Tarayiciniz JavaScript desteklemiyor.

Toy Poodle Kaniş

Toy Poode Yavru

Toy Poodle Kaniş Fiyatları Yavruları

Toy Poodle, Ülkemizde son dönemlerde popülaritesi hızla yükselmekte olan Kaniş olarak tanınan sevimli anti alerjik köpek ırkıdır.

Toy Poodle yavrusu kare şeklinde vücut yapısına sahip, orantılı bir köpektir, minyatür poodle olarak ta adlandırılmaktadır. Standart Poodle ırkı kullanılarak üretilmiş, boyutları dışında poodle ırkının tüm karakteristik özelliklerine sahip bir varyasyondur.

Kaniş sert ve kıvırcık tüylerden oluşan kürkünün tıraşı geleneksel biçimde yapıldığında daha da zarif, asil ve kendinden emin bir görüntü kazanır. Gözleri oval ve genellikle çok koyu renklidir. Kahverengi poodle ırkı da gözler koyu amber, kayısı renklilerde ise amber renkli olabilir, ancak koyu renkte göz karakteristik bir ırk özelliğidir. Sırt seviyesi omuzların hemen gerisinin hafif alçak oluşu dışında düz ve aynı hizadadır. Poodle ailesinde tercih edilen renk red yavrulardır.

Toy Poodle Kaniş Yavruları

toy poodle fiyatlarıtoy poodle apricot

toy poodle redtoy poodle yavru

toy poodle yavrularıpoodle yavrusu

Özellikleri

Yaşam Ortamı : Apartman yaşamı için ideal bir köpektir. Ev içinde yeteri kadar aktif olduğundan bahçesiz bir evde bakılması kolaydır.
Bakımı :
Ciddi bakım gerektiren bir süs köpeği ırkıdır. Düzenli olarak banyo yaptırılması ve 6 haftada bir tıraş ettirilmesi gerekir. Kulakları devamlı parazitler yönünden muayene edilmeli, kulak girişindeki tüyler düzenli olarak uzaklaştırılmalıdır.  Dişlerin düzenli olarak tartardan arındırılması gerekir. Poodle hemen hemen hiç tüy dökmez, alerji problemi olan kişiler için idealdir.
Irk Kökeni : Batı Avrupa'da yaklaşık 400 yıldan bu yana bilinmektedir. Avrupa ülkelerinden kesin olarak hangisinden köken aldığı tam olarak bilinmese de, günümüzde Fransa'dan köken aldığı kabul edilmiş, hatta Fransa'nın resmi köpek ırkı olarak kayıtlara geçmiştir. Ataları Fransa hemen hemen nesli tükenmiş su köpeği olan Barbet ırkı ve Belçika su tazısıdır. "Poodle" ismi muhtemelen Almanca "suda oynayan" anlamına gelen "pudel" kelimesinden gelmektedir. Poodle geçmişte av köpeği olarak yetiştirilmiştir. Fransızlar ise daha sonra ırkın zekası, öğrenme kapasitesi ve showlarda kullanılması üzerine yoğunlaşarak poodle ırkının bir sirk köpeği haline gelmesini sağlamıştır. Toy Poodle diğer köpeklere göre daha kaliteli bir kürke ve zekaya sahip olmasının yanında ilk görüşte kıvırcık tüyleri ile pelüş bir görüntüye sahip. Poodle cinsinin en küçük üyeleri olan Red Toy Poodle oyuncak boylarında kıvırcık tüy yapısı ile çok ön planda sosyal bir cins. Standart ve minyatür türleri kadar uzun buruna sahip olmasalar da diğer oyuncak ırklar arasında uzun burunları hemen fark ediliyor. Uzun burunlarının görüntüsünü engellemek için bazı toy Poodle sahipleri burunlarını sağ ve sol yanındaki tüyleri tıraş etmiyorlar. Cins uzun bacak yapısına sahip olduğundan oyuncak türünde de boyutlarına nazaran uzun bacakları ile atletik bir görünümü ile dikkat çekiyor.

Zeki bir ırka mensup olan Poodle cinsi yeni insanlara karşı dengeli bir tutuma sahip. Karşı taraftan aksi bir durum görmediği sürece örneğin oyuncağını alma, yemeğine müdahale ya da sahibine karşı sert bir tavır olmadığı sürece tanışmaya eğilimi yüksek meraklı bir cins olarak bilinir. Diğer köpeklere ve evcil hayvanlara agresif bir tavır sergilemeyen bu cins zaman zaman havlamaları ile karşılaşılabilir. Temel eğitim verilmediği takdirde şımarmaya açık ve kendi bildiğini okumayı seven bir köpek cinsi olan Poodle cinside eğitimi kolay bir tür olduğundan ev girmesi ile eğitime başlaması şarttır. Atletik bir fiziğe sahip olan Toy Poodle oyuncak boyutlardaki diğer köpeklerin aksine hareket etmeyi çok sever ve sürekli bir oyun oynama isteğine sahiptir. Bu sebepten mutlaka günlük köpeğe zaman ayrılıp üzerindeki bu enerji alınmalı. Bu şekilde sakin bir yapıda kalacaktır.

Toy Poodle birbirinden farklı renk ve renk kombinasyonları olan bir cinstir. Sıklıkla karşılaşılabilecek renkleri: • Kayısı (koyu turuncu) • Siyah • Mavi (metalimsi bir renk) • Kahverengi • Krem • Gri • Gümüş • Gümüş-bej • Beyaz • Siyah-beyaz Bu renklerin yanında cinsin nadir bulunan rengi kırmızı diye tabir edilen kayısı renginden üretilmiş koyu bir renktir. Tam olarak koyu turuncu ile kahverengi arasında olan bu renk az rastlandığından ve çok talep gördüğünden cinsin en pahalı rengi red yavruları dır.

Toy Poodle Fiyatları

Toy Poodle fiyatları, Ülkemizdeki satış fiyatları renklerine ve şecere durumuna göre 4.000 TL ile 12.000 TL arasında değişmekle beraber, bu ırkın yurt dışından getirilmesi durumunda fiyatları iki kat yükselmektedir. Tüy dökmeyen anti alerjik ve koku yapmayan bu süs köpeği ırkının red yavruları diğer renklere göre fiyatı yüksek olandır.
Bakımı
Köpeğinize bahçesi olmayan bir evde bakacaksanız eğer önceliğiniz tuvalet eğitimi olmalı. Altı aylıktan küçük köpekler, bir seferde üç ya da dört saatten fazla evde bırakılmamalıdır. Yemek yedikten ve suyunu içtikten en az yarım saat sonra sindirimini tamamlar. Zaman ve mekanla tutarlılık köpeğinizin, tuvalete gitmesi gereken yer olduğunu fark etmesine yardımcı olacaktır. O yüzden ona eğitim verirken yorulduğunuzu anlamamalı. En az 2 hafta içerisinde tuvalet eğitimini öğrenecektir. Tuvalet eğitimi verirken: 
 
• Tutarlı ve planlı olmak: köpeğiniz ile yapacağınız aktiviteler onun beslenmesi ve tuvalete gitmesi de dahil düzenli olmalı.
• Köpeğinizin lazımlığını tuvaletini koyacağınız belirli bir yer olmalı. Bu yeri tuvalet eğitimi ile birlikte değiştirilmemesi gerek.   
• Köpeğinizi günde en az 3 defa olmak her gün tuvalete götürün.   
• Tuvaletini yapması için onu bekleyin çok bakmayın rahat olmasını sağlayın.   
• Eğer doğru şekilde tuvaletini yapıyorsa ona alışana kadar ödül mamalarından verin. 

Evde Yokken Toy Poodle İçin Güvenli Alan Oluşturmak

Evde bulunmadığınız zamanlarda hem köpeğinizin güvenliği hem de evinizin eşyalarınız güvenliği için köpeğinize durabileceği bir yer hazırlamanız lazım. Gitmeden önce toy poodlenin tuvalete erişimini sağlayabileceği bir alan seçin. Çok geniş olmayacak ya da çok dar olmayacak olan bu alanda tehlikeli ağzına alabileceği kimyasal maddeler ve sıkıldığında parçalamak istediği sizin değerli eşyalarınız bulunmamalı.

Uyuyabileceği bir döşek ve evde siz yokken oynayacağı oyuncaklar bulundurmalısınız. Etrafa saldırmaması, havlamaması için gerekli. Siz yokken susayabileceğini düşünüyorsanız su kabına su koyabilir ya da bir su şişesine su koyup ağzına küçük bir delik açıp diklemesine su kabına bırakabilirsiniz. Böylece su azar azar dolacak ve su içmesini düşünüp değil susadığı zaman su içecek. 
İletişim

Toy Poodle Üretim Çiftliği

Bursa

0532 343 8041

Bizi Takip Edin
facebook twitter instagram

Şubelerimizde Kredi Kartı geçerlidir