Tibet Mastifi Yavru

tibet mastifi yavru

Tibet mastifi yavruları

Tibet Mastifi, Tibet mastifi üretiminde kullandığımız Tibet mastifi damızlıklarımız FCI ırk standartları belirleme federasyonu kriterlerinden çok daha yüksek standartlarda olup Tibet Mastifi ülkesi olan Çin standartlarında ve şeceresine sahiptirler. Tibet Mastifi yavrularımızın doğumunu müteakip 21. gününde iç parazit, 40. gününde iç parazit uygulaması tekrarı ve en az 2 karma aşısı tatbik edilmiş şekilde yeni sahibine evrakları ile birlikte teslimi yapılmaktadır.

      Tibet Mastifi ırkını anlatmaya çalışırken insanın ağzını doldura doldura anlatası geliyor, Zenginliğin 5 belirtisinden biri olarak sayılan bu ırk aynı zamanda Köpeklerin Atası ve Kralı konumundadır. Tibet Mastifi ırkını anlatmak yerine onunla bir kaç ay yaşamak, bu ırkın ne olup ne olmadığını neden köpeklerin Kralı lakabının takıldığını anlamak sanırım daha kolay olacaktır. Tibet 24 yıllık mesleki hayatımda hayranlıkla ilgilendiğim bir ırktır.

tibat mastifi

 

satılık tibet mastifi yavruları

tibet mastifi yavru    tibat mastifi yavru

tibet mastifi yavrusu    tibetan mastiff

tibet mastifi yavruları    tibetan mastiff

satılık tibet mastifi    tibet mstiff yavru fiyat

satılık tibet mastifi yavru    tibet mastiff

satılık tibet mastifi y    tibet mastifi yavrusu

Tibet Mastifi bir Bekçi Köpeği türüdür. Çok güçlü ve iri bir yapıya sahiptir. Ortalama 14 ile 18 yıl yaşayan bu köpek ırkı çok yavaş olgunlaşır. Genel olarak dişiler erkeklerden daha hızlı olgunlaşırlar. Erkek Tibet Mastiff ırkı 4 ile 7 yaşına kadar büyümeye devam ederler. En büyük köpek ırklarından biridir. Aynı zamanda dünyanın en pahalı köpek ırklarındandır. 2.4 milyon dolarlık satış fiyatıyla rekor kıran köpek, bir Tibet Mastifi ırkıdır. Normal şartlarda ilkbaharda olmak üzere senede bir kez kalın ve uzun tüylerini döker ve yeniler. Her türlü iklim koşuluna dayanıklı olsalar da onlar için en ideal iklim soğuk iklimdir. Kış aylarını sever.

Tibet Mastifi cesur, korkusuz, sakin, düşünceli ve akıllı bir cinstir. Gerçekten canlı doğal koruyucu içgüdüleri olduğu için bu cins, en iyi insan ve mülk koruyucularından biridir. Tibet Mastifi iç mekanda çok sessiz olabilir, dış mekanda da aktif ya da agresif olabilir. Tibet Mastifi, sadık ve iyi bir aile arkadaşıdır. Bu köpek genellikle sahibi ile güçlü bir ilişkiye sahiptir ve ona iyi hizmet eder. Ailenizle oynamaya ve vakit geçirmeye her zaman hazır olursunuz. Aynı Tibet mastifi, mükemmel bir koruyucudur.

Tibet Mastifi çocukları sever, ancak yaşlılarla en iyisi yapar, çünkü bu köpeğin sağlığı ve eşitliği bakımından önemlidir, bir hayvan gibi değil. Fakat, köpek tarafından tanınmayan çocuklar, yetişkinler veya yabancılar dikkatli olmalıdır; kendi topraklarına saldırıda bulunulduğunu düşünen Tibet mastifi agresif olabilir. Aynı durum diğer köpeklerle de gerçekleşir, çünkü Tibet Mastifi dev bir cins ve bu durum kendisini diğer hayvanlarla dominant hissettiriyor. Tibet Mastifi, düzenli tımar gerekir. Bu köpeğin uzun ve kalın yeleleri var, bu nedenle her hafta veya haftada birkaç kez fırçalanmalıdır. Avlanma mevsiminde (ilkbahar ya da yaz) kir ve kötü saçlardan temiz tutulması için her gün bakım yapmanız gerekecektir. Ayrıca kulaklar, dişler ve pençeler düzenli olarak kontrol edilmelidir ve düzgün olmalıdır.

Tibet Mastifi’ nin ılımlı egzersiz ihtiyacı vardır. Cins için ana egzersiz uygulaması, tasmasıyla günlük bir yürüyüş yapmaktır. Dışarıda olması ve iyi durumda olması gerekir. Ancak genç köpeğin kemiklerine, kaslarına ve eklemlerine dikkat edin. Büyüyen periyot boyunca fazla çalışmamalıdır. Genelde yarım saatlik bir oyun (tercihen aynı boydaki bir başka köpekle birlikte) veya yürüyüş bu cinsi kesinlikle tatmin etmektedir.

tibet mastifi fiyatları

Tibet Mastifi yavru fiyatları şecere durumu ve yele durumuna göre, 8.000.- TL ile 20.000.- TL arasında değişmektedir.
 

İletişim

Tibet Mastifi Üretim Çiftliği

Bursa

0532 343 8041

Bizi Takip Edin

köpek kulübü instagram   köpek kulübü twitter   köpek kulübü youtube

Ana Sayfa