Toy Poodle Yavru

Toy Poode Yavru

toy poodle yavru fiyatları

Ülkemizde son dönemlerde popülaritesi hızla yükselmekte olan Toy Poodle yavruları.

toy poodle yavrusu

Toy Poodle yavrusu kare şeklinde vücut yapısına sahip, orantılı bir köpektir, minyatür poodle olarak ta adlandırılmaktadır. Standart Poodle ırkı kullanılarak üretilmiş, boyutları dışında poodle ırkının tüm karakteristik özelliklerine sahip bir varyasyondur. Sert ve kıvırcık tüylerden oluşan kürkünün tıraşı geleneksel biçimde yapıldığında daha da zarif, asil ve kendinden emin bir görüntü kazanır. Toy Poodle yavrusu uzun bir kafa şekli ve uzun bir burnu vardır.

Toy Poodle yavrusunun gözleri oval ve genellikle çok koyu renklidir. Kahverengi poodle ırkı da gözler koyu amber, kayısı renklilerde ise amber renkli olabilir, ancak koyu renkte göz karakteristik bir ırk özelliğidir. Sırt seviyesi omuzların hemen gerisinin hafif alçak oluşu dışında düz ve aynı hizadadır.

toy poodle yavrusu

Satılık Toy Poodle Yavruları

toy poodle yavru    toy poodle yavru

toy poodle yavru    toy poodle yavru

toy poodle yavru    toy poodle yavru

satılık toy poodle yavrusu fiyatları    satılık toy poodle yavrusu fiyatları

toy poodle yavru    satılık toy poodle yavrusu fiyatları

satılık toy poodle yavrusu fiyatları    satılık toy poodle yavrusu fiyatları

Irk Özellikleri
Yaşam Ortamı
Apartman yaşamı için ideal bir köpektir. Ev içinde yeteri kadar aktif olduğundan bahçesiz bir evde bakılması kolaydır.

Bakımı
Ciddi bakım gerektiren bir süs köpeği ırkıdır. Düzenli olarak banyo yaptırılması ve 6 haftada bir tıraş ettirilmesi gerekir. Kulakları devamlı parazitler yönünden muayene edilmeli, kulak girişindeki tüyler düzenli olarak uzaklaştırılmalıdır.  Dişlerin düzenli olarak tartardan arındırılması gerekir. Poodle hemen hemen hiç tüy dökmez, alerji problemi olan kişiler için idealdir.

Irk Kökeni
Batı Avrupa'da yaklaşık 400 yıldan bu yana bilinmektedir. Avrupa ülkelerinden kesin olarak hangisinden köken aldığı tam olarak bilinmese de, günümüzde Fransa'dan köken aldığı kabul edilmiş, hatta Fransa'nın resmi köpek ırkı olarak kayıtlara geçmiştir. Ataları Fransa hemen hemen nesli tükenmiş su köpeği olan Barbet ırkı ve Belçika su tazısıdır. "Poodle" ismi muhtemelen Almanca "suda oynayan" anlamına gelen "pudel" kelimesinden gelmektedir. Poodle geçmişte av köpeği olarak yetiştirilmiştir. Fransızlar ise daha sonra ırkın zekası, öğrenme kapasitesi ve showlarda kullanılması üzerine yoğunlaşarak poodle' ın bir sirk köpeği haline gelmesini sağlamıştır.

Fiyatları

Toy Poodle Yavrusunun ülkemizdeki satış fiyatları renklerine ve şecere durumuna göre 4000 TL ile 8000 TL arasında değişmektedir.
Toy Standartları
Boyut ve Ağırlık
Irk boyutu Büyük
Yükseklik Erkekde 38 cm veya daha fazla
Yükseklik Dişide 38 cm veya daha fazla
Kilo Erkekde 20 - 32 Kg
Kilo Dişide 20 - 27 Kg
Tüy Özellikleri
Tüy Uzunluğu Uzun tüylü
Tüy Yapısı Kıvırcık, Kordon şeklinde, Sert, Sık.
Fırçalanma İhtiyacı Haftada bir kaç kez fırçalamak gerekir
Tıraş ve Banyo Düzenli olarak banyo yaptırılması, 6 - 8 haftada bir tıraş ettirilmesi gerekir, Kulak girişindeki tüyler düzenli olarak uzaklaştırılmalıdır. Tüyler kuruyken fırçalanmamalı, Petlere özel saç kremi, Tüy açıcı sprey veya su ile yumuşatıldıktan sonra fırçalanmalıdır.
Tüy Dökümü Tüy dökmez
Taşıdığı Renkler Bütün düz renklerde kabul edilir.
Irk Özellikleri
Kişilik Uysal, Zeki, Enerjik, Neşeli, Yalnız kalmayı sevmez.
Kötü Huyları -
Yetenekli Olduğu Görevler Avcı, Bekçi
Yaşadığı iklim Ilıman İklim
En uygun yaşam alanı Bahçeli Ev
Yatkın Olduğu Hastalıklar Katarakt, Progressif Retinal Atrofi, Körlük, Von Willebrand hastalığı, Allerji, Deri problemleri, Kalça displazisi, Göz akıntısı, Kulak enfeksiyonları, Sindirim sistemi problemleri, Kahverengi poodle'larda erken yaşta kılların grileşmesi.
Yaşam Süresi 12 - 15 ve Üzeri
Diğerleri
Irk grubu İş Köpeği
Diğer İsimleri Barbone, Caniche
Bağlı Olduğu klüp AKC, ANKC, CKC, FCI (Group 9), KC(GB), UKC
Kökeni Almanya

İletişim

Köpek Kulübü Üretim Çiftliği

Bursa

0532 343 8041

Bizi Takip Edin

Facebook Köpek Kulübü  instagram köpek kulübü  twitter köpek kulübü  youtube köpek kulübü  köpek kulübü linkedin sayfası