Pomeranian BOO

pomeranian boo

Pomeranian boo fiyatları yavruları

Pomeranian, aslen Avrupa'nın kraliyet saraylarında fareleri avlamak amacıyla yetiştirilmiş küçük bir köpek türüdür. Çeşitli renk ve işaretlerde gelirler. En dikkate değer özelliklerinden bazıları uzun, kabarık tüyleri ve tilkiye benzer yüzleridir. Pomeranian erişkin olduğu dönemde, 2,5 ila 5,5 kilo arasında olmaktadır. Genel anlamda enerjik ve inatçı olabilirler, tipik olarak diğer köpeklere karşı saldırgan değildirler, lakin kendilerini tehdit altında hissettiklerinde insanlara karşı saldırgan olabilirler.

Kabarık küçük bir aşk topuna benzetilmektedirler. Her aile için mükemmel ve özellikle alerjisi olanlar için son derece uygun köpek cinsidir. Pomeranian boo yavruları sevgi dolu, enerjik ve sadık bir ırktır. Sahibi için iyi bir arkadaş ve koruyucu olmaya adaydır.

Fiyat aralığı nedir?

Pomeranian boo ülkemizde neden yüksek olduğu merak edilen soruların cevaplarını birlikte görelim. Polonya ve Almanya da görülmekle birlikte şu an tüm dünya da yayılmış durumdadır. Sosyal medya da "BOO" isimli köpeğin tanınmasıyla, tüm dünya da yoğun şekilde talep edilmektedir. Bu sevimli ırkın talebinde bu kadar yüksek talep edilmesinin nedeni, son derece güzel bir yüzünün olmasından kaynaklanmaktadır.

Pomeranian Boo Fiyatları

Pomeranian boo fiyatları dönem dönem arz talep faktöründen etkilenmek suretiyle iniş ve çıkışlar yaşamaktadır. İçinden geçmekte olduğumuz Pandemi sürecinde sınırların kapatılması, insanların evlere zorunlu hapsedilmesi gibi nedenler pomeranian fiyatlarının 3 kata yakın artmasına neden olmuş, Pandemi öncesi pomeranian boo fiyatları 4.500 TL ile 12.000 TL aralığında seyretmekte iken günümüzde 9000 TL  20000 TL aralığında seyretmektedir.

Pomeranian fiyat konusunda belirttiğim sahiplenme maliyetleri tamamen şahsi düşüncemden ibaret olup, sektörde faaliyet gösteren üretici ve satıcı arkadaşların sahiplenme maliyetleri kendi insiyatifindedir.

pomeranian pomeranian boo pomeranian boo fiyat pomeranian pomeranian pomeranian pomeranian pomeranian pomeranian boo pomeranian pomeranian fiyat pomeranian fiyat pomeranian fiyat pomeranian fiyat pomeranian yavru pomeranian yavru pomeranian yavru

Pomeranian Boo Yavruları

Pomeranian boo yavruları hepimizin sahiplenmek isteyeceği, traşlı görünümü ile gönülleri fetheden bu sevimli ve şirin minyatür köpek cinsi özellikle bahçesiz evlerde beslenmesi yönünde son derece uygun can dostudur. Çocuklar ile vakit geçirmekten büyük mutluluk duyar.

Özellikleri

Sahiplenme düşüncesini netleştirmeden önce, ailemize katılım sürecinde evimizin her noktasını beslenmesi ve bakımı konularında hazırlamamız geekir. Özellikle beslenme noktasın da kaliteli mamalar kullanılmalıdır. Ona ilgimizi, sevgimizi ve saygımızı eksik bırakmamalı ve  mümkün olduğunca şımartma noktasında ayarı güzel tutturmak gerekmektedir, aksi takdirde Yorkshire ve Maltese ırklarında olduğu gibi herkese havlayan, yaptırmak istediklerini havlayarak yerine getirilmesin de ısrar eden karaktere dönüşmektedir. Sadece ihtiyacı olduğunda banyo yaptırılmalıdır.

Diş sağlığı önemli olup düzenli fırçalanmalıdır ancak en iyisi günde 1defa fırçalanması olacaktır. Genizlerine kaçan suyu çıkarmak için hapşırmaları tehlikeli değildir. Sadece o hapşırırken boğazı ovulmalıdır. Cinsin ortalama ömürleri 12-16 yıldır. Literatürde Pomeranian Spitz şeklinde geçmekte olan bu fenomen sevimli köpek cinsi internet üzerinde yavru sahibi olan kişinin köpeğinin videosunu paylaşması ve paylaştığı videonu yoğun izleyici tarafından ziyaret edilmesi esnasında köpek sahibinin köpeğine verdiği isim olan BOO ismi halk arasında bu köpek ırkının bu isimle anılmasına neden olmuştur.

Sayfanın başında belirttiğim sahiplenme fiyat konusuna bir kez daha açıklık getirmek istiyorum, fiyat konusu bu ırkın seçimi konusunda ikinci planda olması gereken bir husustur.

Güncel pomeranian boo fiyatları ve yavruları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

pomeranian yavru

Pomeranian Boo Renkleri

Pomeranian ırkı 2 gruba ayrılmaktadır. Bu gruplarda yine kendi içlerinde kilolarına göre 3 ayrı gruba ayılmaktadırlar. 1. Grup, Fox Face olarak bilinen tilki suratlı olanlardır. 2. Grup, Teddy Bear ya da bilinen isimi Ayı Surat Fox face ve bear fiziki ölçülerine göre üç sınıfa ayrılmaktadırlar. 1. Standart şeklinde geçen Ağırlıkları 3 Kg - 3,5 Kg arasında olan, 2. Medyum Size Ağırlıkları 2 Kg. - 2,5 Kg. arasında olan, 3. Teacup özellikle tercih edilendir, ağırlığı 2 Kg. - 1,5 Kg. arasındadır.

Benim benzetmemle gökkuşağı renkleri kadar çeşitlilik göstermektedir, ırkın renklerinin ne kadar çeşitli olduklarını sayfamızda görebilirsiniz. Tıraşı, Kesinlikle makinayla yapılmamalı ve alt katman tüylerinin hassas olmasından dolayı makas kullanılmalıdır. Üst katman tüyleri kabarıktır; alt katman tüyleri ise kalındır. Siyah, mavi, çikolata rengi olabilirler. Ten rengi her rengin karışımı, turuncu, krem, kırmızı; sade veya samur olabilirler. Aslına bakarsanız pembenin üzerinde çizgiler hariç her şekilde olabilir, erkeği yılda 1 defa tüy döker ve dişisi sıcakta veya doğumdan sonra tüy dökmesi biraz fazla olabilir. İnternet ortamında bilgi kirliliği yüksek olan bu ırkın fiyat skalası hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Güncel pomeranian boo fiyatları hakkında bilgi almak için bizimmle iletişime geçiniz.

İletişim

Pomeranian Boo üretim çiftliği

Bursa

05323438041

Tayfun Hoca

facebook pomeranian instagram pomeranian

Köpek Kulübü