Tarayiciniz JavaScript desteklemiyor.

Minyatür Schnauzer

minyatür schnazuer

Minyatür Schnauzer Yavru Fiyatları

Minyatür Schnauzer kare şeklinde küçük vücudu, uzun dikdörtgen şeklinde kafatası, belirgin sakal, bıyık ve kaş oluşumu, karakterize ve farklı kürk yapısıyla dikkat çeken köpek ırkıdır. Kalın, çıkıntılı kaşlar ve bıyıklar genellikle kafatasının şeklini vurgulayacak biçimde kesilerek şekillendirilir.  Ön bacakları oldukça düzdür. Genellikle kuyruk kısa kesilir. Kulaklar doğal bırakıldığında öne doğru kıvrılarak düşer. Kesileceği zaman dik duracak şekilde olması tercih edilir. Uzun burun yapısı vardır, burun ucu siyah renktedir. Gözleri oval şeklinde ve koyu renklidir.

İki tabakadan oluşan kaba yapılı kürkü, kırçıl, siyah, beyaz veya siyah ve gümüş renklerinde olabilir, kırçıl, siyah ve beyaz tüylerin birlikteliğinden oluşur, beyaz tüyler siyah bantlıdır. Bu renk varyasyonunun olabilecek tonları koyu demir grisinden, gümüş rengine kadar değişen şekillerde olabilir. Kırçıl olanlarda alt tüy tabakası boz renkte olabilir, ancak gri olması tercih edilir. Yüz bölgesindeki tüylerin daha koyu maske oluşturması ve kaşların, sakalların, boyun, göğüs, karın, kuyruk altı ve bacakların iç kısımlarının ise daha açık tonda olması istenen özelliktir.

Minyatür Schnauzer Yavruları

minyatür schnauzzer yavruları

minyatür schnauzer fiyatları schnauzer minyaatür yavru

Minyatür Schnauzer Fiyatları

Minyatür schnauzer fiyatları, Tüy dökmeyen koku yapmayan ve antialerjik yapısı nadir özel ırklar arasında olan cins ülkemizde hak ettiği şekilde tanınmadığını düşünüyorum. Ülkemizde minyatür schnauzer fiyat skalası 3.000 TL ile 6.000 TL arasında seyretmektedir.

Minyatür schnauzer fiyatları skalasını etkileyen faktörlerin başında ırkın şecere durumu ve renk farklılıklarındaki talep etkilidir. Fiyatları maalesef ki günümüze asıl etkileyen neden içinde bulunduğumuz Pandemi süreci olmuştur.

Pandemi sürecinde tüm dünyada insanların zorunlu olarak evlerine kapanmaları, monotonlaşan yaşamlarında yeni bir dost arıyor olmaları ve minyatür schnauzer ıkının çok az ırkta görülen özelliklerinin bulunması bu ırka talebi artırmıştır. Bu olumsuz süreçte fiyat skalası %200 yükseliş göstererek fiyatlarını 5.000 TL 12.000 TL aralığına yükselmesine neden olmuştur.

Özellikleri

Sevecen, zeki, itaatkâr ve cana yakındır. Uygun şekilde sosyalleştirilirse yabancılarla ve diğer köpeklerle iyi anlaşır, her şekilde yaşam koşullarına uyum sağlayabilecek uyumlu ırkdır. Oyuncu, canlı ve neşeli yapısıyla çocuklar için mükemmel oyun arkadaşıdır. Sahibine bağlıdır, birlikte zaman geçirmek ve ilgiyi üzerinde toplamak ister.

Bakımı Beslenmesi Eğitimi
Bakımı, ırkının bakımı ne az ne çok ilgi gerektirir. Ev içerisindeki sarf ettiği enerji günlük kondisyonu için yeterli olacaktır, lakin Onun evimizin dışında doğal ortamda dolaşması da faydalı olacaktır. Tüylerinin düzenli olarak tımar edilmesi gerekir. Yavruluk döneminde özellikle organik beslenmesi her zaman ileriye dönük faydalı olmuştur. Şahsi düşüncem 4. ayından itibaren kuru mama yerine kendi imkanlarımızla hazırlanacak gıdaların verilmesi faydalı olacağı kanaatindeyim. Özellikle kuru mamaların muhteviyatında bulunan kimyasal katkıların metabolizması için çok da fayda sağlayacağını düşünmüyorum.

Beslenmesi, yavrularının özellikle 3 ila 6 ay arasında verilecek ve kulaklarının dikleşmesi kemik yapısının istenilen standartlarda olması için takviye olarak verilecek kalsiyum tabletleri yerine her hafta 1 defa 1 kibrit kutusu büyüklüğünde beyaz peynir verilmesi ve kendi imkanlarımızla hazırladığımız gıdaların üzerine 1 tatlı kaşığı sade yoğurt takviyesi sağlıklı olacağı düşüncesindeyim.

Diş değişimi sürecinde suni kemikler yerine mahalle kasabından alınacak kemikler, özellikle besleyiciliği açısından ve diş ve damak kaşıntı gidermesi açısından ve yavru köpeğin çene direncinin güçlendirilmesi, çene kas yapısının çalıştırılması açısından yararlı olacaktır. Yavruluk sürecinden erişkinlik döneminde kadar olan dönemde, mümkün olduğunca beslenmesinden eğitimine kadar olan her evrede organik davranmaya çalışın. Yavru köpeğimizin yıkanma ihtiyacın da mümkün olduğunca köpek şampuanları yerine PH derecesi daha uygun olan Bebek şampuanları kullanınız. Unutmayınız ki bebek şampuanlarının içeriği köpeklerimizin kendisini soğuk, sıcak ve her türlü iklim koşullarına karşı koruyan kıl tabasındaki tahribatı minimize etmiş olacaktır.

Eğitilmeye yatkın olmasından dolayı özellikle yavruluk döneminde iletişim kurmak ve verdiğimiz komutları uygulaması açısından kesinlikle ödül çubukları ve ödül yiyecekleri verilmemelidir. Bunun nedeni ise, yavru köpeğimize bu dönemde uygulanacak yiyecek ödül programları ileriki yaşantısına yönelik dilencilik alışkanlığını pekiştirecek ve insanların ellerinde bulunan yiyecekleri elde etmek için onlara sevimlilik yapmaya çalışacaktır. Bu zeki ırkın eğitiminde ileriye dönük mutlak başarı sağlamak istiyorsanız kesinlikle yiyecek ödül programı yerine sözlü ödül programlarını uygulamanızı tavsiye ederim.

İletişim

Minyatür Schnauzer üretim satış merkezi

İzmir

0232 487 0149 | 0532 343 8041

Bizi Takip Edin
facebook

Şubelerimizde Kredi Kartı geçerlidir