Tarayiciniz JavaScript desteklemiyor.

Golden Retriever

Golden Retriever

Golden Retriever Yavruları Fiyatları

Golden Retriever yavruları sevgi dolu, uslu ve zeki köpeklerdir. Kolaylıkla eğitilirler ve çocuklarla iken güvenilir ve naziktirler. sadık, kendine güvenen, tatlı ve sahibini memnun etmeye hevesli bir ırktır. Aktif, güvenilir ve mükemmel bir aile köpeğidir, itaat etmeye hazır yapısı nedeniyle itaat eğitimi onlarla çok keyifli geçer.

Bebek yüzlü golden retriever diğer hayvanlar dahil herkesle dost canlısı olduğundan ondan koruma görevi beklenmemelidir. Saldırganlık vermemelerine rağmen gelen yabancıya havlayarak haber vererek iyi bekçilik yapabilirler. İtaat yarışmalarında büyük başarı kazanmıştır. İnsandan izole edildiğinde ya da uzun süre sevdiklerinden uzak tutulduğunda yaramazlık yapmaya başlar. Çok hareketli ve ilgi isteyen köpeklerdir. İz sürme, vurulan avı geri getirme, narkotik köpeği, itaat yarışmaları yeteneklerinden sadece bir kaçıdır. Yüzmeye bayılırlar.

Golden Retriever Yavruları

Golden Retriever

golden retriever    golden retriever yavrusu

golden retriever yavrusu    golden retriever yavrusu

golden retriever yavrusu    golden retriever yavrusu

Golden Retriever fiyatları

Golden retriever fiyat, Ülkemizde bu sevimli köpeğin yavruluk döneminde baby face yani bebek yüzlü olması ve bunun yanında küt burunlu olması gibi etkenler golden retriever fiyatlarını etkilemektedir. Golden retriever köpek ırkının şecere ve renk durumunda göre 1000 TL ile 3000 TL arasında değişiklik gösterebilmektedir.

Golden retriever fiyat skalasının bu derece değişken olma nedeni içinde bulunduğumuz Cavid 19 sürecinden kaynaklı, gümrük kapılarının kapalı olması ve devamında iç piyasada arz talep konusundan yüksek seyrediyor olmasından kaynaklıdır.

Özellikleri

Golden Retriever yavru: Baby Face golden retriever ırkının seçiminde dikkat edilmesi gereken hususu köpek ilanlarında belirtildiği gibi baby face yani bebek yüzlü golden retriever yavrusu olmaları şartıdır. Golden yavruları sevgi dolu, uslu ve zeki köpeklerdir. Kolaylıkla eğitilirler ve çocuklarla iken güvenilir ve nazik olmakla birlikte kendine güvenen, tatlı ve sahibini memnun etmeye hevesli bir ırktır. Aktif, güvenilir ve mükemmel bir aile köpeğidir. İtaat etmeye hazır yapısı nedeniyle itaat eğitimi onlarla çok keyifli geçer. Diğer hayvanlar dahil herkesle dost canlısı olduğundan ondan koruma görevi beklenmemelidir. Kremden altın rengine kadar değişebilen kürküyle güzel ve sağlam yapılı bir köpektir.

Dış tüyler su geçirmez, iç tüyler ise sıktır. Kafa, uca doğru incelen, ama yine de geniş ve güçlü görünen ağız kısmı ile iridir. Dişleri makas ısırışı ile kapanır ve belirgin bir alın çıkıntısı vardır. Burun siyahtır. Gözler koyu renk, göz kenarları ile kahverengidir. Kulaklar orta büyüklükte ve düşüktür. Boyun ve baldırlar adaleli, göğüs geniştir. Kuyruk uzun ve düzdür ve genellikle kıvrık tutulmaz. Golden retriever köpek ırkının karakteristik yapısı tamamen dost canlısı olmakla birlikte, sevgi dolu, uslu ve zeki köpeklerdir. Kolaylıkla eğitilirler ve çocuklarla iken güvenilir ve naziktirler. Sadık, kendine güvenen, tatlı ve sahibini memnun etmeye hevesli bir ırktır. Aktif, güvenilir ve mükemmel bir aile köpeğidir. Golden Retriever itaat etmeye hazır yapısı nedeniyle itaat eğitimi onlarla çok keyifli geçer.

Diğer hayvanlar dahil herkesle dost canlısı olduğundan ondan koruma görevi beklenmemelidir. Saldırganlık göstermemelerine rağmen gelen yabancıya havlayarak haber vererek iyi bekçilik edebilirler. İtaat yarışmalarında büyük başarı kazanmıştır. İnsandan izole edildiğinde ya da uzun süre sevdiklerinden uzak tutulduğunda yaramazlık yapmaya başlar. Çok hareketli ve ilgi isteyen köpeklerdir. İz sürme, vurulan avı geri getirme, narkotik köpeği, itaat yarışmaları yeteneklerin den sadece bir kaçıdır.

Golden Retriever Irk kökeni: İlk defa muhtemelen sarı düz tüylü Retriever, kısa tüylü Tweed Su Spanieli, diğer spanieller ve hatta Newfoundland çaprazlanarak İngiliz Adalarında üretilmiştir. Aslında ırk showlarda başlarda "Altın Düz Tüylü" (Golden Flat-Coated) adıyla çıkarılıyordu. Golden dünyanın en popüler aile köpeklerinden biridir. Dünya üzerindeki en iyi itaat yarışmaları birincilerinin çoğu Golden Retrieverlerdir. Golden, karada ve suda iyi bir kuş avcısıdır. Mükemmel burnu sadece avını değil narkotik departmanı için uyuşturucu bulunmasında da kullanılır. İnsanı memnun etmeye eğilimi ve öğrenmeye açıklığı, bu ırka hastalar için terapi ve körler için rehber köpeklikte de büyük başarı kazandırmaktadır.

Yaşam Alanı ve Egzersiz: Yaşam alanı hareketliliği de düşünülüp geniş olmalıdırlar. Bir kangal ya da gibi yüksek gezinme ihtiyacı olmasa da rahatı için gerekecektir. Biz Veteriner Hekim olarak bağlı sistemleri onun sağlığı için sevmemekteyiz. Geniş 1,5-2 metre yükseklikte sert tel ile çevrili 60 m’2 alan barınması için uygun olacaktır. Bu alan içerisinde boyutlarına uygun bir kulübe konulmalıdır. Her köpek ırkında olduğu gibi tahsis edilen kulübeye hapsedilmemesi gerekmektedir. Kap gel türünde oyunları sevdiği için yaşam alanında bu oyunu da planlamalı. Unutmayın adı üstünde retriever yani geri getiren anlamındadır. Gayet uyumlu bir köpektir. Özellikle çocuklarla anlaşması ve çok iyi bir oyun arkadaşı olmasından dolayı tercih edilir. Hareketli olması bazen sevgi gösterisi sırasında üstünüze atlaması ve yere düşmenize sebep olabilir. Burnunu, kuyruğunu rahatça sıkabilir, hatta severken ısırabilirsiniz çok sabırlıdır. %0,5 oranda bu karaktere ters huylar da görülebilir. İnsanlardan uzak kalmak ona göre değildir. Uzun süre yalnız kaldığında psikolojisi kolay bozulabilen bir köpektir. Yaramazlıklar bu durumda başlar.

Beslenmesi: Her köpek ırkında olduğu gibi 2 aya kadar anne sütü öneriyoruz. 45 günden sonra Puppy Large Breed (Yavru büyük ırk) beslenmesine uygun kuru mamalar tercih edilmeli. Yavru mamaları özellikle büyük ırklarda 1,5 yaşına kadar kullanılmalı. Yani inşaatın temeli sağlam atılmalı. Golden retriever köpek ırkı her zaman obezite olma tehlikesine açık köpek ırkıdır. Bu nedenle de İştah problemi yaşamazsınız. Ev yemeklerine bayılırlar. İştahınız yoksa onları ev yemeklerini yerken izleyin iştahınız açılabilir, bu durum kontrol altında tutulması gereken bir durum. Bu ırk alerji, obezite, ishal, kabızlık şikâyetleri ile yoğun olarak kliniklere uğrayan köpeklerdir. Sebebi ise hayvan sahibinin kontrolünden çıkmış olmalarıdır.

Golden Retriever hakkında genel bilgiler
Yaşam Alanı ve Egzersiz: Yaşam alanı hareketliliği de düşünülüp geniş olmalıdırlar. Bir kangal ya da gibi yüksek gezinme ihtiyacı olmasa da rahatı için gerekecektir. Biz Veteriner Hekim olarak bağlı sistemleri onun sağlığı için sevmemekteyiz. Geniş 1,5-2 metre yükseklikte sert tel ile çevrili 60 m’2 alan barınması için uygun olacaktır. Bu alan içerisinde boyutlarına uygun bir kulübe konulmalıdır.

Her köpek ırkında olduğu gibi tahsis edilen kulübeye hapsedilmemesi gerekmektedir. Kap gel türünde oyunları sevdiği için yaşam alanında bu oyunu da planlamalı. Unutmayın adı üstünde retriever yani geri getiren anlamındadır. Gayet uyumlu bir köpektir. Özellikle çocuklarla anlaşması ve çok iyi bir oyun arkadaşı olmasından dolayı tercih edilir. Hareketli olması bazen sevgi gösterisi sırasında üstünüze atlaması ve yere düşmenize sebep olabilir. Burnunu, kuyruğunu rahatça sıkabilir, hatta severken ısırabilirsiniz çok sabırlıdır. %0,5 oranda bu karaktere ters huylar da görülebilir. İnsanlardan uzak kalmak ona göre değildir. Uzun süre yalnız kaldığında psikolojisi kolay bozulabilen bir köpektir. Yaramazlıklar bu durumda başlar. Beslenmesi: Her köpek ırkında olduğu gibi 2 aya kadar anne sütü öneriyoruz. 45 günden sonra Puppy Large Breed (Yavru büyük ırk) beslenmesine uygun kuru mamalar tercih edilmeli. Yavru mamaları özellikle büyük ırklarda 1,5 yaşına kadar kullanılmalı. Yani inşaatın temeli sağlam atılmalı. Golden retriever köpek ırkı her zaman obezite olma tehlikesine açık köpek ırkıdır. Bu nedenle de İştah problemi yaşamazsınız.

Ev yemeklerine bayılırlar. İştahınız yoksa onları ev yemeklerini yerken izleyin iştahınız açılabilir, bu durum kontrol altında tutulması gereken bir durum. Bu ırk alerji, obezite, ishal, kabızlık şikâyetleri ile yoğun olarak kliniklere uğrayan köpeklerdir. Sebebi ise hayvan sahibinin kontrolünden çıkmış olmalarıdır

İletişim

Golden retriever üretim çiftliği

İzmir

0232 487 0149 | 0532 343 8041

Bizi Takip Edin
facebook

Şubelerimizde Kredi Kartı geçerlidir