Maltese Terrier

maltese terrier

maltese terrier yavru fiyatları özellikleri

Maltese Terrier, dışarıda vakit geçirmeyi seven sevimli ve enerjik küçük köpek cinsidir. Başlangıçta kemirgenleri avlamak ve bekçi köpeği olarak yetiştirildiler. Tipik olarak mutlu ifadeleri vardır ve insanlara karşı evecen ve arkadaş canlısıdırlar. Dışarıda vakit geçirmeyi seven küçük bir köpektir. Başlangıçta kemirgenleri avlamak ve mülke göz kulak olmak üzere yetiştirilmişlerdir.

Beyaz önlüğü ve siyah noktaları olan küçük köpek ırkıdır. Bu köpeklerin bakımı kolay, uzun ve kabarık tüyleri vardır ve aynı zamanda hipoalerjeniktir. Maltese terrier özellikleri, sevecen ve nazik tavırlarıyla bilinirler ve çocuklu evlere çok uygundurlar. Sektördeki en küçük köpek ırklarından biridir. Bu köpeklerin bakımı kolay uzun ve kabarık tüyleri vardır ve ayrıca hipoalerjeniktirler. Bu cins, sevecen ve nazik eğilimleri ile bilinir ve çocuklu hanelere uygun olup özellikle emsal kucak klerinin fiyatları açısından, maltese terrier fiyatları daha uygundur.

maltese terrier maltese terrier maltese terrier maltese terrier maltese terrier maltese terrier fiyat maltese terrier fiyat maltese terrier fiyat maltese terrier fiyat maltese terrier fiyat maltese terrier

maltese terrier

maltese terrier fiyatları

maltese terrier fiyatları skalası ülkemizde, cinsin özelliklerinden ötürü ev içerisinde beslenen yavru köpek ırkları arasında sahiplenme fiyat ortalaması tüy dökmeme, koku yapmama ve anti alerjik özelliklerinden dolayı, aynı özelliklere sahip minyatür köpek cinslerine göre daha uygun durumdadır.

maltese terrier fiyatları bu cinsi sahiplenme konusunda öncelikli olmamalıdır. Nedeni de maltese terrier yavru köpeğin erişkin olması durumunda erişebileceği ebatlar maltese terrier fiyatları konusundan öncelikli olmalıdır.

Maltese terrier yavru fiyatları skalası 4.000 TL - 9.000 TL aralığında seyretmektedir.

maltese terrier fiyat

maltese terrier yavru

Maltese terrier yavru kar beyaz görünümü siyah burnu ve kömür karası görünümlü gözleri ile Dünyanın vazgeçimez can dostu olan maltese terrier yavru cinsinin neden vaz geçilmez ve talebinin bu denli yüksek olduğunu anlatayım.

Öncelikle dairese beslenebilmesi yetişkin ebatları son derece uygundur. Bunun yanında köpeğe karşı hassasiyeti olan kişiler anti alerjik yapısından kaynaklı yerinde karar olacağı ve bahçesiz evler açısından tüy dökmeme ve koku yapmama özellikleri maltese terrier sahiplenme talebini yüksek tutmaktadır.

Özelliklerinden kaynaklı yaşam alanımıza dahil olması yönünde ince eleyip sık dokumamız önemlidir. Can dostlarımız maltese malta köpek cinsi minyatür olmasından, tüy dökmemesi anti alerjik olması ve koku yapmaması özelliklerinden kaynaklı özellikle bahçesiz evler yerinde karar olacaktır, bahçede beslenmesi uygun olmadığının dairede beslenmesi kesinlikle uygun olduğunun bilinmesi ve bu yönde hareket edilmesi yerinde karar olacaktır.

maltese terrier

maltese terrier özellikleri

Maltese terrier yavru mükemmel ve sadık arkadaş olan küçük, zeki köpeklerdir. Canlı, aktif ve meraklıdırlar. Sahiplerine çok bağlı oldukları ve yanlarında olmayı sevdikleri genellikle "Velcro köpekleri" olarak adlandırılırlar. Nispeten yeni bir türdürler ve 1800'lerin ortalarında Orta Avrupa'da geliştirilmiştir. Malta Teriyerleri, mükemmel bir arkadaş olan küçük, zeki köpeklerdir. Canlı, aktif ve meraklıdırlar.

maltese terrier özellikleri nin başında , insanlara düşkün olup yabancılara karşı sahibinin yanında ilk etapta kıskanç tavır gösterse de hemen anlaşmaktadır. Irkın tek eksi yönü çok konuşkan olması sizinle sürekli iletişim kurmaya çalışmasıdır. Bu özelliği kimilerine göre olumsuz gibi görünse de benim düşüncem son derece keyif verici özelliktir. Sürekli havladığı için apartman yaşantısında sorun teşkil edebilir. Tabii, eğitim ile bu durum düzeltilebilir. Sevimli ırkın özellikleri itibariyla bahçesiz evde beslenmesi uygundur.

Maltese terrier yavru özellikleri minyatür ırklarda bilinenin aksine eğitimi kolaydır. En az iki bin yıl öncesine uzanan geçmişe sahip oyuncak ırklarının en eskilerinden biridir. Sanatçılar, şairler ve yazarlar bu minik köpeği Yunanistan, Roma ve Mısır'a ait eserlerde yer verdiler. Yunanlılar, köpekleri için mezarlar inşa ederken, Mısırlılar eserlerinde bu köpeğe sürekli methiyeler dizmiştir. Tarihteki önemine rağmen, teriyer kökeni kesin değildir.

 maltese terrier

malta teriyer bakımı

Maltese terrier yavru bakımı hususunun göz ardı edilmemesi ve hassasiyet gösterilmelidir. Bu ırkın tüyleri beyazdır ve kesilmediği zaman oldukça uzun olabilir. Köpeğinizin tüylerini keserken ve bakımları yaparken dikkat etmeniz gereken noktaları bilmeniz önemlidir. Sahiplenme düşüncesinde insanların günlük ve haftalık rutin bakım planı yapmaları gerekir. Bu ırk her ne kadar tüy dökmeseler de sağlıklı görünüme sahip olmaları açısından kopmuş ya da ölü tüylerin vücutlarından uzaklaştırılması şarttır. Bunun içinde köpeklerin tüylerinin fırçalanması gerekir.

maltese terrier özellikleri konusunda gözlerin Temizliği önemlidir, Irkın fiziki özellikleri nedeniyle gözlerinden akan sıvının dikkatli şekilde temizlenmesi gerekir aksi takdirde göz ve çevresine lekeler oluşur. Hem görüntü hem sağlık açısından iyi olmayan bu durum yönünden temizliği şöyle yapmalısınız. Lekeleri oluşumunu önlemek ve geçmesi gözleri günlük ılık suyla temizleyin ve çapakları steril pamukla bezle alın.Köpeğinize hazır su içmeye alıştırın. Mineral içeriği yüksek olan su lekelenmeye neden olabilir, bu nedenle köpeğinize arıtılmış şişelenmiş su alabilirsiniz.

Köpeğinizin yemek kabının beslenmeleri noktasında yıkadığınız dan emin olun. Kullanılan kabın temizliği ve yenilen yemeğin temizliği göz rahatsızlığını etkileyen enfeksiyonların köpeğinize bulaşmasını etkiler.

maltese terrier yavru

maltese terrier fiyatları hakkında güncel bilgi almak için bizimle lütfen iletişime geçiniz.

İletişim

maltese terrier üretim çiftlği

Bursa

05323438041

Tayfun Hoca

facebook maltese terrier facebook maltese terrier youtube maltese terrier kanalı