Tarayiciniz JavaScript desteklemiyor.

Toy Poodle Fiyatları Özellikleri

Toy Poode Yavru

Toy Poodle fiyatları özellikleri red yavrusu

Toy Poodle, Ülkemizde son dönemlerde toy poodle özellikleri ile popülaritesi hızla yükselmekte olan Kaniş olarakta bilinen tüy dökmeyen, koku yapmayan bu sevimli anti alerjik özelliklere sahip toy poodle, özellikle apartman dairelerinde beslenebilecek en ideal can dostu pozisyonuna gelmiştir. Toy poodle yavrusu kare şeklinde vücut yapısına sahip, orantılı ırktır, minyatür poodle olarak ta adlandırılmaktadır. Standart Poodle ırkı kullanılarak üretilmiş, boyutları dışında poodle ırkının tüm karakteristik özelliklerine sahiptir.

Sevimli ve son derece akıllı ırk olup tüm dünya ülkelerinde neden bu kadar talep gördüğü ve toy poodle fiyatları diğer ırklara göre bu kadar yüksek olduğunu anlamak için toy poodle yavrusu ile sadece 1 saat vakit geçirmeniz yeterli olacağı düşüncesindeyim.

toy poodle fiyatlarıtoy poodle apricot

 

Toy Poodle fiyatları skalası maalesef ki, içinde bulunduğumuz Pandemi döneminde % 100 den daha fazla artış göstererek olması gereken fiyat aralığından çok daha yüksek değerlerde seyretmektedir. Tüy dökmeyen ve anti alerjik olan bu ırk sert ve kıvırcık tüylerden oluşan kürkünün tıraşı geleneksel biçimde yapıldığında daha da zarif, asil ve kendinden emin görüntüsü kazanır. Gözleri oval ve genellikle çok koyu renklidir. Kahverengi poodle ırkı da gözler koyu amber, kayısı renklilerde ise amber renkli olabilir, ancak koyu renkte göz karakteristik ırk özelliğidir. Sırt seviyesi omuzların hemen gerisinin hafif alçak oluşu dışında düz ve aynı hizadadır. Poodle ailesinde tercih edilen renk red yavrulardır.

Toy Poodle fiyat skalasının neden bu düzeyde olduğunu aşağıda belirttiğim bazı özelliklerini okuduğumuzda sanırım daha anlaşılır olacağı düşüncesindeyim.

Benzer ırklara göre oldukça kaliteli kürk yapısına sahiptir.

Diğer ırklara nazaran border collie ırkı hariç, yüksek zekaya sahiptir.

Tüyleri kıvırcıktır, bu da pelüş görüntüye sahip olmasını sağlar.

Diğer minyatür ırklara göre burun yapıları biraz uzundur.

Minyatür boyutu 28 – 45 cm aralığındadır.

Ağırlığı 1,8 ila 2,8 kilogram arasında değişmekle birlikte obezite edilmiş olanlar bu standartlar dışındadır.

12 – 15 yıl arası yaşam süreleri bulunmakla birlikte, bu süre tamamen ona sunulacak yaşam standartlarıyla doğru orantılıdır.

Çok meraklı köpek ırkı olmakla birlike, bu sayede eğitimi kolaydır.

Sahibine karşı sevgi doludur, sert tavır görmediği sürece her an yanında olur.

Sert tavırlar, dışarı çıkamamak ve oyun oynayamamaktan dolayı depresyona girebilir.

Agresif hiçbir tavrı yoktur. Çok üzerine gidilirse havlayabilir.

Sürekli oyun oynamak isterler, enerjisi uyku esnasında olmadığı süre zarfında oldukça yüksektir.

Toy poodle fiyatları Ülkemizde bilinen büyümeyen süs köpekleri ırkları arasında pomeranian ırkından sonra ikinci sırada seyretmektedir.

toy poodle redtoy poodle özellikleri

Toy Poodle Yavrusu

Toy Poodle köpek ırkı meslek hayatımda, apartman dairesinde beslenen köpek ırkları arasında, uyumu ve sosyalizasyonu büyük hayranlığımı toplayan sevimli köpek ırkıdır. Kim ne derde desin, bu sevimli ve şirin ırk, diğer tüm ev içerisinde beslenebilecek minyatür ve süs köpeği ırklarına nazaran sevimli, şirin, son derece akıllı, oyuncu, her yaş grubuna hitap edebilen özelliklerinin yanında, anti alerjik olması, tüy dökmemesi ve koku yapmama özelliklerini de bünyesinde toplayınca toy poodle fiyat skalası ister istemez alışılmışın dışında görülsede kanaatimce hak ettiği değerindedir.

toy poodle fiyatlarıpoodle yavrusu

Toy Poodle Fiyatları

Toy Poodle fiyat, Ülkemizdeki satış fiyatları renklerine ve şecere durumuna göre toy poodle yavrusu sahiplenme maaliyetleri  12.000 TL - 20.000 TL arasında değişmekle beraber, bu ırkın yurt dışından getirilmesi durumunda fiyatları iki kat yükselmektedir. Tüy dökmeyen anti alerjik ve koku yapmayan bu süs köpeği ırkının red renkli olanı diğer renklere göre fiyatı en yüksek olandır.

Maalesef ki Pandemi süreci öncesinde toy poodle fiyat aralığı 4.000 TL - 9.000 TL arasında seyretmekte iken, ülkeler arası kapıların kapanması ve Pandemi döneminde ev içerisinde beslenebilecek en uygun köpek ırkları arasında ilk sırada olmasından dolayı fiyatları % 100 den daha fazla yükselmiştir. Şahsi düşüncem toy poodle fiyatları kısıtlamaların tamamen kalkması durumunda eski olması gereken seviyeye zamanla geriyilecektir.

Toy poodle fiyatları diğer süs köpeği ve minyatür süs köpekleri fiyatları nazaran yüksek olmasının nedenlerini anlatabildiğime inanıyrum.

Özellikleri

Toy Poodle Özellikleri

Yaşam Ortamı : Apartman yaşamı için ideal köpek olmasının yanında, algılama eşiğinin yüksek olması, modern yaşamda etkili olan kurallaa adaptasyonu ve her yaş grubu ile iletişim kurmaya çalışmasından dolayı bahçesiz evlerde beslenmesi son derece uygun köpek ırkıdır. Ev içinde yeteri kadar aktif olduğundan bahçesiz evde bakılması kolaydır.

Bakımı : Ciddi bakım gerektirdiği düşüncesindeyim. Düzenli olarak banyo yaptırılması ve 6 haftada bir tıraş ettirilmesi gerekir. Kulakları devamlı parazitler yönünden muayene edilmeli, kulak girişindeki tüyler düzenli olarak uzaklaştırılmalıdır. Dişlerin düzenli olarak tartardan arındırılması gerekir. Poodle hemen hemen hiç tüy dökmez, alerji problemi olan kişiler için idealdir.

Irk Kökeni : Avrupa ülkelerinden kesin olarak hangisinden köken aldığı tam olarak bilinmese de, günümüzde Fransa'dan köken aldığı kabul edilmiş, hatta Fransa'nın resmi köpek ırkı olarak kayıtlara geçmiştir. Ataları Fransa hemen hemen nesli tükenmiş su köpeği olan Barbet ırkı ve Belçika su tazısıdır. "Poodle" ismi muhtemelen Almanca "suda oynayan" anlamına gelen "pudel" kelimesinden gelmektedir. Poodle geçmişte av köpeği olarak yetiştirilmiştir. Fransızlar ise daha sonra ırkın zekası, öğrenme kapasitesi ve showlarda kullanılması üzerine yoğunlaşarak poodle ırkının sirk köpeği haline gelmesini sağlamış olup diğer köpek ırklarına göre daha kaliteli kürke ve zekaya sahip olmasının yanında ilk görüşte kıvırcık tüyleri ile pelüş görüntüye sahiptir. Standart ve minyatür türleri kadar uzun buruna sahip olmasalar da diğer oyuncak ırklar arasında uzun burunları hemen fark ediliyor. Uzun burunlarının görüntüsünü engellemek için, sahipleri burunlarını sağ ve sol yanındaki tüyleri tıraş etmiyorlar. Cins uzun bacak yapısına sahip olduğundan oyuncak türünde de boyutlarına nazaran uzun bacakları ile atletik görünümü ile dikkat çekiyor.

Zeki olmasıyla bilinen Poodle cinsi yeni insanlara karşı dengeli tutuma sahip. Karşı taraftan olumsuz durum görmediği sürece örneğin oyuncağını alma, yemeğine müdahale ya da sahibine karşı sert tavır olmadığı sürece tanışmaya eğilimi yüksek meraklı cins olarak bilinir. Diğer köpeklere ve evcil hayvanlara agresif tavır sergilemeyen bu cins zaman zaman havlamaları ile karşılaşılabilir. Temel eğitim verilmediği takdirde şımarmaya açık ve kendi bildiğini okumayı seven köpek cinsi olan Poodle cinside eğitimi kolay olduğundan eve girmesi ile eğitimine başlanması şarttır. Atletik fiziğe sahip olan bu sevimli ve şirin köpek ırkı oyuncak boyutlardaki diğer köpeklerin aksine hareket etmeyi çok sever ve sürekli oyun oynama isteğine sahiptir. Bu sebepten mutlaka günlük köpeğe zaman ayrılıp üzerindeki bu enerji alınmalı. Bu şekilde sakin bir yapıda kalacaktır.

Birbirinden farklı renk ve renk kombinasyonları olan ırktır. Sıklıkla karşılaşılabilecek renkleri: Kayısı (koyu turuncu) - Siyah - Mavi (metalimsi bir renk) - Kahverengi - Krem • Gri - Gümüş - Gümüş-bej -Beyaz - Siyah-beyaz Bu renklerin yanında cinsin nadir bulunan rengi kırmızı diye tabir edilen kayısı renginden üretilmiş koyu bir renktir. Tam olarak koyu turuncu ile kahverengi arasında olan bu renk az rastlandığından ve çok talep gördüğünden cinsin en pahalı rengi red yavruları dır.

 

Bakımı
Toy poodle yavrusu ile bahçesi olmayan bir evde bakacaksanız eğer, önceliğiniz tuvalet eğitimi olmalıdır. Altı aylıktan küçük olanlar, bir seferde üç ya da dört saatten fazla evde bırakılmamalıdır. Yemek yedikten ve suyunu içtikten en az yarım saat sonra sindirimini tamamlar. Zaman ve mekanla tutarlılık köpeğinizin, tuvalete gitmesi gereken yer olduğunu fark etmesine yardımcı olacaktır. O yüzden ona eğitim verirken yorulduğunuzu anlamamalı. En az 2 hafta içerisinde tuvalet eğitimini öğrenecektir. Tuvalet eğitimi verirken: 
Tutarlı ve planlı olmak: köpeğiniz ile yapacağınız aktiviteler onun beslenmesi ve tuvalete gitmesi de dahil düzenli olmalı.
Köpeğinizin lazımlığını tuvaletini koyacağınız belirli bir yer olmalı. Bu yeri tuvalet eğitimi ile birlikte değiştirilmemesi gerek.   
Köpeğinizi günde en az 3 defa olmak her gün tuvalete götürün.   
Tuvaletini yapması için onu bekleyin çok bakmayın rahat olmasını sağlayın.   
Eğer doğru şekilde tuvaletini yapıyorsa ona alışana kadar ödül mamalarından verin.

Evde bulunmadığımız durumlarda güvenli alan oluşturmak

Evde bulunmadığınız zamanlarda hem köpeğinizin güvenliği hem de evinizin eşyalarınız güvenliği için köpeğinize durabileceği bir yer hazırlamanız ve yanından ayrılmadan önce tuvalete erişimini sağlayabileceği bir alan seçin. Çok geniş olmayacak ya da çok dar olmayacak olan bu alanda tehlikeli ağzına alabileceği kimyasal maddeler ve sıkıldığında parçalamak istediği sizin değerli eşyalarınız bulunmamalı.
Uyuyabileceği bir döşek ve evde siz yokken oynayacağı oyuncaklar bulundurmalısınız. Etrafa saldırmaması, havlamaması için gerekli. Siz yokken susayabileceğini düşünüyorsanız su kabına su koyabilir ya da bir su şişesine su koyup ağzına küçük bir delik açıp diklemesine su kabına bırakabilirsiniz. Böylece su azar azar dolacak ve su içmesini düşünüp değil susadığı zaman su içmesi sağlanacaktır.
İletişim

Toy Poodle Üretim Çiftliği

İzmir

0232 487 0149 | 0532 343 8041

Bizi Takip Edin
facebook instagram

Şubelerimizde Kredi Kartı geçerlidir