Labrador

labrador

Labrador Yavruları Fiyatları

Labrador mükemmel bir aile köpeğidir. Sadık ve sevgi dolu olmasının yanında sakin bir tavrı vardır. Çocuklarla, diğer köpeklerle ve diğer hayvanlarla arası iyidir. Ayrıca çok zekidirler ve eğitilmeleri kolaydır. Labrador muhtemelen dünyanın en popüler köpek ırklarından biridir. Zeki, nazik ve sadık olmaları ile tanınırlar. Genellikle rehber köpek, arama kurtarma köpeği ve terapi köpeği olarak kullanılırlar.

Retriever familyasında en çok tercih edilen bu zeki ırk gerek apartman dairesinde aile köpeği veya bahçeli evde hem aile hem bahçe köpeği olarak bakılmasının yanında, retriever insanların yoğun olarak kullandığı topluma açık mekanlarda o sevecen tavrı ve karakteri gelenleri karşılayan rehber olarak ta kullanılabilmektedir.

Labrador retriever bu şekilde anlatmak bu ırk için kifayetsiz kalacaktır. Tanışmaya başladığınızda, hayatınızda olumlu şeylerin değiştiğini kendinizde göreceksiniz. Bu nedenle labrador yavru, retriever ırkına sayfamda başlı başına bölüm ayırmak istedim.

labrador labrador labrador labrador labrador labrador labrador labrador labrador yavru labrador yavru labrador yavru labrador yavru labrador yavru labrador yavru labrador yavru labrador fiyat labrador fiyat labrador fiyat labrador fiyat labrador fiyat labrador fiyat labrador fiyat labrador fiyat labrador fiyat labrador siyah labrador siyah labrador siyah siyah labrador labrador siyah labrador siyah

Labrador Yavru

Bir labrador yavru hayal edin. Küçük, sevimli ve neşeli bir köpek cinsi. Özellikle çocuklarla harika bir uyum içindedir. Sabırlı ve dost canlısı yapısıyla çocuklara karşı oldukça anlayışlıdır. Onlarla oynamak, onları sevmek ve yürüyüşe çıkmak, onların en sevdiği aktivitelerdir. Kısa tüyleri sayesinde uzun tüy bakımı gerektirmezler, bu da onları pratik bir seçenek yapar.

Labrador yavruları aynı zamanda zeki ve eğitim için uygundur. Hızlı bir şekilde yeni komutları öğrenebilirler ve çeşitli oyunlarda aktif bir şekilde yer alabilirler. Onları eğitirken, ödül tabanlı bir yöntem kullanmak etkili olacaktır. Özveriyle onların gözünden kendi dünyanıza bakmaya çalıştığınızda, sizinle daha fazla bağ kurduğunu ve size sadık olduğunu göreceksiniz.

Labrador yavru, sadece bir ailenin evcil dostu değil, aynı zamanda harika bir can dostu ve yaşam arkadaşıdır. Sıcakkanlı ve sevecen doğaları, insanların onları kolayca sevmesini sağlar. Evinize bir labrador yavrusu getirmek, sizin için yaşamınıza heyecan ve neşe katmanın harika bir yoludur. Sevimli ve etkileyici kişilikleriyle sizi büyüleyecek harika köpeklerdir. Eğitilebilirlikleri ve oyunsever doğaları, onları mükemmel bir evcil hayvan haline getirir. Bir labrador yavru,sahip olmayı düşünüyorsanız, onunla geçireceğiniz zamanların her anını dolu dolu yaşayacağınızı garanti edebilirim. Labrador, hayatınızın en tatlı ve unutulmaz anılarını yaratacağına emin olabilirsiniz.

labrador fiyat   labrador yavru

labrador fiyat

Labrador Fiyatları

Labrador fiyatları oldukça değişkenlik göstermektedir. Ülkemizde renklerine ve şecere durumuna göre, 4000 TL ile 9000 TL arasında değişmektedir. Fakat birçok faktöre bağlı olarak bu fiyatlar değişebilmektedir. Bağlı olduğu faktörler arasında labradorun yaşı, sağlık durumu, ebeveynlerinin ırkı ve kalitesi, yetiştirildiği ortam gibi etmenler bulunmaktadır.

Bu nedenle, labrador fiyatlarının belirli bir aralık içinde olduğunu söylemek yanıltıcı olabilir. Arz talep dengesinde farklılık gözükmeside, fiyat skalasında farklılık yaratabilir. En iyi tercihi yapabilmek için güvenilir ve sorumlu bir üreticiyle bağlantı kurmak önemlidir. Labrador fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için iletişime geçmenizi tavsiye ederim.

Özellikleri

Labrador özellikleri itibarıyla hayatınızda olumlu yansımaların olduğunu kendinizde göreceksiniz. Bu nedenle sayfamda başlı başına özellikleri hakkında bölüm ayırmak istedim. Eğitimi, bireysel özelliklerine göre farklı eğitim müfredatları Uygulanmasını gerektirmekte olup, bünyesinde Beyaz, Siyah ve Kahverengi (çaklıt) yavru renkleri barındırmaktadır.

Labrador yavru özellikleri itibarı çocuklara karşı mükemmel iyidir. Sürekli ailesinin yanında olmak ister yani arka bahçeye bırakılıp devamlı orada duracak değildir. Yavruluk döneminde güzel sosyalleşme sağlanırsa yabancılara karşı sorunsuz şekilde ömür boyu sizi üzmeyecektir. Güçlü boyun yapısı vardır o nedenle tasmayı çekmeden ilerlemesi sağlanmalıdır ona göre eğitim aldırmanız önemlidir. İki farklı kan vardır, birisi yarışma kanalından gelmiş diğeri de av kanalından gelme. Yavru daha hareketli ve daha baskın olup, ayrıca Tüy sorunu Golden ırkına nazaran daha az yaşanmaktadır.

Labrador yavru özellikleri gereği vurulan avları getirme (aport), az da olsa bekçi köpeği gibi kullananlar vardır, körler ve sakatlara rehberlik yapan, arama kurtarma işlemlerini yapabilmesi gibi birçok özelliğe sahip cinstir. İlk defa evcil dost besleyecekler açısından, en uygun cins konumundadır. Bu zeki cinsin hem karakteri hem de dost canlısı olması nedeniyle ilk defa köpek besleyeceklere tavsiye edilmektedir. Köpeğinizi ev ya da bahçede beslemeniz mümkün.

Aynı özelliklere sahip emsal ırklara nazaran labrador fiyat aralığı son derece uygundur. Ama ben her zaman ilk defa evcil dost besleyecek kişilere bahçeli ev öneriyoruz. Bu büyük cins bunun tuvaleti ve ilerde yavru aldığınızı varsayarsak büyük ırk olacağını unutmamalısınız. Güzel kulübede yapılarak köpeğin kışında orada kalması sağlanabilir. Her ne kadar ırk özellikleri belli olsada labrador özellikleri erişkin olması durumunda olgunlaşacak kişilik yapısı tamamen sizin Ona sağlayacağınız yaşam standartları ve öğretileriniz ile doğru orantılı olup, eğitiminin farklı yapıda olduğunu unutmamak gerekir.

Labrador Yavru Eğitimi

Labrador yavru özellikleri gereği yavru eğitimine çok yatkın ve eğitilebilirlik sıralamasında 10 sıra içerisinde yer alan harika retriever cinsidir. Eğitiminde 10 sırada bulunan köpeklerin, komutları genelde 5 defa söylenmeyle anlayıp uygulayabilmektedir. Tabi bunun için azda olsa köpek beslemiş biri olmanız gerekebilmektedir ama bu şart değildir. Yarışmalara özellikleri gereği katılımı yüksek olan cins şeklinde bilinen dost yanlısıdır fakat küçükken sosyalleştirilmesi sağlanmalıdır. Ortalama yaşam süresi 10-15 yıl yaşama ömrüne sahip cinstir.

Labrador yavru eğitimi, her ne kadar dünyanın en zeki köpek ırklarından olsa da, O nu yaşam alanımıza dâhil edebilmemiz için bizlerin kullandığı kültürü ona adapte etmemiz gerekiyor, bu da tamamen eğitim yoluyla çözümlenecek süreçtir. Yaşadığımız dünya da biz insanlar, ihtiyaçlarını gidermek için tuvalet odalarımız, yemek ihtiyacımız karşılamak için mutfak odaları, istirahat ve uyumak için ayrı odalarımız bulunmakta ise, bu yaşam standartlarımızı öğretmemiz için evcil dostlarımıza da eğitim müfredatı gerekmektedir.

Can dostu köpeğinizden zorunlu bir sebepten kaynaklı ayrı kalmanız durumunda, aile ortamında sizi beklerken strese girmeden sizi bekleyecek dönemi psikolojik anlamda yıpranmadan geçirebileceği otel hizmeti konusunda bursa köpek oteli ekibimiz, köpek eğitimi ve bomba köpekleri eğitimi ve av köpeği eğitimi konularında yarıma ihtiyaç duyduğunuz istenmeyen davranış kalıplarının düzeltilmesi sürecinde bursa köpek eğitimi ekibimiz, can dostunuzun ve sizin yanınızda olmaya çalışacaktır.

İletişim

Labrador üretim çiftliği

Bursa

0532 343 8041

Tayfun Acar

facebook labrador yavru youtube köpek kulübü kanalı instagram labrador

Ana Sayfa

Toy Poodle | Tayfun Acar | Maltese Terrier | Cane corso | Alman Kurdu | Köpek Eğitimi | Labrador