Tarayiciniz JavaScript desteklemiyor.

Labrador Retriever

labrador retriever

Labrador retriever yavru fiyatları özellikleri

Labrador Retriever familyasında en çok tercih edilen bu zeki ırk gerek apartman dairesinde aile köpeği veya bahçeli evde hem aile hem bahçe köpeği olarak bakılmasının yanında, insanların yoğun olarak kullandığı topluma açık mekanlarda o sevecen tavrı ve karakteri gelenleri karşılayan rehber olarak ta kullanılabilmektedir.

Labrador Yavru bu şekilde anlatmak bu ırk için kifayetsiz kalacaktır. Tanışmaya başladığınızda, hayatınızda olumlu şeylerin değiştiğini kendinizde göreceksiniz. Bu nedenle bu ırka sayfamda başlı başına bölüm ayırmak istedim.

Labrador Retriever Yavruları

satılık labrador retriever yavruları

labrador fiyatları   labrador retriever

labrador retriever retriever labrador

Labrador Fiyatları

Labrador fiyatları ülkemizde bu akıllı ırkın satış fiyatları öncelikle renklerine ve şecere durumuna göre 1.500 TL  3.000 TL arasında değişiklik gösterebilmekle birlikte, içinde bulunduğumuz Pandemi sürecinde maalesef ki fiyatları skalası %200 artış göstererek 2.500 TL 6000 TL fiyat aralığında değişim göstermeye başlamıştır.

Yaşanmakta olan Pandemi süreci sonrasında labrador fiyatları  1.500 TL ile 3.000 TL fiyatları aralığına geri döneceği kanaatindeyim. Sizlerin de malum olduğunuz üzere, ülkelerin sınırlarının kapatılması ve insanların evlerine zorunlu hapsolmaları evcil hayvanlara olan talebin yükselmesine neden olmuştur.

="labrador labrador yavru

Özellikleri

Hayatınızda olumlu yansımaların olduğunu kendinizde göreceksiniz. Bu nedenle bu ırka sayfamda başlı başına bölüm ayırmak istedim.  Eğitimi, bireysel özelliklerine göre farklı eğitim müfredatları Uygulanmasını gerektirmektedir. Labrador Retriever bünyesinde Beyaz, Siyah ve Kahverengi (çaklıt) renkleri barındırmaktadır.

Çocuklara karşı oldukça iyidir. Sürekli ailesinin yanında olmak ister yani arka bahçeye bırakılıp devamlı orada duracak ırk değildir. Yavruluk döneminde güzel sosyalleşme sağlanırsa yabancılara karşı sorunsuz şekilde ömür boyu sizi üzmeyecektir. Labradorlarda çok güçlü boyun yapısı vardır o nedenle tasmayı çekmeden ilerlemesi sağlanmalıdır ona göre eğitim aldırmanız önemlidir. Bu ırkta iki farklı kan vardır, birisi yarışma kanalından gelmiş diğeri de av kanalından gelme. Labradorlar Retriever yavrusu daha hareketli ve daha baskın ırk olup, ayrıca Tüy sorunu Golden retriever ırkına nazaran daha az yaşanmaktadır.

Özellikle esas görevi vurulan avları getirme (aport), az da olsa bekçi köpeği olarak kullananlar vardır, körler ve sakatlara rehberlik yapan, arama kurtarma işlemlerini yapabilmesi gibi birçok özelliğe sahip cinstir. Labrador cinsini besleyecekler için Uygun mudur? İlk defa evcil dost besleyecekler açısından en uygun cins konumundadır. Bu zeki ırkın hem karakteri hem de dost canlısı olması nedeniyle ilk defa köpek besleyeceklere labrador tavsiye edilmektedir. Köpeğinizi ev ya da bahçede beslemeniz mümkün.

Labrador aynı özelliklere sahip emsal ırklara nazaran labrador fiyatları son derece uygundur. Ama ben her zaman ilk defa evcil dost besleyecek kişilere bahçeli ev öneriyoruz. Bu büyük cins bunun tuvaleti ve ilerde yavru aldığınızı varsayarsak büyük ırk olacağını unutmamalısınız. Güzel kulübede yapılarak köpeğin kışında orada kalması sağlanabilir. Labrador Retriever yavrusunun erişkin olması durumunda olgunlaşacak kişilik yapısı tamamen sizin Ona sağlayacağınız yaşam standartları ile doğru orantılıdır. Bu ırkın eğitiminin farklı yapıda olduğunu unutmamak gerekir.

yavru labrador

Yavru Eğitimi
Labrador yavru eğitimie çok yatkın ve eğitilebilirlik sıralamasında 10 sıra içerisinde yer alan harika köpek cinsidir. Eğitiminde 10 sırada bulunan köpeklerin, komutları genelde 5 defa söylenmeyle anlayıp uygulayabilmektedir. Tabi bunun için azda olsa köpek beslemiş biri olmanız gerekebilmektedir ama bu şart değildir. Yarışmalara katılım içinde oldukça uygun cins olarak bilinen bu ırk dost yanlısıdır fakat küçükken sosyalleştirilmesi sağlanmalıdır. Bu ırk ortalama olarak 10-15 yıl yaşama ömrüne sahip cinstir.

Labrador yavru her ne kadar dünyanın en zeki köpek ırklarından olsa da, O nu yaşam alanımıza dâhil edebilmemiz için bizlerin kullandığı kültürü ona adapte etmemiz gerekiyor, bu da tamamen eğitim yoluyla çözümlenecek süreçtir. Yaşadığımız dünya da biz insanlar, ihtiyaçlarını gidermek için tuvalet odalarımız, yemek ihtiyacımız karşılamak için mutfak odaları, istirahat ve uyumak için ayrı odalarımız bulunmakta ise, bu yaşam standartlarımızı öğretmemiz için evcil dostlarımıza da eğitim müfredatı gerekmektedir. Eğitimi hakkında köpek eğitimi sayfamdan ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

İletişim

Labrador retriever üretim satış merkezi

İzmir

0232 487 0149 | 0532 343 8041

Bizi Takip Edin
facebook youtube

Şubelerimizde Kredi Kartı geçerlidir