Toy Poodle

toy poodle

Toy Poodle Fiyatları Yavruları

toy poodleToy Poodle yavru ırkını beslemek için O na sunulabilecek yaşam standartlarıda son derece önem taşımaktadır. Toy Poodle köpek özelliklerinden kaynaklı, ülkemizde son 10 senedir arz talebi zirvede olan köpek cinsidir. Dünyanın en akıllı 2. köpeği olmasının yanında, koku yapmama, tüy dükmeme ve antialerjik olma özelliklerinden bahçesiz evlerde beslenen köpek ırkları içerisinde talebi her daim ilk sıradadır.

toy poodle toy poodle toy poodle toy poodle toy poodle toy poodle bursa toy poodle fiyat toy poodle fiyat toy poodle fiyat toy poodle fiyat toy poodle fiyatları toy poodle özellikleri toy poodle yavru yavru toy poodle toy poodle yavruları toy poodle yavru

Toy poodle köpek özellikleri saymakla bitmeyen bu sevimli ve şirin köpek cinsi ile tanışmanın anlatımının tarfisiz olacağını düşünüyorum. Son decerece zeki, malum Dünyanın en zeki 2. sırada köpek cinsi, tüy dökmeyen, koku yapmayan ve dahada önemlisi hipoalerjenik yani köpeğe karşı alerjisi bulunanlar için son derece uygun, antialerjik yapısıyla tarifi imkansız bir özelliktir.

toy poodle yavruToy poodle ülkemizde telaffuz edilen ismi ile Kaniş ırkı zeki olmasının yanında, bu ırkı diğer ırklardan ayırt eden önemli üç özelliği bulunmakta olup, bunlardan ilk özelliği yapısından kaynaklı, özellikle hassasiyet gösteren insanların rahatlıkla sağlık sorunu yaşamadan bakabilecekleri ırk konumundadır, ikinci sırada gelen tüy dökmeme özelliği özellikle bahçesiz evlerde bakılan ırklar yönünden en büyük şikayeti oluşturan tüy dökme probleminin bu ırkta olmaması Onu emsal minyatür cinsler arasında ilk sırada yer almasına neden olmaktadır.

Toy poodle yavru dairelerde beslenen can dostlarından her ne kadar onları çok seviyor olsak ta evin içinde nahoş koku olmasını istemeyiz. Bu nedenle koku yapmamasından kaynaklı kendisinin ilk sırada tercih ediliyor olması sanıyorum ki haklı talep gören cinstir.

toy poodle fiyat toypoodle fiyat

toy poodle fiyat

Toy Poodle Fiyatları

Toy Poodle fiyatları edinme fiyat ortalaması rengine, şeceresine ve cinsiyetine göre farklılıklar yansıtmaktadır. Ortalama olarak toy poodle fiyatları skalası 9.000 TL ile 20.000 TL arasında seyretmektedir.

toy poodle fiyatÖzellikle tercih nedeni olan Red" ve Red Brown renkleri, toy poodle fiyat yüksek konumdadır. Sahiplenme fiyat skalası burada verdiğim fiyat ortalamaları tamamen sek törel yaklaşık sahiplenme maliyetleridir. Fiyatlarda aşağı ve yukarı yönde fiyat değişiklikleri görülebilir.

Toy Poodle tüm dünyada ve ülkemizde bahçesiz beslenme tercihi en fazla toy poodle yavru cinsi Dünyanın en zeki 2. köpeği sıralamasında olan Poodle cinsi fiyat skalası ile emsal ırklara nazaran son derece iyi bir konumda olup tercih edilme nedenlerinden diğeri, tüy dökmeme özellikleridir. Fiyat ortalaması sektörde derin farklılıklar yansıtabilmekte olup bunun başlıca nedeni renk skalası ikinci nedeni de satıcı arkadaşların kar marjlarından kaynaklanmakta olup, toy poodle fiyat araştırmasında hassasiyet göstermek yerinde karar olacağı düşüncesindeyim.

Sürekli sayfamda ve blog sayfalarımda sizerle paylaştığım üzere, toy poodle fiyat skalası irdelenmesinden evvel toy poodle yavrunun ırk özelliklerinin net olarak yansıtılıp yansıtılmadığının net olarak öğrenilmesi konusu son derece hassasiyet içermektedir. Toy poodle fiyat konusunu maalesefki ülkemizde farklı anlatım ve yorumlara neden olmaktadır.

Toy Poodle Yavruları

Toy poodle yavru gözleri oval ve genellikle koyu renklidir. Kahverengi olanında gözler koyu amber, kayısı renklilerde ise amber renkli olabilir, ancak koyu renkte göz karakteristik ırk özelliğidir. Sırt seviyesi omuzların hemen gerisinin hafif alçak oluşu dışında düz ve aynı hizadadır.

Toy poodle yavruları seçiminde tercih edilen renk red toy yavrulardır. Sahiplenme maliyet fiyatını etkileyen özellikleri biliyoruz, bunun yanında aşağıda belirttiğim bazı özelliklerini okuyup düşündüğünüzde toy poodle fiyat skalasının yüksek olma nedenlerinin daha anlaşılır olacağı düşüncesindeyim.

Toy poodle yavruları bebeklik süreçlerinde, erişkin olmaları pozisyonundaki fiziki varlıklarını yansıtmıyor olsada, toy poodle yavrularının bebeklik döneminde safkanlığını anlamak adına fiziki özellikleri bellidir. Bebeklik döneminden erişkin olacağı döneme ait süreçte fiziki ırk gelişim süreci bilgisine sahip olunması durumunda, satıcı arkadaşın vereceği bilgiler doğrultusunda hareket etmek zorunda kalınmayacaktır.

toy poodle toy poodle özellikleri toy poodle fiyat kaniş fiyat toy poodle fiyat toy poodle yavru toy poodle yavruları toy poodle red toy poodle fiyat

Kaniş Köpek

Kaniş köpek kare şeklinde vücut yapısına sahip, orantılı ırktır, minyatür olarak ta adlandırılmaktadır. Standart ırkı kullanılarak üretilmiş, boyutları dışında bu ırkın tüm karakteristik yapısına sahiptir. Sevimli ve fazlasıyla akıllı ırk olup tüm dünya ülkelerinde neden bu kadar talep başka ırklara göre farklı olduğunu anlamak adına Onunla sadece 1 saat vakit geçirmeniz yeterli olacağı düşüncesindeyim.

Meslek hayatımda apartman dairesinde beslenebilecek yavru ırkları arasında, uyumu ve sosyalizasyonu büyük hayranlığımı toplayan sevimli yavru köpek cinsidir. Kim ne derde desin ev içerisinde beslenebilecek minyatür ve süs köpeği ırklarına nazaran sevimli, şirin, fazlasıyla akıllı, oyuncu, her yaş grubuna hitap edebilen özelliklerinin yanında, anti alerjik olması, tüy dökmemesi ve koku yapmama farklılığını bünyesinde toplayınca fiyat ortalaması ister istemez alışılmışın dışında görülsede, kanaatimce hak ettiği değerindedir.

Kaniş yavru maalesef ki, toy poodle fiyat ortalaması, geçmiş bulunan pandemi sürecinden kaynaklı sahiplenme fiyat politikası diğer cinslere nazaran yüksek seyretmektedir. Tüy dökmeyen ve anti alerjik özellikleri bulunan sert ve kıvırcık tüylerden oluşan kürkünün tıraşı geleneksel biçimde yapıldığında daha da zarif, asil ve kendinden emin görüntüsü kazanır.

Benzer ırklara göre oldukça kaliteli kürk yapısına sahiptir. Diğer yavru ırklara nazaran border collie hariç, zekaya sahiptir. Tüyleri kıvırcıktır, bu da pelüş görüntüye sahip olmasını sağlar. Diğer minyatür ırklara göre burun yapıları uzundur. Minyatür boyutu 28 – 45 cm aralığındadır. Ağırlığı 1,8 ila 2,8 kilogram arasında değişmekle beraber obezite edilenler bu standartlar dışındadır.

Agresif tavrı yoktur, çok üzerine gidilmesi durumunda havlayabilir. Sürekli oyun oynamak isterler, enerjisi uyku esnasında olmadığı süre zarfında oldukça fazladır. Edinme fiyat ortalaması ülkemizde bilinen büyümeyen süs köpekleri ırkları arasında Pomeranian cinsinden sonra ikinci sırada seyretmektedir.

Toy poodle yavru sahibi olma düşüncesinde yavru bebeklere hassasiyeti bulunan insanların rahatlıkla besleyebilecekleri ırk olmasıdır. Özelliklerinin ev içerisinde bakımı konusunda önemli yer tutan tüy dökmeme özellikleri bu ırka talebi yükseltmektedir.

Yaşam ortamı, sahiplenme konusunda apartman yaşamı yönünden maximum ideal olmasının yanında, algılama eşiğinin fazla olması, modern yaşamda kurallara adaptasyonu ve her yaş grubuyla iletişim kurmaya çalışmasından dolayı bahçesiz evlerde beslenmesi son derece uygun can dostudur.

Kaniş özellikleri

toy poodle yavruKaniş özelliklerinden dolayı diğer ırklara hassasiyeti bulunan insanların rahatlıkla sahiplenebilecekleri can dostudur. Özelliklerinin diğeri ve ev içerisinde bakımı konusunda son derece önemli yer tutan tüy dökmeme özellikleri talebini yükseltmekte ve buna paralel olarak sahiplenme fiyat ortalamaları yüksek seyretmektedir.

Apartman yaşamında bakılma düşüncesi yerinde karar olmasının yanında, yavru algılama eşiğinin yüksek olması, modern yaşamda etkili kurallara adaptasyonu ve her yaş grubuyla iletişim kurmaya çalışmasından dolayı bahçesiz evlerde beslenmesi son derece uygun can dostlarıdı. Ev içerisinde yeteri kadar aktif olduğundan bahçesiz evde bakılması kolaydır.

Ciddi bakım gerektirdiği unsurunun göz ardı edilmemesi düşüncesindeyim. Düzenli banyo yaptırılması ve 6 haftada 1 tıraş ettirilmesi gerekir. Kulakları devamlı parazitler yönünden muayene edilmeli, kulak girişindeki tüyler düzenli şekilde uzaklaştırılmalıdır. Dişlerin tartardan arındırılması gerekir, hemen hemen hiç tüy dökmez, alerji problemli kişiler açısından idealdir.

Anti alerjik özelliği nedeniyle, beslenme proğramında veteriner hekiminizin tavsiye ettiği yönde beslenmesi uygun olacaktır. Irk Kökeni: Avrupa ülkelerinden kesin köken anlamda bilinmese de, günümüzde Fransa'dan kökeninin geldiği kabul edilmiş, hatta Fransa'nın resmi ırkı şeklinde kayıtlara geçmiştir. Ataları Fransa hemen hemen nesli tükenmiş su köpeği olan Barbet ırkı ve Belçika su tazısıdır.

Bacak yapısında olduğundan oyuncak türünde de boyutlarına nazaran uzun bacakları atletik görünümü dikkat çekmektedir. Zeki olmasıyla tanınan bu ırk yeni insanlara dengeli tutuma sahip. Karşı taraftan olumsuz durum görmediği sürece örneğin oyuncağını alma, yemeğine müdahale ya da sahibine sert tavır olmadığı sürece tanışmaya eğilimi meraklı cins şeklinde bilinir.

Başka ırklara ve evcil hayvanlara agresif tavır sergilemeyen ırkı, zaman zaman havlama davranışı yansıtabilir, bu hareketin davranış kalıbına dönmemesi adına temel eğitim verilmesi uygun olacaktır. Aksi takdirde şımarmaya açık ve kendi bildiğini okumayı seven yapısı olduğunu bu nedenlede eğitimi kolay olduğundan eve girmesiyle beraber eğitimine başlanması şarttır.

Atletik fiziğe sahip bu sevimli ve şirin köpek ırkı oyuncak boyutlardaki diğer köpeklerin aksine hareket etmeyi sever ve sürekli oyun oynama isteğine sahiptir. Bu sebepten mutlaka günlük köpeğe zaman ayrılıp üzerindeki bu enerji alınmalı.Bu şekilde sakin yapıda kalacaktır.

Birbirinden farklı renk ve renk kombinasyonları olan ırktır. Sıklıkla karşılaşılabilecek renkleri: Kayısı - Siyah - Mavi (metalimsi renk) - Kahverengi - Krem • Gri - Gümüş - Gümüş-bej -Beyaz - Siyah-beyaz Bu renklerin yanında cinsin nadir bulunan rengi kırmızı diye tabir edilen kayısı renginden üretilmiş koyu renktir. Tam koyu turuncu ile kahverengi arasında renk az rastlandığından ve çok talep gördüğünden cinsin en pahalı rengi red toy yavrularıdır.

Toy poodle yavru bakımı konusu ciddi bakım gerektiren özellikleri nedeniyle düzenli bakım konusu hassasiyetle dikkat edilmelidir. Düzenli banyo yaptırılması ve 6 haftada 1 tıraş ettirilmesi güzel görünümünün sürekliliği açısından iyi olacaktır. Kulakları devamlı parazitler yönünden muayene edilmeli, kulak girişindeki tüyler düzenli şekilde uzaklaştırılmalıdır. Dişlerin tartardan arındırılması gerekir, hemen hemen hiç tüy dökmez, alerji problemli kişiler için idealdir. Anti alerjik özellikleri nedeniyle, beslenme proğramında veteriner hekiminizin tavsiye ettiği yönde beslenmesi yavrunuz açısından uygun olacaktır.

Toy Poodle yavruları ile ilgili şahsi düşüncemi sizinle paylaşmadan geçemeyeceğim, özellikle toy poodle yavru 1 yaşına geldiğinde estetik kuaför tıraşından sonra dünyalar güzeli görünümünün yanında bahçesiz evlerde bakılmasının en önemli özelliklerinin başında gelen tüy dökmeme özelliğide eklenince neden bu denli favorisinin yüksek olduğu anlaşılacağı kanaatindeyim.

Bunun yanında dünyanın en zeki köpek cinsinin olması ve bahçesiz evlerde büyük sıkıntı olarak karşılaşılaşılan evde oluşan köpek kokusunun bu ırkı besleyen evlerde olmaması büyük bir faktör olarak kabul edilmelidir.

Son olarakta kendimden örnek vermek istiyorum, ben çocukluğumdan bu yana Astım (bronşial astma) hastasıyım, mesleğimden kaynaklı 1994 yılından günümüze TSK ve özel sektör dahil neredeyse 7/24 can dostları ile birlikteyim. Toy poodle yavru ırkı benim bu hastalığımın tetiklenmesinde 0 etki yaratmaktadır. Bu nedenle benim gibi alerjik problemi olan insanların rahatlıkla besleyebilecekleri bir köpek cinsi olmasından kaynaklı toy poodle fiyat skalasınıda bir miktar yüksek seyretmesine haklı olarak neden olmaktadır.

toy poodle fiyat

Toy poodle fiyat bilgisi hakkında güncel bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

İletişim

Toy Poodle Üretim Çiftliği

Bursa

0532 343 80 41

Tayfun Hoca

facebook toy poodle facebook köpek kulübü youtube köpek kulübü kanalı instagram toy poodle linkedin toy poodle sayfamız

Ana Sayfa