Tarayiciniz JavaScript desteklemiyor.

Malta Terrier

malta terrier yavrusu

malta terrier yavruları fiyatları

Malta Terrier Yavru Malta Terrieri ülkemizde bilinen ismi ile maltese terrier ırkı, sırtın yere kadar uzanan ipeksi düz beyaz kürkü ile küçük ama sağlam yapılı bir köpektir. Malta terrier ırkının alt kürkü dalgalı veya kıvırcık değildir. Parlak ve ipeksi kürkü 22 cm' e kadar uzayabilir. 

Renk beyazdır, ancak açık fildişi rengi de kabul edilebilir. Uzun düşük kulakları ve kuyruğu sık tüylerle kaplıdır. Kuyruk sırt üstünde kıvrık taşınır. Gözleri yuvarlak, koyu renkli ve göz kenarları yine koyu renklidir. Burun kısmı zarifçe uca doğru sivrileşir ve toplam kafa uzunluğunun 1/3 ünü oluşturur. Siyah bir buruna ve keskin bir alın çıkıntısına sahiptir. Malta Terrier düz sırt çizgisi ile vücut uzunluğu omuz yüksekliğine göre biraz daha fazladır. Malta Terrieri ince yapılı; ama sağlam bir köpektir.

Satılık Malta Terrier Yavruları

satılık malta terrier yavrusu    malta terrier yavrusu

satılık malta terrier yavru    malta terrier yavruları

satılık malta terrier    malta terrier fiyatları

malta terrier yavruları    satılık malta terrier yavrusu

maltese terrier yavrusumalta terrier yavru

malta terrier yavru   

malta terrier özelikleri

Bu çok eski ırk, Yunanlı filozof Theophrastus tarafından Malta'nın eski adı olan "Melita" ırkı olarak tanımlanmıştır. Minyatür spaniel ve poodle kanı karıştırılarak İtalya’da üretilmiştir. İngiltere'ye Haçlı Savaşlarından dönen şövalyelerce getirildiğine inanılmaktadır. Irk özellikle de kadınlar arasında çok yaygındır. Malta'nın Romalı Valisi Publius, Malta Terrierini o kadar severdi ki onun bir resmini yaptırmış ve adına şiir yazdırmıştır. Bu gün Malta Terrieri çok sevilen bir pet ve değerli bir yarışma köpeğidir.

Özellikleri : Malta Terrieri sırtın yere kadar uzanan ipeksi düz beyaz kürkü ile küçük; ama sağlam yapılı bir köpektir. Alt kürkü yoktur ve tüyleri dalgalı veya kıvırcık değildir. Parlak ve ipeksi kürkü 22 cm’ye kadar uzayabilir. Renk beyazdır; ancak açık fildişi rengi de kabul edilebilir. Uzun düşük kulakları ve kuyruğu sık tüylerle kaplıdır. Kuyruk sırt üstünde kıvrık taşınır. Gözleri yuvarlak, koyu renkli ve göz kenarları yine koyu renklidir. Burun kısmı zarifçe uca doğru sivrileşir ve toplam kafa uzunluğunun 1/3'ünü oluşturur. Siyah bir buruna ve keskin bir alın çıkıntısına sahiptir. Düz sırt çizgisi ile vücut uzunluğu omuz yüksekliğine göre biraz daha fazladır. Malta Terrieri ince yapılı; ama sağlam bir köpektir.

Mizaç : Malta Terrieri canlı, oyuncu ve hayat doludur. Sahibine karşı kibar, sevgi dolu ve sadıktır. Oldukça zekidir ve doğru şekilde ödüllendirilirse küçük numaralar öğrenebilir. Şüpheli durumlar karşısında iyi bir alarm köpeğidir. Diğer hayvanlarla iyi anlaşır. Malta Terrieri dışarıda oynamaya bayılır; ancak su birikintilerini sevdiğinden eve gelince banyo şart olabilir. Bu köpekler dikkatsiz, çocuklara karşı huysuz olabilir ve bazıları zor tuvalet eğitimi alır. Bazen çok yemek seçici olabilir. Bu ırka karşı fazla şımartılıp aşırı korumacı olunmamalıdır. Aksi takdirde misafirlerden sahibini kıskanabilir. Malta Terrieri apartman hayatı için idealdir. Ev içinde oldukça aktiftirler.

Sağlık : Malta terrier ırkının tüylerinde yer yer azalma olduğu zamanlarda cilti güneş yanıklarına karşı hassaslaşır. Bunun yanı sıra göz, diş ve solonum problemleri yaşayabilir. Bazılarında sindirim problemleri de görülebilir. Maltese’nin nemli alanlardan uzak tutulması gerekir; sıcak havalarda rahatsızlanabilir. Normal yiyeceklerin yanında kuru köpek bisküvileri de verebilirsiniz. Bu köpeğinizin dişlerinin sağlıklı kalmasını sağlar.

Bakımı : Yumuşak ve uzun kürkün günlük fırçalanması büyük önem taşır. Gözler ve ağız çevresi de lekelenmeye karşı her gün temizlenmelidir. Düzenli olarak kuru şampuanlama ile yıkanabilir. Kulaklar temiz tutulmalı ve düzenli olarak içerde uzayan tüyler kısaltılmalıdır. Başının üzerindeki tüyler genellikle bir toka ile toplanır. Bazı köpek sahipleri tüyleri kısa keserek bakımını kolaylaştırır. Malta Terrieri nerdeyse hiç tüy dökmez. Bu da alerjik kişiler için uygun bir seçenektir. Malta Terrier kullanımı, tarih boyunca insanlara arkadaşlık eden sadık bir dost köpek ırrkıdır.

Fiyatları

Satılık malta terrier sahiplenme fiyatları Ülkemizde erişkin olduğunda ulaşacağı standartlara göre 1800 TL ile 4000 TL arasında değişiklik göstermektedir.
İletişim

Malta Terrier üretim satış merkezi

İzmir / Bursa

0532 343 8041

facebook twitter instagram

Şubelerimizde Kredi Kartı geçerlidir