Tarayiciniz JavaScript desteklemiyor.

Pomeranian Boo

pomeranian

Pomeranian Boo köpek fiyatları özellikleri

Son dönemlerin fenomen köpek ırkı  Pomeranian BOO

Pomeranian, Bir oyuncaktan farksız sevimli, derece şirin ve güzel mi güzel Pomeranian BOO. İnternette görselinin bile sizi ne derece heyecanlandığını tahmin edebiliyorum. Son zamanların en çok tercih edilen ve bir o kadar da maliyeti yüksek olan bu sevimli pomeranian fiyatı, üretiminin az olmasından, ve erişkin olduğu dönemde teddy bear olarak şekillenmesi hayalimizden dolayı sahiplenme fiyatları şimdilik yüksek seyretmektedir. Bu sevimli ve şirin süs köpeği ırkının karakter özellikleri nelerdir, kimler beslemelidir? Pomeranian yavrularının değişik renkleri var mıdır? Tüylerinin tranşı ve bakımı nasıl olmalıdır ve bu hassas ırka nasıl bir yaşam alanı oluşturulmalıdır? Pomeranian fiyatları ne kadar? Pomeranian yavru fiyatlarının ülkemize neden yüksek olduğuna kadar pek çok merak edilen soruların cevaplarını birlikte görelim.

Boo yavruları, Polonya ve Almanya da görülmekle birlikte şu an tüm dünya da yayılmış durumdadır. Sosyal medya da boo isimli bir köpeğin tanınmasıyla, tüm dünya da yoğun olarak talep edilmektedir. Bu sevimli ırkın talebinde bu kadar yüksek talep edilmesinin nedeni, son derece güzel bir yüzünün olmasından kaynaklanmaktadır.

pomeranian boo

Pomeranian Yavruları

boo pomeranian pomeranian boo

pomeranian boo fiyatları

Pomeranian boo fiyat, Bu sevimli ırkın safkan orijinallerinin fiyatları maalesef ki alışılmışın dışında bir miktar pahalı. Teacup, teddy bear pomeranian boo fiyat skalası 8.000 TL. ile 20.000 TL arasında değişmektedir. Son zamanların fenomen köpeği pomeranian boo fiyatları arasındaki bu farklılığın en büyük nedeni bear face ve fox face arasında görünüm faklılığıdır.

Şöyle ki, fox face olarak nitelendirilen tilki suratlı boo köpek fiyat 6.000 TL ile 8.000 TL arasında değişirken,  bear face olarak adlandırılan ayı surat görünümlü Pomeranian fiyat aralığı 12.000 TL ile 25.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Boo köpek fiyat fiyatları diğer minyatür süs köpeklerine göre daha yüksek seyretmektedir.

Boo köpek fiyatözellikleri

Pomeranian Özellikleri

     Literatürde Pomeranian Spitz olarak geçmekte olan bu fenomen süs köpeği, internet üzerinde Pomeranian yavru sahibi bir kişinin köpeğinin videosunu paylaşması ve son derece yüksek bir izleyici tarafından ziyaret edilmesi esnasında köpek sahibinin köpeğine verdiği isim olan BOO ismi halk arasında köpeği ırk ismi olarak yorumlanmış ve bu ırk isminden daha çok Boo olarak tanınmıştır.

Pomeranian yavrusu neden bu kadar tercih edilmektedir?

Pomeranian özelliklerinin başında, her şeyden önce insan odaklı bir ırk olmaları gelmektedir. Enerji dolu, stressiz, keyifli, neşeli ve her gün gezdirilme zorunluluğu olmayan ve etrafındaki herkese sürekli enerji veren, yüz ifadesinin sürekli gülüyor olması ve gözlerinin kesinlikle gözlerinizden ayırmaması gibi özellikleri ilk etapta bu ırkın bu kadar fenomen hale gelmesine neden olmuştur. Tabii bunun yanında bu ırkın tuvalet eğitimlerini çok çabuk öğrenmeleri, pomeranian besleyen kesimin son derece tanınmış ünlüler olması ve etraflarına sürekli mutlu ve olumlu hava yansıtıyor olmaları, bu ırka olan talebi ve özentiyi yükseltmekle birlikte Pomeranian fiyatlarını da olması gerekenden daha üst seviyelerde seyretmesine neden olmaktadır.

Fenomen olan bu ırkı sahiplenirken pomeranian boo fiyatlarını öncelikle araştırmak yerine, erişkin olduğunda sahip olacağı görünüm ve ebatları öncelikle olmalıdır. Boo köpek fiyat skalası bu sevimli ve fenomen köpek ırkının görünüm özelliklerine göre çok farklılık göstermektedir.

Boo Köpek

Pomeranian ırkının bakımı nasıl olmalıdır?

Ailemize ilk katılım sürecinde evimizin her noktasını  beslenmesi ve bakımı konularında son derece hassasiyet göstermemiz gerekir. Özellikle beslenme noktasın da kaliteli mamalar kullanılmalıdır. Ona ilgimizi, sevgimizi ve saygımızı eksik bırakmamalı ve  mümkün olduğunca şımartma noktasında ayarı güzel tutturmak gerekmektedir, aksi takdirde Yorkshire ve Maltese ırklarında olduğu gibi herkese havlayan, yaptırmak istediklerini havlayarak yerine getirilmesin de ısrar eden bir karaktere dönüşmektedir. Haftada bir kaç kere fırçalanmalı ve sadece ihtiyacı olduğunda banyo yaptırılmalıdır.

Diş sağlığı önemlidir; en azından haftada bir kere dişler fırçalanmalıdır ancak en iyisi günde bir kere fırçalanması olacaktır. Genizlerine kaçan suyu çıkarmak için hapşırmaları çok tehlikeli değildir. Sadece o hapşırırken boğazı ovulmalıdır. BOO ırkının ortalama ömürleri 12-16 yıldır. Pomeranian boo fiyatları diğer süs köpekleri ve köpek ırklarına nazaran yüksek durumdadır

pomeranian boo fiyatları

Pomeranian Boo yavrularının fiziki çeşitler var mı dır?

Pomeranian BOO ırkı, kendi arasında 2 gruba ayrılmakta, Bu gruplarda yine kendi içlerinde kilolarına göre 3 ayrı gruba ayılmaktadırlar. 1. Grup; Fox Face olarak bilinen ismi ile tilki suratlı pomeranian 2. Grup; Teddy Bear Pomeranian ya da bilinen isimleri ile Baby Face Ayı Surat Pomeranian Boo

Fox face ve bear pomeranian fiziki ölçülerine göre üç sınıfa ayrılmaktadırlar. 1. Standart olarak geçen Ağırlıkları 3 Kg ile 3,5 Kg arasında olan, 2. Medyum Size olarak geçen Ağırlıkları 2 Kg. ile2,5 Kg. arasında olan, 3. Teacup olarak bilinen ve özellikle tercih edilendir, ağırlığı 2 Kg. ile 1,5 Kg. arasındadır.

Pomeranian renkleri: Pomeranian boo renkleri benim benzetmemle gökkuşağı renkleri kadar çeşitlilik göstermektedir, bu ırkın renklerinin ne kadar çeşitli olduklarını sayfamızda görebilirsiniz.

Pomeranian yavru tıraşı: Kesinlikle makine ile tıraş edilmemelidir. Pomeranian tıraşı yapılırken alt katman tüylerinin hassas olmasından dolayı makas kullanılmalıdır. Üst katman tüyleri kabarıktır; alt katman tüyleri ise kalındır. Siyah, mavi, çikolata rengi olabilirler. Ten rengi ile her rengin karışımı, turuncu, krem, kırmızı; sade veya samur olabilirler. Aslına bakarsanız pembenin üzerinde çizgiler hariç her şekilde olabilirler. Pomeranian ırkının erkeği yılda bir kere tüy döker ve dişisi sıcakta veya doğumdan sonra tüy döker.

Satılık Pomeranian yavruları ilginizi çekiyorsa; hayat dolu, ufak tefek bu köpekler öğrenmeye açık ve çok sadıktırlar. Erken yaşta sahip olduğunuz takdirde, size çok iyi bir hayat arkadaşı oluyorlar. Kucak köpeği olarak da bilinen bu köpekler, oldukça dikkatli, meraklı ve mutlu tutuldukları takdirde öğrenmeyi çok seven köpeklerdir.

pomeranian

Standartları

Pomeranian Boo Standartları

Genel Görünüm: Pomeranian boo, İskandinav kökenli, kompakt, kısa sırtlı, aktif bir oyun köpeğidir. Çift kat kürkü, kısa ve yoğun alt kürk ile bol ve sert dokulu uzun bir üst kattan oluşur. Yoğun tüylü kuyruk, cinsin ayırt edici özelliklerinden biridir. Arkadan öne doğru yüksek bir şekilde uzanır. Karakterde uyanıktır, ifadede zeka sergiler, neşeli ve doğası gereği meraklıdır. Kendini beğenmiş, komut alan, kendine has yürüyüş şekli olan, komposizyon ve hareketlerinde sağlıklı bir yapıya sahiptir.

Boyut, Orantı ve Sağlamlık

Ağırlık – Boo köpek İdeal ağırlık 3 ila 7 pound arasındadır (1.3 Kg ile 3.7 Kg) . Show köpekler için 4 ila 6 pound arasındadır. (1.8 Kg ile 2.7 Kg) Sınırların üzerinde veya altında herhangi bir köpek sakıncalıdır; ancak, Genel kalite, boyut üzerinde tercih edilmelidir.

Oran – Pomeranian boo köpek kısa sırtlı kare şekilli bir ırktır. Omuz başından yükseklik ile uzunluk oranı 1 e 1 olmalıdır. Bu
prosternumdan (ön döş) kalça noktasına ve sırttan yere kadar olan mesafe ölçüsüdür.
Pomeranian sağlamlık – Sağlam, orta kemikli. Kafa- Baş – yukarıdan bakıldığında vücut ile dengede, arkaya doğru genişleyen burun. İfade- Tilki benzeri olarak anılır, uyanık ve akıllı doğasını gösterir. Gözler: Koyu, parlak, orta boy ve badem şekilli; diğer yüz özellikleri ile dengeli dağılmış,  Göz çevresi siyah. Kulaklar – Küçük, yüksek monte edilmiş ve dik olarak taşınır. Kafatası – Kapalı, hafif yuvarlak ama kubbeli değil. Duruş – Dengeli. Ağız – Oldukça kısa, düz, ne çok kaba ne de ince. Ağız uzunluğunun kafatasına oranı
’dır. Burun -Burun rengi genelde siyahtır. Isırık – Makas ısırışı, yalnızca bir diş hizalama dışı ise kabul edilebilir.

pomeranian yavrusu

Yavrular genel olarak yoğun ve daha kısa kürklü olabilir, koruyucu dış kürke sahip olabilir de olmayabilir de. Bir yetişkinde pamuk tipi bir kürk olması arzu edilmez. Kürk, özellikle etek bölgesi, kuyruk ve gövde de iyi ve sağlıklı durumda olmalıdır. Düzgünlük ve temiz bir dış görünüm için kırpmaya izin verilir. Renk: Tüm renkler, desenler ve varyasyonlara izin verilir ve eşit olarak değerlendirilmelidir. Brindle – Pomeranian ırkı herhangi bir düz renk veya izin verilen desen üzerinde koyu çapraz çizgiler. Parti – Herhangi bir düz renk veya izin verilen desen ile beyaz taban. Kafasında beyaz bir alev tercih edilir. Ticking
istenmeyen.
Aşırı Piebald – Baş ve kuyruk tabanındaki beyaz renkli yamalar. Piebald –Beyaz baş, vücut ve kuyruk tabanı üzerindeki renk lekeleri.
İrlandalı – Baş ve vücutta rekkli bölgeler ile bacaklar, göğüs ve yakada beyazlık.
Tan (bronz) Noktaları – Her bir gözün üstünde, kulakların içinde, ağızda, boğazda, en tepede, tüm alt bacaklarda ve ayaklarda keskin bir şekilde tanımlanmış işaretli herhangi bir düz renk veya izin verilen desen,
Kuyruk ve etek alt tarafı. Tan ne kadar zengindir ki o daha çok arzu edilir. Tan işaretleri kolayca görülebilir olmalı.
Ana Hata – Kabul edilebilir bir renk veya desen üzerinde tüm ayak üzerinde veya bir veya daha fazla tam ayak üzerinde (beyaz veya Parti hariç) belirgin beyaz. Sınıflandırmalar – Özel Gösterilerde Açık Sınıflar aşağıdaki şekilde renklere bölünebilir: Açık Kırmızı, Turuncu, Krem ve Sable; Açık Siyah, Kahverengi ve Mavi; Başka Herhangi Bir Renk, Desen veya Varyasyon. Yürüyüş: Pomeranian Boo ırkının hareketi ön planda ve etkin bir şekilde, etkisiz veya meşgul olarak görülmemesi gereken verimli bir zemin kaplama hareketi sergileyen güçlü bir sürüşe sahiptir. Kafa taşıma yüksek ve gururlu olmalıdır.
Yürüyüş pürüzsüz, özgür, dengeli ve tempolu. Bir yürüyüşte ya da yavaş süratli bir yolda hareket ederken önden ve arkadan bakıldığında, Pomeranian yürüyüşü iki ize ayrılmalı, ancak hız arttıkça bacaklar hafifçe bir orta hatta doğru yaklaşmalı. Ön ayaklar ve arka ayaklar düz bir şekilde taşınmalı, dirsekler ve de boğumlar içeri ya da dışarı dönük olmamalı. Üst sırt çizgisi, genel dengeyi koruyacak şekilde sağlam ve düz kalmalıdır.

Mizaç: Pomeranian, büyük bir zeka ve canlı bir ruh sergileyen bir dışa dönük köpektir. Bu onu iyi bir arkadaşlık köpeği ve aynı zamanda rekabetçi bir gösteri köpeği yapar. Bir oyuncak köpeği olmasına rağmen, Pomeranian, tüm ırklar için öngörülen aynı sağlamlık ve yapı şartlarına tabi olmalı ve standartta tanımlanan idealden sapma, sapmanın derecesine göre cezalandırılmalıdır. Diskalifiye: Pomeranian Boo göz renkleri, açık mavi, mavi mermer, mavi benekli.

Boo Köpek

İletişim

Pomeranian Boo Köpek üretim satış merkezi

İzmir

0232 487 0149 | 0532 343 8041

Bizi Takip Edin
facebook

Şubelerimizde Kredi Kartı geçerlidir