Tarayiciniz JavaScript desteklemiyor.

Minyatür Schnauzer

minyatür schnazuer

minyatür schnauzer yavruları

Minyatür Schnauzer kare şeklinde küçük vücudu, uzun dikdörtgen şeklinde kafatası, belirgin sakal, bıyık ve kaş oluşumu ile karakterize ve farklı kürk yapısı ile dikkat çeken bir ırktır. Kalın, çıkıntılı kaşlar ve bıyıklar genellikle kafatasının şeklini vurgulayacak biçimde kesilerek şekillendirilir.  Ön bacakları oldukça düzdür. Genellikle kuyruk kısa kesilir. Kulaklar doğal bırakıldığında öne doğru kıvrılarak düşer. Kesileceği zaman dik duracak şekilde olması tercih edilir. Uzun bir burun yapısı vardır, burun ucu siyah renktedir. Gözleri oval şeklinde ve koyu renklidir.

İki tabakadan oluşan kaba yapılı kürkü, kırçıl, siyah, beyaz veya siyah ve gümüş renklerinde olabilir, kırçıl, siyah ve beyaz tüylerin birlikteliğinden oluşur, beyaz tüyler siyah bantlıdır. Bu renk varyasyonunun olabilecek tonları koyu demir grisinden, gümüş rengine kadar değişen şekillerde olabilir. Kırçıl olanlarda alt tüy tabakası boz renkte olabilir, ancak gri olması tercih edilir. Yüz bölgesindeki tüylerin daha koyu bir maske oluşturması ve kaşların, sakalların, boyun, göğüs, karın, kuyruk altı ve bacakların iç kısımlarının ise daha açık bir tonda olması istenen bir özelliktir.

Minyatür Schnauzer Yavrularımız

minyatür schnauzzer yavruları

miniature schnauzer    schnauzer minyaatür yavru

 

Özellikleri

Minyatür Schnauzer kare şeklinde küçük vücudu, uzun dikdörtgen şeklinde kafatası, belirgin sakal, bıyık ve kaş oluşumu ile karakterize ve farklı kürk yapısı ile dikkat çeken bir ırk olup, kalın, çıkıntılı kaşlar ve bıyıklar genellikle kafatasının şeklini vurgulayacak biçimde kesilerek şekillendirilir.

Sevecen, zeki, itaatkar ve cana yakındır. Uygun şekilde sosyalleştirilirse yabancılarla ve diğer köpeklerle iyi anlaşır, her şekilde yaşam koşullarına adapte olabilecek uyumlu bir köpektir. Oyuncu, canlı ve neşeli yapısıyla çocuklar için iyi bir oyun arkadaşıdır. Sahibine bağlıdır, birlikte zaman geçirmek ve ilgiyi üzerinde toplamak ister.

Bakımı Beslenmesi Eğitimi

Minyatür Schnauzer bakımı, ırkının bakımı ne az ne çok ilgi gerektiren bir ırktır. Minyatür Schnauzer ırkı ev içerisindeki sarf ettiği enerji günlük kondisyonu için yeterli olacaktır, lakin Onun evimizin dışında doğal ortamda dolaşması da son derece faydalı olacaktır. Minyatür Schnauzer  tüylerinin düzenli olarak tımar edilmesi gereken bir ırktır. Schnauzer ırkının yavruluk döneminde özellikle organik beslenmesi her zaman ileriye dönük faydalı olmuştur. Şahsi düşüncem 4. ayından itibaren kuru mama yerine kendi imkanlarımızla hazırlanacak rasyonların gıda olarak verilmesi son derece faydalı olacağı kanaatindeyim. Özellikle kuru mamaların muhteviyatında bulunan kimyasal katkıların metabolizması için çok da fayda sağlayacağını düşünmüyorum.

      Minyatür Schnauzer beslenmesi, yavrularının özellikle 3 ile 6 ay arasında verilecek ve kulaklarının dikleşmesi kemik yapısının istenilen standartlarda olması için takviye olarak verilecek kalsiyum tabletleri yerine haftada bir defa 1 kibrit kutusu büyüklüğünde beyaz peynir verilmesi ve kendi imkanlarımızla hazırladığımız gıda rasyonunun üzerine bir tatlı kaşığı sade yoğurt takviyesi son derece sağlıklı olacağı düşüncesindeyim. Diş değişimi sürecinde suni kemikler yerine mahalle kasabından alınacak kemikler, özellikle besleyiciliği açısından ve diş ve damak kaşıntı gidermesi açısından ve yavru köpeğin çene direncinin güçlendirilmesi, çene kas yapısının çalıştırılması açısından son derece faydalı olacaktır. Yavruluk sürecinden erişkinlik döneminde kadar olan dönemde, mümkün olduğunca beslenmesinden eğitimine kadar olan her evrede organik davranmaya çalışın. Yavru köpeğimizin yıkanma ihtiyacın da mümkün olduğunca köpek şampuanları yerine PH derecesi daha uygun olan Bebek şampuanları kullanınız. Unutmayınız ki bebek şampuanlarının içeriği köpeklerimizin kendisini soğuk, sıcak ve her türlü iklim koşullarına karşı koruyan kıl tabasındaki tahribatı minimize etmiş olacaktır.

      Minyatür Schnauzer eğitimi, eğitilmeye son derece yatkın olmasından dolayı özellikle yavruluk döneminde iletişim kurmak ve verdiğimiz komutları uygulaması açısından kesinlikle ödül çubukları ve ödül yiyecekleri verilmemelidir. Bunun nedeni ise, yavru köpeğimize bu dönemde uygulanacak yiyecek ödül proğramları ileriki yaşantısına yönelik dilencilik alışkanlığını pekiştirecek ve insanların ellerinde bulunan yiyecekleri elde etmek için onlara sevimlilik yapmaya çalışacaktır. Bu zeki ırkın eğitiminde ileriye dönük mutlak başarı sağlamak istiyorsanız kesinlikle yiyecek ödül proğramı yerine sözlü ödül proğramlarını uygulamanızı tavsiye ederim.

İletişim

Köpek Kulübü Üretim Çiftliği

İzmir / Bursa

0532 343 8041

Bizi Takip Edin
facebook twitter instagram

Şubelerimizde Kredi Kartı geçerlidir