Golden Retriever

Golden Retriever

Golden Retriever Fiyat Yavru Sahiplenme

Golden Retriever sevgi dolu, uslu ve zeki köpeklerdir. Kolaylıkla eğitilirler ve çocuklarla birlikte naziktirler. sadık, kendine güvenen, tatlı ve sahibini memnun etmeye hevesli ırktır. Aktif aile köpeğidir, itaat etmeye hazır yapısı nedeniyle itaat eğitimi onlarla keyifli geçer.

Bebek yüzlü Golden Retriever diğer ırklar dahil herkesle dost canlısı olduğundan ondan koruma görevi beklenmemelidir. Saldırganlık vermemelerine rağmen gelen yabancıya havlayarak haber vererek iyi bekçilik yapabilirler. Yarışmalarda büyük başarı kazanmıştır. İnsandan izole edildiğinde ya da uzun süre sevdiklerinden uzak tutulduğunda yaramazlık yapmaya başlar. hareketli ve ilgi isteyen köpeklerdir. İz sürme, vurulan avı geri getirme, narkotik köpeği yarışmalarında başarılıdır.

Golden Retriever Yavruları

Golden retriever yavruları hareketli olması bazen sevgi gösterisi sırasında üstünüze atlaması ve yere düşmenize sebep olabilir. Burnunu, kuyruğunu rahatça sıkabilir, hatta severken ısırabilirsiniz sabırlıdır. %0,5 oranda bu karaktere ters huylar da görülebilir. İnsanlardan uzak kalmak ona göre değildir. Uzun süre yalnız kaldığında psikolojisi kolay bozulabilen bir köpektir. golden retriever yavru

Golden retriever yavruları yaramazlıklar bu durumda başlar. Beslenmesi: Golden retriever köpek ırkı her zaman obezite olma tehlikesine açık köpek ırkıdır. Bu nedenle de İştah problemi yaşamazsınız. golden retriever yavru

Golden Retriever Fiyat

Golden retriever fiyatları skalası ülkemizde bu sevimli köpeğin yavruluk döneminde baby face yani bebek yüzlü olması ve bunun yanında küt burunlu olması etkenler golden retriever fiyat skalasını etkilemektedir. Golden retriever ırkının şecere ve renk durumunda göre 2.500 TL ile 4.500 TL arasında değişiklik gösterebilmektedir.

Golden retriever fiyatları skalasının bu derece değişken olma nedeni içinde bulunduğumuz Cavid 19 sürecinden kaynaklı, gümrük kapılarının kapalı olması ve devamında iç piyasada arz talep konusundan yüksek seyrediyor olmasından kaynaklıdır. golden fiyat

golden retriever yavru

golden retriever fiyat

Sahiplenme

Golden retriever sahiplenme, Baby Face eçiminde dikkat edilmesi gereken fiyat skalasından önce husus ilanlarda belirtildiği şekilde baby face yani bebek yüzlü yavru olmaları şartıdır. Golden retriever yavru sevgi dolu, uslu ve zeki ırklardır. Kolaylıkla eğitilirler ve çocuklarla iken güvenilir ve nazik olmakla birlikte kendine güvenen, tatlı ve sahibini memnun etmeye hevesli ırktır. golden retriever sahiplenme

Dış tüyler su geçirmez, iç tüyler ise sıktır. Kafa, uca doğru incelen, ama yine de geniş ve güçlü görünen ağız kısmı ile iridir. Dişleri makas ısırışı gibi kapanır ve belirgin alın çıkıntısı vardır. Burun siyahtır. Gözler koyu renk, göz kenarları kahverengidir. Kulaklar orta büyüklükte ve düşüktür. Boyun ve baldırlar adaleli, göğüs geniştir. Kuyruk uzun ve düzdür ve genellikle kıvrık tutulmaz.

Golden retriever sahiplenme, diğer hayvanlar dahil herkesle dost canlısı olduğundan ondan koruma görevi beklenmemelidir. Saldırganlık göstermemelerine rağmen gelen yabancıya havlayarak haber vererek iyi bekçilik edebilirler. Yarışmalarıa büyük başarılar kazanmıştır.

Hareket Alanı ve Egzersiz: hareketliliği göz önüne alındığında geniş alana sahip olmalıdır, Yüksek gezinme ihtiyacı olmasa da rahatı için gerekecektir. Biz Veteriner Hekim olarak bağlı sistemleri onun sağlığı için sevmemekteyiz. Geniş 1,5-2 metre yükseklikte sert tel çevrili 60 m’2 alan barınması için uygun olacaktır. Bu alan içerisinde boyutlarına uygun kulübe konulmalıdır. Her ırkta olduğu şekilde tahsis edilen kulübeye hapsedilmemesi gerekmektedir. Golden yavru bebeklik döneminde ne şekilde yetiştirilirse, erişkin olduğunda aynı terbiyeyi yansıtacaktır. golden retriever sahiplenme

Kap gel türünde oyunları sevdiği için hayat alanında bu oyunu da planlamalı. Unutmayın adı üstünde retriever yani geri getiren anlamındadır. Gayet uyumlu ırk olup, özellikle çocuklarla anlaşması ve iyi oyun arkadaşı olmasından dolayı tercih edilir. Hareketli olması bazen sevgi gösterisi sırasında üstünüze atlaması ve yere düşmenize sebep olabilir. Burnunu, kuyruğunu rahatça sıkabilir, hatta severken ısırabilirsiniz, sabırlıdır. %0,5 oranda bu karaktere ters huylar da görülebilir. İnsanlardan uzak kalmak ona göre değildir. Uzun süre yalnız kaldığında psikolojisi kolay bozulabilen cinstir.

Golden beslenmesi, Her ırkta olduğu şekilde 2 aya kadar anne sütü öneriyoruz. 45 günden sonra Puppy Large Breed (Yavru büyük ırk) beslenmesine uygun kuru mamalar tercih edilmeli. Yavru mamaları özellikle büyük ırklarda 1,5 yaşına kadar kullanılmalı.

Özellikleri

Hayat Alanı ve Egzersiz: Bu ırkın hareketliliği de düşünülüp geniş olmalı yüksek gezinme ihtiyacı olmasa da rahatı için gerekecektir. Biz Veteriner Hekim olarak bağlı sistemleri onun sağlığı için sevmemekteyiz. Geniş 1,5-2 metre yükseklikte sert tel çevrili 60 m’2 alan barınması için uygun olacaktır. Bu alan içerisinde boyutlarına uygun bir kulübe konulmalıdır.

Golden retriever her yavru köpek ırkında olduğu gibi tahsis edilen kulübeye hapsedilmemesi gerekmektedir. Kap gel türünde oyunları sevdiği için kendi alanında bu oyunu da planlamalı. Unutmayın adı üstünde retriever yani geri getiren anlamındadır. Gayet uyumlu bir köpektir. Özellikle çocuklarla anlaşması ve iyi bir oyun arkadaşı olmasından dolayı tercih edilir.

Can dostu köpeğinizden zorunlu bir sebepten kaynaklı ayrı kalmanız durumunda, aile ortamında sizi beklerken strese girmeden sizi bekleyecek dönemi psikolojik anlamda yıpranmadan geçirebileceği otel hizmeti konusunda bursa köpek oteli ekibimiz, köpek eğitimi ve bomba köpekleri eğitimi ve av köpeği eğitimi konularında yarıma ihtiyaç duyduğunuz istenmeyen davranış kalıplarının düzeltilmesi sürecinde bursa köpek eğitimi ekibimiz, can dostunuzun ve sizin yanınızda olmaya çalışacaktır.

İletişim

Golden Retriever üretim çiftliği

Bursa

05323438041

Tayfun Acar

youtube köpek kulübü kanalı facebook köpek kulübü köpek kulübü

Ana Sayfa

Labrador | Border Collie | Türkiye Emlak | Maltese Terrier | Cane Corso | Doberman | Alman Kurdu