Rottweiler

rottweiler

Rottweiler Yavru Fiyat

Rottweiler cinsi, genel anlamda, biraz inatçı ve dik başlıdır, ancak sadıktır ve aileye ve sahibine kendini adamıştır. Her zaman en iyi ruh halinde olmasalar da, sahibini iyi karşılamaya bayılırlar. Dünyanın en popüler köpek ırklarından biridir. Genellikle bekçi köpekleri, polis köpekleri, arama kurtarma köpekleri ve terapi köpekleri olarak kullanılabilmektedirler.

Ülkemizde 90' lı yılların sonlarında ismini duyurmaya başlamış ve o zamanın Türkiye' sinde üretiminin yok denilecek kadar az olmasından dolayı yavruların temini yurt dışından Rusya, Sırbistan, Bulgaristan benzeri ülkelerden kaçak yollarla ülkemize getirilmek suretiyle yeni ailelerine teslimleri yapılmaktaydı.

Birçok yazımda ve blok sayfamda da belirttiğim şekilde rottweiler yavru ırkının macar, alman şeklinde sınıflandırılması literatüre etik değildir. Rottweiler yavru ırkının karakteristik ve evrensel özellikler hakkında bilgi almak için bizi arayınız.

Şehir efsaneleri o kadar çok bilgisizce üretilip kamuoyuna servis edildi ki, büyüdüğünde beyninin kafatasına sığmadığı için öldüğü, 7 yaşından sonra kendini kaybedip sahibini yediği yönünde hikayeler bilgi altyapısı olmayan insanlar tarafından üretilerek gerçekmiş şeklinde yayıldı.

rottweiler rottweiler macar rottweiler rottweiler rottweiler yavru macar rottweiler yavru rottweiler yavru rottweiler yavru macar rottweiler

Rottweiler Yavru

rottweiler yavru fiyat

Rottweiler yavru sahiplenmek isteyenler için gün içerisinde aldığım telefon ve mesaların çoğunda hocam koca kafalı, küt burunlu, macar rottweiler yavru var mı?" şeklindedir. Her seferinde ırkın anatomik özelliklerinin Uluslararası ırk standartlarının ne şekilde olacağını anlatmaya çalışıyorum ve bazen, "Hocam o şekilde değil..." gibi cevaplar gelsede, Irkın kafası, burnu, kulağı, rengi, kuyruğu tüm anatomik özellikleri nettir ve belli ırk standartları ile bu kaleme alınmıştır, Onun haricindeki tüm ayrıntılar Uluslararası normlarda diskalifiye nedeni olarak görülmektedir. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Rottweiler yavru cinsinin özellikle aile yapısı içinde yetiştirilmesi ve uyum içinde kalıtımsal özelliklerinin yumuşatılması açısından özellikle bebeklik döneminde şahsi oyunçak ve eşyaları ile beslenme saatinde yemeğine karşı aşırı kıskançlık ve koruma özelliğinin pozitif eğitim müfredatı ile baskılanmalıdır.

Rottweiler Fiyat

Rottweiler fiyat konusundan önce her sayfamda belirttiğim gibi tekrar yinelemek istediğim önemli konu, fiyat konusuna geçmeden önce bu ırkın ülke isimleri nitelendirilmesinin doğru olmadığını belirtmek isterim. Ülkemizde Uluslararası standartlara uygun rottweiler fiyat ortalaması 3.000 TL  6.000 TL fiyat arasında değişiklik göstermekte olup, güncel rottweiler fiyat konusunda bilgi almak için bizi arayınız.

Pandemi öncesi döneme göre tüm dünyada sınırların kapatılması ve insanların evlere kapanmasından dolayı rottweiler yavru fiyat skalası 2 kata yakın artış göstermiştir. Yavru fiyatları Pandemi sonrası olması gereken seviyeye tekrar ineceği düşüncesindeyim.

Sahiplenme fiyat ortalaması Avrupa ülkelerine nazaran, ülkemizde son derece uygundur. Rottweiler yavru sahiplenirken öncelik konu fiyat olmamalı, ırk standartlarını net olarak yansıttığına dikkat edilmelidir.

Rottweiler Özellikleri

Macar olarak yorumlanan cins, iri ve güçlü bedene sahip adaleli ve atletik olan bu ırk, geniş kafa yapısına ve yuvarlak alına sahiptir. Çeneler iyi gelişmiştir ve dişler makas ısırışı ile kapanır. Gözler cinsinin iyi huy ve sadakatinin ifadesini yansıtır ve koyu renklidir. Kulaklar üçgen, düşük ve ileri doğru taşınır. Burun geniş ve siyahtır. Dudaklar siyah ve ağız içi koyu renklidir. Tüyleri kısa, sert ve sıktır.

Rengi siyah olup yanaklar, burun kısmı, patiler ile bacaklarda pas rengi lekeler vardır. Özellikleri arasında birinci sırada bu köpek cinsinin bulunduğu bölgeye ve sahibine karşı koruma eğilimidir.

Macar Rot Irk Kökeni

Günümüz macar rottweiler yavru olarak tanımlanan saf kan ırkın kökeni, muhtemelen İtalyan Mastifden türemiştir. Orta Çağ boyunca sürü köpeği olarak kullanıldı. Alman Wurttemberg bölgesindeki Rottweil kasabasından gelmektedir. 1800'lerde kısmen nesli tükenmesine rağmen Stuttgart'daki meraklı üreticilerce tekrar eski nüfusuna ulaştırılmıştır. İz sürme, sürü gütme, bekçi köpekliği, koruma, polis köpekliği, araba çekme, itaat yarışmaları cinsin yeteneklerinden sadece bir kaçıdır.

Rottweiler fiyat

rottweiler fiyatları

Rot Irk Standartları

Rottweiler yavru standartları öğrenmek için, ülke olarak araştırıp okumak yerine, kulaktan duyma bilgilerle hareket etmeyi seviyoruz. Gün içerisinde birçok kez bu cinsle alakalı aldığım telefonlarda, "Hocam Macar rot var mı? " şeklindedir. Halk arasında Macar, alman, Hollanda tiplemeleri tamamen halk arasında uydurulmuş doğruluk kaynağı olmayan bilgilerdir. Bu cinsin net özellikleri yönetmeliklerle belirlenmiştir. Sahiplenirken öncelikle dikkat edilmesi gereken konu,sahiplenme maliyetini araştırmak yerine, ırkın saf kanlığı konusuna özen gösterilmesidir.

Tarihçesinde de belirttiğim şekilde, ülkemizde bu ırkı tam anlamı ile yeni yeni anlaşılmaya başlamıştır, Son zamanlarda halk arasında bu ırkın, ırk isminin başına çeşitli ülke takıları eklenmeye başlanmış (alman rottweiler, macar rottweiler, rus rot, kazak rot...), kafa, kulak, ayak, tüy ve renk,  değişikliklerine  göre, ırkı çeşitli ülke ve bölgelere göre ayırt edilmiş ve ırk içinde yeni cinsler türetilmeye başlanmıştır.

(F.C.I.-Standart No. 147/16.01.1996/GB)

Genel Görünüm: macar rottweiler ideal ırk orta boyda, sağlam ve güçlü bir köpektir. Rengi siyah, kahverengi lekeleri çok belirgindir. Sağlam yapısı, gücünü, çevikliğini ve dayanıklılığını sergiler. Erkek köpekler, dişilere göre daha iri, kemikleri daha kalındır. Dişiler belirgin şekilde feminen yapılıdır, ama dayanıklı olma özellikleri ve güçlerinden hiçbir şey kaybetmezler.

Erkek atandartları

Erkek omuz yüksekliği 61-68 cm, 61-62 cm. kısa, 63-64 cm. orta, 65-66 cm. iri ideal, 67-68 cm. çok iri, Erkeklerde ağırlık 50 kg.

Dişi standartları

Dişi omuz yüksekliği 56-63 cm. 56-57 cm. kısa, 58-59 cm. orta, 60-61 cm. iri ve ideal, 62-63 cm. çok iri, dişilerde ağırlık, yaklaşık 42 kg.

Güncel rottweiler fiyatları bilgisi için bizimle iletişime geçiniz. Üretimde olan diğer yavru köpek cinsleri için sayfamızı ziyaret ediniz.

İletişim

Köpek Kulübü

Bursa

05323438041

Tayfun Hoca

twitter bursa köpek çiftliği youtube köpek kulübü kanalı facebook köpek kulübü köpek kulübü linkedin köpek kulübü sayfamız

Ana Sayfa