Rottweiler

rottweiler

Rottweiler Yavruları Fiyatları Özellikleri

Rottweiler yavrusu ülkemizde 90'lı yılların sonlarında ismini duyurmaya başlamış ve o zamanın Türkiye'sinde üretiminin yok denilecek kadar az olmasından dolayı yavruların temini yurt dışından Rusya, Sırbistan, Bulgaristan benzeri ülkelerden kaçak yollarla ülkemize getirilmek suretiyle yeni ailelerine teslimleri yapılmaktaydı.

Birçok yazımda ve blok sayfamda da belirttiğim şekilde rottweiler yavru ırkının macar, alman şeklinde sınıflandırılması literatüre etik değildir. Rottweiler yavru ırkının karakteristik ve evrensel özellikler hakkında bilgi almak için bizi arayınız.

Şehir efsaneleri o kadar çok bilgisizce üretilip kamuoyuna servis edildi ki, yavru büyüdüğünde beyninin kafatasına sığmadığı için öldüğü, 7 yaşından sonra kendini kaybedip sahibini yediği yönünde hikayeler bilgi altyapısı olmayan insanlar tarafından üretilerek gerçekmiş şeklinde yayıldı.

Rottweiler Yavruları

rottweiler yavru fiyat

rottweiler rottweiler rottweiler rottweiler rottweiler rottweiler rottweiler rottweiler rottweiler rottweiler

Gün içerisinde aldığım telefon ve maillerin çoğunda "hocam koca kafalı, küt burunlu, macar yavru var mı?" şeklindedir. Her seferinde ırkın anatomik özelliklerinin Uluslararası ırk standartlarının ne şekilde olacağını anlatmaya çalışıyorum ve bazen, "Hocam o şekilde değil..." gibi cevaplar gelsede, Irkın kafası, burnu, kulağı, rengi, kuyruğu tüm anatomik özellikleri nettir ve belli ırk standartları ile bu kaleme alınmıştır, Onun haricindeki tüm ayrıntılar Uluslararası normlarda diskalifiye nedeni olarak görülmektedir. Rottweiler yavru hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Rottweiler fiyatları

Rottweiler fiyat konusundan önce her sayfamda belirttiğim gibi tekrar yinelemek istediğim önemli konu, fiyat konusuna geçmeden önce bu ırkın ülke isimleri nitelendirilmesinin doğru olmadığını belirtmek isterim. Ülkemizde Uluslararası standartlara uygun rottweiler fiyat ortalaması 4.000 TL ile 11.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Güncel rottweiler fiyat konusunda bilgi almak için bizi arayınız.

Pandemi öncesi döneme göre tüm dünyada sınırların kapatılması ve insanların evlere kapanmasından dolayı rottweiler yavru fiyat skalası 2 kata yakın artış göstermiştir. Yavru fiyatları Pandemi sonrası olması gereken seviyeye tekrar ineceği düşüncesindeyim.

Sahiplenme fiyat ortalaması Avrupa ülkelerine nazaran, ülkemizde son derece uygundur. Rottweiler sahiplenirken öncelik konu fiyat olmamalı, ırk standartlarını net olarak yansıttığına dikkat edilmelidir.

rottweiler fiyat

Rottweiler yavru özellikleri

İri ve güçlü bedene sahip adaleli ve atletik olan bu ırk, geniş kafa yapısına ve yuvarlak alına sahiptir. Çeneler iyi gelişmiştir ve dişler makas ısırışı ile kapanır. Gözler cinsinin iyi huy ve sadakatinin ifadesini yansıtır ve koyu renklidir. Kulaklar üçgen, düşük ve ileri doğru taşınır. Burun geniş ve siyahtır. Dudaklar siyah ve ağız içi koyu renklidir. Tüyleri kısa, sert ve sıktır.

Rengi siyah olup yanaklar, burun kısmı, patiler ile bacaklarda pas rengi lekeler vardır. Özellikleri arasında birinci sırada bu köpek cinsinin bulunduğu bölgeye ve sahibine karşı koruma eğilimidir.

Kökeni

Günümüz macar yavru şeklinde adlandırılan ırkın kökeni, muhtemelen İtalyan Mastifden türemiştir. Orta Çağ boyunca sürü köpeği olarak kullanıldı. Alman Wurttemberg bölgesindeki Rottweil kasabasından gelmektedir. 1800'lerde kısmen nesli tükenmesine rağmen Stuttgart'daki meraklı üreticilerce tekrar eski nüfusuna ulaştırılmıştır. İz sürme, sürü gütme, bekçi köpekliği, koruma, polis köpekliği, araba çekme, itaat yarışmaları cinsin yeteneklerinden sadece bir kaçıdır.

Rottweiler fiyat

rottweiler fiyatları

Standartları

Standartları öğrenmek için, ülke olarak araştırıp okumak yerine, kulaktan duyma bilgilerle hareket etmeyi seviyoruz. Gün içerisinde birçok kez bu cinsle alakalı aldığım telefonlarda, "Hocam Macar rot var mı? " şeklindedir. Halk arasında Macar, alman, Hollanda tiplemeleri tamamen halk arasında uydurulmuş doğruluk kaynağı olmayan bilgilerdir. Bu cinsin net özellikleri yönetmeliklerle belirlenmiştir. Sahiplenirken öncelikle dikkat edilmesi gereken konu, fiyat araştırmak yerine, ırkın saf kanlığı konusuna özen gösterilmesidir.

Tarihçesinde de belirttiğim şekilde, ülkemizde bu ırkı tam anlamı ile yeni yeni anlaşılmaya başlamıştır, Son zamanlarda halk arasında bu ırkın, ırk isminin başına çeşitli ülke takıları eklenmeye başlanmış (alman rot, macar rot, rus rot, kazak rot...), kafa, kulak, ayak, tüy ve renk,  değişikliklerine  göre, ırkı çeşitli ülke ve bölgelere göre ayırt edilmiş ve ırk içinde yeni cinsler türetilmeye başlanmıştır.

(F.C.I.-Standart No. 147/16.01.1996/GB)

Genel Görünüm: İdeal ırk orta boyda, sağlam ve güçlü bir köpektir. Rengi siyah, kahverengi lekeleri çok belirgindir. Sağlam yapısı, gücünü, çevikliğini ve dayanıklılığını sergiler. Erkek köpekler, dişilere göre daha iri, kemikleri daha kalındır. Dişiler belirgin şekilde feminen yapılıdır, ama dayanıklı olma özellikleri ve güçlerinden hiçbir şey kaybetmezler.

Can dostu köpeğinizden zorunlu bir sebepten kaynaklı ayrı kalmanız durumunda, aile ortamında sizi beklerken strese girmeden sizi bekleyecek dönemi psikolojik anlamda yıpranmadan geçirebileceği otel hizmeti konusunda bursa köpek oteli ekibimiz, köpek eğitimi ve bomba köpekleri eğitimi ve av köpeği eğitimi konularında yarıma ihtiyaç duyduğunuz istenmeyen davranış kalıplarının düzeltilmesi sürecinde bursa köpek eğitimi ekibimiz, can dostunuzun ve sizin yanınızda olmaya çalışacaktır.

Erkek Standartları

Erkek omuz yüksekliği 61-68 cm

61- 62 cm kısa

63-64 cm orta

65-66 cm iri İDEAL

67-68 cm çok iri 

Erkeklerde ağırlık yaklaşık 50 kg.

Dişi Standartları

Dişi omuz yüksekliği 56-63 cm.

56-57 cm kısa

58-59 cm orta

60-61 cm iri İDEAL

62-63 cm çok iri

Dişilerde ağırlık: yaklaşık 42 kg.

rottweiler yavru

İletişim

Köpek Kulübü

Bursa

05323438041

Tayfun Acar

youtube köpek kulübü kanalı facebook köpek kulübü köpek kulübü

Ana Sayfa

Labrador | Border Collie | Türkiye Emlak | Maltese Terrier | Cane Corso | Doberman | Alman Kurdu