Doberman Yavruları

Doberman Yavrusu

Satılık Doberman Yavruları

Zarif adaleli ve son derece güçlü bir köpek ırkı Doberman.

Asaleti ve zarafeti ile salon köpeği olma becerisini günümüzde dahi büyük bir başarı ile sürdürmektedir. Doberman yavruları, zarif, ancak adaleli ve çok güçlü bir köpektir. Güçlü ve derin göğsü, kısa bir sırtı ve yine adaleli ve zarif bir boynu vardır, ele sert gelen kısa tüyleri, mavimsi gri, kızıl veya açık kahverengi olabilse de temel olarak siyah ya da siyah ve pas rengidir, çoğu kulüp beyaz lekeleri kabul etmemesine rağmen hala bazıları beyaz doğmaktadır.

Doberman tüyleri kısa, sık, serttir ve derisi vücudu sıkı sarar. Dişleri güçlü ve makas ısırışı ile kapanır. Gözleri canlı, zeki ifadeli ve koyu renklidir. Ülkemizde ve birçok ülkede doberman yavruları kulak ve kuyruk kesim operasyonları, doberman ırkının da dahil olmak üzere yasaklanmıştır.

  Kızıl Doberman Yavrusu

  Doberman Yavru Köpek

satılık doberman yavruları

  doberman yavruları

  doberman yavruları

Doberman Yavrusu

Doberman Özellikleri

King Doberman bir yüzyıldır mükemmel bir bekçi köpeği olarak üretilen Doberman Yavruları şaşırtıcı derecede azimli olmasının yanı sıra enerjik ve güçlü bir ırktır. Çok yönlü, oldukça zeki ve eğitimi kolaydır. Kararlı, korkusuz ve kendine güvenen, ancak asla vahşi bir köpek değildir. Ailesi ile birlikteyken asil, sadık ve sevgi doludur. Aile üyelerine fiziksel olarak da yakın olmak ister. Doberman koruyucu ve kendini ailesine adayan oldukça insana dönük bir köpektir. Doberman ırkının yetiştirilmesi tamamen sizin ona vereceklerinizle doğru orantılıdır.

Doberman ırkı yaşantımıza dahil olduğu süreçten itibaren onun ileriki yaşamında dış dürtülere karşı vereceği tepkileri yönlendirmek tamamen sahibinin tasarrufundadır. Eskilerin bir sözü vardır günümüzde de geçerli olan, çocuk ailenin aynasıdır, köpeklerimizde bizlerin ona verdiklerinin dışa aktarımında, bizim aynamız konumundadır.

Doberman yaşam ortamı, yeterli egzersiz sağlanırsa apartmanda yaşayabilirler; fakat çevresi çitlerle çevrili en az orta büyüklükte bir bahçede daha mutlu olur. Doberman yavrusu soğuğa karşı duyarlı olduğundan bahçe köpeği değillerdir.

Doberman egzersiz ihtiyacı, Doberman yavrusu enerjik bir ırktır ve sık ve yoğun egzersize gereksinim duyar.

Doberman bakımı,
Doberman yavrusu çok az tüy bakımına gereksinim duyar ve doberman tüyleri orta derecede dökülür.

Doberman beslenmesi, doberman cinsi köpeklerin beslenmesinde erişkin olma sürecinde kadar profesyonel seri köpek maması kullanılması son derece uygundur.

Doberman ırk kökeni, Doberman köpekler hakkında geçmişi ile ilgili resmi bilgiler çok eskiye dayanmaz. Biraz Beauceron ve İngiliz Tazı kanı da dahil olmak üzere muhtemelen Danua, Alman Çoban Köpeği ve Rottweiler ve Pincher çaprazlanarak 1860'larda Almanya'da geliştirildi. Bu karışımın yaratıcısı Louis Doberman adındaki Alman bir vergi tahsildarıdır olup, görevi esnasında sık sık haydutlarla dolu bölgelerde yolculuk yapmak zorunda kalıyordu ve ortaya çıkabilecek her türlü durumda koruma ve bekçilik yapmaya yetecek bir köpek üretmek istedi. Üreticisinin ismini de koruyarak Doberman ilk defa 1876'da bir köpek yarışmasında halka tanıtıldı ve hemen büyük bir ilgi ve başarı kazandı.

Önemli : Doberman ırkı ile alakalı gün içerisinde aldığım bazı telefonlarda, "hocam bu köpek büyüdüğünde sahibine saldırıyormuş.." "doberman köpeğinin beyni kafa tasına sığmayı patlıyormuş..." gibi gerçek dışı ve tamamen cehaletle üretilmiş hikayelerin varlığının gerçek olup olmadığı sorulmakta. Biliyorum ki bu yazdıklarımı okuyunca tebessüm edip ne kadar saçma sorular dediğinizi duyabiliyorum, Evet bunlar tamamen saçma ve asılsız hikayelerdir.

Fiyat

Doberman yavrusu fiyatları, Ülkemizdeki satış fiyatları şecere durumuna, rengine ve cinsiyet durumuna göre 1200 TL. ile 2500 TL arasında değişiklik göstermektedir.
İletişim

Doberman Yavrusu Üretim Çiftliği

Bursa

0532 343 8041

Bizi Takip Edin

Facebook Köpek Kulübü   köpek kulübü instagram   köpek kulübü twitter   köpek kulübü youtube

Ana Sayfa