Spitz Yavrusu

spitz yavrusu

spitz yavrusu fiyatları

Spitz Yavrusu,  Zeki, neşeli ve çok aktif olan Spitz köpek ırkı köpekler tam bir refakat köpeğidir. Spitz ırkı içerisinde gürültülü köpekler hoş görülmez. Bu sağlam yapılı, orantılı Spitz köpek ırkı, saf beyaz gür postu, sivri burnu, dik, üçgen kulakları ve tüylü bir kuyruğu vardır. Spitz yavrusu doğal yapıları ve asaletleri, uyumlu ve şık bir güzellikle açığa çıkar.

japon spitz yavrusu fiyat

Satılık Spitz Yavruları

japanese spitzjapanese spitz yavrusu    spitz yavrusu fiyatlarıspitz yavru özellikleri    japon spitz yavrusujapon spitz fiyatları    japon spitz yavrusu fiyatlarıjapon spitz fiyat    spitz japon yavrusujapanese spitz yavru fiyatları

Özellikleri

Spitz köpek ırkı, Japonya’ya 1920’li yıllarda Sibirya ve kuzey doğu Çin üzerinden gelen büyük beyaz Alman Spitz ırkı köpeklerden geldiği net olmakla bilinmektedir.

Spitz yavrusu, Tokyo’ya ilk kez 1921 yılında gelmiştir.İki büyük beyaz çift, Kanada’dan 1925 yılında gelmiştir; daha sonra diğer köpekler de Kanada, Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya ve Çin’den 1936 yılında gelmiştir.Yavrular, ırkın geliştirilmesi için melezlenmiştir. Japon Kennel Kulübü tarafından 1948 yılında yayınlanan birleşik standart günümüzde de geçerliliğini korumuştur. Japanese Spitz (diğer adıyla Nihon Supittsu) hafif eğimli, oval gözleri olan küçük ırk köpeklerdendir.

Spitz ırkının Kulakları küçük ve diktir. Kalın derileri ve sık uzun tüyleri vardır. Japon Spitz cinsi köpekler canlı, neşeli ve çok zekidirler. Hızlı bir şekilde öğrenirler ve oyunlardan hoşlanırlar. Diğer köpek cinsleri ve çocuklarla iyi geçinirler. Bu cins köpeklere erken yaşta eğitim verilmelidir. Öğrenmeye istekli ve de heveslidirler. Japon Spitz cinsi köpeklerde bazı kalıcı bir sağlık sorunları olduğu tespit edilmiştir. Hastalık olarak diz displazisine çok yatkındır. Bazı uzun otlara karşı alerjileri vardır ve göz akıntısı oluşabilir. Düzenli bir bakım sayesinde Spitzler 12 yıl kadar yaşayabilirler.

Japanese Spitzlerin kökeninin Sibirya Samoyed soyundan geldiği düşünülmektedir. 1800’lü yılların sonlarında bu cins oluşturulmuştur. 1970’li yıllarda Avrupa'ya 1980’li yıllarda da Amerika ya ihraç edilmiştir.

Japon Spitz bakımı beyaz tüyleri olduğundan dolayı zor gibi görülebilir ama buna rağmen temiz tutmak zor değildir. 6 ayda bir banyo yeterlidir. Haftada iki defa fırçalamak ve bakımını yapmak gerekir.

Bu köpek ırkları küçük ırk olduklarından dolayı apartman dairelerinde beslenebilirler. Gayet uyumludurlar. Düzenli yürüyüş yaptırmak onlara çok iyi gelecektir.

 

Japon Spitz Yavrusu, Kalın beyaz bir palto ve kabarık bir kuyruğu olan küçük beyaz bir köpek düşünün - bu bir Japon Spitz ırkının görüntüsüdür. Bu küçük köpekler, genellikle beyaz Pomeranian'la karşılaştırıldığında ideal bir evcil hayvanlardır. Japon Spitz köpekleri, sahiplerine çok sadık kalan aktif ve sadık evcil hayvanlar olarak bilinir. Özellikle küçük çocuklu aileler ve düşük bakım gerektiren bir evcil hayvan arayan yaşlılar için tavsiye edilir. Japon Spitz'i böylesine büyük bir evcil dost yapan özellik, bu türün sadece insanın dikkatini çekmesidir.

Japon Spitz genel özellikler :

Ortalama boy/kilo:   Erkekler 36 cm/8.75 kg, dişiler 30 cm/8 kg civarındadır.
Huy:   Tam anlamıyla bir aile köpeğidir, insanlarla yakın olmayı sever, çok akıllı ve kibardır. Zeki olduğu için eğitimi kolaydır. Hayat boyu size arkadaşlık edecektir.
Ortalama ömür:   12-14 yaşına kadar yaşayabilirler.
Köken:   Eski çağlardan beri Japonya’da ailelerin küçük köpeği olarak yaşar. 6000 yıl önce İsveç Gölü ve Finlandiya’da Peat Köpeği ile çiftleştirilerek yetiştirilmiştir, daha sonra Japonya ve Çin’e getirilmiştir.
Diğer evcil hayvanlarla uyumluluk:   Küçükken diğer hayvanlara alıştırılmalı, mümkünse birlikte büyütülmelidir. Dominant bir karakteri vardır ve evin ‘patronu’ olmak ister.
Lütfen not edin:   Çok fazla egzersize ihtiyacı yoktur ama oldukça hareketli köpeklerdir. Dışarıda bir kulübede yalnız başına bırakılmaması gerekir. Evin içinde, insanlarla birlikte olmayı sever. 1.5 -1.8 metreye kadar zıplayabilir.
İdeal sahibi:   Bir aile köpeğidir, her bireyi ayrı ayrı sever ve tanır. 3-12 ay arasındaki yavrular, 5 yaşın altındaki çocuklar için ağır olabilir. Yalnız yaşayanlar için de ideal bir köpektir.

japon spitz

fiyatları

Japon Spitz yavrularının fiyatları, şecere durumuna göre 1800 TL. den başlamaktadır.

İletişim

Köpek Kulübü Üretim Çiftliği

Bursa

0532 343 8041

Bizi Takip Edin

Facebook Köpek Kulübü  instagram köpek kulübü  twitter köpek kulübü  youtube köpek kulübü  köpek kulübü linkedin sayfası

Ana Sayfa