Doberman

Doberman

Doberman yavru fiyatları özellikleri siyah kızıl

Doberman asaleti ve zarafeti ile salon köpeği olma becerisini günümüzde dahi büyük başarı ile sürdürmektedir. Doberman yavru zarif, ancak adaleli ve çok güçlü köpektir. Güçlü ve derin göğsü, kısa sırtı ve yine adaleli ve zarif boynu vardır, ele sert gelen kısa tüyleri, mavimsi gri, kızıl veya açık kahverengi olabilse de temel anlamda siyah ya da siyah ve pas rengidir, çoğu kulüp beyaz lekeleri kabul etmemesine rağmen hala bazıları beyaz doğmaktadır. Ülkemizde omuz cidagosu yüksek olan ırka king şeklinde isimlendirilmiştir.

Doberman yavru ırkının tüyleri kısa, sık, serttir ve derisi vücudu sıkı sarar. Dişleri güçlü ve makas ısırışı ile kapanır. Gözleri canlı, zeki ifadeli ve koyu renklidir. Doberman yavru için Ülkemizde uygulanan kulak ve kuyruk kesim operasyonları yasaklanmıştır.

king doberman yavruları doberman fiyat

Doberman Yavru

doberman fiyatları doberman yavru

Kızıl Doberman

kızıl doberman yavrusu kızıl doberman

Doberman Fiyatları

Doberman fiyatları Ülkemizdeki sahiplenme fiyat skalası şecere durumuna, rengine ve cinsiyet durumuna göre 2.500 TL - 6.000 TL arasında değişiklik göstermekle birlikte, Bu asil ırk seçiminde Anne baba fiziğine dikkat edilmesinin yanında, bakım ve beslenmesine de son derece dikkat edilmesi gerekmektedir.

Doberman fiyatları konusu hassasiyet göstermemiz gereken etken olup, doberman fiyatları konusundan daha öncelikli konu, anatomik yapısının ölçüleri ve anne babasının erişkin standartlarının uluslararası ırk standartları ölçülerindedir. fiyatları

Özellikleri

King Doberman yavru erişkin olduğu dönemden itibaren, yaklaşık yüzyıldır mükemmel bekçi köpeği olarak üretilen  şaşırtıcı derecede azimli, enerjik ve güçlü köpek cinsidir. Çok yönlü, oldukça zeki ve eğitimi kolaydır. Kararlı, korkusuz ve kendine güvenen, ancak asla vahşi köpek değildir. Ailesi ile birlikteyken asil, sadık ve sevgi doludur. Aile üyelerine fiziksel anlamda yakın olmak ister. King sınıfı klasikk sınıf arasında doberman fiyatları değişkenlik gösterebilir.

Koruyucu özelliğinin yanında kendini ailesine adamayı sever. Irkın yetiştirilmesi tamamen sizin ona vereceklerinizle doğru orantılı olup yaşantımıza dahil olduğu süreçten itibaren onun ileriki yaşamında dış dürtülere karşı vereceği tepkileri yönlendirmek tamamen sahibinin tasarrufundadır. Eskilerin sözü vardır günümüzde de geçerli olan, çocuk ailenin aynasıdır, köpeklerimizde bizlerin ona verdiklerinin dışa aktarımında, bizim aynamız konumundadır. Yaşam ortamı, yeterli egzersiz alanı sağlanması durumunda apartmanda yaşayabilirler, fakat çevresi çitlerle çevrili en az orta büyüklükte bahçede daha mutlu olur. Yavru

ırk standartları

Yavru seçiminde fiyatları konusundan evvel standartları ön planda tutulmalıdır. Sıcakkanlı ve arkadaş canlısı olup, ailesine karşı sadıktır, çocuklarla iyi geçinir. Orta seviyede sertlikte beklenir. Eğitimi kolay, çalışmayı seven yapısıyla iyi iş gücüne, cesarete ve sertliğe sahiptir. Kendinden emin, korkusuz karakteri önemli özelliğidir, sosyal ve uyumlu şeklinde beklenir. fiyatları

Kafatası bölgesi kuvvetli ve vücutla orantılı şeklinde olup, üstten bakıldığında keskin olmayan kamayı andırmalıdır. Önden ve yukarıdan bakıldığında kafada hiçbir şişkinlik veya çıkıntı olmamalıdır. Üst çene ve alt çenenin gerisinde birleşme noktasındaki hafif şişkinlik, kafanın toplam uzunluğu ile uyumlu görünmelidir. Kafadaki kaslar düzgün şekilde gelişmiş özelliklere sahip görünmelidir.

Burun: Burun delikleri yuvarlak ve geniş, ancak çıkıntı oluşturmayacak şekildedir. Burun deliklerinin rengi siyah köpeklerde siyah, kahverengi köpeklerde renge uyumlu tonlardadır.

Ağız ve Burun Uzantısı: Ağız ve burun çıkıntısı kafayla doğru orantıda ve gelişimini tamamlamış. Uzantı, derinliğe sahip ve ağız açıklığı azı dişlerine uzanacak kadar geniş şekildedir. Üst ve alt kesici dişlerin olduğu bölgelerde de bu uzantının düzgün genişliğe sahip olmalıdır.

Dudaklar: Dudaklar gergin ve ağız kapandığında tam kapanmayı sağlayacak şekilde olup, sarkık olmamalıdır. Rengi koyudur. Kahverengi köpeklerde daha açık ve uygun tonda olması gerekir, kuvvetli, geniş üst çene. Makas ısırışı, normal boyda ve doğru yerleşmiş 42 diş. 22 alt çenede 20 üst çenede.

Ağız ve Diş Yapısı: Irk standartlarına uygun ırkın dişleri iyi gelişmiş ve beyaz renktedir. Toplam 42 dişin 22 tanesi alt çenede, 20 tanesi üst çenede bulunmalıdır.

Gözler: Orta boy, oval ve koyu renk. Kahverengi köpekler için daha açık tonlarına müsaade edilebilir. Göz kapakları tüylü olacaktır. Göz çerçevesinin tüysüz olması hiç istenen durum değildir. Blue yavru cinsinde göz rengi bebeklik döneminden erişkin olduğu döneme göre farklılık gösterir.

Kulaklar: Kulaklar yüksek durmalı, dik görünüşlü ve kafaya orantılı şekilde kesilmiş olması görünümü itibarıyla son derece önemlidir. Kulak kesiminin kanunen yasak olduğu ülkelerde, kesilmemiş kulaklar da kabul edilir. Kesilmemiş kulaklarda kulağın en uç kısmının yanağa yakın duruşta olması istenir.

Boyun: Boyun kuru ve kaslı olmasının yanında boyun yumuşak hatlara sahiptir. Duruşu dik ve asil görünmelidir. Uzunluğu vücut ve kafayla orantılı olmalıdır.

Kalça ve Omuz: Yükseklik ve uzunluk olarak telaffuz edilir.

Sırt: Kısa ve sıkı, doğru genişlikte ve kaslı olmalıdır.

Bel: Doğru genişlikte ve kaslı olmalıdır. Dişilerde belin biraz daha uzun olması emzirme gereksinimi nedeniyle normal kabul edilir.

Kuyruk: Dik duruşlu ve yaklaşık 2 boğumdan kesimi yapılmış olmalıdır. Kuyruk kesiminin kanunen yasak olduğu ülkelerde kuyruk doğal hâliyle bırakılmalıdır.

Ön Bacaklar: Yere tamamen dik ve kuvvetli şekilde durmalıdır.

Omuzlar: Omuz kemikleri göğüs kafesine yapışık olmalı ve her iki ucu da kaslı ve güçlü gözükmelidir.

Üst Kol: Kaslı ve omuz kemiğine açısı yaklaşık 105 ila 110 derece düzeyindedir.

Kalça: Arkadan bakınca gelişmiş ve kaslı görünümde olmalı, kalça kemiğine açısı 80 ila 85 derece gözükmelidir.

Yürüyüş ve Hareket: Köpeğin yürüyüşü, çalışma kapasitesi ve dış görünüm için çok önemlidir. Yürüyüşte ön bacağın birisi ileri atıldığında, çaprazındaki arka bacağın da ileri gitmesine dikkat edilir. Duruşunun ve eklemlerinin sağlam olması önemlidir.

Kürk: Tüyler sert, kısa ve kalın standartlarında olup, kılların yapısı tüm vücuda aynı oranda dağılmalıdır. Alt kürk tabakası kabul edilmez.

Kızıl: Kahverengi olan kürk rengidir. Amerika’da “red” olarak da tabir edilir. Farklı tonları olabilir.

Sarı: Bu renk aynı zamanda “Isabella” olarak da bilinir. Kahverenginden daha açık sarıya yakın renktir. Farklı tonları olabilir.

Mavi: Bu renk, maviye çalan gri bir tondadır. Diğer renk varyasyonlarında olduğu gibi ton farklılıkları olabilir.

Beyaz: AKC tarafından kaydı yapılan ilk beyaz rengi 1976 yılında doğan Padula’s Queen Sheba’dır. Her ikisi de siyah olan Rasputin VI ve Dynamo Humm’un yavru.

İletişim

Doberman üretim çiftliği

Bursa

05323438041

Tayfun Acar

facebook köpek kulübü facebook köpek kulübü linkedin köpek kulübü instagram köpek kulübü youtube köpek kulübü kanalı