Tarayiciniz JavaScript desteklemiyor.

Labrador Retriever

labrador retriever yavru

labrador retriever yavru fiyatları özellikleri

Labrador Retriever familyasında en çok tercih edilen bu zeki ırk gerek apartman dairesinde bir aile köpeği olarak gerek bahçeli bir evde hem aile hem bahçe köpeği olarak bakılmasının yanında, insanların yoğun olarak kullandığı topluma açık mekanlarda o sevecen tavrı ve karakteri ile gelenleri karşılayan bir rehber köpek olarak ta kullanılabilmektedir.

Labrador Yavru bu şekilde anlatmak bu ırk için kifayetsiz kalacaktır. Labrador ile ilk tanışmaya başladığınızda, hayatınızda olumlu bir çok şeyin değiştiğini kendinizde göreceksiniz. Bu nedenle bu ırka sayfamda başlı başına bir bölüm ayırmak istedim. Labrador köpek eğitimi, bireysel özelliklerine göre farklı eğitim müfredatları Uygulanmasını gerektirmektedir. Labrador Retriever bünyesinde Beyaz Labrador, Siyah Labrador ve Kahverengi (çaklıt) Labrador renkleri ile farklılık gösterebilmektedir. Labrador ile ilk tanışmaya başladığınızda, hayatınızda olumlu bir çok şeyin değiştiğini kendinizde göreceksiniz. Bu nedenle bu ırka sayfamda başlı başına bir bölüm ayırmak istedim. Labrador eğitimi, bireysel özelliklerine göre farklı eğitim müfredatları Uygulanmasını gerektirmektedir. Labrador Retriever bünyesinde Beyaz Labrador, Siyah Labrador ve Kahverengi (çaklıt) Labrador renkleri ile farklılık gösterebilmektedir.

labrador retriever fiyatları

Labrador Retriever Yavruları

labrador fiyatları labrador yavrusulabrador retriever    labrador retriever yavru

Labrador Retriever Fiyatları

Labrador retriever fiyatları ülkemizde bu akıllı ırkın satış fiyatları öncelikle renklerine ve şecere durumuna göre 1.500 TL ile 3.000 TL arasında değişiklik gösterebilmekle birlikte, içinde bulunduğumuz Pandemi sürecinde maalesef ki labrador fiyatları skalası % 200 artış göstererek 2.500 TL ile 6000 TL ile fiyat aralığında değişim göstermeye başlamıştır.

Labrador fiyatları yaşanmakta olan Pandemi süreci sonrasında labrador fiyatları 1.500 TL ile 3.000 TL fiyat aralığına geri döneceği kanaatindeyim. Sizlerin de malum olduğunuz üzere, ülkelerin sınırlarının kapatılması ve insanların evlerine zorunlu hapsolmaları evcil hayvanlara olan talebin yükselmesine neden olmuştur.

Irk Özellikleri

Labrador yavru özellikleri ile ilk tanışmaya başladığınızda, hayatınızda olumlu bir çok şeyin değiştiğini kendinizde göreceksiniz. Bu nedenle bu ırka sayfamda başlı başına bir bölüm ayırmak istedim. Labrador yavru eğitimi, bireysel özelliklerine göre farklı eğitim müfredatları Uygulanmasını gerektirmektedir. Labrador Retriever bünyesinde Beyaz Labrador, Siyah Labrador ve Kahverengi (çaklıt) Labrador renkleri ile farklılık gösterebilmektedir. Labrador ile ilk tanışmaya başladığınızda, hayatınızda olumlu bir çok şeyin değiştiğini kendinizde göreceksiniz. Bu nedenle bu ırka sayfamda başlı başına bir bölüm ayırmak istedim. Bu ırkın seçimi noktasında labrador fiyatları önceliğimiz olamamalı, önceliğimizin ırkın saflık özelliklerini net olarak yansıtıp yansıtmadığı araştırılmalıdır.

Labrador eğitimi, bireysel özelliklerine göre farklı eğitim müfredatları Uygulanmasını gerektirmektedir. Labrador Retriever bünyesinde Beyaz, Siyah ve Kahverengi (çaklıt) renkleri ile farklılık gösterebilmektedir. Oldukça sabırlı ve duygusal eğilimli bir köpek ırkıdır. Sahibine oldukça sadık ve itaat etmeye oldukça yatkın bir ırkı olup labrador yavru eğitim müfredatına düzenli riayet edilmesi durumunda erişkin olması halinde mükemmel bir itaat etme özelliğini gösterecektir. Enerji ihtiyacı fazla olduğu için hareket etmeyi çok sever. Suda oynamak onun için harika bir eğlencedir. Çocuklara karşı oldukça iyidir. Sürekli ailesinin yanında olmak ister yani arka bahçeye bırakılıp devamlı orada duracak bir ırk değildir. Yavruluk döneminde güzel bir sosyalleşme sağlanırsa yabancılara karşı sorunsuz şekilde ömür boyu sizi üzmeyecektir. Labradorlarda çok güçlü bir boyun yapısı vardır o nedenle tasmayı çekmeden ilerlemesi sağlanmalıdır ona göre eğitim aldırmanız önemlidir. Bu ırkta iki farklı kan vardır, birisi yarışma kanalından gelmiş diğeri de av kanalından gelme. Labradorlar Retriever yavrusu daha hareketli ve daha dominant bir ırk olup, ayrıca Tüy sorunu Golden retriever ırkına nazaran daha az yaşanmaktadır.

Labrador yavru özellikle esas görevi vurulan avları getirme (apot), azda olsa bekçi köpeği olarak kullananlar vardır, körler ve sakatlara rehberlik yapan köpek, arama kurtarma işlemlerini yapabilmesi gibi birçok özelliğe sahip bir ırktır. Labrador ırkını ilk Köpek Besleyecekler için Uygun mudur ? İlk defa köpek besleyecek ırklar açısından en uygun ırk konumundadır. Bu zeki köpek ırkının hem karakteri hem de dost canlısı olması nedeniyle ilk defa köpek besleyeceklere labrador ırkı köpek tavsiye edilmektedir. Köpeğinizi ev ya da bahçede beslemeniz mümkün. Ama biz her zaman köpek beslemek isteyen kişilere bahçeli bir ev öneriyoruz.Bu büyük ırk bir köpek ve bunun tuvaleti ve ilerde yavru aldığınızı varsayarsak büyük bir köpek olacağını unutmamalısınız.Güzel bir kulübede yapılarak köpeğin kışında orada kalması sağlanabilir. Labrador Retriever yavrusunun erişkin olması durumunda olgunlaşacak kişilik yapısı tamamen sizin Ona sağlayacağınız yaşam standartları ile doğru orantılıdır. Bu ırkın eğitiminin farklı bir yapıda olduğunu unutmamak gerekir.

Labrador yavru eğitimi

Labrador yavru köpek cinsi eğitime çok yatkın ve köpek eğitilebilirlik sıralamasında ilk 10 sıra içerisinde yer alan harika bir köpek cinsidir. Köpek eğitiminde ilk 10 sırada bulunan köpeklerin, komutları genelde 5 defa söylenmeyle anlayıp uygulayabilmektedir. Tabi bunun için azda olsa köpek beslemiş biri olmanız gerekebilmektedir ama bu şart değildir. Yarışmalara katılım içinde oldukça uygun bir ırk olarak bilinen bu ırk tam bir dost yanlısıdır fakat küçükken iyi bir şekilde sosyalleştirilmesi sağlanmalıdır. Labrador ırkı ortalama olarak 10-15 yıl yaşama ömrüne sahip bir ırktır.

Labrador Retriever ırkı dünyanın en zeki köpek ırkı da olsa o nu kendi modern sosyal yaşantıya adapte edebilmek için uygulamamız gereken bir sıra eğitim müfredatı bulunmaktadır. Bildiğiniz gibi ne insanoğlu ortaçağda yaşamakta ne de insanoğlunun en büyük yardımcısı köpek ırkları yaban hayatlarındadır. Değiştirilemeyecek bir gerçek var ki, biz bu sevimli canlar ile yaşamayı seviyoruz ve onlarsız bir dünya düşünemiyoruz. O halde bu sevimli dostlarımızı bizim modern yaşantıya adapte etmemiz gerekiyor.

Peki bu nasıl olacak? Tabii ki eğitim ile.

Labrador Retriever köpek ırkı her ne kadar dünyanın en zeki köpek ırklarından olsa da, O nu yaşam alanımıza dâhil edebilmemiz için bizlerin kullandığı kültürü ona adapte etmemiz gerekiyor, bu da tamamen eğitim ile çözümlenecek bir süreçtir. Yaşadığımız dünya da biz insanlar, ihtiyaçlarını gidermek için tuvalet odalarımız, yemek ihtiyacımız karşılamak için mutfak odaları, istirahat ve uyumak için ayrı odalarımız bulunmakta ise, bu yaşam standartlarımızı öğretmemiz için evcil dostlarımıza da bir eğitim müfredatı gerekmektedir. Labrador Retriever eğitimi ile alakalı köpek eğitimi sayfamdan ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

İletişim

Labrador Retriever üretim çiftliği

İzmir

0232 487 0149 | 0532 343 8041

Bizi Takip Edin
facebook

Şubelerimizde Kredi Kartı geçerlidir