ingiliz bulldog yavruları

ingiliz bulldog yavru

ingiliz bulldog yavru fiyatları

Bu çirkin ama bir o kadar da sevimli ingiliz bulldog ırkını beslemek Ülkemizde rakam skalasından dolayı sanırım zenginlik gösterisi anlamında hissedilmektedir. Maalesef ki, ingiliz bulldog ırkının eşleşmesinden ve doğumundan dolayı hak ettiği rakamsal değerin üstünde seyreden satış fiyatlarından ötürü arz ve talebi düşüktür. Gönül ister ki Bulldog familyasında olan French bulldog ırkı gibi üretimi ve doğumu son derece rahat ve başarılı olsun ve aynı zamanda da rakamı fransız bulldog seviyesinde olsun ama, bu ırkın üreticileri bilir ki, doğum yaklaştıkça aynı zamanda sezaryen stresi de başlamaktadır.  Bir çok tanıdığım ingiliz bulldog üreticisi arkadaşım doğum zamanı olan 60 ile 65 günlük süre bitiminde strese boğulmakta, yavruların doğumundan annenin sağlığına kadar olan süreçte son derece endişeli, duygular beslemektedirler. 

İngiliz Bulldog literatürde anılan ismi ile English Bulldog son derece ağır başlı ve asaletin temsili bir köpek ırkıdır. ingiliz bulldog yavru bahçeli evler için ve apartman dairesi için son derece uyumlu bir köpek ırkıdır. İngiliz Bulldog yavrusu iri ve geniş kafasıyla sağlam ve güçlü ve son derece sadık bir köpektir.

ingiliz bulldog yavruları

  ingiliz bulldog yavrusu

  ingiliz bulldog yavrusu

  ingiliz-bulldog-yavrusu

  satılık ingiliz bulldog yavru fiyat

Özellikleri

İngiliz bulldog yavrusu görünümü bazen tehdit edici olsa da tamamıyla güvenilir en kibar köpeklerden biridir. Yine de istenmeyen çok az misafir bir zamanlar boğalarla dövüştürülen bu köpeklerle karşı karşıya kalmaya cesaret edebilir. İngiliz bulldog yavrusunun karakteri oldukça sevgi dolu, diğer hayvanlarla güvenilir ve çocuklara karşı kibar, düşmana karşı ise oldukça cesur ve sert olarak tanımlanır. İngiliz Bulldog Yavrusu elde edebileceği her ilgi ve sevgi kırıntısını değerlendiren insan köpekleridir. Irkın mutluluğu için insan ilgisi şarttır. Bazı Bulldoglar köpeklere karşı saldırgan davranabilir. Ev hayvanları ile arası iyidir, ancak yabancı köpekleri tol ere etmeyebilir.

ingiliz, bulldog, yavru

İngiliz Bulldog Fiyat

İngiliz Bulldog Yavru eşleşmesi, üretimi ve özellikle de doğumu çok meşakkatli olmasından dolayı , Ülkemizde İngiliz bulldog yavrusu üretimi yok denecek kadar azdır. Bundan dolayı da İngiliz Bulldog Yavrusu fiyatları şecere durumu ve desenlerine göre 3500 TL. ile 7000 TL arasında değişiklik gösterebilmektedir.

satılık ingiliz bulldog yavru   ingiliz bulldog yavru

satılık ingiliz bulldog yavru fiyatları   ingiliz bulldog yavru özellikleri

Irk Standartları

ORJİN: Büyük Britanya

Resmi Geçerli Standartların Yayın Tarihi: 13.10.2010

FCI Sınıflandırması:          Grup 2 Pinscher ve Schnauzer

KISA TARİHİ ÖZET:

Günümüzde dövüş köpeği olarak kullanılmış ve daha önce benzer türler “bandogs” olarak adlandırılmış olmasına rağmen, Bulldog ilk olarak 1630’lu yıllarda sınıflandırılmıştır.

Aslen boğa kızdırmada kullanılmışlardır. İngiliz Bulldog aynı zamanda boğalarla da dövüşmüşler fakat 1835 yılından sonra şu an bildiğimiz kısa suratlı, kısa boylu şekillerini almışlardır.

Şov ringine 1860 yılında girmiş ve ilerleyen yıllarda büyük kişisel değişim göstermişlerdir.

Oldukça çirkin ve kavgacı görünümleriyle çelişircesine, ailenize ve arkadaşlarınıza karşı sevgi dolu, sevecen ve şefkatlidir.

İngiliz Bulldoglar en eski saf ırklardandır. Büyük Britanya’nın ulusal köpeği olarak bilinirler ve İngilizlerin kararlılığı ve efsanevi John Bull ile özdeşleştirilirler.

ingiliz bulldog genel görünüm:

İngiliz Bulldog yumuşak kürklü, oldukça kalın derisi, boyu oldukça kısa, geniş, güçlü ve kompakt. Vücuduna göre kafası oldukça büyük olmasına rağmen, vücudun genel simetrisini bozmaz ya da hareketini engellemez. Yüzü nispeten kısa, geniş ve yukarı eğimlidir. Basık yüzlerinde dolayı solunum sıkıntısı yaşamaktadırlar.Vücudu kısa bacakları şişman ve kaslıdır. Kaslı vücut yapısından dolayı obezite eğilimi azdır. Ön ayaklarına göre arka ayakları daha yüksek ve güçlüdür. Dişileri erkeklere kıyasla daha kısa ve küçüktürler.

ingiliz bulldog davranış ve karakter:

Kararlılık, güç cesur, sadık, güvenilir, görünüşte sert, ama sevgi doğa sahiptirler.

kafa yapısı:

İngiliz Bulldog ırkına yandan bakıldığında başı yukarı bakar ve burnu kısadır. Baş ve alın düz. Yüzü sarkık, gevşek ve buruşuktur. Yüzü yanak kemiğinin önünden burna düz, nispeten kısa, cilt hafifçe buruşmuş olabilir. İki göz arasındaki mesafe az olmamalıdır.

kafa bölgesi:

Kafatası: Kafatasının çevresi oldukça geniştir. Önden bakıldığında alt çene köşesinden  kafatası apeksine yüksek görünür; aynı zamanda geniş ve karedir.

ingiliz bulldog yüz bölgesi:

Hayali olarak yüzün ortasından aşağı doğru bir çizgi çekildiğinde, önden bakıldığında her iki tarafında eşit bir şekilde simetrik olası gerekir.

Burun:

Burun ve burun delikleri büyük, geniş ve siyahtır. Kesinlikle ciğer rengi kırmızı ya da kahverengi değildir.Burun delikleri yatay olarak aynı hizada olacak şekilde düzgün, büyük, geniş ve açıktır.

Ağız:

Ağız kısa, geniş, gözlerin kenarından ağzın kenarına kadar derin ve yukarı doğru açıktır. Eğer varsa, burun üstü kırışıklıklar bütün ya da kırıklı şekildedir. Bu kırışıklıklar hiçbir zaman burun ya da gözleri olumsuz olarak etkilememelidir.
Kısık burun delikleri ve ağır burun üstü kırışıklıkları kabul edilemez ve ağır bir şekilde cezalandırılmalıdır.

Dudaklar:

Üst dudak sarkık, kalın, geniş ve derindir. Alt çeneyi yanlardan sarar. Fakat Alt dudakla önden birleşir ve dişler görünmez.

Çeneler/Dişler:

Çeneler geniş, güçlü ve kare şeklindedir. Alt çene, önden hafifçe yukarı doğru kıvrımlıdır. Geniş ve kare çenelerde köpek dişleri arasında altı küçük ön diş vardır. Köpek dişleri geniş aralıklıdır. Önden bakıldığında, ön alt çene direk olarak üst çenenin altında ve üst çeneye paraleldir.

Yanaklar:

Yanaklar düzgün bir şekilde yuvarlanmış ve gözlerin altından yanlara doğru genişler.

Gözler:

Önden bakıldığında, kafatasında aşağı doğru bir yerde ve kulaklardan yeteri kadar uzaklıkta bulunur. Gözler ve gözlerin yanındaki burun kemiği, aynı çizgi üzerinde ve kırışıklıkla (furrow) doğru açıdadır. Gözler birbirinden ayrıktır, fakat dış yanak çizgileri içerisindedir. Yuvarlak, orta büyüklükte, ne batık ne de çıkıktır, siyaha yakın derecede koyudur. İleri baktığında gözün beyaz kısmı görünmez. Belirgin göz problemleri yoktur.

Kulaklar:

Yüksekte bulunur, örneğin; (önden bakıldığında) her bir kulağın üst köşesi, kafatasının üst köşesinde, gözlerden olabildiğince uzak, birbirinden olabildiğince ayrı bir yerde kafatasında bulunur. Küçük ve incedir. “Gül Kulak” doğru bir yapıdır, örneğin; geri ve içe katlanır, ön ya da üst iç köşesi dışa ve geriye doğru eğimlidir, kulağın kıvrık yerinin içerisinden bir kısmı görünür.

İNGİLİZ BULLDOG BOYUN:

Orta derece uzunlukta, kalın, derin ve güçlüdür. Boyun, sırttan düzgün bir kavis alır. Hafif oynak, kalın, boğaz kısmından kırışık bir deriye sahiptir ve gerdanın her iki tarafından hafif sarma mevcuttur.

English bulldog vücut yapısı:

Sırt Çizgisi: Omuzların hemen arkasından hafifçe aşağı doğru eğilir (En alçak bölüm). Omurga aniden kuyruğa doğru eğim alarak yükselerek hafif bir yay çizer (omuzların en yüksek noktasından daha yüksek) – Irkın en özel karakteristik özelliğidir.

Sırt:

Kısa, güçlü ve omuzlardan geniştir.

Göğüs:

Geniş, öne çıkık ve derin. Vücut göğüs arkasından iyi kuvvetlenmiş, yuvarlak ve derindir. Göğüs ön ayaklar arasından aşağı doğrudur. Kaburgalar düz kenarlı değildir. Düzgün yuvarlak şekildedir.

Alt Çizgi ve Karın:

Karın sıkışmış fakat sarkık değildir.

kuyruk:

Aşağıda durur. Önce düz olarak dışarı çıkık ve sonra aşağı doğru döner. Yuvarlak, yumuşak ve kuyruk saçaklardan yoksun ya da tüyleri kalındır. Orta uzunlukta – kısa – kökü kalın, uç noktaya doğru çabuk sivrilir.  Aşağı doğrudur, yukarı doğru kalkan ucu yoktur. Kuyruk eksikliği, ters ya da son derece sıkı kuyrukları istenmemektedir.

kol ve bacaklar:

 • ön ayaklar:
 • Genel Görünüş: Ön ayaklar arka ayaklara oranla daha kısadır fakat arkayı çok yüksek gösterecek kadar ya da köpeğin hareketini kısıtlayacak kısa değildir.
 • Omuzlar: Geniş, eğimli ve derin, çok güçlüdür. Kaslı bir görüntü verir.
 • Dirsek: Dirsekler düşük ve kaburgalardan yeteri kadar uzakta durur.
 • Ön Kollar: Ön ayaklar çok kalın ve güçlü, iyi gelişmiş, ayrık, kalın, kaslı ve düz, ayak kemikleri büyük ve düzdür. Paytak ya da kıvrık değildir.
 • El Tarağı: Kısa, düz ve güçlü.
 • Ön Ayaklar: Düz ve çok hafifçe dışarı dönük. Orta büyüklükte ve orta yuvarlaklıkta. Ayak parmakları kompakt ve kalın, iyi ayrılmıştır. Eklemleri çıkık ve yüksek yapar.

Arka Ayaklar:

 • Genel Görünüş: Ayaklar büyük ve kaslı, ön ayaklara göre orantılı olarak biraz daha uzundur. Butlardan dize doğru uzun ve kaslıdır.
 • Diz: Dizler çok az bir şekilde vücuttan dışa doğru dönmüştür.
 • Ayak Tarağı: Diz hafifçe aşağı doğru hafifçe eğiktir.
 • Arka Ayaklar: Yuvarlak ve kompakttır. Ayak parmakları kompakt ve kısa, iyi ayrılmıştır, eklemleri çıkık ve yüksek yapar.

Yürüyüş ve Hareket Parmak üzerinde kısa ve hızlı adımlar atar. Ayaklar çok yukarı kalkmaz. Yağsız bir görüntüsü vardır. Ayaklar beraber değil tek tek hareket eder. Sağlam bir şekilde hareket etmesi çok önemlidir.

ingiliz bulldog kürkü:

 • Tüy: Dokusu ince, kısa, sık ve yumuşaktır (kısa ve sık olduğundan dolayı serttir.)
 • Renk: Tek renk veya parçalı şekilde olabilir. (örneğin; Tek renk olanlarda yüzde ya da ağızda siyah maske) Sadece tek renk olanlar; (türüne özgü ve parlak olmalı) yani, brindle , kırmızı (kına rengi) ve çeşitli tonları, açık kahverengi, kum rengi  vb., beyaz ve alaca renkte olanlar (az önce belirtilen renklerden herhangi biri ve beyaz kombinasyonu). Siyah, siyah ile beraber taba rengi ve dudley renkleri (ne demek tam bilmiyorum internetten baktım ama bir renk bulamadım bulan olursa hemen güncelleyelim) standart dışıdır.

ağırlık:

 • Erkekler: 25 kg.
 • Dişiler: 23 kg.

Kaynaklar
FCI: 
FCI Bulldog Standard

ingiliz bulldog yavruları fiyat   satılık ingiliz bulldog yavruları fiyatları

İletişim

İngiliz Bulldog Üretim Çiftliği

Bursa

0532 343 8041

Bizi Takip Edin

Facebook Köpek Kulübü  köpek kulübü instagram   köpek kulübü twitter   köpek kulübü youtube

Ana Sayfa