua yavruları

  Danua Yavru

  Satılık Danua Yavruları

  Danua Yavrusu

  Danua Yavruları

danua köpek

Danua Köpek Irk Standartları

Danua Irkının Uluslararası Irk standartları ve Dünya Köpek Federasyonu FCI kayıtlarına göre :

GREAT DANE

(Deutsche Dogge)

Bu resimde mutlaka cins ideal bir örnek görünmüyor.

TERCÜME: Bayan C. Seidler, Bayan R. Sporre-Willes, E. Peper ve C. Bailey / Official version DE tarafından revize edilmiştir.

ORİJİN: Almanya.

2012/10/08: RESMİ GEÇERLİ STANDART YAYINLANMA TARİHİ.

 

KULLANIM: Companion, izle-ve bekçi köpeği.

 

FCI SINIFLANDIRMA: Grup 2 Pinscher ve Schnauzer -

Molossoid ırkları - İsviçre

Dağ ve Sığır

Köpekler.

Bölüm 2.1 Molossoid ırkları,

Mastiff cinsi.

Deneme çalışma olmadan.

KISA TARİHİ ÖZET: Günümüzde Danua öncüleri olarak, bir güçlü Mastiff arasında yarı yolda olan eski "Bullenbeisser" (Bulldog) yanı sıra «Hatz ve Saurüden» (Avcılık ve yaban domuzu av köpekleri), bakmak gerekir İngiliz tipi ve hızlı, kullanışlı Greyhound. Terimi Dogge birinci herhangi bir cins büyük, güçlü bir köpek değil, demek anlaşılmıştır. Daha sonra, bu tür Ulmer Dogge, İngilizce Dogge, Great Dane, Hatzrüde (Avcılık Köpek), Saupacker (boarfinder) ve Grosse Dogge (Büyük Dogge) gibi özel adlar, renk ve boyutuna göre bu köpekler sınıflandırılır.

1878 yılında yedi Komitesi "Deutsche Doggen" (Great Danes) gibi tüm forenamed çeşitleri sınıflandırmak için karar sandalyede Dr Bodinus, aktif damızlık ve yargıçtan oluşan, Berlin'de kuruldu. Böylece kuruluşundan ayrı bir Alman ırkı ıslahı için atılmıştır.

Yıl 1880 yılında, Berlin'de bir gösteri vesilesiyle, Deutsche Dogge için ilk standart aşağı atılmıştır.

Bu standart "Deutsche Doggen Kulübü 1888 eV" (ekip 1888 kayıtlı Almanca Doggen Kulübü) tarafından yılın 1888 yılından bu yana halledilir olmuştur ve yıllardır sık sık revize edilmiştir. Mevcut Standart FCI gereksinimlerini karşılar

 

GENEL GÖRÜNÜM: onun asil görünüm Danua gururu, gücü ve zarafeti ile büyük, güçlü bir iyi inşa vücut birleştirir. Soyluluk, uyumlu bir görünüm, iyi biçimli ana hatlar, hem de özellikle anlamlı kafa ile birlikte bir madde olarak, Danua kaba hiç bir asil heykel olarak ya da zerafetine ile seyirci vurur. Dengesi mükemmel ve her zaman açıkça tanımlanmış cinsel dimorfizm ile. O, tüm ırkları arasında Apollo olduğunu.

 

ÖNEMLİ ORANLAR: danua köpek yapı hemen hemen kare, bu özellikle erkekler için geçerlidir. Kadınlarda vücut biraz daha uzun olabilir.

 

Davranış / Huy: Friendly, sevgi dolu ve onun sahipleri için ayrılmış. Yabancılara karşı aittir, ama gerekli provokasyona karşı yüksek direnci olan ve saldırganlık olmadan güvenen, korkusuz, kolay uysal, uysal arkadaşı ve aile köpeği olabilir.

 

KAFA: genel görünümü ile uyum içinde. Uzun, dar, belirgin ve etkileyici. Şeklindeki kama Asla. İnce, özellikle gözlerinin altında, yontulmuş. Durdurmak için burun ucu ve biraz tanımlanan oksipital kemik durağına mesafesi mümkün olduğunca eşit olmalıdır. Namlu ve kafatasının üst sıralarda kesinlikle paralel olmalıdır. Baş mümkün olduğunca geniş bir burun köprüsü ile ön görülen dar görünmesi gerekir.

 

KAFATASI BÖLGESİ:

Kafatası: kaş iyi gelişmiş ama çıkıntılı değildir.

Durdur: Açıkça tanımlanmış.

 

YÜZ BÖLGESİ:

Burun: İyi belirlenmiş, büyük burun delikli yuvarlak daha geniş. Harlequins dışında (siyah lekelerle beyaz) ile siyah olmalı. Bu bir siyah burun istenen ancak bir kelebek burnu (pembe yamalar ile siyah) veya ten renkli burun tolere edilir. Mavi köpeklerde burun rengi antrasit (seyreltilmiş siyah) 'dir.

Namlu: Derin ve mümkün olduğunca dikdörtgen. Burun Köprüsü içbükey (çanak şeklinde), dışbükey (roman burun) veya ön kısmında Battığını (kartal burun) olmamalıdır.

Dudaklar: Dudakların İyi tanımlanmış köşeleri. Dudaklar köpeğin sarkık üst dudağı eksik ne de çok sarkık olması veya Koyu pigmentli dudak içeri yuvarlandı ne. Harlequins olarak değil tamamen pigmentli veya ten renkli dudaklar tolere edilir.

Çene / Dişler: Eh geniş çeneleri geliştirdi. Güçlü sesi ve ısırış (42 adet dişe göre). Tam bir makas ısırığı (Alt çenede PM1s hariç) herhangi bir sapma, son derece istenmeyen bir durumdur.

Yanaklar: Yanak kasları hafifçe tanımlanmış ve hiçbir şekilde çıkıntılı.

Gözler: canlı dostu akıllı bir ifade ile Orta büyüklükte. Badem yakın kapaklı şekillenmiştir. Gözler çok ayrık veya yarık gözleri ayarlı değil. Mümkün, ışık piercing koyu veya renkli gözleri kehribar istenmemektedir. Mavi köpeklerde biraz daha hafif gözleri tolere rağmen. Harlequins soluk (buz mavisi) gözleri ya da iki farklı renkte gözleri tolere edilmelidir.

Kulaklar: Doğal kolye yüksek ayarlanır, ancak kafatası yukarıda kaldırdı veya düşük asılı. Orta ölçekli. Ön kenarlarına yakın yanakları yalan ama ne düz asılı ne baş tarafı yola ayakta.

BOYUN: Uzun, temiz, kaslı ve kısa ya da kalın asla. Peki oluşan kemerli yaka ile, başa doğru hafifçe sivrilen, ayarlanır. Dik taşınan ancak hafifçe öne eğik, ama hiçbir koyun boynu. Throatiness veya gerdan son derece istenmeyen bir durumdur.

GÖVDE:

Withers: Güçlü vücudun en yüksek noktası. Bu süreçler spinal ötesine uzatmak omuz bıçakların noktaları oluşur.

Arka: Kısa ve sağlam, neredeyse düz bir çizgi arka imperceptibly düşüyorum. Başa uzun veya üst satırında arkaya doğru yükselen olmak asla.

Bel: Hafif kemerli, geniş, güçlü kaslıdır.

Krup: Geniş, kaslı. Imperceptibly kuyruk seti içine karışıp, leğen kemiği ve kuyruk seti hafif eğimli. Krup dik fall away veya tamamen düz olmamalıdır.

Göğüs: dirseklere kadar ulaşmak. Peki kadar uzanan, kaburga yaylı. Kaburga fıçı şeklinde veya düz olmamalıdır. Iyi genişlik ve derinlik ve Göğüs taraflı düz veya sığ bakmak asla. Göğüs çok güçlü telaffuz edilmemelidir rağmen Eh, ön göğüs işaretlenir.

Çizili ve göbek: Göbek iyi brisket alt bir güzel kavisli çizgi oluşturan, arkadan yukarı doğru sıkışmış. Bu kadınlarda annelik görevlerini sonra bir bolluk göbek hattı korumak arzu değildir.

KUYRUK: dizlerine kadar ulaşan, çok uzun veya çok kısa olmamalıdır. Set on yüksek ve geniş, yüksek ne de çok düşük ne çok. Çok kalın değil, uca doğru eşit sivrilen. Yaslanmak kuyruk, doğal eğrisi ile aşağı asılı. Köpek uyarı ya da kuyruk kılıç gibi hafifçe gerçekleştirilir hareket eden ancak belirgin Kesmesiz üzerinde olduğu zaman, geri hat üzerinde taşınır verilmemelidir. Kanca kuyruk veya kuyruk gibi bir kuyruk kıvırcık yanlara derece istenmeyen taşıdı. Istenmeyen kuyruk Kıl saç.

BACAKLAR

 

ÖN BACAKLAR:

Genel görünüm: yeterince açılı ve güçlü kemik ve kasları ile yapılmalıdır.

Omuz: Kesinlikle kaslı. Eğik uzun kürek kemiği üst kol ile 100 ila 110 derece arasında bir açı oluşturur.

Üst kol: Güçlü ve kaslı, yakın ve uyumlu bir omuz bıçak biraz daha uzun olmalıdır.

Dirsek: ne de dışarı ne çıktı.

Önkol: Güçlü, kaslı. Dikey duruşu ile tamamen düz, ön ve yan bakıldığında.

 

Carpus (Bilek): Güçlü, sağlam, sadece biraz önkol yapısından dışarı ayakta.

Metakarpus (Bilek): Güçlü, ancak öne eğik yandan bakıldığında ön, görüldüğü düz.

Forefeet: Yuvarlak sıra kemerli, adaleli parmaklar (kedi feet). Kısa, güçlü ve mümkün olduğunca karanlık Nails.

Kıç:

Genel görünüm: tüm iskeleti krup yapmak güçlü kaslar ile kaplıdır, kalça ve üst uyluk geniş görünür ve yuvarlanır. Arkasından baktı güçlü iyi açılı arka ayakları, ön bacaklar paralel.

Uyluk: Uzun, geniş, çok kaslı.

(Diz) Diz eklemi: Kuvvetli, kalça ekleminin altında hemen hemen dikey olarak konumlandırılmış.

Uzun, üst uyluk gibi yaklaşık aynı uzunlukta: uyluk indirin. Peki kaslı.

Hock eklem: Güçlü, sert, ne de dışarı ne dönüm.

Metatarsus (Arka bukağı): Kısa, güçlü, yere neredeyse dikey ayakta.

Hind ayak: Yuvarlak, iyi kemerli, adaleli (kedi feet). Kısa, güçlü ve mümkün olduğunca karanlık Nails.

YÜRÜYÜŞ / HAREKET: biraz yaylı, yere bir sürü kapsayan, kıvrak, Harmonious. Asla kısa bir adım veya pacing ile. Bacaklar geliyor ve gidiyor ve her zaman iyi koordine ön ve arka arasındaki hem hareketin paralel olmalıdır.

CİLT: Sıkı geçme. Düz renkler ise, iyi pigmentli. Harlequins olarak, pigment dağılımı esas olarak işaretlere karşılık gelir.

KAT:

Saç: Çok kısa, yoğun, pürüzsüz ve parlak, yatarken yakın. , Kaba donuk veya çift kat olmamalıdır.

Renk: Fawn ve brindle, alacalı ve siyah, ve mavi: Great Dane üç ayrı renk çeşitleri yetiştirilmektedir.

 

Fawn: Derin altın fawn Işık altın geyik yavrusu. Siyah maske istenen. Gri açık kahverengi, mavi açık kahverengi ya da isli geyik yavrusu rengi yok beyaz işaretler olmak asla.

Brindle: Temel renk, düzenli ve açıkça kaburga yönü ile çalışan, mümkün olduğunca tanımlandığı gibi siyah çizgili derin altın fawn ışık. Siyah maske istenen. Asla soluk çizgiler ile. Hiç beyaz işaretler.

Harlequin (siyah sıçrayan yamalar beyaz): Temel renk saf beyaz, tercihen hiçbir saatli ile. Saf siyah benekler de yırtılmış olma görünümüne sahip, tüm vücuda dağılır. Gri veya siyah bu renkler kahverengimsi lekeler veya nüansları istenmeyen yanı sıra mavi-gri beyaz işaretleyerek vardır. Yani "Grautiger" meydana adlandırılan, onlar ne arzu edilir ne de diskalifiye edilecek.

Siyah: Jet siyah, göğüs ve izin ayakları üzerinde beyaz lekeler. Siyah bir ceket gibi vücudu kaplar hangi "Manteltiger" ("mantel") veya battaniye ve ağız, boğaz, göğüs, karın, bacaklar ve kuyruk ucu beyaz olabilir burada bulunuyor. Ayrıca bu yüzden "Plattenhunde" denilen temel beyaz rengi ve büyük siyah benekler olan köpekler. Siyah renk açık kahverengi veya kahverengi veya mavimsi siyah renk nüansları asla gerekir.

Mavi: Saf çelik mavisi, göğüs ve izin ayakları üzerinde beyaz lekeler. Asla bir geyik yavrusu nüans veya siyahımsı mavi renk ile.

BOYUT VE AĞIRLIK:

Cidago yüksekliği:

Erkekler: En az 80 cm, 90 cm aşmamalıdır.

Dişiler: en az 72 cm, 84 cm aşmamalıdır.

 

HATALAR: Yukarıda noktalarından herhangi bir gidiş bir arıza olarak kabul edilmeli ve arıza kabul edilmelidir hangi ile ciddiyet köpeğin sağlığı ve refahı üzerinde derecesi ve etkisi tam orantılı olmalıdır.

· Yetersiz durağı.

· (Alt dudak üst ve alt çene incisives arasında sıkıştırılır) dudak Sarılı.

Isırık sürece bireysel dişlerin · Düzensiz pozisyonu dişleri çok küçük, doğru kalır. Kısmi kıskaç ısırık.

· Gözler çıkıntılı ya da çok derinden ayarlanır.

· Gevşek veya yüklü ya da dik omuz bıçakları ile vardır Omuzlar.

· Dirsekler kaybedersiniz.

· Carpus bükük, genişlemiş veya aşırı knuckling.

· Çok eğimli veya çok dik, belirgin zayıf İncikler.

· Çok fazla veya çok az açılanma ile Arka Çeyrek.

· Açık büyütülmüş veya kararsız Hock eklemler.

· İnek yanı arka pasterns olarak hocked birbirine çok yakın. Tırnakta.

· Ayaklar yayvan veya uzun.

CİDDİ HATALAR:

· Özgüven, utangaç, sinirli Lacking.

· Apple başkanı ve çok önemli yanak kasları.

· Bolluk göz kapakları ve kırmızı haw gösteren.

· Geri geri veya roach Sway.

Çok eğimli · Krup.

· Sabit pacing.

Ucunda kalınlaşmış hasarlı veya hangi demirledi edilmiştir · Kuyruk.

 

Diskalifikasyon kusurlarına:

· Agresif ve ya aşırı utangaç köpek.

· Açıkça Fiziksel veya davranışsal anormallik gösteren tüm köpekler diskalifiye edilirler.

· Korku ısırma, kolayca kışkırttı.

· Karaciğer renkli veya bölünmüş burun.

Aşılması, Alttan veya alaycı bir ağız, kıskaç ısırık · Bite,

Alt çenede iki P1 dışında eksik dişler.

· Ektropiyon, entropion veya macroblepharia.

· Duvar gözleri veya tüm katı renkleri farklı renkli gözleri hariç

Harlequins içinde.

Kink ile · Kuyruk (yani omurları deforme).

· Gümüş mavi veya fawns ve brindles yılında isabella renk.

· Fawn, brindle veya yangın, yaka, çorap veya beyaz ile mavi köpek

kuyruk ucu.

· Miscoloured Harlequins: brindle veya mavi lekeler ('porselen kaplan'), açık kahverengi beyaz.

Yani hiç pigmentasyon, · Albino.

· Sağırlık.

danua   danua yavrusu

İletişim

Danua Üretim Çiftliği

Bursa

0532 343 8041

Bizi Takip Edin

köpek kulübü instagram   köpek kulübü twitter   köpek kulübü youtube

Ana Sayfa