Toy Poodle üretim çiftliği

toy poodle

Toy Poodle fiyat yavru özellikleri

Toy poodle yavru ırkı zeki ve sevimli olmasının yanında, bu ırkı diğer ırklardan ayırt eden önemli üç özelliği bulunmaktadır. Önemli ilk özelliği olan antialerjik olması yani köpek kokusuna karşı allerjik reaksiyonu bulunan insanlar için köpeklerin kıllarında ve deri tabakalarında bulunan proteinlerinden kaynaklı olan, hapşırma nefes tıkanıklığı şeklinde seyreden septomlardan kaynaklı belirtiler olup, poodle ırkı bu tür insanlar için beslenmesi son derece uygun ırktır.

İkinci özelliği olan tüy dökmemesi ve koku yapmaması özelliği günümüz modern insan yaşntısının yapısından kaynaklı bahçesiz evlerde yaşama zorunluluğundan kaynaklı bu iki özelliğinde son derece öem taşıyor olması diğer minyatür köpek ırklarına nazaran bu cinsi revaçta olmasına neden olmaktadır, haklı olarak ta fiyat aralığı diğer cinslere nazaran yüksektir..

Bir çok toy poodle yavru besleyicisi için göz ardı edilen önemli özelliklerinden biride dünyanın en zeki ikinci sırada köpek cinsi olması geçeğidir. Eğitimci olarak zeki ve akıllı bir insanoğlunu eğitmek nasıl bir eğitmene mutluluk ve huzur vermekteyse, köpek ırklarında da aynı şekilde karmaşık modern yaşama adaptasyonun da evcil dostlarımıza bazı şeyleri öğretebilmek ve onların bu dış öğretilere cevap verebiliyor olmaları son derece önemlidir.

Toy poodle yavru kare şeklinde vücut yapısına sahip, orantılı ırktır, minyatür olarak ta adlandırılmaktadır. Standart ırkı kullanılarak üretilmiş, boyutları dışında bu cinsin tüm karakteristik özelliklerine sahiptir. Sevimli ve son derece akıllı ırk olup tüm dünya ülkelerinde neden bu kadar talep gördüğü ve toy poodle fiyatları başka ırklara göre bu kadar yüksek olduğunu anlamak için Onunla sadece 1 saat vakit geçirmeniz yeterli olacağı düşüncesindeyim.

Toy poodle fiyat

Toy Poodle fiyat Ülkemizdeki pandemi dönemi öncesi poodle fiyat ortalaması 4.000 TL - 9.000 TL arasında değişmekte iken, Tüm dünyada insanların evlerine zorunlu hapsolunmaları ve ülkelerin sınır kapılarını kapatmalarından dolayı fiyat aralığı maalesef ki arz talep dengesinden kaynaklı % 100 oranından fazla artış görmüştür.

Pandemi sürecinde fiyat skalası 8.000 TL ile 18.000 TL arasında fiyat skalasına yükselmiştir. Tüy dökmeyen anti alerjik ve koku yapmayan süs köpeği cinsinin red renklisi diğer renklere göre fiyatları en yüksek renk seçeneğidir. Farklı minyatür süs köpekleri fiyatlarına nazaran yüksek olmasının nedenlerini anlatabildiğime inanıyorum, Poodle fiyat rakamları pandemi dönemi sonrası, sınır kapılarının açılmasıyla eski fiyat skalasına döneceğini düşünüyorum.

toy poodle fiyatları

Toy poodle yavru maalesef ki, içinde bulunduğumuz Pandemi döneminde % 100 den daha fazla talep artışı görmesinden dolayı olması gereken fiyatları skalasının üzerinde değerlerde seyretmektedir. Tüy dökmeyen ve anti alerjik özellikleri bulunan bu ırk sert ve kıvırcık tüylerden oluşan kürkünün tıraşı geleneksel biçimde yapıldığında daha da zarif, asil ve kendinden emin görüntüsü kazanır.

Gözleri oval ve genellikle koyu renklidir. Kahverengi olanında gözler koyu amber, kayısı renklilerde ise amber renkli olabilir, ancak koyu renkte göz karakteristik ırk özelliğidir. Sırt seviyesi omuzların hemen gerisinin hafif alçak oluşu dışında düz ve aynı hizadadır. Yavru seçiminde tercih edilen renk red toy yavrulardır. Yavru fiyatları skalasını etkileyen özellikleri biliyoruz, bu özelliklerin yanında aşağıda belirttiğim bazı özelliklerini okuduğunuzda toy poodle fiyatları nın yüksek olma nedenlerini sanırım daha anlaşılır olacağı düşüncesindeyim.

Benzer ırklara göre oldukça kaliteli kürk yapısına sahiptir. Diğer ırklara nazaran border collie hariç, yüksek zekaya sahiptir. Tüyleri kıvırcıktır, bu da pelüş görüntüye sahip olmasını sağlar. Diğer minyatür ırklara göre burun yapıları hafifce uzundur. Minyatür boyutu 28 – 45 cm aralığındadır. Ağırlığı 1,8 ila 2,8 kilogram arasında değişmekle beraber obezite edilmiş olanlar bu standartlar dışındadır.

Agresif tavrı yoktur. Çok üzerine gidilirse havlayabilir. Sürekli oyun oynamak isterler, enerjisi uyku esnasında olmadığı süre zarfında oldukça yüksektir. Toy fiyatları Ülkemizde bilinen büyümeyen süs köpekleri ırkları arasında pomeranian ırkından sonra ikinci sırada seyretmektedir.

toy poodle red

Toy Poodle Yavru

Meslek hayatımda, apartman dairesinde beslenen ırklar arasında, uyumu ve sosyalizasyonu büyük hayranlığımı toplayan sevimli ırktır. Kim ne derde desin, bu sevimli ve şirin ırk, tüm ev içerisinde beslenebilecek minyatür ve süs köpeği ırklarına nazaran sevimli, şirin, son derece akıllı, oyuncu, her yaş grubuna hitap edebilen özelliklerinin yanında, anti alerjik olması, tüy dökmemesi ve koku yapmama özelliklerini de bünyesinde toplayınca toy poodle fiyatları skalası ister istemez alışılmışın dışında görülsede kanaatimce hak ettiği değerindedir.

poodle yavrusu

toy poodle toy poodle toy poodle fiyat toy poodle fiyatları toy poodle red toy poodle yavru toy poodle yavruları toy poodle toy poodle toy poodle fiyat

Özellikleri

Toy poodle özellikleri anti alerjik olmasından kaynaklı köpeklere karşı hassasiyeti bulunan insanların rahatlıkla bakabilecekleri ırk olmasıdır. Özelliklerinden diğeri ve ev içerisinde bakımı konusunda önemli yer tutan tüy dökmeme özellikleri bu ırka talebi yükseltmektedir.

Bu arada değinmeden geçmek istemediğim konu, bu ırk poodle sülalesinin aile üyesi olmakla beraber toy kelimesi başlı başına dilimizde "gençliği dolayısıyla yeterli bilgisi, birikimi, görmüş geçirmişliği olmayan, deneyimsiz, beceriksiz" olan anlamına gelse de köpek ırkında ingilizce kelime karşılığı olan "oyuncak" anlamını yansıtmaktadır. Toy kelimesinin poodle sülalesindeki karşılığı indeki karşılığı kaniş anlamındadır.

Yaşam Ortamı: Apartman yaşamı için ideal köpek olmasının yanında, algılama eşiğinin yüksek olması, modern yaşamda etkili olan kurallara adaptasyonu ve her yaş grubuyla iletişim kurmaya çalışmasından dolayı bahçesiz evlerde beslenmesi uygun köpek cinsidir. Ev içinde yeteri kadar aktif olduğundan bahçesiz evde bakılması kolaydır.

Bakımı: Ciddi bakım gerektirdiği düşüncesindeyim. Düzenli banyo yaptırılması ve 6 haftada 1 tıraş ettirilmesi gerekir. Kulakları devamlı parazitler yönünden muayene edilmeli, kulak girişindeki tüyler düzenli şekilde uzaklaştırılmalıdır. Dişlerin tartardan arındırılması gerekir, hemen hemen hiç tüy dökmez, alerji problemi olan kişiler için idealdir.

Beslenmesi: anti alerjik özellikleri nedeniyle, beslenme proğramında veteriner hekiminizin tavsiye ettiği yönde beslenmesi uygun olacaktır. Irk Kökeni: Avrupa ülkelerinden kesin hangisinden köken aldığı tam anlamda bilinmese de, günümüzde Fransa'dan köken aldığı kabul edilmiş, hatta Fransa'nın resmi ırkı şeklinde kayıtlara geçmiştir. Ataları Fransa hemen hemen nesli tükenmiş su köpeği olan Barbet ırkı ve Belçika su tazısıdır. "Poodle" ismi muhtemelen Almanca "suda oynayan" anlamına gelen "pudel" kelimesinden gelmekte olup ilerleyen süreçte farklı sınıfları üretilerek toy, minyatür standart gibi isimlendirilmiştir. Toy sınıfı ve bu sınıfın koyu renklileri (siyah hariç) diğer sınıf ve renklere göre fiyatları bir miktar daha yüksektir.

Cins uzun bacak yapısında olduğundan oyuncak türünde de boyutlarına nazaran uzun bacakları atletik görünümü dikkat çekmektedir. Zeki olmasıyla tanınan bu ırk yeni insanlara karşı dengeli tutuma sahip. Karşı taraftan olumsuz durum görmediği sürece örneğin oyuncağını alma, yemeğine müdahale ya da sahibine karşı sert tavır olmadığı sürece tanışmaya eğilimi yüksek meraklı cins şeklinde bilinir.

Başka ırklara ve evcil hayvanlara agresif tavır sergilemeyen bu cins zaman zaman havlamaları karşılaşılabilir. Temel eğitim verilmediği takdirde şımarmaya açık ve kendi bildiğini okumayı seven köpek ırkı olup eğitimi kolay olduğundan eve girmesiyle beraber eğitimine başlanması şarttır. Atletik fiziğe sahip olan bu sevimli ve oyuncak boyutlardaki diğer köpeklerin aksine hareket etmeyi sever ve sürekli oyun oynama isteğine sahiptir. Bu sebepten mutlaka günlük köpeğe zaman ayrılıp üzerindeki bu enerji alınmalı. Bu şekilde sakin yapıda kalacaktır.

Bakımı

Bahçesi olmayan evde bakacaksanız özellikleri itibariyla yerinde karar olacağı ama önceliğinizin tuvalet eğitimi olması gerekmektedir. Altı aylıktan küçük olanlar, üç ya da dört saatten fazla evde bırakılmamalıdır. Yemek yedikten ve suyunu içtikten en az yarım saat sonra sindirimini tamamlar.

Zaman ve mekanla tutarlılık köpeğinizin, tuvalete gitmesi gereken yer olduğunu fark etmesine yardımcı olacaktır. O yüzden ona eğitim verirken yorulduğunuzu anlamamalı. En az 2 hafta içerisinde tuvalet eğitimini öğrenecektir. Tuvalet disiplini verirken, Tutarlı ve planlı olmak: köpeğiniz ile yapacağınız aktiviteler onun beslenmesi ve tuvalete gitmesi de dahil düzenli olmalı.

Köpeğinizin lazımlığını tuvaletini koyacağınız belirli yer olmalı, bu yerin tuvalet terbiyesi ile beraber değiştirilmemesi gerekir. Köpeğinizi günde en az 3 defa olmak her gün tuvalete götürün. Tuvaletini yapması için onu bekleyin çok bakmayın rahat olmasını sağlayın. Eğer doğru şekilde tuvaletini yapıyorsa ona alışana kadar ödül mamalarından verin.

İletişim

Toy Poodle üretim çiftliği

Bursa

05323438041

Tayfun Hoca

intagram toy poodle facebook toy poodle facebook köpek kulübü linkedin köpek kulübü youtube köpek kulübü kanalı

Ana Sayfa

burrsa köpek çiftliği