Labrador

labrador

Labrador Yavruları Fiyatları

Labrador mükemmel bir aile köpeğidir. Sadık ve sevgi dolu olmasının yanında sakin bir tavrı vardır. Çocuklarla, diğer köpeklerle ve diğer hayvanlarla arası iyidir. Ayrıca çok zekidirler ve eğitilmeleri kolaydır. Labrador muhtemelen dünyanın en popüler köpek ırklarından biridir. Zeki, nazik ve sadık olmaları ile tanınırlar. Genellikle rehber köpek, arama kurtarma köpeği ve terapi köpeği olarak kullanılırlar.

Retriever familyasında en çok tercih edilen bu zeki ırk gerek apartman dairesinde aile köpeği veya bahçeli evde hem aile hem bahçe köpeği olarak bakılmasının yanında, retriever insanların yoğun olarak kullandığı topluma açık mekanlarda o sevecen tavrı ve karakteri gelenleri karşılayan rehber olarak ta kullanılabilmektedir.

Labrador retriever bu şekilde anlatmak bu ırk için kifayetsiz kalacaktır. Tanışmaya başladığınızda, hayatınızda olumlu şeylerin değiştiğini kendinizde göreceksiniz. Bu nedenle labrador yavru, retriever ırkına sayfamda başlı başına bölüm ayırmak istedim.

labrador labrador labrador labrador labrador labrador labrador labrador labrador yavru labrador yavru labrador yavru labrador yavru labrador yavru labrador yavru labrador yavru labrador fiyat labrador fiyat labrador fiyat labrador fiyat labrador fiyat labrador fiyat labrador fiyat labrador fiyat labrador fiyat labrador siyah labrador siyah labrador siyah siyah labrador labrador siyah labrador siyah

Labrador Yavruları

Labrador yavruları yavru sahiplenme kararı vermeden önce ırkın genetik ve karakteristik özelliklerinin kendi yaşam standartlarmız ile örtüştüğünü analiz etmek doğru olacaktır. Umutmayın ki belediye barınakları yaşayan bir kısım can dostları maalesef ki, bir anlık hevesle sahiplenildikten sonra kalan yaşamlarını dört duvar arasında geçirmek zorunda bırakılan yavru ve yetişkin köpek cinsleri ile doludur. Labrador yavru ırkının özeliklerinden kaynaklı beslenmesi eğitilmesi konularına hassasiyet gösterilmelidir.

labrador fiyat   labrador yavru

labrador fiyat

Labrador Fiyatları

Labrador fiyat aralığı ülkemizde bu akıllı cinsin sahiplenme fiyat konusu öncelikle renklerine ve şecere durumuna göre labrador fiyat ortalaması 3.000 TL ile 6.000 TL arasında değişiklik gösterebilmekle birlikte, içinde bulunduğumuz Pandemi sürecinde maalesef ki labrador fiyat ortalaması % 50 artış göstererek 4.500 TL ile 9.000 TL fiyat aralığında değişim göstermiştir.

Yaşanmakta olan Pandemi süreci sonrasında labrador yavru fiyatları aralığı 3.000 TL ve 6.000 TL fiyat yeniden düşeceği kanaatindeyim. Sizlerin de malum olduğunuz üzere, ülkelerin sınırlarının kapatılması ve insanların evlerine zorunlu hapsolmaları evcil hayvanlara olan talebin yükselmesine neden olmuştur. Güncel labrador fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçiniz.

Özellikleri

Labrador özellikleri itibarıyla hayatınızda olumlu yansımaların olduğunu kendinizde göreceksiniz. Bu nedenle sayfamda başlı başına özellikleri hakkında bölüm ayırmak istedim. Eğitimi, bireysel özelliklerine göre farklı eğitim müfredatları Uygulanmasını gerektirmekte olup, bünyesinde Beyaz, Siyah ve Kahverengi (çaklıt) yavru renkleri barındırmaktadır.

Labrador yavru özellikleri itibarı çocuklara karşı mükemmel iyidir. Sürekli ailesinin yanında olmak ister yani arka bahçeye bırakılıp devamlı orada duracak değildir. Yavruluk döneminde güzel sosyalleşme sağlanırsa yabancılara karşı sorunsuz şekilde ömür boyu sizi üzmeyecektir. Güçlü boyun yapısı vardır o nedenle tasmayı çekmeden ilerlemesi sağlanmalıdır ona göre eğitim aldırmanız önemlidir. İki farklı kan vardır, birisi yarışma kanalından gelmiş diğeri de av kanalından gelme. Yavru daha hareketli ve daha baskın olup, ayrıca Tüy sorunu Golden ırkına nazaran daha az yaşanmaktadır.

Labrador yavru özellikleri gereği vurulan avları getirme (aport), az da olsa bekçi köpeği gibi kullananlar vardır, körler ve sakatlara rehberlik yapan, arama kurtarma işlemlerini yapabilmesi gibi birçok özelliğe sahip cinstir. İlk defa evcil dost besleyecekler açısından, en uygun cins konumundadır. Bu zeki cinsin hem karakteri hem de dost canlısı olması nedeniyle ilk defa köpek besleyeceklere tavsiye edilmektedir. Köpeğinizi ev ya da bahçede beslemeniz mümkün.

Aynı özelliklere sahip emsal ırklara nazaran labrador fiyat aralığı son derece uygundur. Ama ben her zaman ilk defa evcil dost besleyecek kişilere bahçeli ev öneriyoruz. Bu büyük cins bunun tuvaleti ve ilerde yavru aldığınızı varsayarsak büyük ırk olacağını unutmamalısınız. Güzel kulübede yapılarak köpeğin kışında orada kalması sağlanabilir. Her ne kadar ırk özellikleri belli olsada labrador özellikleri erişkin olması durumunda olgunlaşacak kişilik yapısı tamamen sizin Ona sağlayacağınız yaşam standartları ve öğretileriniz ile doğru orantılı olup, eğitiminin farklı yapıda olduğunu unutmamak gerekir.

Labrador Yavru Eğitimi

Labrador yavru özellikleri gereği yavru eğitimine çok yatkın ve eğitilebilirlik sıralamasında 10 sıra içerisinde yer alan harika retriever cinsidir. Eğitiminde 10 sırada bulunan köpeklerin, komutları genelde 5 defa söylenmeyle anlayıp uygulayabilmektedir. Tabi bunun için azda olsa köpek beslemiş biri olmanız gerekebilmektedir ama bu şart değildir. Yarışmalara özellikleri gereği katılımı yüksek olan cins şeklinde bilinen dost yanlısıdır fakat küçükken sosyalleştirilmesi sağlanmalıdır. Ortalama yaşam süresi 10-15 yıl yaşama ömrüne sahip cinstir.

Labrador yavru her ne kadar dünyanın en zeki köpek ırklarından olsa da, O nu yaşam alanımıza dâhil edebilmemiz için bizlerin kullandığı kültürü ona adapte etmemiz gerekiyor, bu da tamamen eğitim yoluyla çözümlenecek süreçtir. Yaşadığımız dünya da biz insanlar, ihtiyaçlarını gidermek için tuvalet odalarımız, yemek ihtiyacımız karşılamak için mutfak odaları, istirahat ve uyumak için ayrı odalarımız bulunmakta ise, bu yaşam standartlarımızı öğretmemiz için evcil dostlarımıza da eğitim müfredatı gerekmektedir. Eğitimi hakkında köpek eğitimi sayfamdan ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

İletişim

Labrador üretim çiftliği

Bursa

05323438041

Tayfun Hoca

facebook labrador sayfamız instagram labrador retriever

Ana Sayfa