Tarayiciniz JavaScript desteklemiyor.
French Bulldog

french bulldog yavrusu

French bulldog yavru fiyatları

French Bulldog ırkı bence anlatılabilecek kadar kolay bir ırk olduğunu düşünmüyorum. French Bull yavrusu her şeyden evvel o pörtlek gözleri ve tabiri caiz ise o şapşik bakışları insanı kendinden etmektedir. Benim evimde de 3 tane French bulldog var. Fındık, Bagira ve Şero :-). Onların enerjilerine ve ufacık boyları ile koruma yapmalarına hayran olduğumu belirtmeden geçmek istemiyorum. Akşam işten eve geldiğimde bahçede onlar ile geçirdiğim 10 dakika tüm günün stresini almakla birlikte, hayat enerjimi bir anda maksime etmeye yetmektedir. Sevgi kıskançlıklarının yanında o oyuncu ve sevimli halleri anlatılmaz yaşanır tabirini tam olarak ifade ettiğini düşünüyorum. French Bulldog ırkı tam bir aile köpeği olduğunu ve bahçeli ev ve apartman dairelerinde de rahatlıkla bakılabileceğini düşünüyorum.

satılık French bulldog yavruları

Özellikleri

Yuvarlak uçlu, dik ve yarasa benzeri kulakları ile güçlü, küçük bir Bulldog yavrusudur. Evcil hayvanlar ve köpeklerle olmayı severler ve çocuklarla iyi anlaşırlar, adaptasyon kolaylığı olan, iyi birer arkadaştırlar. Bazıları yabancılara temkinli yaklaşır ancak çoğu herkesle iyi geçinir. Kare düz kafası İngiliz bulldog ırkı kadar iri ve gösterişli değildir. Alın yuvarlaktır. Omuz yüksekliği köpeğin genel yapısı dengeli olduğu sürece önemli değildir. Omuz yüksekliği genelde omuzdan kuyruğa kadar olan uzunlukla aynıdır.

Omuz kısmı kuyruk kısmına göre daha geniş olup yumuşak, kısa ve bakımı kolay kürkü kaplan desenli, sarı, beyaz ve bu renklerin kombinasyonunda olabilir. Derisi dokununca hoş bir his verecek şekilde yumuşak ve gevşektir. Çıkık iri gözleri koyu renklidir ve dişler alt çene üst çenenin üzerine gelecek şekilde kapanır. Kuyruk ya düz ya da tirbüşonvari kıvrıktır.

Karakteri
İyi huylu ve bakımı kolay bir arkadaştır. Oyuncu ve şirin olmasının yanı sıra apartman hayatı için iyi bir bekçidir. Farelerin de acımasız avcısıdır. Tek bir kişi ile bağ kurar. Tek başına bırakılmaması gereken duygusal bir ırktır. O ufak tefek görünümün yanında rahatsız edildiklerinde savunmaya geçebilir. Genelde sahiplerini paylaşmak istemediklerinden diğer köpeklerden pek hoşlanmaz, ancak birlikte büyütülürlerse diğer ev hayvanları ile arası iyidir. Yabancılara karşı mesafelidir. Sadece yeterince olgun çocuklara tavsiye edilir. Özellikle yaşlılarla araları iyidir. Irk salyalı olabilir.

Yaşam Ortamı
İklim aşırılıklarına karşı duyarlıdır. Aşırı ısı bu köpekte kalp krizine neden olabilir. Bu nedenle serin iklimleri tercih ederler. Apartman hayatına uyumu son derece başarılıdır. Apartman yaşantısında bu ırkın günlük egzersiz ihtiyacını da giderebilmesi için ona fırsat sağlanmalıdır.

Irk Kökeni
İngiliz Bulldog ırkının minyatür versiyonu olarak İngiltere' de üretildi. 1860 yıllarında köpek yetiştiricileri bu küçük köpeklerin bazılarını Fransa' ya ithal edip onları Fransız Terrieri ile çaprazladı. Fransız yürüyüş severler arasında bu köpekler çok tutunca Fransız Bulldog ismi kabul edildi. Show' lar için ırk İngiltere' ye geri getirildiğinde İngilizler Bulldog ırkının kendi kültürlerine ait bir sembol olduğunu öne sürerek büyük tepki göstermişlerdi.

yavru fiyatı

French Bulldog yavrusu fiyatları öncelikle rengine ve şecere durumuna göre farklılıklar yansıtmaktadır. Bulldog familyasında nadiren bulunan Blue French Bulldog yavrusu fiyat olarak en yüksek olması ile birlikte diğer renklerde fiyatlar aynı konumda olduğunu söyleyebilirim. Satış fiyatları 1.700 TL ile 7.000 TL arasında farklılıklar yansıtmaktadır. Sonuç olarak evinizde çirkin pörtlek gözlü ama bir o kadar sevimli ve cana yakın bir arkadaş isti,yorsanız kesinlikle tavsiye ederim.

İletişim

French Bulldog Üretim Çiftliği

Bursa

0532 343 8041

Bizi Takip Edin

köpek kulübü instagram   köpek kulübü twitter   köpek kulübü youtube

Ana Sayfa