Tibet Mastifi

tibet mastifi

 

Tibet Mastifi Fiyatları Yavruları

Tibet mastifi üretim çiftliğinden FCI ırk standartları belirleme federasyonu kriterlerinden çok daha yüksek standartlarda olup kendi ülkesi olan Çin standartlarında ve şeceresine sahiptirler. Yavru Tibetlerimiz doğumunu müteakip 21. gününde iç parazit, 40. gününde iç parazit uygulaması tekrarı ve en az 2 karma aşısı tatbik edilmiş şekilde yeni ailesine evraklarıyla beraber teslimi yapılmaktadır. Bu devasa ırkı anlatmaya çalışırken insanın ağzını doldura doldura anlatası geliyor, Zenginliğin 5 belirtisinden biri olarak sayılan bu ırk aynı zamanda Köpeklerin Atası ve Kralı konumundadır.

Tibet mastifi ırkını anlatmak yerine onunla birkaç ay yaşamak, bu ırkın ne olup ne olmadığını neden köpeklerin Kralı lakabını aldığını anlamak sanırım daha kolay olacaktır. 24 yıllık mesleki hayatımda hayranlıkla ilgilendiğim köpek ırkı olmakla beraber görünümü, karakteri ve özelliklerini de her daim beğeni ile takip etmişimdir.

tibet mastifi fiyat  tibet mastifi fiyatları

tibet mastifi yavru  tibet mastifi

Tibet Mastifi Fiyatları

Tibet mastifi fiyatları belirleme kriteleri şecere durumu ve yele durumuna göre tibet mastifi fiyat sklası 20.000 TL. den başlamaktadır.  Sahiplenme fiyatları ortalamasında değişmekle beraber, Şecerenin ait olduğu ülkeye göre de fiyat farklılıkları yaşanabilmektedir. Bu devasa ırkı sahiplenirken fiyat skalasından evvel soy ağacı, şecerenin ait olduğu federasyon ve yelesinin fiziki görünümü gibi konular öncelikle olarak dikkat edilmelidir.

Tibet mastifi fiyatları konusuna istinaden Çin' de, 82 kiloluk hong kong isimli devasa cins 2.400.000 TL fiyat satılarak, dünyanın en pahalı köpeği olarak herkesi hayretler içinde bırakan sahiplenme fiyat ortalaması ile tarihe kaydoldu. Lu Liang adlı yetiştiriciye ait olan Hong Dong isimli köpek 945 bin sterline (2,4 milyon TL) satıldığı Tüm Dünya da geniş yankılar uyandırmış, Dünya üzerinde köpek ırkına verilen en yüksek değer olarak tarihe geçmiştir. Ülkemize has tabiri ile fiyat belirlemesinin 2.4 milyon TL ödemesinin delilik gibi görünsede mükemmel şeylerin bedellerininde emsalsiz olması gerçeğidir.

Tibet mastifi fiyat skalasının güncel fiyatları için bizimle iletişime geçiniz lütfen.

Tibet Mastifi Yavruları

Tibet mastifi yavru cinsini hayatımıza dahil etmeden evvel Onun ne kadar büyük ve ne kadar güçlü olduğunu unutmamak gerekir. Dünyanın zenginlik göstergesini simgeleyen 5 nedenden biri olan tibet mastifi sahibi özelliği son derece zenginlik göstergesi anlmına gelmektedir.

Tibet mastifi yavru sahiplenmeden önce bu ırkın fiziki özelliklerinden kaynaklı ihtiyaçlarının karşılayabilecek standartlarda olup olmadığınızı sorgulamamız son derece yerinde olacaktır.

tibet mastifi fiyat  tibet mastifi fiyat

Özellikleri

Mükemmel bekçi köpeği olan bu güçlü ve iri bir yapılı tibetan mastiff ırkı, ortalama 14 ile 18 yıl yaşayan bu ırk çok yavaş olgunlaşır. Genel olarak dişiler erkeklerden daha hızlı olgunlaşırlar. Erkek 4 ile 7 yaşına kadar büyümeye devam ederler. En büyük ırklarından biridir.

Tibet mastifi aynı zamanda dünyanın en yüksek fiyat maaliyetli köpek cinsidir. 2,4 milyon dolarlık fiyat satış fiyatıyla rekor kırmakla ismini duyrmuştur. Normal şartlarda ilkbaharda olmak üzere senede bir kez kalın ve uzun tüylerini döker ve yeniler. Her türlü iklim koşuluna dayanıklı olsalar da onlar için en ideal iklim soğuk iklimdir. Kış aylarını sever. Cesur, korkusuz, sakin, düşünceli ve akıllı bir cinstir.

Gerçekten canlı doğal koruyucu içgüdüleri olduğu için en iyi insan ve mülk koruyucularından biridir. İç mekânda çok sessiz olmakla birlikte, dış mekânda da aktif ve agresif yapı sergilerler. Sadık ve iyi bir aile arkadaşıdır. Bu köpek genellikle sahibi ile güçlü bir ilişkiye sahiptir ve ona iyi hizmet eder. Ailenizle oynamaya ve vakit geçirmeye her zaman hazırdırlar.

Çocukları sever bu güzel alışkanlığının sürekliliği için bebeklik ve gençlik döneminde çocuklar ile iletişiminin olumlu tutulması gerekir. Ancak köpek tarafından tanınmayan çocuklar, yetişkinler veya yabancılar dikkatli olmalıdır. Tibet mastifi kendi topraklarına saldırıda bulunulduğunu düşünen bu devasa cins agresif olabilir. Aynı durum diğer köpeklerle de gerçekleşir, çünkü dev yapısı olması kendisini diğer hayvanlarla baskın hissettirmektedir. Yavru döneminden itibaren düzenli tımar gerekir. Bu köpeğin uzun ve kalın yeleleri var, bu nedenle her hafta veya haftada iki ya da üç defa fırçalanmalıdır.

Avlanma mevsiminde (ilkbahar ya da yaz) kir ve kötü saçlardan temiz tutulması için her gün bakım yapmanız gerekebilir. Ayrıca kulaklar, dişler ve pençeler düzenli olarak kontrol edilmelidir ve düzgün olmalıdır. Ilımlı egzersiz ihtiyacı vardır. Cins için ana egzersiz uygulaması, tasmasıyla günlük yürüyüş yapmaktır. Dışarıda olması ve iyi durumda olması gerekir. Ancak köpeğin kemiklerine, kaslarına ve eklemlerine dikkat edin. Büyüyen periyot boyunca fazla çalışmamalıdır. Genelde yarım saatlik oyun (tercihen aynı boydaki başka köpekle birlikte) veya yürüyüş bu cinsi kesinlikle tatmin etmektedir.

tibet mastifi yavru 

Eğitimi

Eğitimi yavruluk dönemi yani 4. aydan itibaren başlanmalıdır. Devasal bir süs köpeği gibi hayal edin, büyük köpek ırkı olmasından dolayı, 6. ayı beklenmemelidlr. Köpek eğitim müfredatında onun ırk ve karakteristik zelliklerinin test edilmesinden sonra hazırlanacak eğitim müfredatı titizlikle, yiyecek ödül proğramı kullanılmadan tatbik edilmelidir. Yavruya müfredatta kendisine sert eğitim müfredatına tepki verecek ve benimsemeyecektir. Bu nedenle eğitim döneminde köpeğe karşılıklı sevgi ve saygı olduğu hissettirilmelidir. İtaat eğitiminin çok erken yaşta verilmesi önerilir.

Karakter yapısı, Sakin, asil, kendine güvenir yapıya sahiptir. Fıtratında olan bekçilik duygularından dolayı bazen inatçı ve baskın olabilir. Tibetli olanlar saldırganken, batıda olanlar ise daha itaatkardır. Çok iyi bekçi köpeği olurlar ve çok sık havlarlar.

Genel Bilgiler

Boynunda aslanın yelesini andıran yelesiyle tanınan ve bazen aslan yeleli tibet köpeği de denen bu Mastiff türü, günümüzde bekçilik ve çoban köpeği amacıyla değil, özellikle Çin ve ABD de zenginlik göstergesi şeklinde kullanılmaktadır. Normal piyasa değeri yavrular için 10.000 Amerikan doları fiyat civarında olan bu cinsin bir bireyi, "büyük sıçrama" isimli cins 2011 yılından günümüze satılan en pahalı köpek" unvanını korumuştur ve satış değeri tam 1,5 milyon dolardır!...

Bu kadar yüksek para verilmesinin nedeni, Büyük Sıçramanın en iyi temsil eden özelliklere sahip olması ve yetiştiricilerinin bu safkan mastifften sperm alabilmek için yavru başına 100.000 Amerikan doları bile ödeyebileceği gerçeğidir! Antik Çin köpeklerinin soyundan geldiğini, dolayısıyla "asil kan" oldukları düşünülmektedir. Gerçekten de mastiflerin kökenlerinin epey gerilere gittiği doğrudur; ancak elbette "asil kan" gibi kavramın bilimde yeri yoktur. "Büyük Sıçrama" rekoru 19 Mart 2014 yılında kırılmıştır. Ama yine bir mastiff tarafından...

Can dostu köpeğinizden zorunlu bir sebepten kaynaklı ayrı kalmanız durumunda, aile ortamında sizi beklerken strese girmeden sizi bekleyecek dönemi psikolojik anlamda yıpranmadan geçirebileceği otel hizmeti konusunda bursa köpek oteli ekibimiz, köpek eğitimi ve bomba köpekleri eğitimi ve av köpeği eğitimi konularında yarıma ihtiyaç duyduğunuz istenmeyen davranış kalıplarının düzeltilmesi sürecinde bursa köpek eğitimi ekibimiz, can dostunuzun ve sizin yanınızda olmaya çalışacaktır.

İletişim

Tibet Mastifi üretim çiftliği

Bursa

05323438041

Tayfun Acar

facebook tibet mastifi instagram köpek kulübü youtube köpek kulübü kanalı

Ana Sayfa

Labrador | Border Collie | Türkiye Emlak | Maltese Terrier | Cane Corso | Doberman | Alman Kurdu