Labrador Retriever

labrador retriever yavru

labrador retriever yavru fiyatları özellikleri

Retriever familyasında en çok tercih edilen labrador retriever gerek apartman dairesinde bir aile köpeği olarak gerek bahçeli bir evde hem aile hem bahçe köpeği olarak bakılmasının yanında, insanların yoğun olarak kullandığı topluma açık mekanlarda o sevecen tavrı ve karakteri ile gelenleri karşılayan bir rehber köpek olarak ta kullanılabilmektedir. Labrador Retriever bu şekilde anlatmak bu ırk için kifayetsiz kalacaktır.

Labrador ile ilk tanışmaya başladığınızda, hayatınızda olumlu bir çok şeyin değiştiğini kendinizde göreceksiniz. Bu Nedenle Labrador Retriever ırkına sayfamda başlı başına bir bölüm ayırmak istedim. Labrador eğitimi, bireysel özelliklerine göre farklı eğitim müfredatları Uygulanmasını gerektirmektedir. Labrador Retriever bünyesinde Beyaz Labrador, Siyah Labrador ve Kahverengi (çaklıt) Labrador renkleri ile farklılık gösterebilmektedir.

labrador retriever

satılık labrador retriever yavrularımız

labrador retriever    labrador retrieverlabrador retriever    labrador retriever yavrusulabrador retriever    labrador retriever yavrulabrador retriever yavrusu    labrador retriever yavrulabrador retriever    labrador retriever yavrusatılık labrador retriever yarvu    satılk labrador retrieverlabrador retriever    labrador retriever

Irk Özellikleri

labrador retriever

Labrador Retriever köpek cinsi eğitime çok yatkın ve köpek eğitilebilirlik sıralamasında ilk 10 sıra içerisinde yer alan harika bir köpek cinsidir.Köpek eğitiminde ilk 10 sırada bulunan köpeklerin, komutları genelde 5 defa söylenmeyle anlayıp uygulayabilmektedir. Tabi bunun için azda olsa köpek beslemiş biri olmanız gerekebilmektedir ama bu şart değildir.Yarışmalara katılım içinde oldukça uygun bir ırk olarak bilinen bu ırk tam bir dost yanlısıdır fakat küçükken iyi bir şekilde sosyalleştirilmesi sağlanmalıdır.Labrador ırkı ortalama olarak 10-15 yıl yaşama ömrüne sahip bir ırktır.

 

Oldukça sabırlı ve duygusal eğilimli bir köpek ırkıdır. Sahibine oldukça sadık ve itaat etmeye oldukça yatkın bir ırktır. Enerji ihtiyacı fazla olduğu için hareket etmeyi çok sever. Labrador Retriever suda oynamak onun için harika bir eğlencedir. Çocuklara karşı oldukça iyidir. Sürekli ailesinin yanında olmak ister yani arka bahçeye bırakılıp devamlı orada duracak bir ırk değildir. Labrador Retriever yavruluk döneminde güzel bir sosyalleşme sağlanırsa yabancılara karşı sorunsuz şekilde olabilir.

 

Labradorlarda çok güçlü bir boyun yapısı vardır o nedenle tasmayı çekmeden ilerlemesi sağlanmalıdır ona göre eğitim aldırmanız önemlidir. Bu ırkta iki farklı kan vardır, birisi yarışma kanalından gelmiş diğeri de av kanalından gelme. Labradorlar Retriever yavrusu daha hareketli ve daha dominant bir ırk olup, ayrıca Tüy sorunu Golden retriever ırkına nazaran daha az yaşanmaktadır.Labrador Retriever özellikleri ile esas görevi vurulan avları getirme, azda olsa bekçi köpeği olarak kullananlar vardır, körler ve sakatlara rehberlik yapan köpek, arama kurtarma işlemlerini yapabilmesi gibi birçok özelliğe sahip bir ırktır.

Labrador Retriever ırkını ilk Köpek Besleyecekler için Uygun mudur ?

İlk defa köpek besleyecek ırklar açısından en uygun ırk konumundadır. Bu zeki köpek ırkının hem  karakteri hem de dost canlısı olması nedeniyle ilk defa köpek besleyeceklere labrador ırkı köpek tavsiye edilmektedir.Köpeğinizi ev ya da bahçede beslemeniz mümkün.Ama biz her zaman köpek beslemek isteyen kişilere bahçeli bir ev öneriyoruz.Bu büyük ırk bir köpek ve bunun tuvaleti ve ilerde yavru aldığınızı varsayarsak büyük bir köpek olacağını unutmamalısınız.Güzel bir kulübede yapılarak köpeğin kışında orada kalması sağlanabilir. Labrador Retriever yavrusunun erişkin olması durumunda olgunlaşacak kişilik yapısı tamamen sizin Ona sağlayacağınız yaşam standartları ile doğru orantılıdır.  Labrador Retriever Yavrusunun Eğitiminin farklı bir yapıda olduğunu unutmamak gerekir.

Fiyatları

Ülkemizde bu akıllı ırkın satış fiyatları öncelikle renklerine ve şecere durumuna göre 1200 TL ile 3000 TL arasında değişiklik gösterebilmektedir.
 
İletişim

Labrador üretim çiftliği

Bursa

0532 343 8041

Bizi Takip Edin

köpek kulübü instagram   köpek kulübü twitter   köpek kulübü youtube

Ana Sayfa