Toy Poodle

toy poodle

Toy Poodle fiyatları özellikleri yavruları

Toy poodle fiyatları özellikleri yavruları bakımı ve eğitimi. Pandemi dönemi ülkemizde fiyatları, ırk ve karakter özellikleri, bakımı, yavruluk döneminde tabii tutulması gereken eğitimler ve ne tür bir eğitim müfredatı uygulanmalıdır? Ülkemizde son dönemlerde özelliklerinden dolayı popülaritesi hızla yükselmekte olan Kaniş olarakta bilinen tüy dökmeyen, koku yapmayan bu sevimli anti alerjik özelliklere sahip köpek, özellikle apartman dairelerinde beslenebilecek en ideal can dostu pozisyonuna gelmiştir.

Toy poodle yavru kare şeklinde vücut yapısına sahip, orantılı ırktır, minyatür olarak ta adlandırılmaktadır. Standart ırkı kullanılarak üretilmiş, boyutları dışında bu ırkın tüm karakteristik özelliklerine sahiptir. Sevimli ve son derece akıllı ırk olup tüm dünya ülkelerinde neden bu kadar talep gördüğü ve toy poodle fiyatları başka ırklara göre bu kadar yüksek olduğunu anlamak için Onunla sadece 1 saat vakit geçirmeniz yeterli olacağı düşüncesindeyim.

Toy poodle fiyatları

Toy Poodle fiyatları, Ülkemizdeki pandemi dönemi öncesi fiyatları 4.000 TL - 9.000 TL arasında değişmekte iken, Tüm dünyada insanların evlerine zorunlu hapsolunmaları ve ülkelerin sınır kapılarını kapatmalarından dolayı fiyatları maalesef ki arz talep dengesinden kaynaklı % 100 oranından fazla bir artış görmüştür.

Pandemi sürecinde toy poodle yavruları fiyatı 10.000 TL ile 25.000 TL arasında fiyat skalasına yükselmiştir. Tüy dökmeyen anti alerjik ve koku yapmayan süs köpeği ırkının red renklisi diğer renklere göre fiyatı en yüksek renk seçeneğidir. Farklı minyatür süs köpekleri fiyatlarına nazaran yüksek olmasının nedenlerini anlatabildiğime inanıyorum.Toy Poodle fiyatları pandemi dönemi sonrası, sınır kapılarının açılmasıyla eski fiyat skalasına döneceğini düşünüyorum.

toy poodle fiyatları

Toy Poodle yavrusu sahiplenmek ve detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçimiz.

toy poodle toy poodle toy poodle fiyat toy poodle fiyatları toy poodle red toy poodle yavru toy poodle yavruları toy poodle toy poodle toy poodle fiyat

Maalesef ki, içinde bulunduğumuz Pandemi döneminde % 100 den daha fazla artış göstererek olması gereken fiyat aralığından daha yüksek değerlerde seyretmektedir. Tüy dökmeyen ve anti alerjik özellikleri bulunan bu ırk sert ve kıvırcık tüylerden oluşan kürkünün tıraşı geleneksel biçimde yapıldığında daha da zarif, asil ve kendinden emin görüntüsü kazanır.

Gözleri oval ve genellikle koyu renklidir. Kahverengi olanında gözler koyu amber, kayısı renklilerde ise amber renkli olabilir, ancak koyu renkte göz karakteristik ırk özelliğidir. Sırt seviyesi omuzların hemen gerisinin hafif alçak oluşu dışında düz ve aynı hizadadır. Yavru seçiminde tercih edilen renk red toy yavrulardır. Toy Poodle yavru fiyatları skalasını etkileyen özellikleri biliyoruz, bu özelliklerin yanında aşağıda belirttiğim bazı özelliklerini okuduğunuzda toy poodle fiyatları nın yüksek olma nedenlerini sanırım daha anlaşılır olacağı düşüncesindeyim.

Benzer ırklara göre oldukça kaliteli kürk yapısına sahiptir. Diğer ırklara nazaran border collie ırkı hariç, yüksek zekaya sahiptir. Tüyleri kıvırcıktır, bu da pelüş görüntüye sahip olmasını sağlar. Diğer minyatür ırklara göre burun yapıları biraz uzundur. Minyatür boyutu 28 – 45 cm aralığındadır. Ağırlığı 1,8 ila 2,8 kilogram arasında değişmekle birlikte obezite edilmiş olanlar bu standartlar dışındadır.

Agresif hiçbir tavrı yoktur. Çok üzerine gidilirse havlayabilir. Sürekli oyun oynamak isterler, enerjisi uyku esnasında olmadığı süre zarfında oldukça yüksektir. Toy fiyatları Ülkemizde bilinen büyümeyen süs köpekleri ırkları arasında pomeranian ırkından sonra ikinci sırada seyretmektedir.

toy poodle red

Toy Poodle Yavrusu

Meslek hayatımda, apartman dairesinde beslenen ırklar arasında, uyumu ve sosyalizasyonu büyük hayranlığımı toplayan sevimli köpek ırkıdır. Kim ne derde desin, bu sevimli ve şirin ırk, tüm ev içerisinde beslenebilecek minyatür ve süs köpeği ırklarına nazaran sevimli, şirin, son derece akıllı, oyuncu, her yaş grubuna hitap edebilen özelliklerinin yanında, anti alerjik olması, tüy dökmemesi ve koku yapmama özelliklerini de bünyesinde toplayınca toy poodle fiyatları skalası ister istemez alışılmışın dışında görülsede kanaatimce hak ettiği değerindedir.

poodle yavrusu

Özellikleri

Toy poodle özellikleri, anti alerjik olmasından kaynaklı köpeklere karşı hassasiyeti bulunan insanların rahatlıkla beslyecebilecekleri bir ırk olmasıdır.Özelliklerinin bir diğreri ve ev içerisinde bakımı konusunda son derece önemli bir yer tutan tüy dökmeme özellikleri bu ırka talebi yükseltmektedir.

Yaşam Ortamı: Apartman yaşamı için ideal köpek olmasının yanında, algılama eşiğinin yüksek olması, modern yaşamda etkili olan kurallara adaptasyonu ve her yaş grubuyla iletişim kurmaya çalışmasından dolayı bahçesiz evlerde beslenmesi son derece uygun köpek ırkıdır. Ev içinde yeteri kadar aktif olduğundan bahçesiz evde bakılması kolaydır.

Bakımı: Ciddi bakım gerektirdiği düşüncesindeyim. Düzenli banyo yaptırılması ve 6 haftada 1 tıraş ettirilmesi gerekir. Kulakları devamlı parazitler yönünden muayene edilmeli, kulak girişindeki tüyler düzenli şekilde uzaklaştırılmalıdır. Dişlerin tartardan arındırılması gerekir, hemen hemen hiç tüy dökmez, alerji problemi olan kişiler için idealdir.

Beslenmesi : anti alerjik özellikleri nedeniyle, beslenme proğramında veteriner hekiminizin tavsiye ettiği yönde beslenmesi uygun olacaktır. Irk Kökeni: Avrupa ülkelerinden kesin hangisinden köken aldığı tam anlamda bilinmese de, günümüzde Fransa'dan köken aldığı kabul edilmiş, hatta Fransa'nın resmi ırkı şeklinde kayıtlara geçmiştir. Ataları Fransa hemen hemen nesli tükenmiş su köpeği olan Barbet ırkı ve Belçika su tazısıdır. "Poodle" ismi muhtemelen Almanca "suda oynayan" anlamına gelen "pudel" kelimesinden gelmekte olup ilerleyen süreçte farklı sınıfları üretilerek toy, minyatür standart gibi isimlendirilmiştir.

Cins uzun bacak yapısında olduğundan oyuncak türünde de boyutlarına nazaran uzun bacakları atletik görünümü dikkat çekmektedir. Zeki olmasıyla tanınan bu ırk yeni insanlara karşı dengeli tutuma sahip. Karşı taraftan olumsuz durum görmediği sürece örneğin oyuncağını alma, yemeğine müdahale ya da sahibine karşı sert tavır olmadığı sürece tanışmaya eğilimi yüksek meraklı cins şeklinde bilinir.

Başka ırklara ve evcil hayvanlara agresif tavır sergilemeyen bu cins zaman zaman havlamaları karşılaşılabilir. Temel eğitim verilmediği takdirde şımarmaya açık ve kendi bildiğini okumayı seven bir ırk olup eğitimi kolay olduğundan eve girmesiyle beraber eğitimine başlanması şarttır. Atletik fiziğe sahip olan bu sevimli ve şirin köpek ırkı oyuncak boyutlardaki diğer köpeklerin aksine hareket etmeyi sever ve sürekli oyun oynama isteğine sahiptir. Bu sebepten mutlaka günlük köpeğe zaman ayrılıp üzerindeki bu enerji alınmalı.Bu şekilde sakin yapıda kalacaktır.

Birbirinden farklı renk ve renk kombinasyonları olan ırktır. Sıklıkla karşılaşılabilecek renkleri: Kayısı (koyu turuncu) - Siyah - Mavi (metalimsi renk) - Kahverengi - Krem • Gri - Gümüş - Gümüş-bej -Beyaz - Siyah-beyaz Bu renklerin yanında cinsin nadir bulunan rengi kırmızı diye tabir edilen kayısı renginden üretilmiş koyu renktir. Tam koyu turuncu ile kahverengi arasında olan bu renk az rastlandığından ve çok talep gördüğünden cinsin en pahalı rengi red toy yavrularıdır.

Bakımı

Bahçesi olmayan evde bakacaksanız özellikleri itibariyla yerinde karar olacağı ama önceliğinizin tuvalet eğitimi olması gerekmektedir. Altı aylıktan küçük olanlar, üç ya da dört saatten fazla evde bırakılmamalıdır. Yemek yedikten ve suyunu içtikten en az yarım saat sonra sindirimini tamamlar.

Zaman ve mekanla tutarlılık köpeğinizin, tuvalete gitmesi gereken yer olduğunu fark etmesine yardımcı olacaktır. O yüzden ona eğitim verirken yorulduğunuzu anlamamalı. En az 2 hafta içerisinde tuvalet eğitimini öğrenecektir. Tuvalet disiplini verirken, Tutarlı ve planlı olmak: köpeğiniz ile yapacağınız aktiviteler onun beslenmesi ve tuvalete gitmesi de dahil düzenli olmalı.

Köpeğinizin lazımlığını tuvaletini koyacağınız belirli yer olmalı. Bu yeri tuvalet terbiyesi ile birlikte değiştirilmemesi gerek.Köpeğinizi günde en az 3 defa olmak her gün tuvalete götürün. Tuvaletini yapması için onu bekleyin çok bakmayın rahat olmasını sağlayın. Eğer doğru şekilde tuvaletini yapıyorsa ona alışana kadar ödül mamalarından verin.

Evde bulunmadığınız zamanlarda hem köpeğinizin güvenliği hem de evinizin eşyalarının güvenliği için köpeğinize durabileceği konum hazırlamanız ve yanından ayrılmadan önce tuvalete erişimini sağlayabileceği alan seçmelisiniz. Çok geniş olmayacak ya da çok dar olmayacak olan bu alanda tehlikeli ağzına alabileceği kimyasal maddeler ve sıkıldığında parçalamak istediği sizin değerli eşyalarınız bulunmamalı.

İletişim

Toy Poodle Üretim Çiftliği

İzmir

0232 487 0149 | 0532 343 8041

Bizi Takip Edin

intagram alman kurdu  facebook alman kurdu

Kredi Kartı geçerlidir