French Bulldog üretim çiftliği

french bulldog yavrusu

French bulldog yavru fiyat blue özellikleri

frnech bulldog

French Bulldog köpek ırkı genel olarak kısa tüylü olup ağırlığı 8 ile 18 kg arasında değişen, bulldog familyasında olduğu gibi ufak kaslı görünüme sahiptir. Oyunculuğunun yanında basık burunlu olmasından dolayı sıcak havalarda fazla yorulmaması gerekir. Renkleri tabiri caiz ise renk cümbüşü gibi olmakla beraber son dönemlerin en fenomen rengi frech bulldog blue yavru olup, renk değişikliğinin karakteristik ve fiziki yapısına her hangi farklılığı yoktur.

Avrupa ülkelerinin en popüler ufak ırklarından biri olan bu ırk her ortama adapta e olacak bir yapıya sahip olup, diğer evcil hayvanlarla bazen problem yaşamakla birlikte, çocuklarla ve insanlarla arası gayet iyi ve uyumludur. French bulldog yavru mükemmel bir ev köpeği olup, kaliteli yaşam standartları sunulması neticesinde 14 seneye kadar yaşayabilmektedirler.

Tüm canlılarda da olduğu gibi French Bulldog yavru köpek ırkında da genetik problemler yaşanabilmekte olup bunun yanında bulunduğu bölgeyi boyuna posuna bakmadan mükemmel derecede korumaya çalışır.

French Bulldog Yavru

french bulldog
French Bulldog Blue

french bulldog blue  blue french bulldog

french bulldog fiyat    satılık french bulldog yavruları

french bulldog fiyatları    French Bulldog Yavru

French Bulldog Fiyat

French Bulldog yavru fiyat önceliğinden evvel rengine ve şecere durumuna göre farklılıklar yansıtmaktadır. Familyada nadiren bulunan  French Bulldog Blue yavrusu fiyat olarak en yüksek fiyat aralığına sahip olmakla birlikte diğer renklerde fiyatlar aynı konumda olduğunu söyleyebilirim. French Bulldog yavru satış fiyatları 1.500 TL - 4.000 TL arasında farklılıklar yansıtmakla birlikte Pandemi sürecinde bu fiyatları %200 artış göstererek french bulldog fiyatları 3.000 TL - 8.000 TL arasında artış göstermiştir.

Sonuç olarak evinizde çirkin pörtlek gözlü ama bir o kadar sevimli ve cana yakın bir arkadaş istiyorsanız kesinlikle tavsiye ederim. French Bulldog blue renkli olanların yavru fiyatları, diğer renklere nazaran daha yüksek seyretmektedir, French bulldog blue fiyatları 5.000 TL 9.000 TL arasında değişmektedir.fiyat

Özellikleri

French bulldog özellikleri, Yuvarlak uçlu, dik ve yarasa benzeri kulakları ile güçlü, küçük yavrudur. Evcil hayvanlar ve köpeklerle olmayı severler ve çocuklarla iyi anlaşırlar, adaptasyon kolaylığı olan, iyi arkadaştırlar. Bazıları yabancılara temkinli yaklaşır ancak çoğu herkesle iyi geçinir. özellikleri arasında kare düz kafası İngiliz ırkı kadar iri ve gösterişli değildir. Alın yuvarlaktır. Omuz yüksekliği köpeğin genel yapısı dengeli olduğu sürece önemli değildir. Omuz yüksekliği genelde omuzdan kuyruğa kadar olan uzunlukla aynıdır.

Omuz kısmı kuyruk kısmına göre daha geniş olup yumuşak, kısa ve bakımı kolay kürkü kaplan desenli, sarı, beyaz ve bu renklerin kombinasyonunda olabilir. Derisi dokununca hoş his verecek şekilde yumuşak ve gevşektir. Çıkık iri gözleri koyu renklidir ve dişler alt çene üst çenenin üzerine gelecek şekilde kapanır. Kuyruk ya düz ya da tirbuşon kıvrıktır.

French Bulldog karakter özellikleri
İyi huylu ve bakımı kolay arkadaştır. Oyuncu ve şirin olmasının yanı sıra apartman hayatı için iyi bekçidir. Farelerin de acımasız avcısıdır. Tek kişiye bağ kurar. Tek başına bırakılmaması gereken duygusal köpek ırkıdır. O ufak tefek görünümün yanında rahatsız edildiklerinde savunmaya geçebilir. Genelde sahiplerini paylaşmak istemediklerinden diğer köpeklerden pek hoşlanmaz, ancak birlikte büyütülürlerse diğer ev hayvanları ile arası iyidir. Yabancılara karşı mesafelidir. Sadece yeterince olgun çocuklara tavsiye edilir. Özellikle yaşlılarla araları iyidir. Irk salyalı olabilir.

Yaşam ortamı özellikleri
İklim aşırılıklarına karşı duyarlıdır. Aşırı ısı bu köpekte kalp krizine neden olabilir. Bu nedenle serin iklimleri tercih ederler. Apartman hayatına uyumu son derece başarılıdır. Apartman yaşantısında bu ırkın günlük egzersiz ihtiyacını da giderebilmesi için ona fırsat sağlanmalıdır.

Irk Kökeni
İngiliz ırkının minyatür versiyonu olarak İngiltere'de üretildi. 1860 yıllarında köpek yetiştiricileri bu küçük köpeklerin bazılarını Fransa' ya ithal edip onları Fransız Terrier ırkını çaprazladı. Fransız yürüyüş severler arasında bu köpekler çok tutunca Fransız Bulldog ismi kabul edildi. Show için ırk İngiltere' ye geri getirildiğinde İngilizler ırkın kendi kültürlerine ait bir sembol olduğunu öne sürerek büyük tepki göstermişlerdi.

french bulldog yavru

Genel bilgiler

Blue rengi görünüm ve fiyat özellikleri hariç diğer renkteki kardeşleri ile güçlü bir egzersiz yapma içgüdüsüne sahiptir. Petinize gün içerisinde düzenli kısa yürüyüşler yaptırabilirsiniz. Günlük 2 saatlik yürüyüşler yeterli olacaktır. Oturduğunuz yerin çevresinde dolaştırmak hem etrafını komşularınızı tanımasına hem de yürüyüşünü tamamlamasına yardımcı olacaktır.

Böylece etrafının güvenliğinden şüphe etmeyecektir. Yürüyüşünü yaparken güneşin tepede olduğu zaman dilimlerinden uzak durmalısınız. Güneş çarpması ve aşırı terleme susama yaşayabilir. Solunum yolu hassasiyeti olduğu için yürüyüş veya koşu yaptığı yerin çimli ya da kumun yürüyüşte koşuda köpeğinizi rahatsız etmeyeceği yerler tercih etmelisiniz. Sıcak ve soğuk havaya karşı toleransları oldukça düşüktür bu nedenle kısa ve çok egzersiz gerektirirler. Soğuk havalarda onu sıcak tutacak giysilerden rahatsız olmuyorsa giydirmeniz üşütmemesi için iyi olacaktır. 

Göz Sağlığına Dikkat Edin, Köpeklerde genel olan hastalarından korunmak için köpeğinizin temizliğine dikkat etmeniz gerekiyor. Her köpekte olabileceği gibi sizin köpeğinizde de gözyaşı lekesi denilen gözün çevresinde oluşan lekelenme olma olasılığı var.

Aynı zamanda iltihaplanma ve bakteri oluşma gibi rahatsızlıklar genel olarak bu tür için çok gözüken rahatsızlıklardandır. Bu hastalığın temel nedeni gözün ve çevresinin düzenli temizlenmediğinden kaynaklanır. Bu yüzden göz çevresinde bakteri ve iltihap oluşumu gözlenebilir. Bu durum zaten oluşmuşsa;  

• Veteriner hekimden aldığınız göz lekesi için ya da bakteri oluşumunu önlemek için olan solüsyonu pamuk yardımıyla kullanabilirsiniz. Geçene kadar solüsyonu düzenli kullanabilirsiniz.

Eğer böyle sorunların önüne geçmek veya yeniden olmamasını istiyorsanız, 2 gün ara vererek göz çevresini ılık suyla ıslatılmış pamuk veya yumuşak bezle temizlemelisiniz.

Köpeğinizi Yalnız Kalmaya Alıştırın

French yavru olduğu zamanlar sahiplenmişseniz, işe veya okula giderken alışveriş için dışarı çıkacakken onun için endişelenmeniz çok normal. Ama evin içinde yalnız kalmayı öğrenmeli. Her ne kadar sizinle olmak istese de siz de onu yalnız bırakmakta zorlanırsanız basit ipuçları;

• Belirli zaman dilimlerinde değil herhangi bir zaman diliminde onu bırakıp çıkın böylece sizin yanınızda olmayışınızı kendi yaptığı hareketlerle ilişkilendirmez (örn: tuvaletini yapmaması gereken yere yaptığında cezalandırdığını gibi olmayacaktır, gitmenizi normal görecektir)

• Evden çıkmadan onu yoracak oyunlar oynayarak mutlu olmasını ve ardından uyumasını sağlayabilirsiniz.

• Her gün düzenli yürüyüş ve egzersiz yapmak onun kendine güvenini ve duygularını kontrol altında tutmaya yardımcı olacaktır.

• Sakin olun ve onu bırakırken acele etmeyin böylece oda endişelenecek konu olmadığını hissedecektir.

Kilo Almasını Önlemeye Çalışın

Köpeğiniz French beslenme konusunda diğer köpeklere oranla daha dikkat olmalı çünkü obezite ve kilo almaya aşırı eğilimli cins olup. Kilo alımı kontrollü olmazsa şayet obezite olur ve yaşamından çokça yıl kaybedebilir. Eklem problemleri ve bağırsak, mide hastalıklarına yakalanabilir. Sırt ağrılarına eklemlerde iltihaplanmaya ve sindirim problemlerine kalp ve damar hastalıklarına yakalanma ihtimali oldukça yüksek olur. Yürüyüşlerini ihmal etmemeye dikkat edilmeli ve yemek yeme saatleri düzenli olmalıdır. Yürüyüşlerinde nefes alma sıklığının nasıl olduğuna dikkat edip kilosunun solunum sıkıntısına sebep olup olmadığını anlayabilirsiniz. Eğer yemek yemesini azalmakta zorlanıyorsanız;

• Oyalanacağı oyuncaklar ile onunla zaman geçirin.

• Yemek yeme saati dışında atıştırmasına izin vermeyin.

Cilt Bakımı İçin Özel Zaman Harcayın, French bakımı oldukça kolay kısa ince ve pürüzsüz tüylere sahiptir. Haftada iki kez taranması uygundur. Yumuşak uçlu plastik tarak kullanılabilir. Taramak için olan eldivenlerden de kullanabilirsiniz. Tüylerin temiz olması için aylık banyo yaptırmak ya da gerektiğinde banyo yaptırmak yeterlidir. Bunların haricinde asıl önemli olan kıvrımlı ir yüz hattına sahip köpeğinizin yüzündeki kıvrımlarının arasının temizliğidir. Her 2 güne 1 düzenli olarak kıvrımlarının arasını temizlemeniz gerekir.

Yumuşak bez veya pamuk ile kıvrımların arasını temizleyip kurutun. Kıvrımlarının arasında nem birikmesi, bakteri oluşumu ve tahriş olmaya yönelik düzenli olarak bu temizliği yapın.

İletişim

French Bulldog üretim çiftliği

Bursa

05323438041

Tayfun Hoca

facebook köpek kulübü facebook köpek kulübü linkedin köpek kulübü instagram köpek kulübü youtube köpek kulübü kanalı