Doberman

doberman

Doberman Yavrusu Fiyatları

Doberman, dünyadaki en popüler köpek ırklarından biridir. Harika bir arkadaş ve mükemmel bir koruma köpeğidir. Sayfada doberman ırkının gerçeklerini gözden geçireceğiz. Tarihlerini, kişiliklerini ve neden bu kadar popüler olduklarını anlatmaya çalışacağım. Birçoğumuz bu cinsi duymuştur ve onların popüler olduklarını bilirler. Ancak, göründüğünden çok daha fazlası olduğunu söylemek isterim. 18. yüzyılın sonlarında Almanya'da ortaya çıkan nispeten yeni bir köpek türüdür. Birinci Dünya Savaşı'ndan sonra Amerika Birleşik Devletleri'nde popüler oldular ve çeşitli rollerle filmlerde ve TV'de kullanıldılar.

doberman doberman yavrusu fiyatları doberman yavrusu doberman yavru doberman yavrusu fiyatları doberman yavrusu fiyatları doberman yavru doberman yavru doberman yavru doberman yavrusu doberman yavrusu doberman yavrusu doberman yavrusu kahve doberman kızıl doberman doberman

Doberman, aslen Almanya' da geliştirilmiş orta boy, kısa tüylü bir köpek türüdür. Genellikle bekçi köpeği olarak kullanılan kaslı ve çevik köpeklerdir. Ayrıca zekaları ve sadakatleri ile tanınınmakla birlikte aslen Almanya' da geliştirilmiş orta boy, kısa tüylü bir cinstir. Bu kaslı ve çevik köpekler genellikle bekçi köpeği olarak kullanılır ve zekaları ve sadakatleri ile tanınırlar.

Doberman yavrusu birçok nedenden dolayı popüler cinslerdir. İyi eğitildiklerinde sadık ve itaatkardırlar ve havlamaları nedeniyle iyi bekçilerdir. Genellikle hizmet köpeği olarak kabul edilirler ve güçlü vücutları ve hızları nedeniyle bu role çok uygundurlar. Ayrıca oldukça zekidirler ve sahibini memnun etmeye bayılırlar.

king doberman yavruları doberman fiyat

Doberman Yavrusu

Doberman yavrusu beslemek ve O nu kendi yaşam standartlarımıza ulaştırmak tabiri caiz ise her babayiğidin harcı değildir. Gemlik askeri veteriner okulu ve eğitim merkezi komutanlığında görev yaptığım 1994 lü yıllarda alman kurdu köpek cinsinden sonra ikinci planda eğitim müfredatı olarak gösterilen köpek cinsi olmuştur.

doberman fiyatları doberman yavrusu

Doberman Fiyatları

Ülkemizdeki doberman yavrusu sahiplenme fiyatları skalası şecere durumuna, rengine ve cinsiyet durumuna göre fiyatları 3.000 TL ile 6.000 TL arasında doberman yavrusu fiyatları değişiklik göstermekle birlikte, Bu asil ırk seçiminde Anne baba fiziğine dikkat edilmesinin yanında, bakım ve beslenmesine de son derece dikkat edilmesi gerekmektedir.

Doberman fiyatları konusu hassasiyet göstermemiz gereken etken olup, doberman yavrusu fiyatları hususundan daha öncelikli konu, anatomik yapısının ölçüleri ve anne babasının erişkin standartlarının uluslararası ırk standartları ölçülerindedir.

Doberman sahiplenme fiyatları konusundan evvel doberman yavrusu ırkının ırk özelliklerini net olarak yansıtıp yansıtmadığı konusu öncelik taşımalıdır.

Kızıl Doberman

kızıl doberman yavru kızıl doberman

Özellikleri

Doberman yavrusu özellikleri erişkin olduğu dönemden itibaren, yaklaşık yüzyıldır mükemmel bekçi köpeği olarak üretilen şaşırtıcı derecede azimli, enerjik ve güçlü cinstir. Özellikleri çok yönlü, oldukça zeki ve eğitimi kolaydır. Kararlı, korkusuz ve kendine güvenen, ancak asla vahşi değildir. Ailesi ile birlikteyken asil, sadık ve sevgi doludur.

Özellikleri ile aile üyelerine fiziksel anlamda yakın olmak ister. King doberman yavrusu özellikleri, klasik sınıf arasında fiyatları değişkenlik gösterebilir. Koruyucu özelliğinin yanında kendini ailesine adamayı sever. Irkın yetiştirilmesi tamamen sizin ona vereceklerinizle doğru orantılı olup yaşantımıza dahil olduğu süreçten itibaren onun ileriki yaşamında genetşik özellikleri gereği dış dürtülere karşı vereceği tepkileri yönlendirmek tamamen sahibinin tasarrufundadır. Eskilerin sözü vardır günümüzde de geçerli olan, çocuk ailenin aynasıdır, köpeklerimizde bizlerin ona verdiklerinin dışa aktarımında, bizim aynamız konumundadır.

Yaşam ortamı yeterli egzersiz alanı sağlanması durumunda apartmanda yaşayabilirler, fakat çevresi çitlerle çevrili en az orta büyüklükte bahçede daha mutlu olur.

Genel Bilgiler

Doberman özellikleri, sıcakkanlı ve arkadaş canlısı olup, ailesine karşı sadıktır, çocuklarla iyi geçinir. Orta seviyede sertlikte beklenir. Eğitimi kolay, çalışmayı seven yapısıyla iyi iş gücüne, cesarete ve sertliğe sahiptir. Kendinden emin, korkusuz karakteri önemli özelliğidir, sosyal ve uyumlu şeklinde beklenir.

Fiziki özelliklerinin başında kafatası bölgesi kuvvetli ve vücutla orantılı şeklinde olup, üstten bakıldığında keskin olmayan kamayı andırmalıdır. Önden ve yukarıdan bakıldığında kafada hiçbir şişkinlik veya çıkıntı olmamalıdır. Üst çene ve alt çenenin gerisinde birleşme noktasındaki hafif şişkinlik, kafanın toplam uzunluğu ile uyumlu görünmelidir. Kafadaki kaslar düzgün şekilde gelişmiş özelliklere sahip görünmelidir

Burun özellikleri, burun delikleri yuvarlak ve geniş, ancak çıkıntı oluşturmayacak şekildedir. Burun deliklerinin rengi siyah köpeklerde siyah, kahverengi köpeklerde renge uyumlu tonlardadır. Ağız ve burun uzantısı, Ağız ve burun çıkıntısı kafayla doğru orantıda ve gelişimini tamamlamış. Uzantı, derinliğe sahip ve ağız açıklığı azı dişlerine uzanacak kadar geniş şekildedir.

Üst ve alt kesici dişlerin olduğu bölgelerde de bu uzantının düzgün genişliğe sahip olmalıdır. Dudaklar, gergin ve ağız kapandığında tam kapanmayı sağlayacak şekilde olup, sarkık olmamalıdır. Rengi koyudur. Kahverengi köpeklerde daha açık ve uygun tonda olması gerekir, kuvvetli, geniş üst çene. Makas ısırışı, normal boyda ve doğru yerleşmiş 42 diş. 22 alt çenede 20 üst çenede bulunmalıdır.

Gözler, Orta boy, oval ve koyu renk. Kahverengi köpekler için daha açık tonlarına müsaade edilebilir. Göz kapakları tüylü olacaktır. Göz çerçevesinin tüysüz olması hiç istenen durum değildir. Blue yavru cinsinde göz rengi bebeklik döneminden erişkin olduğu döneme göre farklılık gösterir.

Kulakları, yüksek durmalı, dik görünüşlü ve kafaya orantılı şekilde kesilmiş olması görünümü itibarıyla son derece önemlidir. Kulak kesiminin kanunen yasak olduğu ülkelerde, kesilmemiş kulaklar da kabul edilir. Kesilmemiş kulaklarda kulağın en uç kısmının yanağa yakın duruşta olması istenir.

Boyun, kuru ve kaslı olmasının yanında boyun yumuşak hatlara sahiptir. Duruşu dik ve asil görünmelidir. Uzunluğu vücut ve kafayla orantılı olmalıdır. Kalça ve Omuz, yükseklik ve uzunluk olarak telaffuz edilir. Sırt, kısa ve sıkı, doğru genişlikte ve kaslı olmalıdır. Bel, doğru genişlikte ve kaslı olmalıdır. Dişilerde belin biraz daha uzun olması emzirme gereksinimi nedeniyle normal kabul edilir.

Kuyruk, dik duruşlu ve yaklaşık 2 boğumdan kesimi yapılmış olmalıdır. Kuyruk kesiminin kanunen yasak sayılan ülkelerde kuyruk doğal hâliyle bırakılmalıdır. Ön Bacaklar, Yere tamamen dik ve kuvvetli şekilde durmalıdır. Omuzlar, omuz kemikleri göğüs kafesine yapışık olmalı ve her iki ucu da kaslı ve güçlü gözükmelidir. Üst Kol, kaslı ve omuz kemiğine açısı yaklaşık 105 ila 110 derece düzeyindedir. Kalça özellikleri, arkadan bakınca gelişmiş ve kaslı görünümde olmalı, kalça kemiğine açısı 80 ila 85 derece gözükmelidir.

Yürüyüş ve Hareket, yavru yürüyüşü, çalışma kapasitesi ve dış görünüm için çok önemlidir. Yürüyüşte ön bacağın birisi ileri atıldığında, çaprazındaki arka bacağın da ileri gitmesine dikkat edilir. Duruşunun ve eklemlerinin sağlam olması önemlidir. Kürk yapısı, tüyler sert, kısa ve kalın standartlarında olup, kılların yapısı tüm vücuda aynı oranda dağılmalıdır. Alt kürk tabakası kabul edilmez.

Doberman renkleri: doberman yavrusu kızıl, kahverengi olan kürk rengidir. Amerika’da “red” olarak da tabir edilir. Farklı tonları olabilir. Sarı, bu renk aynı zamanda “Isabella” olarak da bilinir. Kahverenginden daha açık sarıya yakın renktir. Farklı tonları olabilir. Mavi, maviye çalan gri bir tondadır. Diğer renk varyasyonlarında olduğu gibi ton farklılıkları olabilir. Beyaz AKC tarafından kaydı yapılan ilk beyaz rengi 1976 yılında doğan Padula’s Queen Sheba’dır. Her ikisi de siyah olan Rasputin VI ve Dynamo Humm’un yavrusu.

Güncel doberman yavrusu fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz. Üretimde olan diğer yavru köpek cinsleri için sayfamızı ziyaret ediniz.

İletişim

Doberman Üretim Çiftliği

Bursa

05323438041

Tayfun Hoca

facebook köpek kulübü instagram köpek kulübü twitter bursa köpek çiftliği youtube doberman