Tarayiciniz JavaScript desteklemiyor.

Jack Russell Terrier

jack russell terrier yavrusu

Jack russell terrier yavru fiyatları

Sağlam yapılı ve atletik köpek Tilki Terrieri ırkının daha az rafine haline benzemektedir. En az % 51 i beyaz olmak kaydı ile özellikle baş ve kuyrukta kızılımsı siyah, ten rengi ve kahverengi lekeler görülür. Kafatası kulak arasında genişçedir ve buruna doğru sivrilir. Alın çıkıntısı belirgin; ancak çok keskin değildir. Burun siyah ve gözler koyu renkli ve badem şeklindedir. V şeklindeki kulaklar öne doğru kıvrıktır.Jack Russell terrier yavruları esnek bir vücuda ve ortalama bir insanın elleriyle kavranabilecek nispeten dar bir göğse sahiptir. Bu onun avın peşinden kovuklara girmesine yardımcı olur. Kesik kuyruğu sırtta dik taşınır.

satılık jack russell terrier yavrusu

jack russell yavru    jack russell terrier

jack russell terrier    jack russell yavru

jack russell terrier    jack russell yavru

Jaack Russell Terrier Özellikleri

Amerikan Köpek Kulübü tarafından yakın zamanda tanınmıştır. Bu küçük, sağlam yapılı ve atletik köpek Tilki Terrieri'nin daha az rafine haline benzemektedir. En az % 51'i beyaz olmak kaydı ile özellikle baş ve kuyrukta kızılımsı siyah, ten rengi ve kahverengi lekeler görülür. Kafatası kulak arasında genişçedir ve buruna doğru sivrilir. Alın çıkıntısı belirgin; ancak çok keskin değildir. Burun siyah ve gözler koyu renkli ve badem şeklindedir. V şeklindeki kulaklar öne doğru kıvrıktır. Jack Russell esnek bir vücuda ve ortalama bir insanın elleriyle kavranabilecek nispeten dar bir göğse sahiptir. Bu onun avın peşinden kovuklara girmesine yardımcı olur. Kesik kuyruğu sırtta dik taşınır.

Köpeklerin toprak kazmaya olan düşkünlüğünü hepimiz biliriz, Jack Russel ise belki de tüm köpek cinsleri içinde en kazıcı olandır. İnanılmaz enerjik olan bu minik köpekler için “kazmak için doğmuş” bile denilebilir. Çok kalabalık bir köpek ırk grubu olan terrierlerin üyesi olan bu köpek ırkı aslında hepimize çok tanıdık gelen bir köpek zira başta Maske filminde Maske’nin köpeği Milo olmak üzere birçok filmde rol almış bir ırk. Hatta 2011 yapımı Artist filminde oynayan Uggie isimli bu köpek oyunculuğu ile insanları öylesine etkilemişti ki Uggie’ye Oscar verilmesi gerektiği söylenmişti. Tabi, hayvanların filmlerde kullanılması tartışmalı bir konu ve çoğu kez hayvanlar için hiç de keyifli bir deneyim olmuyor, bunu da belirtmemizde fayda var.  İşte karşınızda zeki, enerjik ve sevimli.

Jack Russell Terrier karakteri  : Hareketli ve yaşam dolu bir ırktır. Gözü pek ve kesinlikle korkusuzdur. Oyun oynamaya bayılır. Onu kızdırmayan ya da vurmayan çocuklarla arası iyidir. Çok zekidir; ancak inatçı ve başına buyruktur. Eğitimi güç olabilir. Diğer köpeklere karşı saldırgan olabilir. Bu nedenle yavruyken çok iyi sosyalleştirilmelidir. Bazıları bu nedenle başka köpeklerce öldürülmüştür. Güçlü bir av güdüsüne sahiptir ve diğer küçük ev hayvanları ile güvenilmemelidir. Kovalamaya ve keşfetmeye bayılır. Tasmasız serbest bırakılmamalıdır. Jack Russell kazmayı ve havlamayı sever. Yeterince meşgul edilmezse huzursuzlaşır ve eşyalara zarar verici olabilir.

Irk Kökeni : 19. yüzyılda Jack Russell adında bir rahip tarafından geliştirilmiştir. Bu ateşli küçük terrier özellikle tilki avında kullanılmaktaydı. Üreticiler çalışma kapasitesine bağlı üretim yaptıklarından dış görünüş çeşitlilik gösterir. Eski İngiliz avlarında atlara ayak uydurabilecek kadar uzun bacaklı olması gerekirdi. Enerjik ve oyuncu Jack Russell iyi bir aile köpeği olabilir.

Amerika’dan Jack Russell Terrier Kulübü aracılığıyla onlar için zaten özel bir kayıt defteri vardı. Bununla birlikte, bu köpek ırkının tanınmasını isteyen küçük bir üretici grubu vardı. Amerika Birleşik Devletleri Parson Russell Terrier Derneği’ni kurdular. Cins için AKC ebeveyn kulübü oluşturdular. 1997’de AKC, Jack Russell Terrier‘i resmen tanıdı. 2003 yılında, adı resmen Parson Russell Terrier olarak değiştirildi.

Fiziksel Yapıları

Erkeklerde Ağırlık; 6-8 kg Dişilerde Ağırlık; 6-8 kg

Erkeklerde Yükseklik; 23-38 cm Dişilerde Yükseklik; 23-33 cm

Yaşam süresi her iki cinsiyet içinde; 15-20 yıl

Fiyatları

Jack Russell terrier yavru fiyatları köpeğin fiziki görünümündeki renk dağılımına ve şecere durumuna göre değişiklik göstermekle beraber, ortalama 1000 TL ile1700 TL arasındadır.
 
İletişim

Jack Russell Terrier Üretim Çiftliği

Bursa

0532 343 8041

Bizi Takip Edin

köpek kulübü instagram   köpek kulübü twitter   köpek kulübü youtube

Ana Sayfa