Tarayiciniz JavaScript desteklemiyor.
ingiliz bulldog

ingiliz bulldog

ingiliz bulldog yavruları fiyatları

ingiliz bulldog bu çirkin ama bir o kadar da sevimli köpek ırkını beslemek Ülkemizde sahiplenme fiyatlarından dolayı sanırım zenginlik gösterisi anlamında hissedilmektedir. Maalesef ki, ingiliz bulldog ırkının eşleşmesinden ve doğumundan dolayı hak ettiği rakamsal değerinin üstünde seyreden ingiliz bulldog fiyatları bu sevimli ırka talebi fiyatarı noktasında düşürmektedir.

Gönül ister ki bu cinsin French ırkı gibi üretimi ve doğumu rahat ve başarılı olsun ve aynı zamanda da rakamı fransız seviyesinde olsun ama, bu ırkın üreticileri bilir ki, doğum yaklaştıkça aynı zamanda sezaryen stresi de başlamaktadır. Tanıdığım üretici arkadaşım doğum zamanı olan 60 ile 65 günlük süre bitiminde strese boğulmakta, yavruların doğumundan annenin sağlığına kadar olan süreçte endişeli, duygular beslenmektedirler.

ingiliz bulldog literatürde anılan ismi ile English Bulldog ağır başlı ve asaletin temsili ırktır. İngiliz bulldog yavruları bahçeli evler için ve apartman dairesi için son derece uyumlu cinstir. İngiliz Bulldog yavrusu iri ve geniş kafasıyla sağlam ve güçlü ve son derece sadık cinstir.

ingiliz bulldog fiyatları

Ülkemizde ingiliz bulldog fiyatları skalasına etki eden faktörler eşleşmesi, üretimi ve özellikle de doğumu çok meşakkatli olmasıdır, ülkemizde ingiliz bulldog yavrusu üretimi yok denecek kadar azdır. Bundan dolayı da ingiliz bulldog fiyatları şecere durumu ve desenlerine göre 6.000 TL - 11.000 TL. arasında değişiklik gösterebilmektedir.

ingiliz bulldog fiyatları maalesef ki tüm dünyayı etkisi altına alan Pandemi sürecinde yaklaşık 2 kat artış göstermiştir. Bu fiyat artışının nedeni, dünya ülkelerinin sınırlarının kapanması, insanların evlere hapsolması ve evcil dostlara olan ilginin yoğunlaşması, fiyatları skalasındaki arz talep dengesini maalesef olumsuz etkilemiştir.

ingiliz bulldog yavruları

  ingiliz bulldog

  ingiliz bulldog yavrusu

Özellikleri

Görünümü bazen insanı korkutsa da bu sürat ifadesinin altında güvenilir ve kibar ifade yatmaktadır. Karakteristik özellikler bakımından oldukça sevimli ve kibar bu ırk geçmişinde boğa dövüşlerinde kullanıldığı için bazı durumlarda farklı tepki verebiliyor. Düşmanlarına karşı her zaman sert ve cesur yapıdan asla taviz vermez. Ona göstereceğiniz sevgi ve ilgiden kesinlikle bıkmazlar.

Mutlu olması için olmazsa olmaz etki insan sevgisidir. Yetiştirme biçiminize göre diğer köpeklere karşı duruşu değişkenlik gösterebilir. Ev hayvanları ile arasını her zaman iyi tutarak, yabancı köpeklere karşı fazla alttan alır yapıda olduğu söylenemez. Salyalı burnuyla uyurken sürekli horlar. Bahçesiz evde yaşam sürdürecekleri gibi hareketsiz ırk oldukları için bahçeye fazla gereksinim duymazlar. Çok sıcak havalardan hoşlanmayarak her zaman ılık ve soğuk iklimlerden yana seçimini yapar.

ingiliz bulldog fiyatları   english bulldog

Bakımı

ingiliz bulldog yavru ırkının kısa tüylü olması sebebiyle bakımı fazlasıyla kolaydır. Bakım yapmanız gerekirse sadece tüyleri için haftalık fırçalama seansı uygulamanız yeterli olacaktır. Kürkünde bulunan kırışık derilerin arasına yiyecekler kaçabileceği ve bu yiyeceklerin deride mantar oluşumunu tetikleyeceği için mutlaka nemli bez yardımıyla temizlenmesi gerekmektedir. Her köpekte olduğu gibi diş bakımı bu ırk içinde gereklidir. Düzenli fırçalama sonucunda ağzında oluşacak enfeksiyon risklerini engelleyebilirsiniz.

Bakım ve Sağlığı

Oldukça zahmetsiz ingiliz ırkı sizi bakım konusunda sıkıntıya sokmaz. Kısa tüylere sahip olduğundan tüy dökme konusunu dert etmezsiniz ve her hafta tüylerini taramak yeterli olacaktır. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus, yüzünü nemli bez düzenli olarak temizlemektir. Adeta ev köpeğidir, evde oldukça sakin olurlar ve ılıman havayı tercih ederler. Size sıkıntı çıkartabilecekleri tek özellikleri, tatlı horlamaları ve salyalarıdır, ne demişler "gülü seven dikenine katlanır".

ingiliz bulldog   ingiliz bulldog

Genel Bilgiler

Eski dönemlerde boğalarla güreşmeleriyle bilinen köpek cinsidir. Görünüm itibarı hiddetli ve tehditkâr bakışlara sahip olsalar da özlerinde çok güvenilir köpeklerdir. Ancak buna karşın yine de dikkatli olmada fayda vardır. Çoğu zaman yabancı misafirlere karşı hırlama içgüdüsünden kaynaklı hareket edebildiklerinden misafirlerin korkmaları onlar için tehdit algısına neden olabilir ve saldırganlaşmaya başlayabilirler.

İri ve geniş kafa yapısına sahip olan köpeklerin kafası, gözlerinin yanına kadar ulaşan yanakları ile göre çok daha geniştir. İngiliz köpek ırkının üst dudakları sarkık ve alt çeneleri ise dışa doğru çıkık bir pozisyondadır. Yuvarlak gözleri birbirinden ayrık ve koyu renkte olan bu köpeklerin kulakları, kafa yapılarına göre çok daha küçük, ince ve gül biçiminde geriye doğru kıvrıktır. Kısa kuyrukları aşağı doğru taşan cinsin kürkleri kızıl, kaplan deseni, sarı ve soluk kırmızı veya bazılarında kırmızı ile beyaz renklerinde görülebilmektedir. Türlerine göre yüzleri bazen koyu renkte olmakla birlikte kompakt ve adaleli vücudunun iki köşesinde konumlanmış, kısa bacakları dikkat çekicidir.

Ayaklarının bu özellikte olması köpeğe “paytak” bir yürüyüş sunmaktadır. Ortalama iyi bakılmaları durumunda 12 yıl kadar yaşayabilen köpek ırkı, köken olarak İngiliz’dirler. Erkeklerde ağırlık 24-25 kg. civarında, dişilerde ise 22-23 kg. dolaylarındadır. Boyları dişilerde de erkeklerde aynıdır ve ortalama 31-40 cm. boylarındadırlar. Koruma köpeği olarak kullanılan köpekler, apartman yaşamına çok zor ayak uydursalar da beslenmeyecekleri anlamına gelmez.

Sahiplerine sadık ve diğer hayvanlara karşı sıcak ve samimi tavırları ile dikkat çeken köpeklerdir. Çocuklara karşı kibar ve güvenilir hareketleriyle dikkat çeken köpek cinsi, tehdit durumunda bu sevecenliğini yitirerek  hırçın bir köpek olmaya başlar. “Koruma köpeği” olarak kullanılmalarının en büyük nedenlerinden biri de budur. Ev köpekleri ile arası iyi ancak diğer köpeklere karşı saldırgan davranabilen ırk ilgi görmeyi seven ve isteyen köpeklerdir. Bu nedenle sahiplenmeyi düşünen bir kişinin bu konuda kendine güvenmesi ve köpeğine yeteri kadar zaman ayırabileceğinden emin olmalıdır.

ingiliz bulldog

İletişim

ingiliz bulldog üretim satış merkezi

İzmir

0232 487 0149 | 0532 343 8041

Bizi Takip Edin
facebook instagram
 

Şubelerimizde Kredi Kartı geçerlidir

Ana Sayfa