Maltese Terrier

maltese terrier

 

Maltese terrier fiyatları özellikleri yavruları

Maltese Terrier, dışarıda vakit geçirmeyi seven sevimli ve enerjik küçük bir köpektir. Başlangıçta kemirgenleri avlamak ve bekçi köpeği olmak için yetiştirildiler. Tipik olarak mutlu, tetikte bir ifadeleri vardır ve insanlara karşı son derece sevecen ve arkadaş canlısıdırlar. Maltese Terrieri, dışarıda vakit geçirmeyi seven küçük bir köpektir. Başlangıçta kemirgenleri avlamak ve mülke göz kulak olmak için yetiştirilmişler, insanlara karşı son derece sevecen ve arkadaş canlısıdırlar.

Maltese Terrier, beyaz önlüğü ve siyah noktaları olan küçük bir köpek türüdür. Bu köpeklerin bakımı kolay, uzun ve kabarık tüyleri vardır ve aynı zamanda hipoalerjeniktir. Malta Teriyerleri sevecen ve nazik tavırlarıyla bilinirler ve çocuklu evlere çok uygundurlar. Maltese Terrier, piyasadaki en küçük köpek ırklarından biridir. Bu köpeklerin bakımı kolay uzun ve kabarık tüyleri vardır ve ayrıca hipoalerjeniktirler. Bu cins, sevecen ve nazik eğilimleri ile bilinir ve çocuklu haneler için çok uygundur.

maltese terrier maltese terrier maltese terrier maltese terrier maltese terrier maltese terrier fiyat maltese terrier fiyat maltese terrier fiyat maltese terrier fiyat maltese terrier fiyat maltese terrier

maltese terrier

Maltese Terrier Fiyatları Ne Kadar?

maltese terrier fiyatları ülkemizde özelliklerinden ötürü ev içerisinde beslenen yavru köpek ırkları arasında sahiplenme fiyat ortalaması tüy dökmeme, koku yapmama ve anti alerjik özelliklerinden dolayı, aynı özelliklere sahip minyatür köpek cinslerine göre daha uygun durumdadır. Tüm dünyada ve ülkemizde insanların zorunlu evlerine hapsolmaları, ülkelerin sınırlarını kapatmalarından dolayı, bu ırka talep aniden 2 kat artmış ve doğal anlamda satılık fiyatları arz talep dengesinden kaynaklı haketmediği noktaya yükselmiştir.

satılık maltese terrier yavru fiyat aralığı 4.500 TL - 12.000 TL fiyat skalasına kadar yükseliş göstermiştir. Pandemi bitiminde ortalama maltese terrier malta terrier fiyatları skalası 4.000 TL - 8.000 TL seviyelerine gerilemiştir. Sayfamda belirttiğim fiyatları kesinlikle net olmamayıp, sektörde şahsi gözlemlerimdir.

maltese terrier fiyat

Maltese Terrier Özellikleri Nelerdir?

Malta Teriyerleri, mükemmel bir arkadaş olan küçük, zeki köpeklerdir. Canlı, aktif ve meraklıdırlar. Sahiplerine çok bağlı oldukları ve yanlarında olmayı sevdikleri için genellikle "Velcro köpekleri" olarak adlandırılırlar. Nispeten yeni bir türdürler ve 1800'lerin ortalarında Orta Avrupa'da geliştirilmiştir. Malta Teriyerleri, mükemmel bir arkadaş olan küçük, zeki köpeklerdir. Canlı, aktif ve meraklıdırlar. Sahiplerine çok bağlı oldukları ve yanlarında olmayı sevdikleri için genellikle "Velcro köpekleri" olarak adlandırılırlar. Nispeten yeni bir türdürler ve 1800'lerin ortalarında Orta Avrupa'da geliştirilmiştir.

İnsanlara düşkün olup yabancılara karşı sahibinin yanında ilk etapta kıskanç tavır gösterse de hemen anlaşmaktadır. Irkın tek eksi yönü çok konuşkan olması sizinle sürekli iletişim kurmaya çalışmasıdır. Bu özelliği kimilerine göre olumsuz gibi görünse de benim düşüncem son derece keyif verici özelliktir. Sürekli havladığı için apartman yaşantısında sorun teşkil edebilir. Tabii, eğitim ile bu durum düzeltilebilir. Sevimli ırkın özellikleri itibariyla bahçesiz evde beslenmesi için uygundur.

Malta terrier olarakta telaffuz edilen köpeğin ismi Malta’dan gelir. Minyatür ırklarda bilinenin aksine eğitimi kolaydır. En az iki bin yıl öncesine uzanan geçmişe sahip oyuncak ırklarının en eskilerinden biridir. Sanatçılar, şairler ve yazarlar bu minik köpeği Yunanistan, Roma ve Mısır'a ait eserlerde yer verdiler. Yunanlılar, köpekleri için mezarlar inşa ederken, Mısırlılar eserlerinde bu köpeğe sürekli methiyeler dizmiştir. Tarihteki önemine rağmen, teriyer kökeni kesin değildir.

maltese terrier maltese terrier

 

Maltese Terrier Yavruları

Kar beyaz görünümü siyah burnu ve kömür karası görünümlü gözleri ile Dünyanın vazgeçimez can dostu olan maltese yavruları cinsinin neden vaz geçilmez ve talebinin bu denli yüksek olduğunu anlatayım.

Öncelikle dairese beslenebilmesi yetişkin ebatları son derece uygundur. Bunun yanında köpeğe karşı hassasiyeti olan kişiler anti alerjik yapısından kaynaklı yerinde bir karar olacağı ve bahçesiz evler açısından tüy dökmeme ve koku yapmama özellikleri maltese terrier sahiplenme talebini yüksek tutmaktadır.

Özelliklerinden kaynaklı yaşam alanımıza dahil olması yönünde ince eleyip sık dokumamız gerekir. Can dostlarımız maltese malta köpek cinsi minyatür olmasından, tüy dökmemesi anti alerjik olması ve koku yapmaması özelliklerinden kaynaklı özellikle bahçesiz evler yerinde karar olacaktır, bahçede beslenmesi için uygun olmadığının dairede beslenmesi için kesinlikle uygun olduğunun bilinmesi ve bu yönde hareket edilmesi yerinde karar olacaktır.

maltese, terrier

Maltese Terrier Bakımı

Yavru bakımı hususunun göz ardı edilmemesi ve hassasiyet gösterilmelidir. Bu ırkın tüyleri beyazdır ve kesilmediği zaman oldukça uzun olabilir. Köpeğinizin tüylerini keserken ve bakımları yaparken dikkat etmeniz gereken noktaları bilmeniz gerekir.

Sahiplenme düşüncesinde insanların günlük ve haftalık rutin bakım planı yapmaları gerekir. Bu ırk her ne kadar tüy dökmeseler de sağlıklı görünüme sahip olmaları açısından kopmuş ya da ölü tüylerin vücutlarından uzaklaştırılması gerekir. Bunun içinde köpeklerin tüylerinin fırçalanması gerekir.

Bakımı konusunda gözlerin Temizliği önemlidir, Irkın fiziki özellikleri nedeniyle gözlerinden akan sıvının dikkatli şekilde temizlenmesi gerekir aksi takdirde göz ve çevresine lekeler oluşur. Hem görüntü hem sağlık açısından iyi olmayan bu durum yönünden temizliği şöyle yapmalısınız. Lekeleri oluşumunu önlemek ve geçmesi için gözleri günlük ılık suyla temizleyin ve çapakları steril pamukla bezle alın.Köpeğinize hazır su içmeye alıştırın. Mineral içeriği yüksek olan su lekelenmeye neden olabilir, bu nedenle köpeğiniz için arıtılmış şişelenmiş su alabilirsiniz.

Köpeğinizin yemek kabının beslenmeleri noktasında yıkadığınız dan emin olun. Kullanılan kabın temizliği ve yenilen yemeğin temizliği göz rahatsızlığını etkileyen enfeksiyonların köpeğinize bulaşmasını etkiler.

Malta Irk kökeni

Maltız olarak telaffuz edilen köpeğin ismi Malta’dan gelir. Minyatür ırklarda bilinenin aksine eğitimi kolaydır. En az iki bin yıl öncesine uzanan geçmişe sahip oyuncak ırklarının en eskilerinden biridir. Sanatçılar, şairler ve yazarlar bu minik köpeği Yunanistan, Roma ve Mısır'a ait eserlerde yer verdiler. Yunanlılar, can dostlarına mezarlar inşa ederken, Mısırlılar eserlerinde bu köpeğe sürekli methiyeler dizmiştir. Tarihteki önemine rağmen, teriyer kökeni kesin değildir.

Birçoğu, ırkın Spitz veya Spaniel tipi köpeklerden Akdeniz de Malta Adasında üretildiğine inanırken, diğerleri bu cinsin İtalya’da üretildiğine inanıyor. Bunun yanında bazıları da aslen Asya2 dan çıktığına ve ufak Asya cinslerinin çoğunun üretiminde rol oynadığına inanıyor. Avrupada bu ırkın burunları daha uzun Asya kökenli olanlarda burunları daha basık ve kısadır.

Sonuç olarak bahçeli ve bahçesiz evler için beslenmesi son derece uygun olan ırk, anne sütünden kesilmesini müteakip özellikle yaşamını devam ettireceği yaşam alanında modern yaşama adapte sürecinde uyması gereken kuralları "yemek, yatma ve tuvalet yeri" yavru köpeğe öğretilmelidir. Yavru köpeğin eğitim sürecinde anlayışlı, sabırlı ve en önemlisi bilgi birikimine sahip olmak son derece önemlidir.

Eğitim konusu da tamamen hassasiyet ve bilgi brikimi gerektiren bir müfredattır. Herşeyden evvel maltese terrier eğitimi yavru köpeğin yaşam alanında verilmesi önem arz etmekte olup, diğer köpek ırklarından farklı eğitim müfredatına sahip olup klasik eğitim uygulaması yerinde olmayıp her hangi bir olumlu dönüş vermeyecektir.

Maltipoo ve Morkie yavrularımız için iletişime geçiniz.

İletişim

Maltese Terrier üretim çiftlği

Bursa

05323438041

Tayfun Hoca

facebook maltese terrier instagram maltese terrier facebook maltese terrier youtube maltese terrier kanalı