Spitz Köpek

spitz köpek

Spitz Köpek Fiyatları Yavruları Özellikleri

Spitz Zeki, neşeli ve aktif olan bu köpekler refakat köpeği olup içerisinde gürültülü köpekler hoş görülmez. Bu sağlam yapılı, orantılı köpek ırkı, saf beyaz gür postu, sivri burnu, dik, üçgen kulakları ve tüylü kuyruğu vardır. Pomeranian ırkına göre fiyat ortalaması daha makul seyretmektedir. Doğal yapıları ve asaletleri, uyumlu ve şık güzellikle açığa çıkar.

Spitz köpek ırkı çoğu zaman halk arasında bilinen ismi ile Pomeranian Boo ile görünüm karıştırılmakta ve bu iki farklı spitz ırkının fiyat skalaları da yanlış yorumlanabilmektedir. Spitz fiyat aralığı, Pomeranian fiyat seviyesine göre daha uygundur.

spitz fiyatları spitz köpek spitz yavruları

Spitz Fiyatları

Spitz fiyatları şecere durumu ve görsel albenisine göre spitz fiyatları 6.000 TL / 9.000 TL arasında değişiklik gösterebilmektedir.

Pomeranian spitz köpek cinsini, pomeranian boo ile karıştırmamak gerekir. boo fiyatları ile spitz fiyatları arasında yaklaşık 3 kata yakın bir fark bulunmaktadır. Pomeranian spitz fiyatları ortalamasına göre spitz fiyatları skalası daha normal seyretmektedir. Spitz sahiplenme düşüncesine girildiğinde öncelik spitz fiyatları konusundan önce, spitz köpek ırkının safkan ırk özelliklerini net olarak yansıtması gerçeği olmalıdır.

Spitz fiyatları skalasını etkileyen önemli etkenlerin başında tek renge sahip olmasının yanınada anne ve babanında net olarak spitz ırk özelliklerini net olarak taşımaları spitz fiyatlarını önemli ölçüde etkilemektedir.

Spitz Yavruları

Spitz yavruları aktif, oyuncu, canlı, hayat dolu, tetikte, uyanık, dikkatli, sahibine oldukça bağlı ve aynı zamanda bağımsız olmayı seven ırklar arasındadır. Kendinden oldukça emin ve mutlu mizaçları vardır. Sevdiklerini memnun etmeye hazır ve sadık dost olmaya isteklidir.

Spitz yavruları sevdiklerine ve ailesine ne kadar sıcak davransa da yabancıya hızlı şekilde güvenmez. Yabancı insanlara olan güvensizliği onları küçük yapısına rağmen iyi ve ideal bekçi köpeği olarak karşımıza çıkarır. Çok yönlü, uyumlu köpek olduğu için de kolayca eğitmeniz mümkündür ve bu şekilde onları diğer insanlarla iyi geçinecek gibi yetiştirebilirsiniz.

Spitz yavruları zamanla tanıdığı ve ailesinin güvendiği insanlarla, evcil hayvanlarla ilişkisini ilerletecektir. Eve gelen yabancı misafirleri tanıdıktan sonra, sıcak davranacaktır. Kendiside küçük olmasına rağmen kendinden küçük hayvanlara, güçlü av içgüdüsüyle büyüklük taslayabilir ve saldırma eğiliminde bulunabilir. Yavruluğundan itibaren beraber büyüdüğü aynı evde yaşadığı kedi, köpek gibi evcil hayvanlarla daha iyi anlaştığı görülmektedir.

Spitz yavruları özellikle yetişkin olma sürecinde eğitiminde kendine ve ırkına has özelliklerine göre eğitilmeleri son derece önemlidir. Özellikle spitz yavruları yaşayacağı alanda yahut benzer bir bölgede eğitime tabii tutulması son derece önemlidir.Burada unutulmaması gereken önemli bir konu bulunmaktadır.

Boo yavruları ile spitz yavruları arasındaki fiziki görünüm farkı. Pomeranian boo yavruları teddy bear olarak isimlendirilen ayı görünümünü yansıtmasının yanınada, Pomeranian spitz yavruları fox face olarak tabir edilen tilki surat olarak görünün fiziki görünümleridir.

spitz köpek

Spitz Köpek Özellikleri

Japonya’ya 1920’li yıllarda Sibirya ve kuzey doğu Çin üzerinden gelen büyük beyaz Alman ırkı köpeklerden geldiği net olmakla bilinmektedir. Tokyo’ya ilk kez 1921 yılında gelmiştir. İki büyük beyaz çift, Kanada’dan 1925 yılında gelmiştir, daha sonra diğer cinslerde Kanada, Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya ve Çin’den 1936 yılında gelmiştir. Yavrular, ırkın geliştirilmesi için melezlenmiştir. Japon Kennel Kulübü tarafından 1948 yılında yayınlanan standart günümüzde de geçerliliğini korumuştur.

Spitz yavrularının kulakları küçük ve diktir. Kalın derileri ve sık uzun tüyleri vardır. Spitz köpek canlı, neşeli ve zekidirler. Çabuk öğrenirler ve oyunlardan hoşlanırlar. Diğer cinsler ve çocuklarla iyi geçinirler. Erken yaşta eğitim verilmelidir. Öğrenmeye istekli ve de heveslidirler. Japon Spitz Köpek cinsi köpeklerde bazı kalıcı sağlık sorunları olduğu tespit edilmiştir. Hastalık namına diz displazisi problemine yatkındırlar. Bazı uzun otlara karşı alerjileri vardır ve göz akıntısı oluşabilir.

Düzenli bakım sayesinde 12 yıl kadar yaşayabilirler. Japon spitz köpek cinslerin kökeninin Husky Samoyed soyundan geldiği düşünülmektedir. 1800’lü yılların sonlarında bu cins oluşturulmuştur. 1970’li yıllarda Avrupa'ya 1980’li yıllarda da Amerika ya ihraç edilmiştir. Bakımı beyaz tüyleri olduğundan dolayı zor gibi görülebilir ama buna rağmen temiz tutmak zor değildir. 6 ayda 1 banyo yeterlidir. Haftada iki defa fırçalamak ve bakımını yapmak gerekir. Bu ırklar küçük ırk olduklarından dolayı apartman dairelerinde beslenebilirler. Gayet uyumludurlar. Düzenli yürüyüş yaptırmak onlara iyi gelecektir.

Kalın beyaz palto ve kabarık kuyruğu olan küçük beyaz köpek düşünün bu ırkın görüntüsüdür. Bu küçük cinsler, genellikle beyaz Pomeranian ile karşılaştırıldığında ideal evcil köpekler olup, sahiplerine sadık kalan aktif ve sadık evcil dostlar şeklinde bilinir. Özellikle küçük çocuklu aileler ve düşük bakım gerektiren evcil hayvan arayan yaşlılar için tavsiye edilir.

spitz fiyat    japon spitz

Genel Bilgiler

Spitz köpek kar beyazı, güler, neşeli ve huzursuz yapıya sahiptir. kar beyazı her zaman yoldan geçenlerin dikkatini çekmektedir. Bu ırk ile alakalı sahiplerinin görüşleri her zaman en olumludur. Bu kadar kabarık mutluluk topu mutlaka sahiplerine neşe getirecektir. Bu ırk, 1920 ve 1930 lu yıllarda oldukça uzun süre önce Japonya' da ortaya çıktı. Bu cins cinslerin diğer türlerini geçerek getirdi. Ailenin ilk örneği beyaz alman ırkı idi. Kuzeydoğu Çin' den Japonya' ya getirildi. Bu köpek için standart sadece 1948 yılında Japon Kennel Club tarafından kuruldu. O andan itibaren, Japonya' da popülerlik kazanmaya başlıyor. 1950 lerde, diğer ülkelere ihraç edildi.

Sahiplerine göre, evde böyle cins sahibi olmak keyifli ve her zaman sahipleriyle şefkatlidir, istisnasız tüm aile üyelerini sever, ama yabancılara karşı güvensizdir. Çocuklara yakışır, fotoğrafa bakar, onlarla nasıl iyi geçinir Ayrıca, yaşlı insnlara iyi arkadaş olacaktır.

Uyumlu ve nispeten karmaşıktır. Köpeğin vücudu aşırı derecede esnektir. Büyüme hakkında konuşursak 30-40 santimetreye ulaşır. Yetişkin köpeğin ağırlığı 5 ila 10 kilogram arasındadır. Yaklaşık 10-12 yıllık ömre sahiptir. Bu cins köpek oldukça geniş bir kafaya sahip, alın biraz yuvarlak. Kulaklar üçgen şeklindedir, her zaman ayakta dururlar.

Özel ilgi her zaman köpek ceketi tarafından çekilir. Kalın, kabarık ve beyazdır. Bu, aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi, doğada kırmızı bireyler olmasına rağmen, standart bir renktir. Yün yüzünden, böyle bir evcil hayvan genellikle gerçekte olduğundan daha büyük görünür. Hayvanın gözleri parlak karanlık darbeleriyle karanlıktır.

Bu köpeğin karakteristik özelliği, sahip için şefkattir. Öyle ki, neredeyse bir ibadet nesnesi haline gelmiştir. Spitz köpekler itaatkâr olma konusunda eğitilmeleri kolaydır. Büyük köpeklerin karakteristiği olan canlı, hatta biraz küstah bir eğilime sahiptir. Her zaman çok neşeli, oynamak için hazırdırlar. Nadiren sadece gerektiğinde havlar. Diğer köpeklerle kolayca geçinir, ancak ilk başta temasa geçmesine rağmen, ilk başta temkinli davranır. Spitz fiyatları konusu yukarıda belirttiğim gibi ince eleyip sık dkunması gereken konudur. Ayrıca kendi cinsiyeti ve hatta kedileriyle de temas kurabilir. Unutmayın ki hareketli ve aktif, yaşlılığa kadar öyle kalıyor. Bu nedenle, ona her zaman serbestçe atlama ve koşma fırsatını vermek gerekir.

Özel bakım gerekli değildir, ancak evcil hayvanınızla düzenli yürümeniz gerekir. Ona her zaman birikmiş enerjiyi atma fırsatı verin. En önemli şey, özel bir fırça ile taranması gereken yünün bakımıdır. Yünün oldukça kuru olmasına dikkat etmekte fayda var. Bu nedenle, yüksek yağ içeriği olan şampuanları kullanmanız gerekir. Birçok insan köpeğin standart beyaz renginden dolayı yıkanması gerektiğini düşünür, ama bu böyle değildir.

Can dostu köpeğinizden zorunlu bir sebepten kaynaklı ayrı kalmanız durumunda, aile ortamında sizi beklerken strese girmeden sizi bekleyecek dönemi psikolojik anlamda yıpranmadan geçirebileceği otel hizmeti konusunda bursa köpek oteli ekibimiz, köpek eğitimi ve bomba köpekleri eğitimi ve av köpeği eğitimi konularında yarıma ihtiyaç duyduğunuz istenmeyen davranış kalıplarının düzeltilmesi sürecinde bursa köpek eğitimi ekibimiz, can dostunuzun ve sizin yanınızda olmaya çalışacaktır.

İletişim

Spitz Köpek Üretim Çiftliği

Bursa

0532 343 8041

Tayfun Acar

youtube köpek kulübü kanalı facebook köpek kulübü köpek kulübü

Ana Sayfa

Toy Poodle | Tayfun Acar | Maltese Terrier | Cane corso | Alman Kurdu | Köpek Eğitimi | Labrador