ingiliz bulldog üretim çiftliği

ingiliz bulldog

ingiliz bulldog yavru fiyat özellikleri

İingiliz bulldog bu çirkin ama o kadar da sevimli köpek ırkını beslemek Ülkemizde sahiplenme yavru fiyatlarından dolayı sanırım zenginlik gösterisi anlamında hissedilmektedir. Maalesef ki, ırkın eşleşmesinden ve doğumundan dolayı hak ettiği rakamsal değerinin üstünde seyreden fiyatları bu sevimli ırka talebi fiyatları noktasında düşürmektedir.

Gönül ister ki bu cinsin French ırkı gibi yavru üretimi ve doğumu rahat ve başarılı olsun ve aynı zamanda da rakamı fransız seviyesinde olsun ama, bu ırkın üreticileri bilir ki, doğum yaklaştıkça aynı zamanda sezaryen stresi de başlamaktadır. Tanıdığım üretici arkadaşım doğum zamanı olan 60 ile 65 günlük süre bitiminde strese boğulmakta, yavruların doğumundan annenin sağlığına kadar olan süreçte endişeli, duygular beslenmektedirler.

ingiliz bulldog yavru ağır başlı ve asaletin temsili köpek ırkıdır. Bahçeli evler için ve apartman dairesi için uyumlu cinstir, Yavrusu iri ve geniş kafasıyla sağlam, güçlü ve sadıktır.

ingiliz bulldog ingiliz bulldog ingiliz bulldog ingiliz bulldog ingiliz bulldog fiyat ingiliz bulldog fiyat ingiliz bulldog fiyatları ingiliz bulldog fiyatları ingiliz bulldog yavru ingiliz bulldog yavru

ingiliz bulldog fiyat

Ülkemizde ingiliz bulldog fiyat skalasına etki eden faktörler eşleşmesi, yavru üretimi ve özellikle de doğumu çok meşakkatli olmasıdır, ülkemizde yavru üretimi yok denecek kadar az olup bundan dolayı fiyatları şecere durumu ve desenlerine göre yavru köpek fiyat skalası 6.000 TL - 11.000 TL. arasında değişiklik gösterebilmektedir.

ingiliz bulldog fiyat yükselmesi maalesef ki tüm dünyayı etkisi altına alan Pandemi sürecinde yaklaşık 2 kat artış göstermiştir. Bu artışının nedeni, dünya ülkelerinin sınırlarının kapanması, insanların evlere hapsolması ve evcil dostlara olan ilginin yoğunlaşması neticesinde doğal olarak diğer köpek ırkların da olduğu gibi ingiliz bulldog fiyat skalasınıda yükseliş yönünde etkilemiştir.

ingiliz bulldog yavru

ingiliz bulldog yavru    ingiliz bulldog yavrusu

özellikleri

Görünümü bazen insanı korkutsa da bu sürat ifadesinin altında güvenilir ve kibar ifade yatmaktadır. Karakteristik özellikler bakımından oldukça sevimli ve kibar bu ırk geçmişinde boğa dövüşlerinde kullanıldığı için bazı durumlarda farklı tepki verebiliyor. Düşmanlarına karşı her zaman sert ve cesur yapıdan asla taviz vermez. Ona göstereceğiniz sevgi ve ilgiden kesinlikle bıkmazlar.

Mutlu olması için olmazsa olmaz etki insan sevgisidir. Yetiştirme biçiminize göre diğer köpeklere karşı duruşu değişkenlik gösterebilir. Ev hayvanları ile arasını her zaman iyi tutarak, yabancı köpeklere karşı fazla alttan alır yapıda olduğu söylenemez. Salyalı burnuyla uyurken sürekli horlar. Bahçesiz evde yaşam sürdürecekleri gibi hareketsiz ırk oldukları için bahçeye fazla gereksinim duymazlar. Çok sıcak havalardan hoşlanmayarak her zaman ılık ve soğuk iklimlerden yana seçimini yapar.

ingiliz bulldog fiyat    ingiliz bulldog

ingiliz bulldog    ingiliz bulldog

Genel bilgiler

Her yaştan çocuk ile geçinebilmektedir. sadık ve iyi huyludur. Yavru eğitime oldukça açık türdür. Nadiren havlar, kendine son derece güvenen kişiliği bazen bağımsız olmasına neden olabilir. Yüksek sesle horlamaya eğilimlidir. Ruh haline göre inatçı olabilir. İyi bakılmadığı sürece kısa yaşam ömrüne sahiptir. Şiddetli şişkinliklerden muzdarip olabilir.

Görünümü bazen insanı korkutsa da bu yüz ifadesinin altında güvenilir ve kibar cins yatmaktadır. Karakteristik özellikler bakımından oldukça sevimli ve kibar olan bu ırk geçmişinde boğa dövüşlerinde kullanıldığı için bazı durumlarda farklı tepkiler verebiliyor. Düşmanlarına karşı her zaman sert ve cesur yapıdan asla taviz vermez. Yavru döneminde ona göstereceğiniz sevgi ve ilgiden hiçbir zaman bıkmazlar. Bu ırkın zaten mutlu olması için olmazsa olmaz etki insan sevgisidir. Yetiştirme biçiminize göre diğer ırklara karşı duruşu değişkenlik gösterebilir.

Diğer petler ile arasını her zaman yavru döneminde iyi tutarak, yabancı köpeklere karşı fazla alttan alır yapıda olduğu söylenemez. Salyalı burnuyla uyurken sürekli horlar. Bahçesiz evde yaşam sürdürecekleri gibi hareketsiz köpek ırkı oldukları için bahçeye fazla gereksinim duymazlar. Çok sıcak havalardan hoşlanmayarak her zaman ılık ve soğuk iklimlerden yana seçimini yapar.

Bakımı

ingiliz bulldog ırkının kısa tüylü olması sebebiyle bakımı fazlasıyla kolaydır. Bakım yapmanız gerekirse sadece tüyleri için haftalık fırçalama seansı uygulamanız yeterli olacaktır. Kürkünde bulunan kırışık derilerin arasına yiyecekler kaçabileceği ve bu yiyeceklerin deride mantar oluşumunu tetikleyeceği için mutlaka nemli bir bez yardımıyla temizlenmesi gerekmektedir. Her köpekte olduğu gibi diş bakımı bu ırk içinde gereklidir. Düzenli fırçalama sonucunda ağzında oluşacak enfeksiyon risklerini engelleyebilirsiniz.

Bakım ve Sağlığı

Yavru bakımı oldukça zahmetsiz olup sizi bakım konusunda hiçbir sıkıntıya sokmaz. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus, yüzünü nemli bez ile düzenli şekilde temizlemektir. Adeta bir ev köpeğidir, evde oldukça sakin olurlar ve ılıman havayı tercih ederler. Size sıkıntı çıkartabilecekleri tek özellikleri, tatlı horlamaları ve salyalı olmalarıdır, ne demişler "gülü seven dikenine katlanır".

İngiliz Bulldoh Irk Standartları

Tarihçesi: Geçmiş dönemlerde dövüş köpeği şeklinde kullanılmış ve daha önce benzer türler “bandogs” olarak adlandırılmış olmasına rağmen, ilk olarak 1630’lu yıllarda sınıflandırılmıştır. Aslen boğa kızdırmada kullanılmışlardır. Aynı zamanda boğalarla da dövüşmüşler fakat 1835 yılından sonra şu an bildiğimiz surat yapısını almışlardır. Şov ringine 1860 yılında girmiş ve ilerleyen yıllarda büyük kişisel değişim göstermişlerdir. Oldukça çirkin ve kavgacı görünümleriyle çelişircesine, ailenize ve arkadaşlarınıza karşı sevgi dolu, sevecen ve şefkatlidir. Büyük Britanya’nın ulusal köpeği olarak bilinirler ve İngilizlerin kararlılığı ve efsanevi John Bull ile özdeşleştirilirler.

Genel görünüm: Yumuşak kürklü, oldukça kalın derisi, boyu uzun olmayıp, geniş, güçlü ve kompak yapıya sahiptir. Vücuduna göre kafası oldukça büyük olmasına rağmen, vücudun genel simetrisini bozmaz, hareketini engellemez. Yüzü nispeten tıknaz, geniş ve yukarı eğimlidir. Basık yüzlerinde dolayı solunum sıkıntısı yaşamaktadırlar. Vücudu bodur bacakları şişman ve kaslıdır. Kaslı vücut yapısından dolayı obezite eğilimi azdır. Ön ayaklarına göre arka ayakları daha yüksek ve güçlüdür. Dişileri erkeklere kıyasla daha kısa ve küçüktürler.

Kafa yapısı: Irkın yandan bakıldığında başı yukarı bakar ve burnu tıknazdır. Baş ve alın düz. Yüzü sarkık, gevşek ve buruşuktur. Yüzü yanak kemiğinin önünden burna düz, nispeten bodur, cilt hafifçe buruşmuş olabilir. İki göz arasındaki mesafe az olmamalıdır.

Kafa bölgesi: ingiliz bulldog yavru kafatasının çevresi oldukça geniştir. Önden bakıldığında alt çene köşesinden kafatası apeksine yüksek görünür; aynı zamanda geniş ve karedir. Yüz bölgesi, Hayali olarak yüzün ortasından aşağı yönde çizgi çekildiğinde, önden bakıldığında her iki tarafında eşit şekilde simetrik olması gerekir.

Burun: Burun ve burun delikleri büyük, geniş ve siyahtır. Kesinlikle ciğer rengi kırmızı ve kahverengi değildir. Burun delikleri yatay olarak aynı hizada olacak şekilde düzgün, büyük, geniş ve açıktır.

Ağız: Ağız kısa, geniş, gözlerin kenarından ağzın kenarına kadar derin ve yukarı şikilde açıktır. Eğer varsa, burun üstü kırışıklıklar bütün kırıklı şekildedir. Bu kırışıklıklar hiçbir zaman burun yahut gözleri olumsuz olarak etkilememelidir.

Çeneler Dişler: Çeneler geniş, güçlü ve kare şeklindedir. Alt çene, önden hafifçe yukarı doğru kıvrımlıdır. Geniş ve kare çenelerde köpek dişleri arasında altı küçük ön diş vardır. Köpek dişleri geniş aralıklıdır. Önden bakıldığında, ön alt çene direk olarak üst çenenin altında ve üst çeneye paraleldir.

Gözler: Önden bakıldığında, kafatasında aşağı yönde bir yerde ve kulaklardan yeteri kadar uzaklıkta bulunur. Gözler ve gözlerin yanındaki burun kemiği, aynı çizgi üzerinde ve kırışıklıklar (furrow) düzgün açıdandır. Gözler birbirinden ayrıktır, fakat dış yanak çizgileri içerisindedir. Yuvarlak, orta büyüklükte, ne batık ne de çıkıktır, siyaha yakın derecede koyudur. İleri baktığında gözün beyaz kısmı görünmez. Belirgin göz problemleri yoktur.

Kulaklar: Yüksekte bulunur, örneğin; (önden bakıldığında) her kulağın üst köşesi, kafatasının üst köşesinde, gözlerden olabildiğince uzak, birbirinden olabildiğince ayrı yerde kafatasında bulunur. Küçük ve incedir. “Gül Kulak” düzgün yapı olup örneğin, geri ve içe katlanır, ön veya üst iç köşesi dışa ve geriye doğru eğimlidir, kulağın kıvrık yerinin içerisinden bir kısmı görünür.

Boyun: Orta derece uzunlukta, kalın, derin ve güçlüdür. Boyun, sırttan düzgün bir kavis alır. Hafif oynak, kalın, boğaz kısmından kırışık deriye sahiptir ve gerdanın her iki tarafından hafif sarma mevcuttur.

Vücut yapısı: Sırt Çizgisi: Omuzların hemen arkasından hafifçe aşağı yönde eğilir (En alçak bölüm). Omurga aniden kuyruğa doğru eğim alarak yükselerek hafif yay çizer (omuzların en yüksek noktasından daha yüksek) – Irkın en özel karakteristik özelliğidir. Göğüs: Geniş, öne çıkık ve derin. Vücut göğüs arkasından iyi kuvvetlenmiş, yuvarlak ve derindir. Göğüs ön ayaklar arasından aşağı yönlüdür. Kaburgalar düz kenarlı değildir. Düzgün yuvarlak şekildedir.

Kuyruk: Aşağıda durur. Önce düz olarak dışarı çıkık ve sonra aşağı doğru döner. Yuvarlak, yumuşak ve kuyruk saçaklardan yoksun yahut tüyleri kalındır. Orta uzunlukta – kısa – kökü kalın, uç noktaya doğru çabuk sivrilir. Aşağı doğrudur, yukarı doğru kalkan ucu yoktur. Kuyruk eksikliği, ters ya da son derece sıkı kuyrukları istenmemektedir.

Arka Ayaklar: Genel Görünüş, Ayaklar büyük ve kaslı, ön ayaklara göre orantılı olarak biraz daha uzundur. Butlardan dize doğru uzun ve kaslıdır. Diz: Dizler çok az bir şekilde vücuttan dışa doğru dönmüştür. Ayak Tarağı: Diz hafifçe aşağı doğru hafifçe eğiktir.

Arka Ayaklar: Yuvarlak ve kompakttır. Ayak parmakları kompakt ve kısa, iyi ayrılmıştır, eklemleri çıkık ve yüksek yapar. Yürüyüş ve Hareket Parmak üzerinde kısa ve hızlı adımlar atar. Ayaklar çok yukarı kalkmaz. Yağsız görüntüsü vardır. Ayaklar beraber değil tek tek hareket eder. Sağlam şekilde hareket etmesi çok önemlidir.

Kürkü: Dokusu ince, kısa, sık ve yumuşaktır (kısa ve sık olduğundan dolayı serttir.) Renk: Tek renk veya parçalı şekilde olabilir. (örneğin; Tek renk olanlarda yüzde ya da ağızda siyah maske) Sadece tek renk olanlar; (türüne özgü ve parlak olmalı) yani, brindle , kırmızı (kına rengi) ve çeşitli tonları, açık kahverengi, kum rengi  vb., beyaz ve alaca renkte olanlar (az önce belirtilen renklerden herhangi biri ve beyaz kombinasyonu). Siyah, siyahla birlikte taba rengi ve dudley renkleri standart dışıdır.

Genel Bilgiler

Bir dönem boğalarla güreşmeleriyle bilinen orklaardır. Görünüm itibariyla son derece hiddetli ve tehditkâr bakışlara sahip olsalar da özlerinde çok güvenilir köpeklerdir. Ancak buna karşın yine de dikkatli olmada fayda vardır. Çoğu zaman yabancı misafirlere karşı hırlama içgüdüsü hareket edebildiklerinden misafirlerin korkmaları onlar için tehdit algısına neden olabilir ve saldırganlaşmaya başlayabilirler. İngiliz Bulldog,  İri ve geniş kafa yapısına sahip olan köpeklerin kafası, gözlerinin yanına kadar ulaşan yanakları ile göre çok daha geniştir.

ingiliz bulldog yavru köpek ırkının üst dudakları sarkık ve alt çeneleri ise dışa doğru çıkık pozisyondadır. Yuvarlak gözleri birbirinden ayrık ve koyu renkte olan bu köpeklerin kulakları, kafa yapılarına göre çok daha küçük, ince ve gül biçiminde geriye doğru kıvrıktır. Kısa kuyrukları aşağı doğru taşan ırkın kürkleri kızıl, kaplan deseni, sarı ve soluk kırmızı veya bazılarında kırmızı ile beyaz renklerinde görülebilmektedir.

Türlerine göre yüzleri bazen koyu renkte olmakla birlikte kompakt ve adaleli vücudunun iki köşesinde konumlanmış, kısa bacakları dikkat çekicidir. Ayaklarının bu özellikte olması köpeğe “paytak” bir yürüyüş sunmaktadır. Ortalama iyi bakılmaları durumunda 12 yıl kadar yaşayabilen köpek ırkı , köken olarak İngiliz’dirler. Erkeklerde ağırlık 24-25 kg. civarında, dişilerde ise 22-23 kg. dolaylarındadır. Boyları dişilerde de erkeklerde aynıdır ve ortalama 31-40 cm. boylarındadırlar. Koruma köpeği olarak kullanılan köpekler, apartman yaşamına çok zor ayak uydursalar da beslenmeyecekleri anlamına gelmez.

Sahiplerine sadık olup, diğer hayvanlara karşı sıcak ve samimi tavırları ile dikkat çeken köpeklerdir. Çocuklara karşı kibar ve güvenilir hareketleriyle dikkat çeken köpek cinsi özellikle eğitiminde bu konuya azami hassasiyet gösterilmeli bu şekilde devam etmesi sağlanmalı, tehdit durumunda bu sevecenliğini yitirerek hırçın köpek olmaya başlar. “Koruma köpeği” olarak kullanılmalarının en büyük nedenlerinden biri de budur. Ev köpekleri ile arası iyi olan ancak diğer bazı köpeklere karşı saldırgan davranabilmek olup, ilgi görmeyi seven ve isteyen köpeklerdir.

French bulldog ırkına benzer yönleri ve mizaçlarıyla dikkat çeken ingiliz bulldog her döneminde eğlenmeyi seven hareketli köpeklerdir. Ancak yaşları ilerledikçe hantallaşmaya ve sakinleşmeye başlarlar. Horlamalarıyla nam yapmayı başaran bu köpekler, apartman hayatına uygun köpek türleridir. Ev içerisinde hareketli olmayan, bahçesi olmayan evlerde gayet rahat yaşayabilen bu köpekler, ılık iklimlere karşı daha dayanıklı köpeklerdir. Ancak çok sıcak havalarda yaşatılmaları önerilmez, çünkü serinlemede hayli zorluk çekebilmektedirler.

ingiliz bulldog

İletişim

ingiliz buulldog üretim çiftliği

Bursa

0532 343 8041

Bizi Takip Edin

facebook ingiliz bulldog sayfamız twitter bursa köpek çiftliği linkedin bursa köpek çiftliği instagram bursa köpek çiftliği youtube köpek kulübü kanalı