Tarayiciniz JavaScript desteklemiyor.

Spitz

spitz yavrusu

Spitz yavrusu fiyatları

Spitz,  Zeki, neşeli ve çok aktif olan bu köpekler tam bir refakat köpeğidir. Spitz ırkı içerisinde gürültülü köpekler hoş görülmez. Bu sağlam yapılı, orantılı Spitz köpek ırkı, saf beyaz gür postu, sivri burnu, dik, üçgen kulakları ve tüylü bir kuyruğu vardır.

Spitz köpek ırkının, ona çok benzeyen pomeranian ırkına göre spitz fiyat skalası çok daha makul seyretmektedir. Spitz doğal yapıları ve asaletleri, uyumlu ve şık bir güzellikle açığa çıkar. Bu ırk çoğu zaman Pomeranian, halk arasında bilinen ismi ile de Boo köpek ırkı ile karıştırılmaktadır.

japon spitz yavrusu fiyat

Satılık Spitz Yavruları

spitz yavrusu fiyatlarıspitz yavru özellikleri    japon spitz yavrusujapon spitz fiyatları    japon spitz yavrusu fiyatlarıjapon spitz fiyat

Özellikleri

Spitz köpek ırkı Japonya’ya 1920’li yıllarda Sibirya ve kuzey doğu Çin üzerinden gelen büyük beyaz Alman Spitz ırkı köpeklerden geldiği net olmakla bilinmektedir. Spitz yavrusu, Tokyo’ya ilk kez 1921 yılında gelmiştir.İki büyük beyaz çift, Kanada’dan 1925 yılında gelmiştir; daha sonra diğer köpekler de Kanada, Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya ve Çin’den 1936 yılında gelmiştir.Yavrular, ırkın geliştirilmesi için melezlenmiştir. Japon Kennel Kulübü tarafından 1948 yılında yayınlanan birleşik standart günümüzde de geçerliliğini korumuştur. Japon Spitz (diğer adıyla Nihon Supittsu) hafif eğimli, oval gözleri olan küçük ırk köpeklerdendir.

Spitz ırkının kulakları küçük ve diktir. Kalın derileri ve sık uzun tüyleri vardır. Japon Spitz cinsi köpekler canlı, neşeli ve çok zekidirler. Hızlı bir şekilde öğrenirler ve oyunlardan hoşlanırlar. Diğer köpek cinsleri ve çocuklarla iyi geçinirler. Bu cins köpeklere erken yaşta eğitim verilmelidir. Öğrenmeye istekli ve de heveslidirler. Japon Spitz cinsi köpeklerde bazı kalıcı bir sağlık sorunları olduğu tespit edilmiştir. Hastalık olarak diz displazisine çok yatkındır. Bazı uzun otlara karşı alerjileri vardır ve göz akıntısı oluşabilir. Düzenli bir bakım sayesinde Spitz ırkı 12 yıl kadar yaşayabilirler. Japon Spitz köpeklerinin kökeninin Sibirya Samoyed soyundan geldiği düşünülmektedir. 1800’lü yılların sonlarında bu cins oluşturulmuştur. 1970’li yıllarda Avrupa'ya 1980’li yıllarda da Amerika ya ihraç edilmiştir. Japon Spitz bakımı beyaz tüyleri olduğundan dolayı zor gibi görülebilir ama buna rağmen temiz tutmak zor değildir. 6 ayda bir banyo yeterlidir. Haftada iki defa fırçalamak ve bakımını yapmak gerekir. Bu köpek ırkları küçük ırk olduklarından dolayı apartman dairelerinde beslenebilirler. Gayet uyumludurlar. Düzenli yürüyüş yaptırmak onlara çok iyi gelecektir.

Japon Spitz Yavrusu, Kalın beyaz bir palto ve kabarık bir kuyruğu olan küçük beyaz bir köpek düşünün - bu bir Japon Spitz ırkının görüntüsüdür. Bu küçük köpekler, genellikle beyaz Pomeranian köpek ile karşılaştırıldığında ideal bir evcil hayvanlardır. Japon Spitz köpekleri, sahiplerine çok sadık kalan aktif ve sadık evcil hayvanlar olarak bilinir. Özellikle küçük çocuklu aileler ve düşük bakım gerektiren bir evcil hayvan arayan yaşlılar için tavsiye edilir. Japon Spitz ırkı böylesine büyük bir evcil dost yapan özellik, bu türün sadece insanın dikkatini çekmesidir.

Japon Spitz genel özellikleri
Boy Kilo Erkekler 36 cm/8.75 kg, dişiler 30 cm/8 kg civarındadır.
Karakter Özelliği Tam anlamıyla bir aile köpeğidir, insanlarla yakın olmayı sever, çok akıllı ve kibardır. Zeki olduğu için eğitimi kolaydır. Hayat boyu size arkadaşlık edecektir.
Yaşam Süresi Onlara sunulacak yaşam kalitesine bağlı olarak, 12-14 yaşına kadar yaşayabilirler.
Irk Kökeni Eski çağlardan beri Japonya’da ailelerin küçük köpeği olarak yaşar. 6000 yıl önce İsveç Gölü ve Finlandiya’da Peat Köpeği ile çiftleştirilerek yetiştirilmiştir, daha sonra Japonya ve Çin’e getirilmiştir.
Petlerle Uyumu Küçükken diğer hayvanlara alıştırılmalı, mümkünse birlikte büyütülmelidir. Dominant bir karakteri vardır ve evin ‘patronu’ olmak ister.

spitz fiyat

Spitz Fiyat

Japon Spitz yavrularının fiyatları, şecere durumu  ve görsel albenisine göre spitz fiyat skalası 2.500 TL ile 8.000 TL arasında değişiklik gösterebilmektedir. Ülkemizde ve tüm dünya ülkelerinde Pandemi dönemi ve kısıtlamalardan dolayı bir çok köpek ırkında olduğu gibi Spitz fiyatları da maalesef ki alışılmışın dışında yükseliş göstermiştir. Bu arada Spitz ırkını Pomeranian köpek ırkı ile karıştırmamak lazım,  pomeranian boo fiyat ortalamasına göre spitz fiyat aralığı daha normal seyretmektedir.

Japon Spitz hakkında diğer bilgiler
Kar beyazı, güler, neşeli ve huzursuz. Japon kar beyazı Spitz her zaman yoldan geçenlerin dikkatini çekiyor. Bu cinsin bir köpeği üzerinde sahiplerinin görüşleri her zaman en olumludur. Bu kadar kabarık bir mutluluk topu mutlaka sahiplerine neşe getirecektir.

Bu tür, 1920'lerde 1930'larda oldukça uzun bir süre önce Japonya'da ortaya çıktı. Bu cins köpeklerin diğer türlerini geçerek getirdi. Ailenin ilk örneği beyaz bir Alman Spitz köpek ırkı idi. Kuzeydoğu Çin'den Japonya'ya getirildi. Bu köpek için standart sadece 1948 yılında Japon Kennel Club tarafından kuruldu. O andan itibaren, bu cins Japonya'da popülerlik kazanmaya başlıyor. 1950'lerde, diğer ülkelere ihraç edildi. Bundan dolayı, Japon Spitz ırkı tüm dünyada yayıldı.

Sahiplerine göre, evde böyle bir cinse sahip olmak bir zevktir. Bu, ısıyı tam olarak yayan güçlü, çok hareketli, şaşırtıcı bir şekilde ayrılmış bir köpek yavrusu. Japon Spitz her zaman ustalarıyla çok şefkatlidir, istisnasız tüm aile üyelerini sever, ama yabancılara karşı güvensizdir. Bu cins köpekler çocuklara yakışır, fotoğrafa bakar, onlarla nasıl iyi geçinir Ayrıca, bu evcil hayvan yaşlı bir kişiye iyi bir arkadaş ve arkadaşı olacak. Japon Spitz, iyi geliştirilmiş bir zekâya, mükemmel bir yetenek yeteneğine sahiptir.

Japon Spitz çok uyumlu ve nispeten karmaşıktır. Köpeğin vücudu aşırı derecede esnektir. Büyüme hakkında konuşursak 30-40 santimetreye ulaşır. Yetişkin bir köpeğin ağırlığı 5 ila 10 kilogram arasındadır. Bu evcil hayvan yaklaşık 10-12 yıllık bir ömre sahiptir. Bu cins bir köpek oldukça geniş bir kafaya sahip, alın biraz yuvarlak. Kulaklar üçgen şeklindedir, her zaman ayakta dururlar. Namlu çok keskin Kuyruk sırtında atılmış çok yemyeşil, yuvarlak.

Özel ilgi her zaman köpek ceketi tarafından çekilir. Kalın, çok kabarık ve beyazdır. Bu, aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi, doğada kırmızı bireyler olmasına rağmen, standart bir renktir. Yün yüzünden, böyle bir evcil hayvan genellikle gerçekte olduğundan daha büyük görünür. Hayvanın gözleri parlak karanlık darbeleriyle karanlıktır.

Bu köpeğin karakteristik özelliği, sahip için şefkattir. Öyle ki, Spitz için neredeyse bir ibadet nesnesi haline geldi. Ayrılmaktan çok zorlanıyorlar. Bu köpekler çok itaatkar ve yükseltmek kolaydır. Japon Spitz, daha büyük köpeklerin karakteristiği olan canlı, hatta biraz küstah bir eğilime sahiptir. Her zaman çok neşeli, oynamak için hazırdır. Japon Spitz yavruları nadiren sadece gerektiğinde havlar. Ama buna rağmen, bu cinsin bir köpeği küçük bir bekçi. Korkaklık bir evcil hayvanın ciddi bir dezavantajı olarak kabul edilir. Spitz, diğer köpeklerle kolayca geçinir, ancak ilk başta temasa geçmesine rağmen, ilk başta temkinli davranır. Ayrıca kendi cinsiyeti ve hatta kedileriyle de temas kurabilir. Unutmayın ki bu cins köpek çok hareketli ve aktif, yaşlılığa kadar öyle kalıyor. Bu nedenle, ona her zaman serbestçe atlama ve koşma fırsatını vermek gerekir.

Bu köpek için kentsel koşullara alışıktır. Japon spitz, şehrin dışındaki bir apartmanda veya evde iyi anlaşır. Özel bakım gerekli değildir, ancak evcil hayvanınızla düzenli olarak yürümeniz gerekir. Ona her zaman birikmiş enerjiyi atma fırsatı verin. En önemli şey, özel bir fırça ile taranması gereken yünün bakımıdır. Yünün oldukça kuru olmasına dikkat etmekte fayda var. Bu nedenle, yüksek yağ içeriği olan şampuanları kullanmanız gerekir. Birçok insan köpeğin standart beyaz renginden dolayı yıkanması gerektiğini düşünür, ama bu böyle değildir.

Japon Spitz ırkının öyle bir paltosu var ki, düşmeyecek ve fazla kirlenmeyecek. Kir hala evcil hayvanın kürküne bulaşırsa, kir kuruyana kadar beklemek yeterlidir. Yün tekrar kar beyaz olacak, kar gibi. Bu cins saç kesimi gerekmez, bu prosedür sergiler için bile gerekli değildir. Sahiplere göre, yün de hoş olmayan bir kokuya sahip değildir. Bu köpek, diğerleri gibi, yılda bir kez tutuyor.

İletişim

Spitz Üretim Çiftliği

İzmir

0232 487 0149 | 0532 343 8041

Bizi Takip Edin
facebook

Şubelerimizde Kredi Kartı geçerlidir