Toy Poodle

toy poodle

Toy Poodle Fiyat Yavru Özellikleri

Toy Poodle ülkemizde telaffuz edilen ismi ile Kaniş ırkı zeki ve sevimli olmasının yanında, bu ırkı diğer ırklardan ayırt eden önemli üç özelliği bulunmakta olup, bunlardan ilk özelliği yapısından kaynaklı, özellikle hassasiyet gösteren insanların rahatlıkla sağlık sorunu yaşamadan bakabilecekleri ırk konumundadır, ikinci sırada gelen tüy dökmeme özelliği özellikle bahçesiz evlerde bakılan ırklar için en büyük şikayeti oluşturan tüy dökme probleminin bu ırkta olmaması Onu emsal minyatür cinsler arasında ilk sırada yer almasına neden olmaktadır.

Toy Poodle , dairelerde beslenen can dostlarından her ne kadar onları çok seviyor olsak ta evin içinde nahoş koku olmasını istemeyiz. Bu nedenle toy poodle koku yapmamasından kaynaklı kendisinin ilk sırada tercih ediliyor olması sanıyorum ki haklı talep olduğudur.

toy poodle fiyat kaniş

kaniş toy poodle fiyat

Toy Poodle Fiyat

Toy Poodle fiyat Toy Poodle ırkının ülkemizde sahiplenme fiyat ortalaması rengine, şeceresine ve cinsiyetine göre farklılıklar yansıtmaktadır.

Ortalama olarak toy poodle fiyat skalası 9.000 TL ile 20.000 TL arasında seyretmektedir.

Özellikle tercih nedeni olan "Red" ve "Red Brown" renkleri, toy poodle fiyat ortalamasında yüksek konumdadır. Burada verdiğim toy poodle fiyat ortalaması tamamen sek törel yaklaşık sahiplenme maliyetleridir. Fiyatlarda aşağı ve yukarı yönde fiyat değişiklikleri görülebilir.

Tüm dünyada ve ülkemizde bahçesiz evlerde beslenme tercihi en fazla olan bu şirin cinsi Dünyanın en zeki 2. köpeği sıralamasında olan Poodle köpek cinsi fiyat ortalaması ile emsal ırklara nazaran son derece iyi bir konumda olup tercih edilme nedenlerinden diğeri, tüy dökmeme özellikleridir.

Önemli başka özelliği ise antialerjik olma özelliği tercih edilmesinde önemli faktörlerde  başkasıdır.

Toy poodle köpek kare şeklinde vücut yapısına sahip, orantılı ırktır, minyatür olarak ta adlandırılmaktadır. Standart ırkı kullanılarak üretilmiş, boyutları dışında bu ırkın tüm karakteristik yapısına sahiptir. Sevimli ve fazlasıyla akıllı ırk olup tüm dünya ülkelerinde neden bu kadar talep başka ırklara göre farklı olduğunu anlamak için Onunla sadece 1 saat vakit geçirmeniz yeterli olacağı düşüncesindeyim.

Meslek hayatımda apartman dairesinde beslenabilecek ırklar arasında, uyumu ve sosyalizasyonu büyük hayranlığımı toplayan sevimli köpek ırkıdır. Kim ne derde desin poodle ırkı tüm ev içerisinde beslenebilecek minyatür ve süs köpeği ırklarına nazaran sevimli, şirin, fazlasıyla akıllı, oyuncu, her yaş grubuna hitap edebilen özelliklerinin yanında, anti alerjik olması, tüy dökmemesi ve koku yapmama farklılığını bünyesinde toplayınca fiyat ortalaması ister istemez alışılmışın dışında görülsede, kanaatimce hak ettiği değerindedir.

Yavru sahiplenme maalesef ki, içinde bulunduğumuz Pandemi döneminde özelliklerinden kaynaklı % 100 den daha fazla talep artışı göstererek olması gereken toy poodle fiyat aralığından daha etkili değerlerde seyretmektedir. Tüy dökmeyen ve anti alerjik özellikleri bulunan bu ırk sert ve kıvırcık tüylerden oluşan kürkünün tıraşı geleneksel biçimde yapıldığında daha da zarif, asil ve kendinden emin görüntüsü kazanır.

Toy Poodle Yavru

Toy poodle yavru gözleri oval ve genellikle koyu renklidir. Kahverengi olanında gözler koyu amber, kayısı renklilerde ise amber renkli olabilir, ancak koyu renkte göz karakteristik ırk özelliğidir. Sırt seviyesi omuzların hemen gerisinin hafif alçak oluşu dışında düz ve aynı hizadadır. Yavru seçiminde tercih edilen renk red toy yavrulardır. Sahiplenme maliyet fiyatını etkileyen özellikleri biliyoruz, bunun yanında aşağıda belirttiğim bazı özelliklerini okuyup düşündüğünüzde fiyat skalasının yüksek olma nedenlerinin daha anlaşılır olacağı düşüncesindeyim.

toy poodle toy poodle özellikleri toy poodle fiyat kaniş fiyat toy poodle fiyat toy poodle yavru toy poodle yavruları toy poodle red toy poodle fiyat

toy poodle özellikleri

Benzer ırklara göre oldukça kaliteli kürk yapısına sahiptir. Diğer ırklara nazaran border collie hariç, zekaya sahiptir. Tüyleri kıvırcıktır, bu da pelüş görüntüye sahip olmasını sağlar. Diğer minyatür ırklara göre burun yapıları uzundur. Minyatür boyutu 28 – 45 cm aralığındadır. Ağırlığı 1,8 ila 2,8 kilogram arasında değişmekle beraber obezite edilenler bu standartlar dışındadır.

Agresif tavrı yoktur, çok üzerine gidilmesi durumunda havlayabilir. Sürekli oyun oynamak isterler, enerjisi uyku esnasında olmadığı süre zarfında oldukça fazladır. Yavru fiyat ortalaması ülkemizde bilinen büyümeyen süs köpekleri ırkları arasında Pomeranian cinsinden sonra ikinci sırada seyretmektedir.

Poodle sahiplenme düşüncesinde yavru köpeklere hassasiyeti bulunan insanların rahatlıkla besleyebilecekleri ırk olmasıdır. Özelliklerinin diğerlei ev içerisinde bakımı konusunda önemli yer tutan tüy dökmeme özellikleri bu ırka talebi yükseltmektedir.

Yaşam ortamı, sahiplenme konusunda apartman yaşamı için maximum ideal köpek olmasının yanında, algılama eşiğinin fazla olması, modern yaşamda kurallara adaptasyonu ve her yaş grubuyla iletişim kurmaya çalışmasından dolayı bahçesiz evlerde beslenmesi son derece uygun can dostudur.

Kaniş Özellikleri

Özelliklerinden dolayı köpeklere cinslerine assasiyeti bulunan insanların rahatlıkla sahiplenebilecekleri can dostudur. Özelliklerinin diğeri ve ev içerisinde bakımı konusunda son derece önemli yer tutan tüy dökmeme özellikleri talebini yükseltmekte ve buna paralel olarak sahiplenme fiyat ortalamaları yüksek seyretmektedir.

Apartman yaşamı için sahiplenme düşüncesi yerinde karar olmasının yanında, algılama eşiğinin olması, modern yaşamda etkili olan kurallara adaptasyonu ve her yaş grubuyla iletişim kurmaya çalışmasından dolayı bahçesiz evlerde beslenmesi son derece uygun can dostlarıdı. Ev içinde yeteri kadar aktif olduğundan bahçesiz evde bakılması kolaydır.

Ciddi bakım gerektirdiği unsurunun göz ardı edilmemesi düşüncesindeyim. Düzenli banyo yaptırılması ve 6 haftada 1 tıraş ettirilmesi gerekir. Kulakları devamlı parazitler yönünden muayene edilmeli, kulak girişindeki tüyler düzenli şekilde uzaklaştırılmalıdır. Dişlerin tartardan arındırılması gerekir, hemen hemen hiç tüy dökmez, alerji pyoblemi olan kişiler için idealdir.

Kaniş yavru, anti alerjil özellikleri nedeniyle, beslenme proğramında veteriner hekiminizin tavsiye ettiği yönde beslenmesi uygun olacaktır. Irk Kökeni: Avrupa ülkelerinden kesin köken anlamda bilinmese de, günümüzde Fransa'dan kökeninin geldiği kabul edilmiş, hatta Fransa'nın resmi ırkı şeklinde kayıtlara geçmiştir. Ataları Fransa hemen hemen nesli tükenmiş su köpeği olan Barbet ırkı ve Belçika su tazısıdır.

Kaniş bacak yapısında olduğundan oyuncak türünde de boyutlarına nazaran uzun bacakları atletik görünümü dikkat çekmektedir. Zeki olmasıyla tanınan bu ırk yeni insanlara dengeli tutuma sahip. Karşı taraftan olumsuz durum görmediği sürece örneğin oyuncağını alma, yemeğine müdahale ya da sahibine sert tavır olmadığı sürece tanışmaya eğilimi meraklı cins şeklinde bilinir.

Başka ırklara ve evcil hayvanlara agresif tavır sergilemeyen bu cins zaman zaman havlama davranışı yansıtabilir, bu hareketin davranış kalıbına dönmemesi için temel eğitim verilmesi uygun olacaktır. Aksi takdirde şımarmaya açık ve kendi bildiğini okumayı seven yapısı olduğunu bu nedenlede eğitimi kolay olduğundan eve girmesiyle beraber eğitimine başlanması şarttır. Atletik fiziğe sahip bu sevimli ve şirin köpek ırkı oyuncak boyutlardaki diğer köpeklerin aksine hareket etmeyi sever ve sürekli oyun oynama isteğine sahiptir. Bu sebepten mutlaka günlük köpeğe zaman ayrılıp üzerindeki bu enerji alınmalı.Bu şekilde sakin yapıda kalacaktır.

Birbirinden farklı renk ve renk kombinasyonları olan ırktır. Sıklıkla karşılaşılabilecek renkleri: Kayısı - Siyah - Mavi (metalimsi renk) - Kahverengi - Krem • Gri - Gümüş - Gümüş-bej -Beyaz - Siyah-beyaz Bu renklerin yanında cinsin nadir bulunan rengi kırmızı diye tabir edilen kayısı renginden üretilmiş koyu renktir. Tam koyu turuncu ile kahverengi arasında renk az rastlandığından ve çok talep gördüğünden cinsin en pahalı rengi red toy yavrularıdır.

Bahçesi olmayan evlerde sahiplenme düşüncesi özelliklerinden dolayı mükemmel karar olacaktır. Altı aylıktan küçük olanlar, üç veya dört saatten fazla evde bırakılmamalıdır. Yemek yedikten ve suyunu içtikten en az yarım saat sonra sindirimini tamamlar.

Özellikleri dolayısıyla sıradan can dostu sahiplenmediğinizi sakın unutmayın. Canlılar arasında özelliklerinden dolayı akıllı ve zeki canlıyı eğitmenin maksimum başarılı olduğunu, bunun yanında inandılları ve davranış kalıplarının değiştirilmesi konusunda maksimum emek sarf edilmesi gerektiği göründeyim. O yüzden ona eğitim verirken yorulduğunuzu anlamamalı. En az 2 hafta içerisinde tuvalet eğitimini öğrenecektir. Tuvalet disiplini verirken, Tutarlı ve planlı olmak: köpeğiniz ile yapacağınız aktiviteler onun beslenmesi ve tuvalete gitmesi de dahil düzenli olmalı.

Köpeğinizi günde en az 3 defa olmak her gün tuvalete götürün. Tuvaletini yapması için onu bekleyin çok bakmayın rahat olmasını sağlayın. Eğer doğru şekilde tuvaletini yapıyorsa ona alışana kadar ödül mamalarından verin.

Evde bulunmadığınız zamanlarda hem köpeğinizin güvenliği hem de evinizin eşyalarının güvenliği için köpeğinize durabileceği konum hazırlamanız ve yanından ayrılmadan önce tuvalete erişimini sağlayabileceği alan seçmelisiniz. Çok geniş olmayacak ya da çok dar olmayacak bu alanda tehlikeli ağzına alabileceği kimyasal maddeler ve sıkıldığında parçalamak istediği sizin değerli eşyalarınız bulunmamalıdır.

Kaniş Bakımı

Kaniş bakımı konusu ciddi bakım gereken özellikleri nedeniyle hassasiyetle karar verilmedidir. Düzenli banyo yaptırılması ve 6 haftada 1 tıraş ettirilmesi gerekir. Kulakları devamlı parazitler yönünden muayene edilmeli, kulak girişindeki tüyler düzenli şekilde uzaklaştırılmalıdır. Dişlerin tartardan arındırılması gerekir, hemen hemen hiç tüy dökmez, alerji problemli kişiler için idealdir. Anti alerjik özellikleri nedeniyle, beslenme proğramında veteriner hekiminizin tavsiye ettiği yönde beslenmesi uygun olacaktır.

toy poodle fiyatları

Uzun bacak özellikleriyle oyuncak türünde de boyutlarına nazaran uzun bacakları atletik görünümü dikkat çekmektedir. Zeki olmasıyla tanınan bu ırk yeni insanlara dengeli tutuma sahip. Karşı taraftan olumsuz durum görmediği sürece örneğin oyuncağını alma, yemeğine müdahale ya da sahibine karşı sert tavır olmadığı sürece tanışmaya eğilimi meraklı cins şeklinde bilinir.

Diğer cinslere ve evcil hayvanlara agresif tavır sergilemeyen bu cins zaman zaman havlamaları karşılaşılabilir. Temel eğitim verilmediği takdirde şımarmaya açık ve kendi bildiğini okumayı seven ırk olup eğitimi kolay olduğundan eve girmesiyle beraber eğitimine başlanması şarttır. Atletik fiziğe sahip bu sevimli ve şirin can dostu oyuncak boyutlardaki diğer cinslerin aksine hareket etmeyi sever ve sürekli oyun oynama isteğine sahiptir. Bu sebepten mutlaka günlük köpeğe zaman ayrılıp üzerindeki bu enerji alınmalı.Bu şekilde sakin yapıda kalacaktır.

Birbirinden farklı renk özelliklerine sahiptir. Sıklıkla karşılaşılabilecek renkleri: Kayısı - Siyah - Mavi (metalimsi) - Kahverengi - Krem • Gri - Gümüş - Gümüş-bej -Beyaz - Siyah-beyaz Bu renklerin yanında cinsin nadir bulunan rengi kırmızı diye tabir edilen kayısı renginden üretilmiş koyu renktir. Tam koyu turuncu ile kahverengi arasında boya az rastlandığından ve çok talep görmesinden kaynaklı fiyat açısından olan rengi Red olandır.

İletişim

Toy Poodle üretim çiftliği

Bursa

05323438041

Tayfun Hoca

intagram toy poodle facebook toy poodle facebook köpek kulübü youtube köpek kulübü kanalı

Ana Sayfa