İngiliz Bulldog

İngiliz Bulldog

İngiliz Bulldog Fiyatları Yavruları

İngiliz bulldog yavruları, kaslı vücudu ve iri görünümüyle tanınan bir köpek cinsidir. Aileler için popüler bir seçimdir ve dünya çapında birçok evde beslenmekle birlikte özellikleri, çok cesur ve sadık bir arkadaştır ve genellikle sahiplerini memnun etmeye bayılır.

İngiliz bulldog köpek ırkı görünümü itibari ile her ne kadar çirkin gibi görünse de son derece sevimli ve şirin görünümleri olduğunu hepimiz biliriz, ülkemizde sahiplenme fiyatlarından dolayı sanırım zenginlik gösterisi anlamında hissedilmektedir. Maalesef ki, ırkın eşleşmesinden ve doğumundan dolayı hak ettiği rakamsal değerinin üstünde seyreden ingiliz bulldog yavruları fiyatları bu sevimli ırka talebi fiyatları noktasında düşürmektedir.

bulldog ingiliz bulldog english bulldog ingiliz bulldog fiyatları english bulldog fiyat ingiliz bulldog yavruları english bulldog yavru englsih bulldog ingiliz bulldog ingiliz bulldog ingiliz bulldog ingiliz bulldog ingiliz bulldog ingiliz bulldog yavruları ingiliz bulldog fiyatları ingiliz bulldog yavruları ingiliz bulldog fiyatları ingiliz bulldog fiyatları ingiliz bulldog fiyatları ingiliz bulldog yavruları ingiliz bulldog yavru ingiliz bulldog yavruları ingiliz bulldog yavru

Gönül ister ki bu cinsin French ırkı gibi üretimi ve doğumu rahat ve başarılı olsun ve aynı zamanda da rakamı fransız seviyesinde olsun ama, bu ırkın üreticileri bilir ki, doğum yaklaştıkça aynı zamanda sezaryen stresi de başlamaktadır. Tanıdığım üretici arkadaşım doğum zamanı olan 60 - 65 günlük süre bitiminde strese boğulmakta, yavruların doğumundan annenin sağlığına kadar olan süreçte endişeli, duygular beslenmektedirler, literatürde anılan ismi ile english bulldog ağır başlı ve asaletin temsili ırktır.

İngiliz bulldog yavruları bahçeli evler ve apartman dairesi için son derece uyumlu cinstir. İngiliz Bulldog yavrusu iri ve geniş kafasıyla sağlam ve güçlü ve son derece sadık cinstir.

İngiliz Bulldog Fiyatları

Ülkemizde ingiliz bulldog fiyatları skalasına etki eden faktörler eşleşmesi, üretimi ve özellikle de doğumu çok meşakkatli olmasıdır, ülkemizde ingiliz bulldog yavru üretimi yok denecek kadar azdır. Bundan dolayı da ingiliz bulldog fiyatları aralığı şecere durumu ve desenlerine göre fiyatları 6.000 TL - 11.000 TL arasında değişiklik gösterebilmektedir.

İngiliz bulldog fiyatları konusu Maalesef ki tüm dünyayı etkisi altına alan Pandemi sürecinde yaklaşık 2 kat artış göstermiştir. Bu fiyat artışının nedeni, dünya ülkelerinin sınırlarının kapanması, insanların evlere hapsolması ve evcil dostlara olan ilginin yoğunlaşması sahiplenme fiyatları skalasındaki arz talep dengesini maalesef olumsuz etkilemiştir.

İngiliz Bulldog Yavruları

Ülkemizde ingiliz bulldog yavruları ırkına talep her geçen gün hızla artmaktadır. Özellikle ingiliz bulldog cinsinin karakteristik ve evrensel yapısının anlaşılması bu artışı olumlu yönde optimize etmiş bulunmaktadır. Irkın seçiminde en önemli faktör ırkın yetişkin olması durumunda, federasyon ırk standartlarını net olarak yansıtabilmesi gerçeğidir.

ingiliz bulldog yavru

Özellikleri

Görünümü bazen insanı korkutsa da bu sürat ifadesinin altında güvenilir ve kibar ifade yatmaktadır. Karakteristik özellikler bakımından oldukça sevimli ve kibar bu ırk geçmişinde boğa dövüşlerinde kullanıldığı için bazı durumlarda farklı tepki verebiliyor. Düşmanlarına her zaman sert ve cesur yapıdan asla taviz vermez. Ona göstereceğiniz sevgi ve ilgiden kesinlikle bıkmazlar.

Mutlu olması için olmazsa olmaz etki insan sevgisidir. Yetiştirme biçiminize göre diğer köpeklere duruşu değişkenlik gösterebilir. Ev hayvanları ile arasını her zaman iyi tutarak, yabancı köpeklere karşı fazla alttan alır yapıda olduğu söylenemez. Salyalı burnuyla uyurken sürekli horlar. Bahçesiz evde yaşam sürdürecekleri gibi hareketsiz ırk oldukları için bahçeye fazla gereksinim duymazlar. Çok sıcak havalardan hoşlanmayarak her zaman ılık ve soğuk iklimlerden yana seçimini yapar.

Bakımı

İngiliz Bulldog yavruları ırkının kısa tüylü olması sebebiyle bakımı fazlasıyla kolaydır. Yavru bakımı yapmanız gerekirse sadece tüyleri için haftalık fırçalama seansı uygulamanız yeterli olacaktır. Kürkünde bulunan kırışık derilerin arasına yiyecekler kaçabileceği ve bu yiyeceklerin deride mantar oluşumunu tetikleyeceği için mutlaka nemli bez yardımıyla temizlenmesi gerekmektedir. Her yavru köpekte olduğu gibi diş bakımı bu ırk içinde gereklidir. Düzenli fırçalama sonucunda ağzında oluşacak enfeksiyon risklerini engelleyebilirsiniz.

İngiliz Bulldog Sağlık Bilgileri

Oldukça zahmetsiz ingiliz ırkı sizi bakım konusunda sıkıntıya sokmaz. Kısa tüylere sahip olduğundan tüy dökme konusunu dert etmezsiniz ve her hafta tüylerini taramak yeterli olacaktır. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus, yüzünü nemli bez düzenli olarak temizlemektir. Adeta ev köpeğidir, evde oldukça sakin olurlar ve ılıman havayı tercih ederler. Size sıkıntı çıkartabilecekleri tek özellikleri, tatlı horlamaları ve salyalarıdır, ne demişler "gülü seven dikenine katlanır".

fiyat

Genel Bilgiler

Eski dönemlerde boğalarla güreşmeleriyle bilinen köpek cinsidir. Görünüm itibarı hiddetli ve tehditkâr bakışlara sahip olsalar da özlerinde çok güvenilir köpeklerdir. Ancak buna nazaran yine de dikkatli olmada fayda vardır. Çoğu zaman yabancı misafirlere hırlama içgüdüsünden kaynaklı hareket edebildiklerinden misafirlerin korkmaları onlar için tehdit algısına neden olabilir ve saldırganlaşmaya başlayabilirler.

İri ve geniş kafa yapısına sahip olan köpeklerin kafası, gözlerinin yanına kadar ulaşan yanakları ile göre çok daha geniştir. İngiliz köpek ırkının üst dudakları sarkık ve alt çeneleri ise dışa doğru çıkık bir pozisyondadır. Yuvarlak gözleri birbirinden ayrık ve koyu renkte olan bu köpeklerin kulakları, kafa yapılarına göre çok daha küçük, ince ve gül biçiminde geriye doğru kıvrıktır. Kısa kuyrukları aşağı doğru taşan cinsin kürkleri kızıl, kaplan deseni, sarı ve soluk kırmızı veya bazılarında kırmızı ile beyaz renklerinde görülebilmektedir. Türlerine göre yüzleri bazen koyu renkte olmakla birlikte kompakt ve adaleli vücudunun iki köşesinde konumlanmış, kısa bacakları dikkat çekicidir.

Ayaklarının bu özellikte olması köpeğe “paytak” bir yürüyüş sunmaktadır. Ortalama iyi bakılmaları durumunda 12 yıl kadar yaşayabilen köpek ırkı, köken olarak İngiliz’dirler. Erkeklerde ağırlık 24-25 kg. civarında, dişilerde ise 22-23 kg. dolaylarındadır. Boyları dişilerde de erkeklerde aynıdır ve ortalama 31-40 cm. boylarındadırlar. Koruma köpeği olarak kullanılan köpekler, apartman yaşamına çok zor ayak uydursalar da beslenmeyecekleri anlamına gelmez.

Sahiplerine sadık ve diğer hayvanlara sıcak ve samimi tavırları dikkat çeken köpeklerdir. Çocuklara karşı kibar ve güvenilir hareketleriyle dikkat çeken köpek cinsi, tehdit durumunda bu sevecenliğini yitirerek  hırçın bir köpek olmaya başlar. “Koruma köpeği” olarak kullanılmalarının en büyük nedenlerinden biri de budur. Ev köpekleri ile arası iyi ancak diğer köpeklere karşı saldırgan davranabilen ırk ilgi görmeyi seven ve isteyen köpeklerdir. Bu nedenle yavru sahiplenmeyi düşünen bir kişinin bu konuda kendine güvenmesi ve köpeğine yeteri kadar zaman ayırabileceğinden emin olmalıdır.

Güncel ingiliz bulldog yavruları fiyat bilgisi almak için iletişime geçiniz. Üretimde olan diğer yavru köpek cinsleri için sayfamızı ziyaret ediniz.

İletişim

İngiliz Bulldog Üretim Çiftliği

Bursa

05323438041

Tayfun Hoca

facebook ingiliz bulldog sayfamız instagram bursa köpek çiftliği

Ana Sayfa