Tarayiciniz JavaScript desteklemiyor.

French Bulldog | Fransız Bulldog

french bulldog yavrusu

French bulldog fiyatları yavruları

frnech bulldog

French Bulldog blue ırkı bence anlatılabilecek kadar kolay bir ırk olduğunu düşünmüyorum. French Bulldog yavrusu her şeyden evvel o pörtlek gözleri ve tabiri caiz ise o şapşik bakışları insanı kendinden etmektedir. Benim evimde de 3 tane French bulldog var. Fındık, Bagira ve Şero :-). Onların enerjilerine ve ufacık boyları ile koruma yapmalarına hayran olduğumu belirtmeden geçmek istemiyorum. Akşam işten eve geldiğimde bahçede onlar ile geçirdiğim 10 dakika tüm günün stresini almakla birlikte, hayat enerjimi bir anda maksimize etmeye yetmektedir. Sevgi kıskançlıklarının yanında o oyuncu ve sevimli halleri anlatılmaz yaşanır tabirini tam olarak ifade ettiğini düşünüyorum. French Bulldog ırkı tam bir aile köpeği olduğunu ve bahçeli ev ve apartman dairelerinde de rahatlıkla bakılabileceğini düşünüyorum. Kim ne derse desin, Bulldog familyasında French bulldog ırkı son derece bakması keyifli bir köpek ırkıdır.

French Bulldog ailesinde, French bulldog blue renkli olanları her zaman talebi fazla ve sahiplenme fiyatı da bir o kadar yüksektir.

French Bulldog Yavruları

French Bulldog Blue

french bulldog blue  blue french bulldog

French Bulldog Fiyatları    satılık french bulldog yavruları

french bulldog fiyatları    French Bulldog Yavru

Özellikleri

Yuvarlak uçlu, dik ve yarasa benzeri kulakları ile güçlü, küçük bir Bulldog yavrusudur. Evcil hayvanlar ve köpeklerle olmayı severler ve çocuklarla iyi anlaşırlar, adaptasyon kolaylığı olan, iyi birer arkadaştırlar. Bazıları yabancılara temkinli yaklaşır ancak çoğu herkesle iyi geçinir. Kare düz kafası İngiliz bulldog ırkı kadar iri ve gösterişli değildir. Alın yuvarlaktır. Omuz yüksekliği köpeğin genel yapısı dengeli olduğu sürece önemli değildir. Omuz yüksekliği genelde omuzdan kuyruğa kadar olan uzunlukla aynıdır.

Omuz kısmı kuyruk kısmına göre daha geniş olup yumuşak, kısa ve bakımı kolay kürkü kaplan desenli, sarı, beyaz ve bu renklerin kombinasyonunda olabilir. Derisi dokununca hoş bir his verecek şekilde yumuşak ve gevşektir. Çıkık iri gözleri koyu renklidir ve dişler alt çene üst çenenin üzerine gelecek şekilde kapanır. Kuyruk ya düz ya da tirbüşonvari kıvrıktır.

Karakteri
İyi huylu ve bakımı kolay bir arkadaştır. Oyuncu ve şirin olmasının yanı sıra apartman hayatı için iyi bir bekçidir. Farelerin de acımasız avcısıdır. Tek bir kişi ile bağ kurar. Tek başına bırakılmaması gereken duygusal bir ırktır. O ufak tefek görünümün yanında rahatsız edildiklerinde savunmaya geçebilir. Genelde sahiplerini paylaşmak istemediklerinden diğer köpeklerden pek hoşlanmaz, ancak birlikte büyütülürlerse diğer ev hayvanları ile arası iyidir. Yabancılara karşı mesafelidir. Sadece yeterince olgun çocuklara tavsiye edilir. Özellikle yaşlılarla araları iyidir. Irk salyalı olabilir.

Yaşam Ortamı
İklim aşırılıklarına karşı duyarlıdır. Aşırı ısı bu köpekte kalp krizine neden olabilir. Bu nedenle serin iklimleri tercih ederler. Apartman hayatına uyumu son derece başarılıdır. Apartman yaşantısında bu ırkın günlük egzersiz ihtiyacını da giderebilmesi için ona fırsat sağlanmalıdır.

Irk Kökeni
İngiliz Bulldog ırkının minyatür versiyonu olarak İngiltere' de üretildi. 1860 yıllarında köpek yetiştiricileri bu küçük köpeklerin bazılarını Fransa' ya ithal edip onları Fransız Terrieri ile çaprazladı. Fransız yürüyüş severler arasında bu köpekler çok tutunca Fransız Bulldog ismi kabul edildi. Show' lar için ırk İngiltere' ye geri getirildiğinde İngilizler Bulldog ırkının kendi kültürlerine ait bir sembol olduğunu öne sürerek büyük tepki göstermişlerdi.

french bulldog fiyatları

French Bulldog fiyatları öncelikle rengine ve şecere durumuna göre farklılıklar yansıtmaktadır. Bulldog familyasında nadiren bulunan Blue French Bulldog yavrusu fiyat olarak en yüksek olması ile birlikte diğer renklerde fiyatlar aynı konumda olduğunu söyleyebilirim. Satış fiyatları 1.500 ₺ ile 4.000 ₺ arasında farklılıklar yansıtmakla birlikte Pandemi sürecinde bu fiyatları % 200 artış göstererek french bulldog fiyatları 3.000 ₺ ile 8.000 ₺ arasında artış göstermilştir.

Sonuç olarak evinizde çirkin pörtlek gözlü ama bir o kadar sevimli ve cana yakın bir arkadaş isti,yorsanız kesinlikle tavsiye ederim. French Bulldog blue renkli olanların yavru fiyatları, diğer renklere nazaran daha yüksek seyretmektedir, French bulldog blue yavru fiyatları 5000 TL ile 9000 TL arasında değişmektedir.

french bulldog yavru

French Bulldog hakkında genel bilgiler

Güçlü bir egzersiz yapma içgüdüsüne sahip olan köpeğinize gün içerisinde düzenli kısa yürüyüşler yaptırabilirsiniz. Günlük 2 saatlik yürüyüşler yeterli olacaktır. Oturduğunuz yerin çevresinde dolaştırmak, hem etrafını komşularınızı tanımasına hem de yürüyüşünü tamamlamasına yardımcı olacaktır. Böylece etrafının güvenliğinden şüphe etmeyecektir. Yürüyüşünü yaparken güneşin tepede olduğu zaman dilimlerinden uzak durmalısınız. Güneş çarpması ve aşırı terleme susama yaşayabilir. Solunum yolu hassasiyeti olduğu için yürüyüş veya koşu yaptığı yerin çimli ya da kumun yürüyüşte koşuda köpeğinizi rahatsız etmeyeceği yerler tercih etmelisiniz. sıcak ve soğuk havaya karşı toleransları oldukça düşüktür bu nedenle kısa ve çok egzersiz gerektirirler. Soğuk havalarda onu sıcak tutacak giysilerden rahatsız olmuyorsa giydirmeniz üşütmemesi için iyi olacaktır. 

Göz Sağlığına Dikkat Edin, Köpeklerde genel olan hastalarından korunmak için köpeğinizin temizliğine dikkat etmeniz gerekiyor. Her köpekte olabileceği gibi sizin köpeğinizde de gözyaşı lekesi denilen gözün çevresinde oluşan lekelenme olma olasılığı var.Aynı zamanda iltihaplanma ve bakteri oluşma gibi rahatsızlıklar genel olarak bu tür için çok gözüken rahatsızlıklardandır. Bu hastalığın temel nedeni gözün ve çevresinin düzenli temizlenmediğinden kaynaklanır. Bu yüzden göz çevresinde bakteri ve iltihap oluşumu gözlenebilir. Bu durum zaten oluşmuşsa;  

• Veteriner hekimden aldığınız göz lekesi için ya da bakteri oluşumunu önlemek için olan solüsyonu bir pamuk yardımıyla kullanabilirsiniz. Geçene kadar solüsyonu düzenli kullanabilirsiniz. 

Eğer böyle bir durumun önüne geçmek veya bir daha olmamasını istiyorsanız, 2 gün de bir göz çevresini ılık suyla ıslatılmış bir pamuk veya yumuşak bir bezle temizlemelisiniz.

Köpeğinizi Yalnız Kalmaya Alıştırın

French Bulldog yavru olduğu zamanlar sahiplenmişseniz, işe veya okula giderken alışveriş için dışarı çıkacakken onun için endişelenmeniz çok normal. Ama evin içinde yalnız kalmayı öğrenmeli. Her ne kadar sizinle olmak istese de siz de onu tek bırakmakta zorlansanız da alışması için bir kaç ipucu var bunlar;

• Belirli zaman dilimlerinde değil her hangi bir zaman diliminde onu bırakıp çıkın böylece sizin yanınızda olmayışınızı kendi yaptığı hareketlerle ilişkilendirmez (örn: tuvaletini yapmaması gereken yere yaptığında cezalandırdığını gibi olmayacaktır, gitmenizi normal görecektir)

• Evden çıkmadan onu yoracak oyunlar oynayarak mutlu olmasını ve ardından uyumasını sağlayabilirsiniz.

• Her gün düzenli yürüyüş ve egzersiz yapmak onun kendine güvenini ve duygularını kontrol altında tutmaya yardımcı olacaktır.

• Sakin olun ve onu bırakırken acele etmeyin böylece oda endişelenecek bir şey olmadığını hissedecektir.

Kilo Almasını Önlemeye Çalışın

Köpeğiniz French Bulldog beslenme konusunda diğer köpeklere oranla daha dikkat olmalı çünkü obezite ve kilo almaya aşırı eğilimli bir cins. Kilo alımı kontrollü olmazsa eğer obezite olur ve yaşamından çokça yıl kaybeder. Eklem problemleri ve bağırsak, mide hastalıklarına yakalanabilir. Sırt ağrılarına eklemlerde iltihaplanmaya ve sindirim problemlerine kalp ve damar hastalıklarına yakalanma ihtimali oldukça yüksek olur. Yürüyüşlerini ihmal etmemeye dikkat edilmeli ve yemek yeme saatleri düzenli olmalıdır. Yürüyüşlerinde nefes alma sıklığının nasıl olduğuna dikkat edip kilosunun solunum sıkıntısına sebep olup olmadığını anlayabilirsiniz. Eğer yemek yemesini azalmakta zorlanıyorsanız;

• Oyalanacağı oyuncaklar ile onunla zaman geçirin.

• Yemek yeme saati dışında bir şeyler atıştırmasına izin vermeyin.

Cilt Bakımı İçin Özel Zaman Harcayın, French Bulldog bakımı oldukça kolay kısa ince ve pürüzsüz tüylere sahiptir. Haftada bir kez taranması uygundur. Yumuşak uçlu plastik bir tarak kullanılabilir. Taramak için olan eldivenlerden de kullanabilirsiniz. Tüylerin temiz olması için aylık banyo yaptırmak ya da gerektiğinde banyo yaptırmak yeterlidir. Bunların haricinde asıl önemli olan kıvrımlı ir yüz hattına sahip köpeğinizin yüzündeki kıvrımlarının arasının temizliğidir. Her 2 güne bir düzenli olarak kıvrımlarının arasını temizlemeniz gerekir.

Yumuşak bir bez veya pamuk ile kıvrımların arasını temizleyip kurutun. Kıvrımlarının arasında nem birikmesi, bakteri oluşumu ve tahriş olmaya yönelik düzenli olarak bu temizliği yapın.

İletişim

French Bulldog Üretim Çiftliği

İzmir

0232 487 0149 | 0532 343 8041

Bizi Takip Edin
facebook

Şubelerimizde Kredi Kartı geçerlidir