Tarayiciniz JavaScript desteklemiyor.

Pomeranian Boo

pomeranian

Pomeranian Boo köpek fiyatları özellikleri

Pomeranian, oyuncaktan farksız sevimli, şirin ve güzel mi güzel Pomeranian BOO. İnternette görselinin bile sizi ne derece heyecanlandığını tahmin edebiliyorum lakin pomeranian fiyatları aynı zamanda sizleri şaşırtacağından da eminim. Son zamanların tercih edilen ve o kadar da maliyeti yüksek olan pomeranian fiyatı, üretiminin az olmasından, ve erişkin olduğu dönemde teddy bear gibi şekillenmesi hayalimizden dolayı sahiplenme fiyatları şimdilik yüksek seyretmektedir. Sevimli ve şirin süs köpeği ırkının karakter özellikleri nelerdir, kimler beslemelidir? Pomeranian yavru cinsinin değişik renkleri var mıdır? Tüylerinin tranşı ve bakımı nasıl olmalıdır ve bu hassas ırka nasıl yaşam alanı oluşturulmalıdır? 

Pomeranian fiyatları ne kadar? lkemizde neden yüksek olduğuna kadar merak edilen soruların cevaplarını birlikte görelim. Boo yavruları, Polonya ve Almanya da görülmekle birlikte şu an tüm dünya da yayılmış durumdadır. Sosyal medya da boo isimli köpeğin tanınmasıyla, tüm dünya da yoğun şekilde talep edilmektedir.

Bu sevimli ırkın talebinde bu kadar yüksek talep edilmesinin nedeni, son derece güzel bir yüzünün olmasından kaynaklanmaktadır.

pomeranian boo fiyatları

Pomeranian boo fiyat, Bu sevimli ırkın safkan orijinallerinin fiyatları maalesef ki alışılmışın dışında yüksektir. Teacup, teddy bear pomeranian boo fiyat skalası 8.000 TL - 20.000 TL arasında değişmektedir. Son zamanların fenomen köpeği pomeranian boo fiyatları arasındaki bu farklılığın en büyük nedeni bear face ve fox face arasında görünüm faklılığıdır.

Şöyle ki, fox face şeklinde nitelendirilen tilki suratlı boo köpek fiyat 6.000 TL - 8.000 TL arasında değişirken,  bear face yani adlandırılan ayı surat görünümlü pomeranian fiyatları aralığı 12.000 TL - 25.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. pomeranian boo fiyatları diğer minyatür süs köpeklerine göre daha yüksek seyretmektedir.

pomeranian boo köpek

Boo köpek özellikleri

Pomeranian Özellikleri

Literatürde Pomeranian Spitz namında geçmekte olan bu fenomen boo köpek, internet üzerinde yavru sahibi olan kişinin köpeğinin videosunu paylaşması ve paylaştığı videonu yoğun izleyici tarafından ziyaret edilmesi esnasında köpek sahibinin köpeğine verdiği isim olan Boo ismi halk arasında bu köpek ırkının bu isimle anılmasına neden olmuştur.

Pomeranian yavru neden tercih edilmekte ve pomeranian fiyatları neden bu kadar yüksek edilmektetir?

Köpek özelliklerinin başında, her şeyden önce insan odaklı ırk olmaları gelmektedir. Enerji dolu, stressiz, keyifli, neşeli ve her gün gezdirilme zorunluluğu olmayan ve etrafındaki herkese sürekli enerji veren, yüz ifadesinin sürekli gülüyor olması ve gözlerinin kesinlikle gözlerinizden ayırmaması gibi özellikleri ilk etapta bu ırkın bu kadar fenomen hale gelmesine neden olmuştur.

Tabii bunun yanında bu ırkın tuvalet eğitimlerini çabuk öğrenmeleri, pomeranian besleyen kesimin tanınmış ünlüler olması ve etraflarına sürekli mutlu ve olumlu hava yansıtıyor olmaları, bu ırka olan talebi ve özentiyi yükseltmekle birlikte Pomeranian boo fiyatları da olması gerekenden daha üst seviyelerde seyretmesine neden olmakla birlikte boo fiyatları skalasının alışılmışın dışında olmasından kaynaklı talebini sınırlı tutmaktadır. Fenomen olan bu ırkı sahiplenirken pomeranian boo fiyatları nı öncelikle araştırmak yerine, erişkin olduğunda sahip olacağı görünüm ve ebatları öncelikle olmalıdır. Pomerania boo köpek fiyatları skalası fenomen köpek ırkının görünüm özelliklerine göre farklılık göstermektedir.

Bakımı nasıl olmalıdır?

Ailemize ilk katılım sürecinde evimizin her noktasını  beslenmesi ve bakımı konularında hassasiyet göstermemiz gerekir. Özellikle beslenme noktasın da kaliteli mamalar kullanılmalıdır. Ona ilgimizi, sevgimizi ve saygımızı eksik bırakmamalı ve  mümkün olduğunca şımartma noktasında ayarı güzel tutturmak gerekmektedir, aksi takdirde Yorkshire ve Maltese ırklarında olduğu gibi herkese havlayan, yaptırmak istediklerini havlayarak yerine getirilmesin de ısrar eden karaktere dönüşmektedir. Sadece ihtiyacı olduğunda banyo yaptırılmalıdır.

Diş sağlığı önemli olup düzenli fırçalanmalıdır ancak en iyisi günde 1defa fırçalanması olacaktır. Genizlerine kaçan suyu çıkarmak için hapşırmaları tehlikeli değildir. Sadece o hapşırırken boğazı ovulmalıdır. Boo ırkının ortalama ömürleri 12-16 yıldır.

pomeranian boo fiyatları

Çeşitleri ve renkleri

Fiziki görünüm çeşitler varmıdır?

Familyasında arasında 2 gruba ayrılmakta, Bu gruplarda yine kendi içlerinde kilolarına göre 3 ayrı gruba ayılmaktadırlar.

1. Grup; Fox Face olarak bilinen ismi ile tilki suratlı pomeranian

2. Grup; Teddy Bear Pomeranian ya da bilinen isimleri ile Baby Face Ayı Surat Pomeranian Boo

Fox face ve bear pomeranian fiziki ölçülerine göre üç sınıfa ayrılmaktadırlar.

1. Standart şeklinde geçen Ağırlıkları 3 Kg ile 3,5 Kg arasında olan,

2. Medyum Size Ağırlıkları 2 Kg. ile2,5 Kg. arasında olan,

3. Teacup pomeranian özellikle tercih edilendir, ağırlığı 2 Kg. ile 1,5 Kg. arasındadır.

Pomeranian renkleri: benim benzetmemle gökkuşağı renkleri kadar çeşitlilik göstermektedir, bu ırkın renklerinin ne kadar çeşitli olduklarını sayfamızda görebilirsiniz.

Pomeranian yavru tıraşı: Kesinlikle makine ile tıraş edilmemelidir. Pomeranian tıraşı yapılırken alt katman tüylerinin hassas olmasından dolayı makas kullanılmalıdır. Üst katman tüyleri kabarıktır; alt katman tüyleri ise kalındır. Siyah, mavi, çikolata rengi olabilirler. Ten rengi ile her rengin karışımı, turuncu, krem, kırmızı; sade veya samur olabilirler. Aslına bakarsanız pembenin üzerinde çizgiler hariç her şekilde olabilirler.

Pomeranian ırkının erkeği yılda 1 defa tüy döker ve dişisi sıcakta veya doğumdan sonra tüy döker. Satılık Pomeranian yavruları ilginizi çekiyorsa; hayat dolu, ufak tefek bu köpekler öğrenmeye açık ve sadıktırlar. Erken yaşta sahip olduğunuz takdirde, size çok iyi hayat arkadaşı olurlar. Kucak köpeği tabiri şeklinde bilinen bu köpekler, oldukça dikkatli, meraklı ve mutlu tutuldukları takdirde öğrenmeyi çok seven köpeklerdir.

Mizaç: Pomeranian, zeki ve canlı ruh sergileyen dışa dönük köpek ırkıdır. Bu onu iyi arkadaşlık köpeği ve aynı zamanda rekabetçi gösteri köpeği yapar. Mükemmel oyuncak köpek rağmen, Pomeranian, tüm ırklar için öngörülen aynı sağlamlık ve yapı şartlarına tabi olmalı ve standartta tanımlanan idealden sapma, sapmanın derecesine göre cezalandırılmalıdır. Diskalifiye: açık mavi, mavi mermer, mavi benekli.

İletişim

Üretim ve Satış merkezi

İzmir

0232 487 0149 | 0532 343 8041

Bizi Takip Edin
facebook

Şubelerimizde Kredi Kartı geçerlidir